Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Super League 1.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε live την αναμέτρηση Ατρόμητος-Βόλος, για την 16η εξ αναβολής αγωνιστική της Super League Interwetten! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:15
Το αποψινό είναι το τελευταίο εξ αναβολής παιχνίδι για την κανονική διάρκεια του φετινού πρωταθλήματος. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:17
Ο Ατρόμητος προέρχεται από τη σημαντικότατη νίκη με 2-0 στην έδρα του Απόλλωνα Σμύρνης, αποτέλεσμα χάρη στο οποίο ξεπέρασε τη Λαμία και ανέβηκε στη 12η θέση της βαθμολογίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:19
Από την άλλη, ο Βόλος έρχεται από εκτός έδρας «λευκή ισοπαλία» κόντρα στον Παναιτωλικό και βρίσκεται στη 10η θέση της βαθμολογίας, έχοντας μαζέψει 9 βαθμούς περισσότερους από τους Περιστεριώτες. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:22
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν, 4-4-2): Γιαννιώτης - Κιβρακίδης, Χατζηισαΐας, Παπαδόπουλος, Τζοβάρας - Έρλινγκμαρκ, Ντένιτς, Καρτάλης, Ναμπί - Αλιμπέκ, Κουλούρης. Βόλος (Κώστας Μπράτσος, 4-2-3-1): Παπαδόπουλος - Πουρίτα, Ρίνερ, Γκουλέν, Φεράρι - Νίνης, Τσοκάνης - Μπαρτόλο, Ρεγκατέν, Ορός - Σοάρες by Δημήτρης Παπαδήμας
19:22
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Μάριτς, Ροτάριου, Κλωναρίδης, Σπιριντόνοβιτς, Μουνίθ, Καστεγιάνο, Σάλομον, Βασιλαντωνόπουλος, Μαυρομμάτης by Δημήτρης Παπαδήμας
19:22
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Κλεϊμάν, Σιέλης, Ροσέρο, Τερεζίου, Άλχο, Κορέα, Μεταξάς, Φαν Βέερτ, Μπαριέντος. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:23
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Τζοβάρας, με βοηθούς τους Μαυρόδη, Βεργέτη και τέταρτο τον Αγγελάκη. Στο VAR βρίσκονται οι Ζαμπαλάς και Φωτόπουλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:28
Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, ο Βόλος είχε νικήσει 3-0, με σκόρερ τους Φαν Φέερτ, Ροσέρο και Τερεζίου.
by Δημήτρης Παπαδήμας
19:28
Οι δύο ομάδες έκαναν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:30
Ξεκίνησε η αναμέτρηση στο Περιστέρι! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:33
2' Ο Ορός φαίνεται πως ξεκινάει στην κορυφή της επίθεσης και σε ρόλο «ψεύτικου εννιαριού» για τον Βόλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:35
5' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού για τις δύο ομάδες. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:37
7' Πρώτη φορά που μπαίνει στην περιοχή του Βόλου με αξιώσεις ο Ατρόμητος. Ο Κουλούρης διαμαρτυρήθηκε για χέρι του Σοάρες, παίζετε έδειξε ο κ. Τζοβάρας. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:41
9' Η πρώτη καλή ευκαιρία για γκολ στο ματς είναι του Ατρομήτου, με τον Τζοβάρα να σουτάρει από πλάγια θέση και τον Παπαδόπουλο να αποκρούει, ενώ ο Κιβρακίδης πήρε το «ριμπάουντ» αλλά έστειλε την μπάλα άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:43
12' Δεύτερη ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με τον Κουλούρη να απειλεί και τον Παπαδόπουλο να έχει απάντηση. Στη συνέχεια της φάσης ο Βόλος βγήκε στην αντεπίθεση, με τον Μπαρτόλο να σουτάρει άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:46
16' Ο Ρεγκατέν πίεσε σωστά και έκλεψε από την άμυνα των γηπεδούχων, αλλά δεν κατάφερε να φανεί απειλητικός για την εστία του Γιαννιώτη. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:47
17' Πρώτο κόρνερ της βραδιάς, για τον Βόλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:47
17' Έδιωξε εύκολα με κεφαλιά ο Χατζηισαΐας. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:48
Νίνης και Ορός έχουν μεγάλη ελευθερία κινήσεων στην επιθετική γραμμή του Βόλου. Από την άλλη, ο Ατρόμητος παίζει 4-4-2 σε ρόμβο, με τον Ναμπί σε ρόλο δεκαριού. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:50
19' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο. Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Γκιουλέν έκανε την προβολή, αλλά η μπάλα πέρασε εκατοστά δίπλα από το δεξί δοκάρι του Γιαννιώτη. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:51
Καλός ο ρυθμός στο πρώτο εικοσάλεπτο του αγώνα, με τις δύο ομάδες να παρουσιάζονται με αρκετά επιθετικές διαθέσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:52
22' 4-3 οι τελικές υπέρ του Βόλου, με τους φιλοξενούμενους να έχουν υπέρ τους και την κατοχή της μπάλας (60%-40%). by Δημήτρης Παπαδήμας
19:54
23' Δοκάρι για τον Ατρόμητο! Οι γηπεδούχοι συνδυάστηκαν ωραία, με τον Κουλούρη να πασάρει στον Ντένιτς και τον τελευταίο να σουτάρει στο οριζόντιο δοκάρι του Παπαδόπουλου. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:57
26' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο! Ο Ναμπί τροφοδότησε με φανταστικό τακουνάκι τον Ντένιτς και εκείνος πλάσαρε ιδανικά τον Παπαδόπουλο για το 1-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:58
19:59
29' Ο Άλιμπεκ πήγε να βάλει το γκολ της χρονιάς για τον Ατρόμητο! Σούταρε από το κέντρο, αλλά ο Παπαδόπουλος απέκρουσε σε κόρνερ! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:00
30' Από το κόρνερ, ο Κουλούρης πήρε την κεφαλιά και ο Άλιμπεκ σούταρε άουτ υπό την πίεση του Ορός. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:01
31' Ένα μακρινό σουτ του Σοάρες για τον Βόλο, έστειλε την μπάλα πολύ ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:03
33' Ο Ατρόμητος κυριαρχεί στα τελευταία λεπτά, έχοντας πάρει και το προβάδισμα με το γκολ του Ντένιτς στο 26'. Ο Βόλος προσπαθεί να κρατήσει μπάλα και να πάρει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:06
35' Ο Κυριάκος Παπαδόπουλος πρόλαβε τελευταία στιγμή τον Μπαρτόλο, με τον διαιτητή να δίνει και επιθετικό φάουλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:07
37' ΓΚΟΛ για τον Βόλο! Ο Φεράρι έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Ρεγκατέν πήρε ολομόναχος την κεφαλιά, εκμεταλλεύτηκε και τη λάθος έξοδο του Γιαννιώτη, κάνοντας το 1-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:12
43' Από έξι τελικές έχουν οι δύο ομάδες. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:13
20:16
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Ατρόμητος-Βόλος 1-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:17
Πολύ καλό παιχνίδι μέχρι στιγμής στο Περιστέρι, με γρήγορο ρυθμό και ευκαιρίες μπροστά στις δύο εστίες. Ο Ντένιτς άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 26' μετά από μαγική ασίστ του Ναμπί με το τακουνάκι, ενώ ο Βόλος ισοφάρισε στο 37' με κεφαλιά του Ρεγκατέν, μετά από υπέροχη σέντρα του Φεράρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:33
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:33
45' Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο με τους Μαυρομάτη και Καστεγιάνο στη θέση των Χατζηισαΐα και Τζοβάρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:34
45' Αλλαγή έκανε και ο Βόλος, με τον Κορέα να μπαίνει στη θέση του Μπαρτόλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:37
49' Ο Κουλούρης προσπάθησε να βρει τον Ναμπί μέσα στην μεγάλη περιοχή του Βόλου, απομάκρυνε ο Ρίνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:41
20:41
54' Ο Φεράρι έκανε τάκλιν και βρήκε στο γόνατο του Κιβρακίδη. Έδειξε να πονάει πολύ, αλλά σηκώθηκε και συνεχίζει κανονικά. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:43
56' Εντυπωσιακή ενέργεια και ντρίπλα του Νίνη μέσα στη μεγάλη περιοχή, σέντραρε συρτά και οι αμυντικοί του Ατρόμητου έδιωξαν σε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:44
57' Ο Κορέα επιχείρησε ανάποδο ψαλίδι, η μπάλα στο σώμα του Έρλινγκμαρκ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:49
62' Μια κεφαλιά του Κουλούρη, αδύναμα στα χέρια του Παπαδόπουλου. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:51
64' Μοιρασμένη η κατοχή για τις δύο ομάδες. 50-50. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:51
65' Αλλαγή για τον Βόλο, Μπαριέντος στη θέση του Τσοκάνη. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:52
65' Αλλαγές και για τον Ατρόμητο. Ροτάριου και Μουνίθ πέρασαν στον αγωνιστικό χώρο αντί των Ντένιτς και Ναμπί by Δημήτρης Παπαδήμας
20:53
66' Συνεχίζει με 4-4-2 ο Ατρόμητος, αφήνοντας όμως τον ρόμβο. Καρτάλης, Έρλινγκμαρκ στον άξονα και Μουνίθ, Ροτάριου στα άκρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:56
68' Φωνάζουν για πέναλτι οι παίκτες του Ατρομήτου, σε χέρι του Πουρίτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:56
68' Είδε κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία ο Άλιμπεκ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:57
69' Δεν υπάρχει παράβαση λέει ο διαιτητής, συνεχίζεται το παιχνίδι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:59
71' Ο Κουλούρης μπήκε στη μεγάλη περιοχή, αλλά δεν σούταρε και η σέντρα του ήταν πολύ δυνατή. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:02
74' Ωραίο μακρινό σουτ του Νίνη, η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Γιαννιώτη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:02
Μόλις μία τελική στον στόχο έχει ο Βόλος, το γκολ της ισοφάρισης. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:07
79' Αλλαγή για τον Ατρόμητο, βγαίνει ο Κυριάκος Παπαδόπουλος και τη θέση του παίρνει ο Πάτρικ Σάλομον. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:08
81' Ο Φεράρι έκανε σέντρα, ο Ορός κοντρόλαρε και έκανε γυριστό σουτ, ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:09
81' Διπλή αλλαγή για τον Βόλο. Τερεζίου και Ροσέρο περνούν στον αγωνιστικό χώρο, Νίνης και Ρεγκατέν αποχωρούν. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:12
84' Ωραία αντεπίθεση από τον Βόλο, ο Γιαννιώτης απέκρουσε εντυπωσιακά δυνατό σουτ του Κορέα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:13
Τελευταίο πεντάλεπτο της κανονικής διάρκειας. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:14
Πιέζει για το γκολ ο Ατρόμητος, αλλά ανορθόδοξα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:16
88' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Ατρόμητο. Στο ύψος του ημικυκλίου της μεγάλης περιοχής. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:16
89' Ο Σιέλης αντί του Ορός για τον Βόλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:17
Ο Μουνίθ πάνω από την μπάλα για την εκτέλεση του φάουλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:17
90' Κόντραρε στο τείχος η μπάλα, κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:18
91' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος! 2-1! Σκόρερ ο Κουλούρης! Ο Μουνίθ εκτέλεσε το κόρνερ, βρίσκοντας τον Κουλούρη στο ύψος της μικρής περιοχής, με τον επιθετικό του Ατρομήτου να σκοράρει με κεφαλιά. Φέρει ευθύνη και ο Παπαδόπουλος, ο οποίος έκανε άστοχη έξοδο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:20
11ο γκολ στη σεζόν για τον Κουλούρη! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:23
Τέλος! Ο Κουλούρης με γκολ στο 90'+1' θα χαρίσει σπουδαίο «τρίποντο» (2-1) στον Ατρόμητο. Ο Ντένιτς (26') είχε ανοίξει το σκορ, με τον Ρεγκατέν (37') να ισοφαρίζει προσωρινά. Στους 23 βαθμούς πλέον οι Περιστεριώτες και στο +5 από την προτελευταία Λαμία. Στους 29 πόντους ο Βόλος, ο οποίος δεν προλαβαίνει και μαθηματικά τα Playoffs. by Δημήτρης Παπαδήμας