Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Super League 1.

17:58
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση για την 26η και τελευταία αγωνιστική της Super League της κανονικής περιόδου, ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Αστέρα Τρίπολης! by Αναστασία Βοσνάκη
18:08
Οι Αρκάδες εφόσον καταφέρουν να φύγουν νικητές από το ΟΑΚΑ τότε θα σφραγίσουν την είσοδό τους στην εξάδα. Με την προϋπόθεση φυσικά πως ο ΠΑΣ Γιάννινα δεν θα πάρει πίσω τους 5 βαθμούς που του αφαιρέθηκαν για παράτυπη μεταβίβαση μετοχών. Διότι αν συμβεί αυτό, τότε η τελευταία αγωνιστική δεν θα έχει νόημα αφού οι Ηπειρώτες θα είναι σίγουρα στην εξάδα ανεξαρτήτως αποτελεσμάτων. Σε περίπτωση που ο Αστέρας δεν νικήσει, τότε θα περιμένει απώλειες και του ΟΦΗ και του ΠΑΣ Γιάννινα αφού ακόμη και σε διπλή ή τριπλή ισοβαθμία υπερτερεί των δύο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
18:10
Η ΑΕΚ δε νίκησε τον ΠΑΟΚ, στο πρώτο μετά Γιαννίκη παιχνίδι της και παρέμεινε επτά βαθμούς πίσω από την ομάδα της Θεσσαλονίκης. Αν νικήσει το τελευταίο παιχνίδι της τερματίζει τρίτη στην κανονική περίοδο. Επιπλέον, έχει κερδίσει μόλις δύο από τα επτά τελευταία παιχνίδια της, χάνοντας τέσσερα από αυτά. Μάλιστα έχει χάσει τα έξι από τα 11 τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος, ενώ είχε χάσει δύο από τα πρώτα 14. Η ισοπαλία με τον ΠΑΟΚ ήταν η πρώτη μετά από 15 παιχνίδια και η πρώτη στη σεζόν στην έδρα της. Ήταν η μοναδική ομάδα χωρίς εντός έδρας ισοπαλία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:15
Αν και έχασε τα δύο τελευταία παιχνίδια του, αλλά και τέσσερα από τα πέντε τελευταία, ο Αστέρας Τρίπολης εξακολουθεί να έχει την τύχη στα χέρια του, για την είσοδό του στα Playoffs. Αν νικήσει την ΑΕΚ την εξασφαλίζει, αφού ο ΟΦΗ και ο ΠΑΣ Γιάννινα (με την ποινή των -5 σε ισχύ) δεν μπορούν να τον πιάσουν. Ακόμα ο Αστέρας είναι σίγουρος αν έλθει ισόπαλος ή χάσει και δεν νικήσουν και οι δύο ομάδες που είναι πίσω του, καθώς υπερτερεί στις ισοβαθμίες. Ο Αστέρας λοιπόν έχασε τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια του, αφού είχε κερδίσει και τα πέντε αμέσως προηγούμενα. Δεν έχει ισοπαλία στα 12 τελευταία παιχνίδια του, μετά τις 11 Δεκεμβρίου και το 0-0 με την ΑΕΚ στην Τρίπολη. Εκτός έδρας δεν έχει ισοπαλία στα έξι προηγούμενα ματς, έχοντας κερδίσει τα δύο από τα τέσσερα τελευταία, με Παναθηναϊκό και Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:16
Η μεταξύ τους παράδοση: Αήττητη στα 10 τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος μεταξύ τους, είναι η ΑΕΚ από τον Αστέρα Τρίπολης, που γίνονται 12 με άλλα δύο για το Κύπελλο. Ο Αστέρας Τρίπολης έχει να κερδίσει αγώνα με την ΑΕΚ από την 1ηΟκτωβρίου 2017, 2-0 στην έδρα του, μάλιστα τότε συμπλήρωνε πέντε νίκες σε επτά παιχνίδια. Από τότε η ΑΕΚ σκόραρε σε όλα τα μεταξύ τους παιχνίδια, μέχρι το φετινό του πρώτου γύρου, που ήλθε 0-0 στην Τρίπολη. Γηπεδούχος η ΑΕΚ έχει πέντε νίκες και μια ισοπαλία στα έξι τελευταία. Η ισοπαλία είναι η περσινή στην κανονική διάρκεια, που μάλιστα ο Αστέρας προηγήθηκε με 2-0, πριν ισοφαριστεί σε 2-2. Ο Αστέρας έχει νικήσει δύο φορές την ΑΕΚ εκτός έδρας, στην πρεμιέρα της σεζόν 2012-13, όταν και η ΑΕΚ υποβιβάστηκε και τον Οκτώβριο του 2015, μόλις η ΑΕΚ επέστρεψε στη Super League. by Αναστασία Βοσνάκη
18:17
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
18:17
ΑΕΚ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Τσιντώτας, Μισελέν, Μήτογλου, Τζαβέλλας, Μοχαμάντι, Χατζισαφί, Σιμόες, Μάνταλος, Τσούμπερ, Άμραμπατ, Αραούχο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:17
Στον πάγκο οι Χατζηεμμανουήλ, Σβάρνας, Κορνέζος, Σιμάνσκι, Φράνσον, Σάκχοφ, Γέβτιτς, Ανσαριφάρντ, Τάνκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:18
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Καρμόνα, Πίτσου, Χριστόπουλος, Άλβαρες, Μουνάφο, Βαλιέντε, Ριέρα, Σίτο, Σονί, Μπαράλες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:18
Στον πάγκο οι Τσιφτσής, Καστάνιο, Γκαρθία, Τασουλής, Σανταφέ, Κανελλόπουλος, Κρέσπι, Τιλίκα, Μπενίτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:37
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Σιδηρόπουλος, με βοηθούς τους Δημητριάδη και Κουρομπύλια. Τέταρτος ο Τσαγκαράκης. Στο VAR ο Κουτσιαύτης και AVAR ο Σαμοΐλης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:58
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:03
3' Καλύτερα φαίνεται ότι έχει μπει η ΑΕΚ στα πρώτα λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
19:06
6' Σέντρα ο Άμραμπατ, τον έκοψε η άμυνα του Αστέρα. Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:07
Κεφαλιά ο Μήτογλου, η μπάλα στα χέρια του Παπαδόπουλου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:08
8' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Αραούχο βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ, αλλά ο Παπαδόπουλος του είπε όχι και κράτησε καθαρή την εστία του. by Αναστασία Βοσνάκη
19:12
12' Φάουλ για την ΑΕΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:13
Εκτέλεσε ο Μισελέν, η μπάλα στο τείχος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:15
14' Φάουλ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:15
Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:17
17' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Σέντρα ο Ριέρα, δεν βρήκε κάποιον συμπαίκτη του, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:18
18' Κίτρινη ο Άλβαρες, για μαρκάρισμα στον Άμραμπατ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:21
20' Γύρισμα ο Σίτο, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:23
by Αναστασία Βοσνάκη
19:23
23' Φάουλ σε καλό σημείο για την ΑΕΚ και κίτρινη ο Πίτσου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:24
24' Γκολ η ΑΕΚ! Εκτέλεσε το φάουλ ο Τσούμπερ, έδιωξε εντυπωσιακά ο Παπαδόπουλος, ο Αραούχο πήρε το ριμπάουντ και άνοιξε το σκορ για την Ένωση. by Αναστασία Βοσνάκη
19:29
19:30
30' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:31
Σουτ ο Σίτο, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:33
19:34
34' Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:34
19:35
19:37
37' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Σέντρα ο Ριέρα, ο Βαλιέντε πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:40
40' Σουτ ο Άμραμπατ, η μπάλα κόντραρε στον Χριστόπουλο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
43' Μακρινό σουτ του Σίτο, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
45' Άναψαν λίγο τα αίματα με Τζαβέλλα και Σονί, όλα καλά. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Η ΑΕΚ προηγείται με γκολ του Αραούχο στο 24', με τον Αστέρα Τρίπολης να παίζει κυρίως στις αντεπιθέσεις και ό, τι φάσεις είχε δεν κατάφερε να τις μετουσιώσει σε κάποιο γκολ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:02
Σέντρα στο δεύτερο μέρος του παιχνιδιού! by Αναστασία Βοσνάκη
20:02
46’ Μέσα Τιλίκα, έξω Σίτο για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:03
46' Γύρισμα ο Μπαράλες από δύσκολη γωνία, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:05
20:06
49' Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:09
52' Ωραία ατομική προσπάθεια ο Ριέρα, τον έκοψε ο Μοχαμάντι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:12
55' Φάουλ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:13
56' Γκολ ο Αστέρας! Μετά από εκτέλεση φάουλ ο Μπαράλες πήρε την κεφαλιά και έκανε το 1-1! by Αναστασία Βοσνάκη
20:14
57' Γέβτιτς αντι Μάνταλου, Σιμάνσκι αντί Χατζισαφί για την ΑΕΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:16
59' Σουτ ο Σιμάνσκι η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:19
62' Φάουλ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:20
Περνάει ανεκμετάλλευτο, δυνατή η εκτέλεση του Άλβαρες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:21
20:22
65' Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:23
20:25
68' Αλλαγές για την ΑΕΚ. Ο Τάνκοβιτς στη θέση του Τσούμπερ και ο Ανσαριφάρντ αντί του Αραούχο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:26
69' Αλλαγή και για τον Αστέρα, Ριέρα έξω, Κρέσπι μέσα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:27
70' Κίτρινη ο Βαλιέντε για δυνατό μαρκάρισμα στον Άμραμπατ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:30
2-0 ο ΟΦΗ κόντρα στον Απόλλωνα, ο Αστέρας έτσι μένει εκτός εξάδας, για αυτό θέλει τη νίκη κόντρα στην ΑΕΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:32
74' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ. Επικίνδυνο γύρισμα του Αμραμπατ, δεν πρόλαβε ο Τάνκοβιτς, που έπεσε μέσα στην περιοχή ζητώντας πέναλτι έπειτα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:33
76' Κίτρινη στον Μισελέν. by Αναστασία Βοσνάκη
20:35
20:36
79' Κίτρινη ο Μουνάφο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
81' Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:39
81' Γκολ για την ΑΕΚ με τον Τζαβέλλα και 2-1! by Αναστασία Βοσνάκη
20:41
84' Γκαρθία μέσα, Καρμόνα έξω για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:45
88' Σουτ ο Ανσαριφάρντ, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:47
20:48
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
90+1' Κάρτα ο Σιμάνσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:49
Έξω ο Μισελέν, μέσα ο Σβάρνας. by Αναστασία Βοσνάκη
20:50
90+2' Εκτέλεση φάουλ ο Κρέσπι, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:52
Τέλος στο ματς! ΑΕΚ-Αστέρας Τρίπολης 2-1! Αυτά από εμάς καλή σας συνέχεια. by Αναστασία Βοσνάκη