Ατρόμητος-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Super League 1.

18:41
18:41
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Ατρόμητου με τον Παναθηναϊκό, για την 26η και τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος, στο Περιστέρι. by www.sport-fm.gr
18:42
18:42
18:45
Οι δύο ομάδες θέλουν τη νίκη σαφώς για διαφορετικούς λόγους. Οι μεν γηπεδούχοι θέλουν μέσω της διαδικασίας των play-out να ξεμπλέξουν στις υποθέσεις περί υποβιβασμού, ενώ το «τριφύλλι» ετοιμάζεται για συνεχόμενους... τελικούς ώστε να επιστρέψει στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις. by www.sport-fm.gr
18:45
Επιστρέφοντας στα αγωνιστικά, τώρα, στον πάγκο των γηπεδούχων κάθονται οι Μάριτς, Ντένιτς, Κλωναρίδης, Σπιριντόνοβιτς, Ναμπί, Παπαδόπουλος, Νταβιώτης. Άλιμπεκ και Έρλινγκμαρκ. by www.sport-fm.gr
18:46
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων βρίσκονται οι Μπρινιόλι, Καρλίτος, Χατζηγιοβάνης, Χατζηθεοδωρίδης, Σιδεράς, Κώτσιρας, Πούγγουρας, Μαουρίσιο και Βιτάλ. by www.sport-fm.gr
18:47
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Ευάγγελος Μανούχος από τον Σύνδεσμο Αργολίδας, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Άγγελος Ευαγγέλου του Συνδέσμου Αθηνών. by www.sport-fm.gr
18:51
18:55
18:57
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
18:58
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by www.sport-fm.gr
18:59
19:00
19:02
19:03
2' Εκτέλεση του φάουλ στο δεύτερο δοκάρι, από τον Αϊτόρ, δεν υπάρχει συμπαίκτης του να μπει στην πορεία της μπάλας. by www.sport-fm.gr
19:04
3' Μπαλιά τρύπα του Αϊτόρ για τον Παλάσιος, που πατάει περιοχή, αλλά κάνει φάουλ στον Μαυρομμάτη. by www.sport-fm.gr
19:05
4' Γέμισμα του Χαρίση έξω από την περιοχή, κεφαλιά του Κουλούρη, ψηλά άουτ η μπάλα. by www.sport-fm.gr
19:09
19:11
10' Βαθιά μπαλιά του Κουρμπέλη, ο Γκατσίνοβιτς προλαβαίνει, γυρίζει από δεξιά, αλλά χωρις να υπάρχει παίκτης του Πνααθηναϊκού στην φάση. by www.sport-fm.gr
19:11
11' Ωραία ενέργεια του Κουλούρη, γυρίζει την μπάλα από δξιά, αλλά ο Σάρλια καταφέρνει να διώξει. by www.sport-fm.gr
19:13
Παρουσία και του Γκουστάβο Πογέτ η αναμέτρηση στο Περιστέρι, με τον νέο ομοσπονδιακό τεχνικό να βλέπει δεύτερη φορά Παναθηναϊκό, μετά το ντέρμπι με την ΑΕΚ... by www.sport-fm.gr
19:14
13' Ο Χουάνκαρ πέφτει στο έδαφος, μετά από μονομαχία με τον Χατζηϊσαΐα, διαμαρτυρίες για πέναλτι στον Παναθηναϊκό, συνεχίζεται ωστόσο το παιχνίδι... by www.sport-fm.gr
19:15
14' Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με τον Ροτάριου να πασάρει στον επερχόμενο Χαρίση, το σουτ του οποίου από το ύψος της περιοχής είναι όμως άστοχο! by www.sport-fm.gr
19:19
Ξανά βασικός στον Παναθηναϊκό μετά από 15 μήνες ο Δημήτρης Κουρμπέλης! Εικόνα live 21970613/107748.jpg by www.sport-fm.gr
19:21
19:25
24' Σέντρα του Καστεγιάνο από αριστερά, ο Διούδης διώχνει καθαρά με το χέρι προ του Κουλούρη. by www.sport-fm.gr
19:27
Συμπληρώσαμε τα μισά του πρώτου ημιχρόνου, με τον Ατρόμητο να έχει τρεις προσπάθειες, αλλά χωρίς κάποια εξ αυτών να καταγράφεται ως «φάση για γκολ». Την ίδια ώρα, ο Παναθηναϊκός αγνοεί έστω και την μια τελική, όντας εγκλωβισμένος. Γενικά, κακό το θέαμα, ένεκα και της κρισιμότητας του αγώνα προφανώς... by www.sport-fm.gr
19:28
28' Πρώτη τελική για τον Παναθηναϊκό, με το ωραίο πάρσιμο της μπάλας και το σουτ του Αϊτόρ με το αριστερό, εντός περιοχής, αλλλά ο Γιαννιώτης πέφτει και μπλοκάρει. by www.sport-fm.gr
19:30
Πολύ ωραία ατμόσφαιρα στο γήπεδο από τους φίλους του Ατρόμητου! Εικόνα live 21970613/113646.jpg by www.sport-fm.gr
19:31
19:33
32' Αποχωρεί τραυματίας από το γήπεδο ο Καρτάλης, θα γίνει αναγκαστική αλλαγή, ενώ συνεχίζει με δέκα προσωρινά ο Ατρόμητος... Εικόνα live 21970613/107225.jpg by www.sport-fm.gr
19:34
19:35
35' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για τον Ατρομητο, μετά το γύρισμα του Κιβρακίδη και το διώξιμο του Σάρλια, πρνάει ανεκμετάλλευτο. by www.sport-fm.gr
19:37
37' Γκατσίνοβιτς και Παλάσιος παίζουν το ένα-δύο, ο δεύτερος κάνει την επικίνδυνη σέντρα-σουτ από διαγώνια θέση και δεξιά, αλλά η μπάλα περνάει άουτ... by www.sport-fm.gr
19:38
37' Νέο κόρνερ για τους Περιστεριώτες, αυτή την φορά από αριστερά, ξανά χωρίς αντίκρισμα. by www.sport-fm.gr
19:40
40' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ατρόμητο, αλλά η εκτέλεση του Μουνίθ είναι κάκιστη. by www.sport-fm.gr
19:41
40' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναίκό να ανοίξει το σκορ, μετά από ωραία πάσα στον χώρο του Αϊτόρ, αλλά ο Παλάσιος δεν μπορεί να νικήσει υπό την πίεση του Καστεγιάνο στο τετ α τετ τον Γιαννιώτη, που διώχνει σε κόρνερ! by www.sport-fm.gr
19:43
19:45
19:46
19:46
19:47
19:50
Ο Ατρόμητος μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι, ήλεγξε τον ρυθμό και προσπάθησε με αντειθέσεις και μακρινά σουτ να απειλήσει, αλλά δεν τα κατάφερε, ενώ στάθηκε άτυχος και την αναγκαστική αλλαγή του Καρτάλη. Ο Παναθηναϊκός δυσκολεύθηκε στην ανάτπυξή του, χρειάστηκε να φτάσει στο ημίωρο μέχρι να καταγράψει τελική, αλλά είχε την σημαντικότερη ευκαιρία για γκολ, στην συνέχεια, με τον Γιαννιώτη να λέει «όχι» στον Παλάσιος. by www.sport-fm.gr
20:03
20:04
20:09
20:09
51' Εκτέλεση από τον Αίτόρ, κεφαλιά του Βέλεθ στο δεύτερο δοκάρι, άουτ η μπάλα. by www.sport-fm.gr
20:11
52' Αντεπίθεση του Ατρόμητου, τέσσερις εναντίον τεσσάρων, αλλά το γύρισμα του Ροτάριου από δεξιά περνάει ανεκμετάλλευτο, αφού δεν υπάρχει συμπάικτης του στην περιοχή... by www.sport-fm.gr
20:13
55' Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό! Ο Γκατσίνοβιτς κάνει ανοιχτό κοντρόλ μέσα στην περιοχή, αλλά ο Γιαννιώτης τον βρίσκει ενώ έχει προλάβει να τσιμπήσει την μπάλα και ο Μανούχος σφυρίζει την παράβαση. by www.sport-fm.gr
20:15
56' Ο Αιτόρ αναλαμβάνει την εκτέλεση του, αλλά το σουτ του σταματάει πάνω στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Ατρόμητου και το 0-0 παραμένει! by www.sport-fm.gr
20:16
20:18
60' Νέα καλή φάση για τους «πράσινους», από ομαδική προσπάθεια και εκτέλεση του Παλάσιος από θέση μέσα δεξιά, με τον Γιαννιώτη να πέφτει και να μπλοκάρει. by www.sport-fm.gr
20:21
20:23
65' Διπλή αλλαγή ο Παναθηναϊκός, με τους Μαουρίσιο και Χατζηγιοβάνη αντί των Κουρμπέλη και Αϊτόρ αντίστοιχα. by www.sport-fm.gr
20:26
67' Κόρνερ για τον Παναθηναίκό από αριστερά, επιθετικό φάουλ του Ιωαννίδη στον Χατζηισαΐα. by www.sport-fm.gr
20:29
70' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό, το κερδίζει ο Παλάσιος από τον Κιβρακίδη. by www.sport-fm.gr
20:30
71' Απευθείας εκτέλεση από τον Χατζηγιοβάνη, η μπάλα πηγαίνει στο »γάμα», αλλά ο Γιαννιώτης αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ! by www.sport-fm.gr
20:32
20:33
20:33
75' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Παλάσιος να υποδέχεται την μπάλα στο δεύτερο δοκάρι, μετά την ωραια σέντρα του Χατζηγιοβάνη από δεξιά και ενώ η μπάλα έχει περάσει κάτω από τα πόδια του Ιωαννίδη, για να την στείλει στα δίχτυα με δυνατό σουτ. by www.sport-fm.gr
20:36
77' Γκολ! 2-0 ο Παναθηναϊκός, ξανά με τον Παλάσιος, ο οποίος πήρε την ασίστ του Γκατσίνοβιτς εντός περιοχής και με ευθύβολο σουτ με το δεξί, αυξάνει τις πιθανότητες νίκης για την ομάδα του... by www.sport-fm.gr
20:41
20:42
83' Χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Ιωαννίδη να μην μπορεί να νικήσει σε τετ α τετ τον Γιαννιώτη, που διώχνει με το πόδι το δυνατό σουτ του κι ενώ ο πρώτος τραυματίζεται. by www.sport-fm.gr
20:44
85' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ιωαννλίδης και Βέλεθ εκτός, Βιτάλ και Πούγουρας στις θέσεις τους. by www.sport-fm.gr
20:46
87' Νέα αλλαγή για τον ΠΑΟ, με τον Καρλίτος να αντικαθιστά τον Γκατσίνοβιτς. by www.sport-fm.gr
20:49
20:52
90'+3' Λήξη του αγώνα, με τον Παναθηναίκό να κερδίζει με 2-0 τον Ατρόμητο εκτός έδρας, χάρη σε ισάριθμα τέρματα του Παλάσιος, το 75' και στο 77'. by www.sport-fm.gr