Βόλος-ΠΑΣ Γιάννινα

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Super League 1.

18:41
Καλησπέρα σας! Τελευταία αγωνιστική στην κανονική διάρκεια της Super League Interwetten σήμερα, με όλες τις επτά αναμετρήσεις να ξεκινούν στις 19:00. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:42
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live τη σημαντική αναμέτρηση Βόλος-ΠΑΣ Γιάννινα! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:45
Ο ΠΑΣ καίγεται για τους βαθμούς, αφού σε περίπτωση που πάρει τη νίκη στο «Πανθεσσαλικό» και παράλληλα ο Αστέρας Τρίπολης δεν καταφέρει να φύγει με το διπλό από την έδρα της ΑΕΚ, θα μπει στα πλέι οφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:45
Να θυμίσουμε πως εκκρεμεί η απόφαση σχετικά με την ποινή πέντε βαθμών που έχει επιβληθεί αρχικά στους Ηπειρώτες. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:47
Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου στα Ιωάννινα, ο ΠΑΣ είχε επικρατήσει με 3-2. Κάργας, Περέα και Εραμούσπε (πεν.) οι σκόρερ των νικητών, Ορόζ και Νίνης είχαν βρει δίχτυα για τον Βόλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:48
Χωρίς νίκη στα τέσσερα πιο πρόσφατα παιχνίδια του ο Βόλος. Τρεις νίκες στα τέσσερα τελευταία του έχει ο ΠΑΣ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:48
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Κλέιμαν - Άλχο, Γκιουλέν, Ρίνερ, Μπαρτόλο - Τσοκάνης, Μπαριέντος - Ορόζ,ΦΕρνάντες, Ρεγκατέν - Φαν Βέερτ ΠΑΣ Γιάννινα (Ηρακλής Μεταξάς): Λοντίγκιν - Σάλιακας, Παντελάκης, Κάργας, Πίρσμαν - Λιάσος, Στάνκο, Ντομίνγκεθ - Γκαρντάφσκι, Περέα, Σνάιντερ by Δημήτρης Παπαδήμας
18:49
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους βρίσκονται οι: Παπαδόπουλος, Κορέα, Λιγαράς, Μεταξάς, Νίνης, Πουρίτα, Ρομέρο, Ροσέρο, Σιέλης by Δημήτρης Παπαδήμας
18:49
Από την άλλη, οι αναπληρωματικοί για τον ΠΑΣ είναι οι: Σούλης, Σιόντης, Ρίζος, Ποζνάτσκι, Μίνα, Καραγιάννης, Καραχάλιος και Μπρένερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:51
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Τσακαλίδης, με βοηθούς τους Ψαρρή και Τριανταφύλλου. Τέταρτος ο Γκοτσίλας, ενώ στο VAR βρίσκονται οι Καραντώνης και Νικολαΐδης. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:52
Σημαντικές οι απουσίες των Φεράρι και Σοάρες για τον Βόλο. Εραμούσπε, Μορέιρα, Οικονομόπουλος, Λώλης, Κόντε, Κύρος, Αθανασίου, Π. Τριάδης και Α. Τριάδης οι απόντες για τον ΠΑΣ Γιάννινα. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:57
Οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο του «Πανθεσσαλικού». by Δημήτρης Παπαδήμας
18:58
Στο γήπεδο βρίσκονται και περίπου 50 φίλοι του ΠΑΣ, οι οποίοι έκαναν το ταξίδι από τα Ιωάννινα. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:59
19:01
Σέντρα στην αναμέτρηση, με τον Βόλο στην πρώτη επίθεση. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:02
2' Ο Βόλος έχει την κατοχή της μπάλας στις πρώτες στιγμές του αγώνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:03
3' Το πρώτο σουτ στο ματς είναι για τον ΠΑΣ, με τον Περέα να πλασάρει από μακριά και να στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:05
4' Δεύτερο συνεχόμενο κόρνερ για τον Βόλο, η φάση τελειώνει με επιθετικό φάουλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:07
7' Ο Φαν Βέερτ κερδίζει φάουλ από τον Κάργα, σε καλή θέση για απευθείας εκτέλεση. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:08
8' Ωραία εκτέλεση του Ρεγκατέν, ο Λοντίγκιν σε εγρήγορση, μπλοκάρει την μπάλα με διπλή προσπάθεια. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:11
10' Αρκετά ισορροπημένο το ματς ως τώρα, με τον Βόλο να μοιάζει πιο απειλητικός, παρά το γεγονός πως το βαθμολογικό κίνητρο είναι με το μέρος του ΠΑΣ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:12
11' Ο Βόλος κερδίζει τρίτο κόρνερ. Πεσμένος στο χορτάρι ο Παντελάκης και δείχνει να πονάει. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:12
Δέχθηκε την μπάλα με δύναμη στα πλευρά ο κεντρικός αμυντικός του ΠΑΣ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:12
Σηκώνεται και θα συνεχίσει κανονικά. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:15
13' Τρομερή επέμβαση του Λοντίγκιν, αρνείται το γκολ στον Βόλο. Ο Μπαρτόλο σέντραρε από τα αριστερά, ο Μπαριέντος δεν μπόρεσε να νικήσει με κεφαλιά τον γκολκίπερ του ΠΑΣ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:18
Στο 0-0 βρίσκεται και το παιχνίδι του ΟΑΚΑ, ανάμεσα σε ΑΕΚ και Αστέρα Τρίπολης. Να θυμίσουμε πως ο ΠΑΣ απόψε θέλει καλύτερο αποτέλεσμα από τον Αστέρα για να μπει στα πλέι οφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:18
18' Κεφαλιά του Φαν Βέερτ, ο Λοντίγκιν δηλώνει και πάλι «παρών». by Δημήτρης Παπαδήμας
19:19
Σαφώς πιο απειλητικός ο Βόλος ως τώρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:21
20' Ο Βόλος κρατάει την κατοχή και ελέγχει τον ρυθμό του ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:24
23' Ο ΠΑΣ δημιουργεί τις προοϋποθέσεις για γκολ, αλλά η άμυνα του Βόλου απομακρύνει πριν προλάβει να σουτάρει ο Σνάιντερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:24
24' Ωραία ενέργεια από τον ΠΑΣ. Ο Σάλιακας σέντραρε από τα δεξιά, ο Γκαρντάφσκι σούταρε στην κίνηση άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:25
Την ίδια ώρα, η ΑΕΚ ανοίγει το σκορ κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:26
25' Οι φιλοξενούμενοι παίρνουν την πρωτοβουλία των κινήσεων τώρα και προσπαθούν να φανούν απειλητικοί. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:28
Αυτή την στιγμή, με τον Αστέρα να χάνει από την ΑΕΚ και τον ΟΦΗ να είναι ισόπαλος με τον Απόλλων Σμύρνης, έχουμε τριπλή ισοβαθμία, στην οποία επωφελείται και μπαίνει πλέι οφ η ομάδα της Τρίπολης. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:30
30' Ο Φαν Βέερτ έψαξε με κάθετη τον Ορόζ, βγήκε έγκαιρα και μπλόκαρε ο Λοντίγκιν. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:32
31' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ, με ένα μακρινό σουτ του Λιάσου να περνάει λίγο πάνω από τα δοκάρια του Κλέιμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:34
33' Δοκάρι για τον ΠΑΣ! Μέγα λάθος του Μπαρτόλο, έχασε την μπάλα από τον Περέα, ο οποίος βρήκε με πάσα τον Σνάιντερ, εκείνος σούταρε, αλλά ο Κλέιμαν απέκρουσε στέλνοντας την μπάλα στο αριστερό του δοκάρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:35
35' Δυνατό σουτ του Φερνάντες, ο Λοντίγκιν σε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:36
19:37
36' Νέα απόκρουση του Λοντίγκιν, αντέδρασε σωστά και στο δυνατό σουτ του Άλχο. Αυτή ήταν η έκτη τελική των γηπεδούχων. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:40
39' Κίτρινη κάρτα στον Τσοκάνη, για άσχημο τάκλιν πάνω στον Γκαρντάφσκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:41
41' Ο Λιάσος δεν μπορεί να περάσει συρτή σέντρα από τα δεξιά, κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:42
41' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Από το κόρνερ του Σάλιακα, ο Ντομίνγκεθ πήρε την κεφαλιά, με την μπάλα να περνάει εκατοστά δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Κλέιμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:46
44' Ένα έξτρα λεπτό ως καθυστερήσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:47
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Βόλος-ΠΑΣ Γιάννινα 0-0 by Δημήτρης Παπαδήμας
19:48
Καλύτερος ο Βόλος στο πρώτο 20λεπτο της αναμέτρησης, ισορρόπησε στη συνέχεια ο ΠΑΣ, ο οποίος είχε και δοκάρι στο 33' με τον Σνάιντερ. Σωτήριος σε αρκετές περιπτώσεις ο Λοντίγκιν για τους Γιαννιώτες. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:50
Τα αποτελέσματα στα υπόλοιπα παιχνίδια, μετά τη λήξη των πρώτων ημιχρόνων: ΑΕΚ-Αστέρας 1-0, Άρης-Ολυμπιακός 0-1, Ατρόμητος-Παναθηναϊκός 0-0, Ιωνικός-Παναιτωλικός 0-1, Λαμία-ΠΑΟΚ 0-1, ΟΦΗ-Απόλλων Σμύρνης 0-0 by Δημήτρης Παπαδήμας
20:04
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο «Πανθεσσαλικό»! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:08
49' Ο Βόλος μπαίνει δυνατά στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου. Ο Φερνάντες εκτέλεσε ένα φάουλ, πολύ ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:08
20:12
54' Ακόμα ένα φάουλ σε υποσχόμενη θέση για τον Βόλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:14
55' Κίτρινη κάρτα στον Μπαριέντος για αντικανονικό μαρκάρισμα στον Περέα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:14
Ενώ ο Αστέρας Τρίπολης ισοφαρίζει την ΑΕΚ. 1-1 στο ΟΑΚΑ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:15
57' Πολύ καλή φάση για τον Βόλο! Μετά από σέντρα του Ρεγκατέν, ο Φαν Βέερτ πήρε ολομόναχος την κεφαλιά, αλλά έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:16
58' Αλλαγή για τον ΠΑΣ, ο Καραχάλιος αντί του Στάνκο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:20
62' Ο ΠΑΣ ξέρει ότι πρέπει να βρει γκολ, αλλά ο Βόλος στέκεται πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο και του δημιουργεί πολλά προβλήματα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:22
63' Κόκκινη κάρτα για τον Βόλο. Ο Όροζ ανέτρεψε τον Σνάιντερ ως ο τελευταίος αμυντικός των γηπεδούχων και αποβλήθηκε. Οι VAR τσεκάρουν για πιθανό οφσάιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:23
Ο ΟΦΗ ανοίγει το σκορ κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:24
Ο VAR λέει πως ο Σνάιντερ ήταν σε θέση οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης, με τον Τσοκαλίδη να παίρνει πίσω την κόκκινη κάρτα που έδειξε στον Ορόζ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:25
66' Ευκαιρία για τον Βόλο, με τον Φαν Βέερτ να παίρνει μία ακόμα κεφαλιά και να στέλνει ξανά την μπάλα άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:26
68' Ο ΠΑΣ απειλεί για πρώτη φορά στο δεύτερο ημίχρονο, με το μακρινό σουτ του Ντομίνγκεθ να μπλοκάρεται από τον Κλέιμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:29
71' Κίτρινη κάρτα στον Ρίνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:30
71' Διπλή αλλαγή για τον Βόλο, Νίνης και Κορέα αντί Όροζ και Μπαριέντος. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:31
72' Αλλαγή και για τον ΠΑΣ, με τον Μπρένερ να παίρνει τη θέση του ΛΙάσου. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:31
Σκόραρε και δεύτερο γκολ ο ΟΦΗ κόντρα στον Απόλλωνα. Παραμένει και το 1-1 στο ΑΕΚ-Αστέρας Τρίπολης. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:34
76' Καλό σουτ του Ρεγκατέν από πολύ πλάγια θέση, κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:35
76' Ιδανική αντεπίθεση για τον ΠΑΣ, με τον Περέα να βγαίνει απέναντι στον Κλέιμαν και τον τερματοφύλακα του Βόλου να αποκρούει σε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:35
77' Από το κόρνερ, κεφαλιά του Κάργα άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:36
20:36
78' Ο Ρεγκατέν βρήκε τον Φαν Βέερτ μέσα στη μεγάλη περιοχή και εκείνος πλάσαρε άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:37
79' Μακρινό σουτ του Νίνη, μπλόκαρε με ευκολία ο Λοντίγκιν. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:38
80' Ωραία σέντρα του Περέα, έδιωξε σε κόρνερ ο Άλχο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:38
80' Εκτέλεσε ο Σάλιακας, βγήκε σωστά ο Κλέιμαν και μπλόκαρε. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:38
Πολύ καλός ο ρυθμός του ματς στα τελευταία λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:39
81΄Κίτρινη κάρτα στον Σάλιακα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:42
84' Μία εκτέλεση φάουλ του Νίνη, η μπάλα ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:43
Η ΑΕΚ έχει κάνει το 2-1 κόντρα στον Αστέρα. Αυτή την στιγμή στα πλέι οφ μπαίνει ο ΟΦΗ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:44
86' Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο Μίνα στη θέση του Σνάιντερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:46
88' Αλλαγή για τον Βόλος, Πουρίτα στη θέση του Φερνάντες. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:49
Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:49
90' Κίτρινη κάρτα στον Γκαρντάφσκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:51
92' Ο ΠΑΣ πιέζει και ψάχνει το γκολ που θα τον στείλει στα πλέι οφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:52
94' Σέντρα του Σάλιακα, πάρα πολύ άστοχη. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:53
94' Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον ΠΑΣ. Θα δει την κίτρινη κάρτα ο Νίνης. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:53
95' Εκτέλεσε πάνω στον Κλέιμαν ο Σάλιακας. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:54
Τέλος, Βόλος-ΠΑΣ Γιάννινα 0-0. Οι Ηπειρώτες δεν καταφέρνουν πάρουν τη νίκη που θα τους έστελνε στα πλέι οφ και πλέον περιμένουν την απόφαση για την έφεση που έχουν καταθέσει για την αφαίρεση των πέντε βαθμών. by Δημήτρης Παπαδήμας