Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Super League 1.

Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Ιωνικός-Παναιτωλικός, η οποία θα διεξαχθεί στο γήπεδο της Νεάπολης στο πλαίσιο της 26ης και τελευταίας αγωνιστικής της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
18:41
Σέντρα στις 19:00. by Μανώλης Μουσουράκης
18:44
Παιχνίδι με... φόντο το πλεονέκτημα έδρας στα Playouts. Στην 9η θέση ο Παναιτωλικός (29β.), ο οποίος βρίσκεται στο +3 από τον 11ο Ιωνικό. by Μανώλης Μουσουράκης
18:45
Υπενθυμίζεται ότι όσες ομάδες τερματίσουν στις θέσεις 7 έως 10 θα δώσουν τέσσερα παιχνίδια εντός έδρας και τρία εκτός στα Playouts (το αντίστροφο ισχύει για τις θέσεις 11-14). by Μανώλης Μουσουράκης
18:48
Συναρπαστικό το ματς (2-2) των δύο ομάδων στο πλαίσιο του πρώτου γύρου, με τον Ιωνικό να γυρίζει από το εις βάρος του 2-0 (45' πέναλτι Μεντόσα, 68' Ντουάρτε – 71' Ντάλσιο, 90' Βαφέας. Στο 75' κόκκινη κάρτα ο Ρομαό για τον Ιωνικό). Έτσι σε περίπτωση νίκης της, η ομάδα της Νίκαιας θα προσπεράσει εκείνη του Αγρινίου. by Μανώλης Μουσουράκης
18:48
Ας δούμε τις αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
18:49
Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Χουτεσιώτης – Μύγας, Ρομαό, Τσιγκρίνσκι, Βαφέας, Βαλεριάνος – Ντάλσιο, Κιάκος, Άοσμαν – Μάντζης, Τουράμ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:49
Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Ανέστης – Αποστολάκης, Κορνέλιους, Λάρσον, Χουχούμης – Φλόρες, Μάρτενσον – Ντουάρτε, Μεντόσα, Βέργος – Καρέλης. by Μανώλης Μουσουράκης
18:49
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Βίντμαρ, Γκοτσούλιας, Μάναλης, Καμπράλ, Σάντσες, Πλατέλλας, Κάνιας, Βαλέντε, Λένις. by Μανώλης Μουσουράκης
18:49
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Μελίσσας, Αντούνες, Μπελεβώνης, Ντίας, Νταγκό, Τσιγγάρας, Μπαρμπόσα, Λούι, Μπακαδήμας. by Μανώλης Μουσουράκης
18:50
Επέστρεψαν οι Κάνιας και Κιάκος για τον Ιωνικό. Αντίθετα, η ομάδα του Αγρινίου δεν υπολογίζει στους τιμωρημένους Μαλή και Μόρσεϊ, καθώς και στους ανέτοιμους Βργκοτς, Λιάβα, Βαρόνε και Περέιρα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:50
Διαιτητής: Άγγελος Αγγελάκης Α' Βοηθός: Κούλα Χασάν Β' Βοηθός: Πέτρος Πάτρας 4ος διαιτητής: Ιωάννης Παπαδόπουλος VAR: Αθανάσιος Τζήλος by Μανώλης Μουσουράκης
18:52
«Σκοτώνονται τα αδέρφια μου και κάτι πεθαίνει μέσα μου!». Διαβάστε εδώ τις συγκλονιστικές δηλώσεις του Ντμίτρο Τσιγκρίνσκι για τον πόλεμο στην Ουκρανία λίγη ώρα πριν τη σέντρα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:58
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. Ο Τσιγκρίνσκι -όπως και στο παιχνίδι της Τούμπας με τον ΠΑΟΚ- έχει κρεμασμένη πάνω του τη σημαία της χώρας του. Οι παίκτες φορούν και μπλουζάκι με μήνυμα για τον πόλεμο στην Ουκρανία. by Μανώλης Μουσουράκης
18:59
Όλα έτοιμα για την έναρξη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:01
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
19:02
1' Παράλληλο γύρισμα του Μύγα από δεξιά, περνά άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:03
2' Γύρισμα και από τον Ντουάρτε, μπλοκάρει ο Χουτεσιώτης. Η φάση ξεκίνησε από εξαιρετική κάθετη μεταβίβαση του Αποστολάκη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:04
Πιέζουν ψηλά οι παίκτες του Ιωνικού. by Μανώλης Μουσουράκης
19:06
5' Σέντρα του Μύγα από δεξιά, δεν καταφέρνει να πάρει την κεφαλιά ο Άοσμαν. by Μανώλης Μουσουράκης
19:07
6' Φάση για τον Ιωνικό. Μακρινό σουτ του Άοσμαν, μπλοκάρει ο Ανέστης. Πρώτη τελική στο ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:12
Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο. Αρκετά ισορροπημένο ματς, χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
19:13
12' Κόντραρε το μακρινό σουτ του Άοσμαν, κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Μανώλης Μουσουράκης
19:13
Σε εξέδρα του γηπέδου της Νεάπολης έχει αναρτηθεί πανό στα χρώματα της σημαίας της Ουκρανίας που γράφει «STOP WAR». by Μανώλης Μουσουράκης
19:14
13' Τελική προσπάθεια και για τον Παναιτωλικό. Ο Μεντόσα συνέκλινε, έπιασε το σουτ εκτός περιοχής, με την μπάλα να περνά δίπλα από το αριστερό δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:19
18' Δοκάρι για τον Ιωνικό! Κλέψιμο στο επιθετικό τρίτο για τον Ιωνικό, ο Τουράμ σπάει στον Μάντζη, με το δυνατό σουτ του τελευταίου να προσκρούει στο αριστερό δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:19
18' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Σέντρα από τον Βέργο, με την κεφαλιά του ολομόναχου Μεντόσα από το ύψος της μικρής περιοχής να περνά άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:20
Μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα δύο μεγάλες φάσεις, μία για κάθε ομάδα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:21
Δυναμικό «παρών» από τους φίλους του Ιωνικού που έχουν βρεθεί στο γήπεδο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:21
21' Άστοχο το μακρινό σουτ από τον Άοσμαν. by Μανώλης Μουσουράκης
19:24
23' Πανέξυπνη κάθετη του Φλόρες προς τον Καρέλη, καίρια παρέμβαση από τον Μύγα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:24
23' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Σέντρα του Μεντόσα, δεν πιάνει καλά την κεφαλιά ο Καρέλης, με την μπάλα να περνά άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:26
3(1)-3(0) οι τελικές για Ιωνικό και Παναιτωλικό, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:28
27' Σέντρα-ξυράφι από τον Μεντόσα. Εάν και επικίνδυνη, περνά ανεκμετάλλευτη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:29
Πολύ δραστήριος ο Μεντόσα μέχρι στιγμής. Ο καλύτερος παίκτης του γηπέδου. by Μανώλης Μουσουράκης
19:31
30' Ο Τουράμ έπιασε δυνατό σουτ εκτός περιοχής, με την μπάλα να φεύγει αρκετά ψηλά από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:31
Ο Τσιγκρίνσκι σε ακόμα ένα παιχνίδι με τη σημαία της Ουκρανίας. Εικόνα live 21970615/90561.jpg by Μανώλης Μουσουράκης
19:31
19:34
32' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό! 0-1! Σκόρερ ο Καρέλης! Σέντρα του Μεντόσα από τα αριστερά, βρήκε ολομόναχο τον Έλληνα φορ στην «καρδιά» της αντίπαλης περιοχής, με τον τελευταίο να γράφει το 0-1 με δυνατό σουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:38
37' Μακρινό σουτ από τον Άοσμαν, δεν ανησυχεί ο Ανέστης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:38
Ο Σύρος μεσοεπιθετικός έχει δοκιμάσει σε πολλές περιπτώσεις το πόδι του, δίχως αποτέλεσμα μέχρι στιγμής. by Μανώλης Μουσουράκης
19:39
38' Ευκαιρία για τον Ιωνικό. Πολύ ωραία σέντρα από τον Κιάκο, κατεβάζει ο Τουράμ μέσα στην αντίπαλη περιοχή, αλλά δεν προλαβαίνει να εκτελέσει. by Μανώλης Μουσουράκης
19:42
41' Φάση για τον Ιωνικό. Ακόμα ένα σουτ του Άοσμαν, αυτή τη φορά από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Χωρίς καλή ισορροπία ο Σύρος άσος, με την μπάλα να περνά άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:45
44' Κίτρινη κάρτα στον Τσιγκρίνσκι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:46
Τρέχουμε το ένα λεπτό του έξτρα χρόνου. by Μανώλης Μουσουράκης
19:46
by Μανώλης Μουσουράκης
19:47
Τέλος στο πρώτο μέρος Ο Παναιτωλικός θα πάρει προηγούμενος 1-0 στα αποδυτήρια χάρη στο γκολ του Καρέλη από το 33ο λεπτό. by Μανώλης Μουσουράκης
20:02
Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:03
Αλλαγή για τον Ιωνικό. Ο Κάνιας θα περάσει στη θέση του Κιάκου. by Μανώλης Μουσουράκης
20:03
Χωρίς αλλαγές οι φιλοξενούμενοι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:03
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:04
46' Σουτ στην κίνηση από τον Βαλεριάνο, φεύγει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:06
Στο έδαφος ο Μεντόσα, φαίνεται να αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού. Συγκρούστηκε στον αέρα με τον Κάνιας. by Μανώλης Μουσουράκης
20:07
Τώρα θα σηκωθεί. Ετοιμάζεται και ο Ντίας για καλό και για κακό... by Μανώλης Μουσουράκης
20:08
50' Σέντρα του Μύγα από τα δεξιά, δεν πιάνει καλά την κεφαλιά ο Τουράμ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:08
Πολύ δραστήριος σ' όλο το παιχνίδι ο Μύγας. by Μανώλης Μουσουράκης
20:08
50' Ακόμα ένα μακρινό σουτ από τον Άοσμαν. Ίδια η κατάληξη, φεύγει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:10
Ο Μεντόσα συνεχίζει κανονικά στον αγώνα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:11
Πολλές οι διακοπές στο δεύτερο ημίχρονο. Έπεσε στο έδαφος ο Μάρτενσον, ο οποίος εν συνεχεία σηκώθηκε. by Μανώλης Μουσουράκης
20:12
54' Καίρια παρέμβαση του Λάρσον προ του Μάντζη. by Μανώλης Μουσουράκης
20:13
Ο Ιωνικός συνεχίζει να προσπαθεί να βρει το γκολ της ισοφάρισης. Έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, έχει τις στιγμές του, όχι όμως και κάποια ξεκάθαρη ευκαιρία. by Μανώλης Μουσουράκης
20:13
55' Τεράστια ευκαιρία για τον Ιωνικό. Ο Ρομαό βρέθηκε ενώπιον του Ανέστη, με τον πορτιέρε των φιλοξενούμενων να μπλοκάρει το σουτ που έπιασε από τη γωνία της μικρής περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
20:14
55' Κίτρινη κάρτα στον Βαλεριάνο, ύστερα από αψιμαχία που είχε με τον Ντουάρτε. by Μανώλης Μουσουράκης
20:15
56' Κίτρινη και στον Μεντόσα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:15
57' Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον Ιωνικό. Στο ύψος της μεγάλης περιοχής του Παναιτωλικού. by Μανώλης Μουσουράκης
20:17
58' Πολύ ωραία η εκτέλεση από τον Άοσμαν, με την μπάλα να φεύγει ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:19
61' Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Οι Ντίας και Αντούνες περνούν στις θέσεις των Καρέλη και Φλόρες αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:22
64' Φάση διαρκείας για τον Παναιτωλικό. Καταλήγει με σουτ του Ντουάρτε που πέρασε άουτ αλλά και σηκωμένο σημαιάκι για οφσάιντ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:22
Πάνω-κάτω η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:23
65' Τεράστια επέμβαση του Χουτεσιώτη σε τετ-α-τετ με τον Βέργο, εάν κι εν συνεχεία σηκώθηκε εκ νέου το σημαιάκι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:24
66' Διπλή αλλαγή και για τον Ιωνικό: Οι Λένις και Καμπράλ αντί των Μάντζη και Βαφέα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:25
68' Διαμαρτυρίες για πέναλτι από τον Ιωνικό. by Μανώλης Μουσουράκης
20:26
Ο κ. Αγγελάκης λέει στους γηπεδούχους ότι η μπάλα χτύπησε πρώτα στο πόδι του Κορνέλιους και μετά στο χέρι του. Σωστή απόφαση. by Μανώλης Μουσουράκης
20:30
Έχουμε μπει στο τελευταίο εικοσάλεπτο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:32
73' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ωραία πάσα από τον Ντουάρτε, βγήκε σε θέση τετ-α-τετ ο Μεντόσα, ο οποίος -πιεζόμενος και από τον Βαλεριάνο- είδε τον Χουτεσιώτη να αποκρούει το σουτ του. by Μανώλης Μουσουράκης
20:32
74' Αδύναμο σουτ από τον Άοσμαν, μπλόκαρε ο Ανέστης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:36
77' Σουτ του Ρομαό εντός της αντίπαλης περιοχής, κοντράρει στον Μάρτενσον. by Μανώλης Μουσουράκης
20:36
Ο Ιωνικός παίρνει ρίσκα όσο περνούν τα λεπτά αφήνοντας, όπως είναι λογικό, χώρους στους αντιπάλους τους. by Μανώλης Μουσουράκης
20:39
79' Κεφαλιά του Τουράμ από πλεονεκτική θέση, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:39
81' Νταγκό αντί Μεντόσα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:41
82' ΓΚΟΛ ο Ιωνικός! 1-1! Σκόρερ ο Λένις! Ο Άοσμαν είδε τον Λένις ολομόναχο εντός της αντίπαλης περιοχής, του πέρασε την μπάλα κι εκείνος με ένα διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:42
Η φάση ελέγχθηκε και από τον VAR. Το γκολ μετρά κανονικά. by Μανώλης Μουσουράκης
20:46
88' Οι Μπακαδήμας και Λούι αντί των Ντουάρτε και Αποστολάκη για τον Παναιτωλικό. by Μανώλης Μουσουράκης
20:49
91' ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός! 1-2! Σκόρερ ο Κορνέλιους! Υπέροχη ενέργεια και σέντρα του Νταγκό, με τον Κορνέλιους να τελειώνει από κοντά τη φάση. by Μανώλης Μουσουράκης
20:50
92' Μάναλης αντί Τσιγκρίνσκι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:52
Τελευταίο λεπτό καθυστερήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
20:55
ΤΕΛΟΣ by Μανώλης Μουσουράκης
20:55
Νίκη των φιλοξενούμενων και πλεονέκτημα έδρας στα playouts! by Μανώλης Μουσουράκης