Λίβερπουλ-Ίντερ

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για το Champions League.

21:44
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη ρεβάνς της Λίβερπουλ με την Ίντερ για τη φάση των «16» του Champions League. by Γιώργος Τσανάκας
21:45
Η Λίβερπουλ είχε επικρατήσει 2-0 στο πρώτο παιχνίδι μέσα στο «Τζουζέπε Μεάτσα» και θέλει να σφραγίσει την πρόκριση. Την ίδια ώρα, η Ίντερ ψάχνει το... θαύμα της ανατροπής. by Γιώργος Τσανάκας
21:45
Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση που οι δύο ομάδες έχουν σημειώσει τον ίδιο αριθμό γκολ μετά τα δύο ματς, ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι. by Γιώργος Τσανάκας
21:45
Με το διπλό που πέτυχε στο Μιλάνο, η Λίβερπουλ πανηγύρισε την 4η νίκη της σε 5 αναμετρήσεις με την Ιντερ (4-0-1, 2-0-0 εντός). Στο γήπεδό της έχει 9-1-5 κόντρα σε Ιταλούς, ενώ οι «νερατζούρι» έχουν υποστεί 11 ήττες σε 16 επισκέψεις σε έδρες αγγλικών ομάδων (4 διπλά). by Γιώργος Τσανάκας
21:45
Η Λίβερπουλ προκρίθηκε και στις 34 περιπτώσεις που νίκησε εκτός έδρας στο πρώτο παιχνίδι σε νοκ άουτ ευρωπαϊκών διοργανώσεις. Στις 5 περιπτώσεις εξ αυτών είχε νικήσει 2-0 στο πρώτο ματς εκτός έδρας. by Γιώργος Τσανάκας
21:45
Ο επιθετικός της Λίβερπουλ, Μο Σαλάχ, έχει πετύχει 8 γκολ στις 7 συμμετοχές του στο φετινό Τσάμπιονς Λιγκ! by Γιώργος Τσανάκας
21:45
Μόλις μία ομάδα σε 41 περιπτώσεις στην ιστορία των νοκ άουτ του Τσάμπιονς Λιγκ έχει προκριθεί κι ενώ ηττήθηκε με τουλάχιστον 2 τέρματα διαφορά εντός έδρας στο πρώτο παιχνίδι: η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ το 2018-19 κόντρα στην Παρί Σεν Ζερμέν. by Γιώργος Τσανάκας
21:45
Ο Τζέκο σκόραρε στα 3 από τα 4 τελευταία παιχνίδια του που ξεκίνησε βασικός στο «Ανφιλντ», ανάμεσα σε αυτά στα 2 πιο πρόσφατα. Καμία όμως από αυτές τις τρεις φορές δεν πανηγύρισε στο φινάλε νίκη (1 ισοπαλία και 2 ήττες). by Γιώργος Τσανάκας
21:45
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες... by Γιώργος Τσανάκας
21:46
Λίβερπουλ (Γιούργκεν Κλοπ): Άλισον – Άρνολντ, Μάτιπ, Βαν Ντάικ, Ρόμπερτσον – Φαμπίνιο, Τζόουνς, Τιάγκο Αλκάνταρα – Σαλάχ, Ζότα, Μανέ. by Γιώργος Τσανάκας
21:46
Στον πάγκο οι Άντριαν, Κέλεχερ, Μίλνερ, Κεϊτά, Γκόμες, Χέντερσον, Τσάμπερλεϊν, Μιναμίνο, Τσιμίκας, Λουίς Ντίαζ, Οριγκί, Έλιοτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:46
Ίντερ (Σιμόνε Ιντζάγκι): Χαντάνοβιτς – Σκρίνιαρ, Ντε Βράι, Μπαστόνι – Ντάμφριες, Βιδάλ, Μπρόζοβιτς, Τσαλχάνογλου, Πέρισιτς – Λαουτάρο, Σάντσες. by Γιώργος Τσανάκας
21:46
Στον πάγκο οι Κορντάζ, Ράντου, Γκαλιαρντίνι, Βεσίνο, Τζέκο, Ρανόκια, Γκόζενς, Κορέα, Ντιμάρκο, Ντ’Αμπρόζιο, Νταρμιάν, Καϊσέδο. by Γιώργος Τσανάκας
21:47
Διαιτητής είναι ο Ισπανός, Ματέου Λαόθ. by Γιώργος Τσανάκας
21:56
Σε πέντε λεπτά θα ξεκινήσει το ματς στο «Άνφιλντ». by Γιώργος Τσανάκας
22:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
22:04
Εξαιρετικός ο ρυθμός στο ξεκίνημα του παιχνιδιού, πάνω-κάτω η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
22:04
22:07
7' Υποδειγματική αντεπίθεση της Ίντερ, ο Βιδάλ σπάει στον Ντάμφρις αλλά το βολέ του ήταν αδύναμο και μπλόκαρε ο Άλισον. by Γιώργος Τσανάκας
22:08
8' Πάει να βγει ταχύτατα στην κόντρα με Τσαλχάνογλου η Ίντερ, κακή η πάσα του Τούρκου μεσοεπιθετικού. by Γιώργος Τσανάκας
22:14
14' Ωραία μπαλιά του Ρόμπερτσον, απομακρύνει τελευταία στιγμή ο Μπαστόνι. by Γιώργος Τσανάκας
22:16
16' Κεφαλιά του Φαν Ντάικ, μπλόκαρε ο Χαντάνοβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
22:20
Πιέζει ψηλά στο γήπεδο η Ίντερ, προσπαθεί να κλέψει μπάλες και να επιτεθεί γρήγορα... by Γιώργος Τσανάκας
22:22
22' Υπέροχη προσποίηση του Αλέξις, η μπάλα στρώνεται στον Λαουτάρο που δεν σουτάρει και πάει να περάσει δύο αντιπάλους του... by Γιώργος Τσανάκας
22:25
Μικρή διακοπή στο ματς, κάτι έχει συμβεί στις κερκίδες και πηγαίνουν τα ιατρικά επιτελεία των δύο ομάδων. by Γιώργος Τσανάκας
22:27
Τώρα ο Τσιμίκας με τον Κλοπ κάτι λένε μεταξύ τους... Προφανώς συζητάνε για το συμβάν. by Γιώργος Τσανάκας
22:28
Ξεκίνησε ξανά το παιχνίδι, μετά από ένα μεγάλο χειροκρότημα από τις κερκίδες. by Γιώργος Τσανάκας
22:30
30' Φάουλ για τη Λίβερπουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα. by Γιώργος Τσανάκας
22:31
31' Δοκάρι για τη Λίβερπουλ, η κεφαλιά του Μάτιπ τραντάζει το οριζόντιο... by Γιώργος Τσανάκας
22:31
31' Νέα φάση στα... καπάκια! Προλαβαίνει ο Σκρίνιαρ και βάζει το κεφάλι του στην εξ επαφής κεφαλιά του Φαν Ντάικ! by Γιώργος Τσανάκας
22:32
Πιέζει η Λίβερπουλ, έχει... παγώσει μετά τη διακοπή η Ίντερ. by Γιώργος Τσανάκας
22:35
Οι τελικές πάσες της Ίντερ για να βρεθούν σε θέση βολής οι παίκτες της είναι κακές. Παρότι βγαίνουν διαρκώς με πολύ καλές προϋποθέσεις μπροστά, οι νερατζούρι τα χαλάνε στο τέλος και δεν φτάνουν καν σε τελική προσπάθεια. by Γιώργος Τσανάκας
22:37
37' Κόρνερ για την Ίντερ, το πρώτο στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
22:37
Ανεκμετάλλευτο πέρασε, έδιωξε η άμυνα της Λίβερπουλ. by Γιώργος Τσανάκας
22:37
by Γιώργος Τσανάκας
22:39
22:40
40' Κάρτα στον Ζότα. Φάουλ σε πάρα πολύ καλό σημείο για την Ίντερ. by Γιώργος Τσανάκας
22:41
41' Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Τσαλχάνογλου, διώχνει ο Άλισον. by Γιώργος Τσανάκας
22:45
Συμπληρώθηκαν τα 45', πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
22:50
45'+6' Κάρτα στον Βιδάλ. by Γιώργος Τσανάκας
22:52
45'+7' Πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ του Άρνολντ, ένα μέτρο από την εστία. by Γιώργος Τσανάκας
22:52
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, χωρίς σκορ (0-0). Μοιρασμένο ματς, με την Ίντερ να μοιάζει πιο επικίνδυνη στο πρώτο εικοσάλεπτο και την Λίβερπουλ να ισορροπεί και να ανεβαίνει στη συνέχεια, έχοντας τη μεγάλη φάση με το δοκάρι του Μάτιπ. by Γιώργος Τσανάκας
23:08
46' Ντ' Αμπρόζιο αντί Ντε Βράι. by Γιώργος Τσανάκας
23:09
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Γιώργος Τσανάκας
23:09
Νωρίτερα έχει πάρει κάρτα και ο Σάντσες, άργησε να την χρεώσει η UEFA. by Γιώργος Τσανάκας
23:10
47' Κεφαλιά του Σάντσες, μπλόκαρε ο Άλισον. Σε θέση οφσάιντ έχει υποδειχθεί ο Χιλιανός. by Γιώργος Τσανάκας
23:10
47' Κάρτα στον Ρόμπερτσον. by Γιώργος Τσανάκας
23:10
48' Σουτ του Άρνολντ, κοντράρει και μπλοκάρει ο Χαντάνοβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
23:14
52' Δοκάρι για τη Λίβερπουλ! Ο Σαλάχ ουσιαστικά σε κενή εστία δεν μπορεί να σκοράρει! by Γιώργος Τσανάκας
23:16
Αποκτά ξανά γρήγορο ρυθμό το ματς, μπαίνει και ο κόσμος στην εξίσωση. by Γιώργος Τσανάκας
23:22
59' Νέα βραία κόντρα της Ίντερ, ο Πέρισιτς γυρίζει στον Τσαλχάνογλου αλλά η μπάλα κοντράρει. by Γιώργος Τσανάκας
23:22
60' Τεράστια φάση για την Ίντερ! Τρομερή αντεπίθεση, ο Σάντσες αφήνει στον Λαουτάρο που από το ύψος του πέναλτι κάνει το σουτ αλλά η μπάλα κοντράρει και περνάει κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
23:23
61' Φοβερή μπαλιά του Μπρόζοβιτς στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, κάνει κακό κοντρολ αρχικά ο Ντ' Αμπρόζιο και στη συνέχεια το σουτ περνάει ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
23:24
62' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΝΤΕΡ! by Γιώργος Τσανάκας
23:25
Απίθανη σουτάρα του Λαουτάρο Μαρτίνς, η μπάλα καταλήγει στο αριστερό παραθυράκι της εστίας του Άλισον που δεν μπορούσε να αντιδράσει! Τι έβαλες ρε παικταρά?! by Γιώργος Τσανάκας
23:25
63' Αποβολή για την Ίντερ! Ο Αλέξις στην προσπάθειά του να προλάβει την μπάλα, την βρίσκει πρώτα αλλά δεν προλαβαίνει να μαζευτεί και βρίσκει τον Φαμπίνιο! Δεύτερη κίτρινη και αποβολή για τους νερατζούρι. by Γιώργος Τσανάκας
23:26
23:27
65' Κεϊτά και Χέντερσον μέσα, Τζόουνς και Τιάγκο έξω. by Γιώργος Τσανάκας
23:28
Εκεί που η Ίντερ πήγε να μπει στο κόλπο της πρόκρισης με το παστέλι του Λαουτάρο, είδε τον Σάντσες να αποβάλλεται... Με δέκα πλέον απέναντι σε έντεκα, ενώ θέλει και ένα γκολ ακόμα για να πάει το ματς στην παράταση. by Γιώργος Τσανάκας
23:33
71' Κάρτα στον Μανέ. by Γιώργος Τσανάκας
23:33
23:34
Ετοιμάζει τριπλή αλλαγή ο Ιντζάγκι. Εν τω μεταξύ έχει ένα μικροπρόβλημα ο Μπρόζοβιτς και η Ίντερ συνεχίζει με εννιά παίκτες για λίγο. by Γιώργος Τσανάκας
23:38
75' Νταρμιάν, Κορέα και Γκαλιαρντίνι μέσα, έξω οι Ντάμφρις, Λαουτάρο, Μπρόζοβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
23:38
23:39
76' Δοκάρι για την Λίβερπουλ, το τρίτο στο ματς! Τρομερή μπαλιά στην πλάτη της άμυνας της Ίντερ, σουτ στην κίνηση ο Σαλάχ που σταματάει στο δεξί δοκάρι. by Γιώργος Τσανάκας
23:42
Στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα, παραμένει το 1-0 της Ίντερ κόντρα στη Λίβερπουλ. Ένα γκολ για να στείλει το ματς στην παράταση ψάχνει η Ίντερ, περνάει αν λήξει όπως είναι το ματς η Λίβερπουλ. by Γιώργος Τσανάκας
23:46
84' Βεσίνο αντί Τσαλχάνογλου για την Ίντερ. Ντίαζ αντί Ζότα για τη Λίβερπουλ. by Γιώργος Τσανάκας
23:47
85' Κάρτα στον Μπαστόνι. by Γιώργος Τσανάκας
23:52
88' Διαδοχικά κόρνερ κερδίζει η Λίβερπουλ... by Γιώργος Τσανάκας
23:53
5 λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Τσανάκας
23:54
90'+2' Tεράστια φάση για την Λίβερπουλ! Ο Ντίας δεν μπορεί να σκοράρει από τη μικρή περιοχή, απίστευτη προβολή του Βιδάλ. by Γιώργος Τσανάκας
23:56
90'+3' Κάρτα στον Γκαλιαρντίνι. by Γιώργος Τσανάκας
23:57
Τελευταία ευκαιρία για Ίντερ, όλοι κάτω από το κέντρο για ένα φάουλ. by Γιώργος Τσανάκας
23:57
90'+5' Κακή η εκτέλεση φάουλ του Βιδάλ, απευθείας άουτ... by Γιώργος Τσανάκας
23:58
Τέλος στο ματς! Η Ίντερ επικράτησε 1-0 της Λίβερπουλ στο Άνφιλντ, αλλά το σκορ δεν έφτανε αφού είχε ηττηθεί με 2-0 στο πρώτο ματς στο Τζουζέπε Μεάτσα. by Γιώργος Τσανάκας