Μπάγερν Μονάχου-Ζάλτσμπουργκ

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για το Champions League.

21:45
Καλησπέρα σας! by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:46
Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη ρεβάνς ανάμεσα στη Μπάγερν Μονάχου και τη Σάλτσμπουργκ για τη φάση των «16» του Τσάμπιονς Λιγκ! by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:47
Το πρώτο ματς στην Αυστρία, είχε ολοκληρωθεί ισόπαλο με 1-1. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:47
Πάμε γρήγορα να δούμε τις ενδεκάδες. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:47
Μπάγερν Μονάχου (3-4-2-1): Νόιερ – Παβάρ, Ζίλε, Ερναντέζ – Γκνάμπρι, Κίμιχ, Μουσιάλα, Κομάν – Μίλερ, Σανέ – Λεβαντόφσκι by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:48
Σάλτσμπουργκ (4-1-2-1): Κεν – Κρίστενσεν, Σολέτ, Βέμπερ, Ούλμερ – Καμαρά – Καπάλδο, Σάιβαλντ – Άαρονσον – Αντεγέμι, Αντάμου by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:48
Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση που οι δύο ομάδες έχουν σημειώσει τον ίδιο αριθμό γκολ μετά τα δύο ματς, ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:49
Το ματς είναι προγραμματισμένο να ξεκινήσει στις 22:00. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:49
Η Μπάγερν Μονάχου έχει ρεκόρ 7-3-1 απέναντι σε αυστριακές ομάδες στα ευρωπαϊκά Κύπελλα. Μόνη ήττα στο πρώτο της παιχνίδι το 1967 απέναντι στη Ράπιντ Βιέννης. Oταν φιλοξενεί αυστριακή ομάδα έχει ρεκόρ 5-0-0. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:49
Η Zάλτσμπουργκ μετράει μόνο δύο νίκες στα 13 τελευταία εκτός έδρας στην Ευρώπη (χωρίς προκριματικά), έχοντας άλλες δύο ισοπαλίες και εννιά ήττες. Σε αυτά τα 13 παιχνίδια έχουν μπει 47 γκολ, 3.6 μέσο όρο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:51
Ο Γιούλιαν Νάγκελσμαν δεν έχει διαθέσιμους τους Τολισό, Ντέιβις και Γκορέτσκα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:52
Την αναμέτρηση της "Allianz Arena" θα διευθύνει ο Γάλλος Κλεμάν Τουρπέν. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:57
Όλα έτοιμα σιγά σιγά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:00
Σέντρα στο ματς! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:02
1' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τη Μπάγερν! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:02
Ο Λεβαντόφσκι βγήκε τετ-α-τετ, αλλά ο Κεν του είπε όχι! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:03
2' Τι έχασε η Σάλτσμπουργκ! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:03
Απίθανη αντεπίθεση για τους Αυστριακούς και χαμένο σουτ του Άαρονσον από κοντά! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:06
Με σημαία της Ουκρανίας το σημαιάκι του κόρνερ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:07
7' Κατοχή για τους Γερμανούς, κλεισμένοι οι Αυστριακοί. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:07
Μακρινό σουτ του Σανε, άουτ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:11
11' Πέναλτι για την Μπάγερν Μονάχου! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:12
Ο Βέμπερ ανατρέπει το Λεβαντόφσκι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:12
12' ΓΚΟΛΛΛΛΛΛ για τη Μπάγερν, Λεβαντόφσκι από τα 11 βήματα! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:15
15' Τι χάνει ξανά η Σάλτσμπουργκ με τον Σάιβαλντ! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:15
Ο Νόιερ έχει διώξει σε κόρνερ μια... βολίδα από σχεδόν μπροστά του! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:16
by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:18
18' Συνεχίζει να πιέζει η Μπάγερν. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:20
20' Παραλίγο να κερδίσει και άλλο πέναλτι η Μπάγερν. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:20
Ίσως και να είναι, θα το δουν στο VAR, μήπως και αλλάξει η απόφαση για το φάουλ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:21
ΠΕΝΑΛΤΙ! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:21
2-0 ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛ για τη Μπάγερν ξανά με πέναλτι, ξανά ο Λέβα! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:23
23' 3-0 ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ Ο ΛΕΒΑ ΞΑΝΑ! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:24
Απίθανη φάση, μπέρδεμα στην άμυνα, κόντρα δοκάρι και γκολ ο Πολωνός! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:25
22:26
Ουσιαστικά η πρόκριση θα αλλάξει χέρια μόνο με... θαύμα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:29
29' Προσπαθούν να βγουν στην αντεπίθεση οι Αυστριακοί, αλλά πάντα είναι στην θέση του οι Γερμανοί αμυντικοί. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:30
22:31
4-0 ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ Γκνάμπρι και σόου! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:32
Ο Γκνάμπρι πήρε τη μπάλα από τα δεξιά μέσα στην περιοχή, την έβαλε μπροστά του και σκόραρε! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:34
34' Μακρινό σουτ του αρχηγού των φιλοξενούμενων, μπλοκάρει εύκολα ο Νόιερ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:35
22:37
71%-29% η κατοχή. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:37
37' Σουτ του Λεβαντόφσκι από το ύψος του πέναλτι, ψηλά η μπάλα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:39
39' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:39
Κεφαλιά του Παβάρ, περνάει ελάχιστα έξω από το δεξί δοκάρι του Κεν. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:43
Το χατ-τρικ του Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι, είναι το γρηγορότερο στην ιστορία του Champions League από το ξεκίνημα του ματς, μόλις σε 23΄! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:45
44' Δύο φορές ο Σανέ τρέχει μπροστά αλλά του φεύγει το κοντρόλ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:47
Τέλος πρώτου ημιχρόνου! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:47
Επιστρέφουμε σε λίγο για την... τυπική διαδικασία του δευτέρου μέρους. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:49
23:01
Επιστρέφουμε και πάλι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:02
Με αλλαγή ξεκινάει η Μπάγερν, μέσα ο Σαρ, έξω ο Γκνάμπρι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:03
Δύο αλλαγές και για τη Ζάλτσμπουργκ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:03
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:04
Σούσιτς αντί για Σάιβαλντ και Πιατκόφσκι αντί του Σολέ για τους Αυστριακούς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:05
Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε τι θα γίνει με την διαχείριση του ματς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:06
48' Σουτ του Λεβαντόφσκι, κερδίζει ένα κόρνερ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:06
Οι Γερμανοί έχουν κλείσει τους αντιπάλους τους στην περιοχή τους! by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:08
51' Οφσάιντ ο Άαρονσον που έφευγε μόνος του. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:11
54' ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛ και 5-0 η Μπάγερν με τον Μίλερ! by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:12
Πανέμορφο γύρισμα του Μίλερ μέσα στην περιοχή και υποδειγματικό τελείωμα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:13
Οι Γερμανοί δεν δείχνουν διάθεση να σταματήσουν να πιέζουν... by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:16
58' Κόρνερ για τη Μπάγερν από τα αριστερά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:16
Μπλοκάρει ο Κεν. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:17
60' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τη Μπάγερν. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:17
61' Μέσα ο Ουπαμεκανό, έξω ο Ερνάντεζ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:18
Ψηλά η εκτέλεση του Λεβαντόφσκι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:20
63' Κιεργκάρντ στη θέση του Αντέμου και ο Σέσκο στη θέση του Αντεγιέμι για τη Ζάλτσμπουργκ . by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:21
64' Κοντά στο τέταρτο προσωπικό γκολ ο Λέβα, κερδίζει κόρνερ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:23
23:23
Υπάρχει μικρή διακοπή, έχει χτυπήσει ο Καμαρά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:23
66' Τριπλή αλλαγή για τη Μπάγερν. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:24
Συνεχίζεται το ματς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:25
67' Τιγιάνι αντί Καμαρά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:28
70' ΓΚΟΛΛΛ για τη Ζάλτσμπουργκ με το ωραίο σουτ του Κιάεργκααρντ! by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:29
Το γκολ της τιμής, με τη Μπάγερν ωστόσο να συνεχίζει να πιέζει! by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:33
75' Έχει πέσει ο ρυθμός. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:35
78' Κακή βαθιά μπαλιά από την άμυνα της Μπάγερν. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:37
23:40
83' ΓΚΟΛΛΛΛΛΛ και 6-1 ο Μίλερ! by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:42
Το λέγαμε εδώ και ώρα ότι οι Γερμανοί δεν έχουν διάθεση να σταματήσουν. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:43
85' ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ! ΓΚΟΛΛΛΛ Ο ΣΑΝΕ ΚΑΙ 7-1! by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:44
Θρίαμβος για τους Γερμανούς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:45
88' Σουτ του Σέσκο, ψηλά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:46
Για να δούμε αν θα έχει και άλλο γκολ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:48
90' Φάουλ για τον Σανέ στην γωνία της περιοχής. by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:48
ΤΕΛΟΣ! by Χρήστος Κατριμουστάκης
23:49
Τεράστια νίκη για τη Μπάγερν και πρόκριση στους «8» του Champions League! by Χρήστος Κατριμουστάκης