Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη Super League 1.

Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του ντέρμπι Παναθηναϊκός-ΑΕΚ, το οποίο θα διεξαχθεί στη Λεωφόρο στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής των Playoffs της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
Σέντρα στις 19:30. by Μανώλης Μουσουράκης
18:59
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Διονύση Δεσύλλα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:07
Σημαντικό παιχνίδι στην προσπάθεια των δύο ομάδων για ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο. Η ΑΕΚ βρίσκεται στην 3η θέση (46β.) και στο +4 από τον 5ο Παναθηναϊκό. Σε πολύ καλό μομέντουμ το «τριφύλλι», το οποίο προέρχεται από τέσσερις νίκες στα πέντε τελευταία του ματς πρωταθλήματος, μία εξ αυτών και εκείνη (3-0) επί της σημερινής του αντιπάλου. Εντός έδρας νίκη (2-1) επί του Αστέρα Τρίπολης για την ΑΕΚ στο πλαίσιο της τελευταίας αγωνιστικής της κανονικής διάρκειας. by Μανώλης Μουσουράκης
19:07
Ας δούμε τις αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
19:07
Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Διούδης – Σάντσες, Σένκεφελντ, Σάρλια, Χουάνκαρ – Πέρεθ, Κουρμπέλης – Αϊτόρ, Γκατσίνοβιτς, Παλάσιος – Καρλίτος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:07
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Μπρινιόλι, Βαγιαννίδης, Χατζηγιοβάνης, Βιγιαφάνιες, Κώτσιρας, Πούγγουρας, Μαουρίσιο, Βιτάλ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:08
Με αρκετά προβλήματα θα παραταχθούν οι «πράσινοι». Ενδεικτικό αυτού ότι έχουν 19μελή αποστολή. Δεν υπολογίζεται ο τιμωρημένος Αλεξανδρόπουλος, οι τραυματισμένοι Βέλεθ και Ιωαννίδης, ενώ εκτός είναι και οι Μακέντα, Λούντκβιστ και Χατζηθεοδωρίδης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:08
ΑΕΚ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Στάνκοβιτς - Μισελέν, Μήτογλου, Τζαβέλλας, Μοχαμάντι - Σιμόες, Χατζισαφί - Άμραμπατ, Μάνταλος, Τσούμπερ - Αραούχο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:08
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Τσιντώτας, Σβάρνας, Ρότα, Λε Ταλέκ, Φράνσον, Γέβτιτς, Γκαρσία, Ανσαριφάρντ, Τάνκοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:09
Σημαντικές απουσίες και για την «Ένωση», με τον Σωκράτη Οφρυδόπολο να στερείται των υπηρεσιών των τιμωρημένων Βράνιες και Σιμάνσκι, όπως και του Σάκχοφ, ο οποίος έχασε αρκετές προπονήσεις κατά τη διάρκεια της εβδομάδας αφού ταξίδεψε να φέρει την οικογένειά του στην Αθήνα από το εμπόλεμο Κίεβο. Επιστροφή κάτω από τα γκολπόστ για τον Στάνκοβιτς, συνεχίζει στα χαφ ο Χατζισαφί. Να δούμε εάν το σύστημα της ΑΕΚ θα είναι 4-2-3-1. by Μανώλης Μουσουράκης
19:11
Ο Μαυροβούνιος Νίκολα Νταμπάνοβιτς θα είναι ο διαιτητής της αναμέτρησης. Βοηθοί του οι συμπατριώτες του, Τοντόροβιτς και Ντούκιτς, τέταρτος ο Τάσος Παπαπέτρου, ενώ στο VAR θα είναι ο Πορτογάλος Αντρέ Ναρκίσο με βοηθό τον Μιχάλη Παπαδάκη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:15
Από μία (εντός έδρας) νίκη για κάθε ομάδα στα μεταξύ τους παιχνίδια στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος. Η ΑΕΚ επικράτησε 1-0 (2' Σιμάνσκι) στον πρώτο γύρο, ενώ ο Παναθηναϊκός πριν από δύο εβδομάδες πήρε ευρεία νίκη (3-0) στη Λεωφόρο χάρη στα τέρματα των Αϊτόρ (16'), Παλάσιος (18') και Ιωαννίδη (29'). by Μανώλης Μουσουράκης
19:16
Θυμηθείτε εδώ τα highlights από τους δύο αγώνες: by Μανώλης Μουσουράκης
19:23
19:23
19:23
19:24
Στην παρέα μας και ο Σπύρος Σιαμπλής, ο οποίος θα είναι στον σχολιασμό του ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:27
Καλησπέρα κι από εμένα. Οι αρκετές απουσίες του Παναθηναϊκού οδήγησαν τον Ιβαν Γιοβάνοβιτς σε συγκεκριμένες επιλογές, ως προν τον καταρισμό της αρχικής 11άδας. Θεωρητικά, η σημαντικότερη φαντάζει αυτή του βασικόταττου και αναντικατάστατου Βέλεθ, ενώ η έλλειψη εναλλακτικής επιλογής στην επίθεση μετά τον Καρλίτος, λόγω της απουσίας του φορμαρισμένου Ιωαννίδη είναι ένα ακόμα «θέμα»... by Σπύρος Σιαμπλής
19:29
Οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:30
Όρκος νίκης από τους παίκτες. by Μανώλης Μουσουράκης
19:30
Όλα έτοιμα για την έναρξη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:31
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
19:32
2' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ωραία κάθετη από τον Μάνταλο, ο Τσούμπερ κάνει την κίνηση φορ, με το διαγώνιο πλασέ που επιχείρησε να φεύγει δίπλα από το αριστερό δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:33
Πιέζει ψηλά στα πρώτα λεπτά η «Ένωση». by Μανώλης Μουσουράκης
19:34
4' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός! 1-0! Σκόρερ ο Αϊτόρ! Τεράστιο κενό στο κέντρο της άμυνας της ΑΕΚ, ο Αϊτόρ προσπερνά ωραία τον Μισελέν κι εν συνεχεία τσιμπά ψύχραιμα προ του Στάνκοβιτς για το 1-0. Όλα ξεκίνησαν από λάθος πάσα του Μήτογλου, με τον Χουάνκαρ να κλέβει και τον Γκατσίνοβιτς να κάνει την κάθετη για τον Ισπανό εξτρέμ. Ιδανικό ξεκίνημα για τους γηπεδούχους! by Μανώλης Μουσουράκης
19:36
Ο Αϊτόρ ανοίγει το σκορ, όπως ακριβώς συνέβη και στο πρόσφατο ντέρμπι των δύο ομάδων για την κανονική διάρκεια. by Μανώλης Μουσουράκης
19:39
Ιδανικό το ξεκίνημα για τον Παναθηναϊκό, όπως και στο ματς με την ΑΕΚ στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος, με τον Αϊτόρ να σκοράρει ξανά πρώτος, όπως και στο 3-0 τότε! Φοβερή κάθετη του Γκατσίνοβιτς, απορίας άξιο πως δεν βρέθηκε αντίπαλος να κόψει την μπάλα, πριν ο Ισπανός εξτρέμ την στείλει στα δίχτυα του Στάνκοβιτς, με τον Μήτογλου να κάνει το πρώτο λάθος... by Σπύρος Σιαμπλής
19:39
Κυκλοφορεί την μπάλα ο Παναθηναϊκός, συνεχίζει να πιέζει ψηλά η ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:41
10' Φάση για την ΑΕΚ. Ο Αραούχο πίεσε και έκλεψε από τον Διούδη, εν συνεχεία εκτέλεσε εντός περιοχής, ωστόσο ήταν σε αρκετά πλάγια θέση και δεν βρήκε στόχο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:41
by Μανώλης Μουσουράκης
19:42
19:43
12' Κόντραρε το σουτ του Αϊτόρ από το ύψος της μεγάλης περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
19:43
Εξαιρετικός ρυθμός στα πρώτα λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
19:46
16' Ο Τσούμπερ συνέκλινε και έπιασε το μακρινό σουτ, το οποίο όμως δεν ανησύχησε τον Διούδη που μπλόκαρε. by Μανώλης Μουσουράκης
19:47
19:47
19:52
22' Μακρινό σουτ από τον Μάνταλο, αρκετά άστοχο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:54
23' Ακόμα μία πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Αραούχο έσπασε πολύ ωραία στον ολομόναχο Άμραμπατ, ο οποίος επιχείρησε διαγώνιο σουτ, με τον Σένκεφελντ να πραγματοποιεί καίρια παρέμβαση. by Μανώλης Μουσουράκης
19:54
Η ΑΕΚ πιέζει για την ισοφάριση. by Μανώλης Μουσουράκης
19:55
25' Κοντράρει το σουτ του Χατζισαφί. Στην εξέλιξη της φάσης ο Παλάσιος προσπάθησε να βγει στην αντεπίθεση, αλλά δεν πρόλαβε την μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:56
19:57
Ο Παναθηναίκός δυσκολεύεται να κρατήσει την μπάλα και κατ επέκταση να δημιουργήσει καταστάσεις στα καρέ της ΑΕΚ, η οποία χάρη στην πίεσή της έχει καταφέρει να βρίσκεται περισσότερη ώρα σε φάση επίθεσης, με τον Μάνταλο να ξεχωρίζει. Τα διαδοχικά κόρνερ που κέρδισε όμως πέρασαν ανεκμετάλλευτα και το σκορ παραμένει στο 1-0... by Σπύρος Σιαμπλής
19:58
Η ΑΕΚ δεν έχει απειληθεί ιδιαίτερα. Ουσιαστικά ο Παναθηναϊκός έχει σκοράρει στη μοναδική του μεγάλη στιγμή μέχρι στιγμής. Ακόμα ένα παιχνίδι που η «Ένωση» πληρώνει ένα ατομικό λάθος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:02
31' Φάση για την ΑΕΚ. Ύστερα από σέντρα από τα δεξιά, ο Μάνταλος δεν έπιασε καλά την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, με την μπάλα να περνά άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:02
20:03
33' Ένταση μεταξύ των παικτών, ύστερα από μονομαχία Σιμόες και Κουρμπέλη. Αμφότεροι αντίκρισαν την κίτρινη κάρτα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:03
Συνεχίζεται κανονικά το παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:05
34' Κι άλλη φάση για την ΑΕΚ. Ακόμα μια σέντρα από δεξιά, αυτή τη φορά από τον Άμραμπατ, με το Αραούχο να πιάνει την κεφαλιά από την «καρδιά» της περιοχής, βλέποντας όμως την προσπάθειά του να καταλήγει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:07
37' Κίτρινη στον Άμραμπατ, ύστερα από σκληρό μαρκάρισμα στον Χουάνκαρ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:11
41' Γύρισμα του Τσούμπερ από τα αριστερά, δεν ανησυχεί ο Διούδης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:12
42' Φάση για την ΑΕΚ. Σουτ του Μισελέν με το αριστερό από τη γωνία της μεγάλης περιοχής, άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:13
2(1)-7(2) οι τελικές μέχρι στιγμής. by Μανώλης Μουσουράκης
20:14
Η ΑΕΚ παίζει με βάθος στην άμυνα (σε σχέση με το προηγούμενο ντέρμπι της Λεωφόρου), με καλή οργάνωση στον άξονα και -σε συνδυασμό με το συντηρητικό παιχνίδι του Παναθηναϊκού- δεν έχει έχει απειληθεί ιδιαίτερα. Βέβαια, της κοστίζει το ατομικό λάθος στη φάση του 1-0. by Μανώλης Μουσουράκης
20:14
44' Πέναλτι για την ΑΕΚ! Ο Αραούχο τσιμπάει την μπάλα προ του Διούδη, με τον πορτιέρε των «πρασίνων» να τον γκρεμίζει. Σωστή απόφαση. Εξαιρετική μπαλιά του Άμραμπατ στην πλάτη της άμυνας. by Μανώλης Μουσουράκης
20:16
Ευκαιρία για την ΑΕΚ να ισοφαρίσει πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους. by Μανώλης Μουσουράκης
20:16
Ο Διούδης αντικρίζει και την κίτρινη κάρτα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:17
Πάνω από την μπάλα ο Άμραμπατ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:17
45'+2' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ! 1-1! Σκόρερ ο Άμραμπατ με εκτέλεση πέναλτι! Μάντεψε σωστά ο Διούδης, έπεσε δεξιά, αλλά -εάν και ακούμπησε την μπάλα- δεν μπόρεσε να την αποτρέψει από το να καταλήξει στα δίχτυα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:18
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες θα πάνε ισόπαλες (1-1) στα αποδυτήρια. Ο Παναθηναϊκός άνοιξε το σκορ μόλις στο 4' με τον Αϊτόρ. Ωστόσο, εν συνεχεία η ΑΕΚ ήταν ανώτερη, καταφέρνοντας να φτάσει στην ισοφάριση στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με την εκτέλεση πέναλτι του Άμραμπατ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:26
20:27
Ισόπαλο το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό να έχει την... πίκρα για το -καίριο- χρονικό σημείο που δέχτηκε την ισοφάριση και την ΑΕΚ να αισθάνεται... ανακουφισμένη, ούσα ανώτερη αλλά και πιο αναποτελεσματική! Οι γηπεδούχοι έχουν μπλοκάρει μετά το καλό τους ξεκίνημα και τα πρώτα 15 λεπτά, δίνοντας πολλές φάσεις στον αντίπαλό τους, που δεν έχει καμία σχέση -όπως αναμενόταν- σήμερα με το πως παρουσιάστηκε προ 15 ημερών στην Λεωφόρο... by Σπύρος Σιαμπλής
20:29
20:31
Ακόμα μια υπέροχη στιγμή με τον Αραούχο, όπως ακριβώς και στο προηγούμενο ντέρμπι της Λεωφόρου όπου χειροκροτήθηκε από τον κόσμο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:34
Οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:35
Ο Χατζηγιοβάνης θα περάσει αντί του Γκατσίνοβιτς για τον Παναθηναϊκό. Χωρίς αλλαγές η ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:36
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:36
Η αναγκαστική αλλαγή του Γκατσίνοβιτς με τον Χατζηγιοβάνη δεν διαφοροποιεί τον σχηματισμό του Παναθηναϊκού, με τον νεοεισελθόντα να πηγαίνει έξω δεξιά, τον Παλάσιος να παίζει πίσω από τον Καρλίτος και τον Αϊτόρ έξω αριστερά... by Σπύρος Σιαμπλής
20:40
48' Μαχητικός ο Τσούμπερ σ' αυτή τη φάση, με τον Ελβετό εξτρέμ να μην την παρατά και να κερδίζει κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:40
49' Ακυρώνεται γκολ της ΑΕΚ για οφσάιντ. Σωστή απόφαση. Ο Μήτογλου -που σκόραρε από κοντά, αφού πήρε το «ριμπάουντ»- ήταν εκτεθειμένος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:41
50' Κόντραρε το σουτ που έπιασε εκτός περιοχής ο Μάνταλος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:42
Η ΑΕΚ συνεχίζει δυναμικά και στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:43
H AEK έχει στριμώξει τον Παναθηναϊκό στην περιοχή του. by Μανώλης Μουσουράκης
20:45
53' Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ. Παράλληλη σέντρα του Άμραμπατ, εξαιρετικό σπάσιμο του Τσούμπερ με τη μία, με τον Μισελέν όμως να καθυστερεί να εκτελέσει από διαγώνια θέση. Σε οριακή θέση για οφσάιντ ο τελευταίος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:49
20:50
58' Φωνές από τον Παναθηναϊκό για πέναλτι. Δεν φάνηκε ξεκάθαρα από το ριπλέι εάν ο Άμραμπατ πατά τον Αϊτόρ από πίσω. by Μανώλης Μουσουράκης
20:51
59' Τριπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Οι Μαουρίσιο, Κώτσιρας και Βιγιαφάνιες περνούν στις θέσεις των Κουρμπέλη, Σάντσες και Καρλίτος, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:52
60' Κίτρινη κάρτα στον Μαουρίσιο με το που μπήκε στο ματς! Για φάουλ στον Τσούμπερ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:53
Με 4-3-3 πλέον ο Παναθηναϊκός και τον Παλάσιος στην κορυφή. by Μανώλης Μουσουράκης
20:53
20:53
20:54
Πρόβλημα με τον Αϊτόρ για τον Παναθηναϊκό. Να δούμε εάν θα μπορέσει να συνεχίσει. Ήδη έχει γίνει μία αναγκαστική αλλαγή με τον Γκατσίνοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
20:54
Μετά την τριπλή αλλαγή του Γιοβάνοβιτς, ο Παναθηναϊκός παέι με 4-3-3, τους Ρούμπεν Πέρεθ, Μαουρίσιο και Βιγιαφάνιες στη μεσαία γραμμή, τους Χατζηγιοβάνη και Αϊτόρ στα άκρα και τον Παλάσιος στην κορυφή της επίθεσής του. by Σπύρος Σιαμπλής
20:55
Συνεχίζει κανονικά ο Αϊτόρ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:58
67' Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα για τον Παναθηναϊκό. Κοντά στο σημαιάκι του κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:59
68' Αναμπουμπούλα στην περιοχή της ΑΕΚ, δεν κατάφερε να γίνει το σουτ από κάποιον παίκτη των γηπεδούχων. Στην εξέλιξη της φάσης η κεφαλιά του Παλάσιος έφυγε παράλληλα με τη γραμμή τέρματος. by Μανώλης Μουσουράκης
21:01
Στην εξίσωση και ο κόσμος του Παναθηναϊκού! by Μανώλης Μουσουράκης
21:01
Ο Παναθηναϊκός έχει αυξήσει την πίεσή του στο τελευταίο πεντάλεπτο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:02
71' Αντεπίθεση με προϋποθέσεις για την ΑΕΚ, καθυστέρησε ο Άμραμπατ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:03
Πιέζει ψηλά ο Παναθηναϊκός και δυσκολεύει την κυκλοφορία της ΑΕΚ. Έχει βοηθήσει και η αλλαγή συστήματος σε 4-3-3 από πλευράς «πρασίνων». by Μανώλης Μουσουράκης
21:05
Με ένα δεκάλεπτο συμπληρωμένο μετά τις αλλαγές του Παναθηναίκού, κι ενώ η ΑΕΚ δεν έχει κάνει καμία ακόμα, φαίνεται ότι... κάτι αρχίζει να κινείται για τους γηπεδούχους. Χωρίς να έχουν κάνει ακόμα φάση για γκολ, έχουν πλέον περισσότερη ενέργεια, έχουν αποκτήσει καλύτερη συνοχή και έχουν πάρει μέτρα στο γήπεδο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:06
Ετοιμάζεται ο Γέβτιτς για την ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:06
75' Τώρα η αλλαγή. Ο Ελβετός θα περάσει στη θέση του Μάνταλου. by Μανώλης Μουσουράκης
21:09
Ετοιμάζεται και ο Λιβάι Γκαρσία για την ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:09
78' Ο Γκαρσία στη θέση του Άμραμπατ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:11
Διατηρείται το 4-2-3-1 για την ΑΕΚ. Μόνο αντικατάσταση προσώπων έχει γίνει μετά την είσοδο των Γέβτιτς και Γκαρσία. by Μανώλης Μουσουράκης
21:12
Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο... by Μανώλης Μουσουράκης
21:15
83' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Αραούχο εκτέλεσε από δύσκολη γωνία, με την μπάλα να φεύγει παράλληλα με την εστία. by Μανώλης Μουσουράκης
21:16
84' Ευκαιρία και για τον Παναθηναϊκό. Ωραία ενέργεια από τον Παλάσιος, έπιασε το σουτ από πλάγια θέση εντός της αντίπαλης περιοχής, δεν ήταν όμως αρκετά δυνατό με τον Στάνκοβιτς να μπλοκάρει. by Μανώλης Μουσουράκης
21:16
Αμφότερες οι ομάδες κυνηγούν το «τρίποντο»! by Μανώλης Μουσουράκης
21:17
3(2)-13(4) οι τελικές για Παναθηναϊκό και ΑΕΚ, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:17
Στο 87' πλέον... by Μανώλης Μουσουράκης
21:19
87' Οι Λε Ταλέκ και Τάνκοβιτς αντί των Σιμόες και Τσούμπερ, αντίστοιχα. Διατηρείται εκ νέου το 4-2-3-1 για την ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:21
Πλησιάζουμε στις καθυστερήσεις. Έχει πέσει ο ρυθμός. Προσεκτικές οι δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
21:22
90' Σέντρα του Χατζηγιοβάνη, μπλοκάρει ο Στάνκοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:22
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:23
90'+2' Ο Βιτάλ αντί του Αϊτόρ για τον Παναθηναϊκό που κλείνει τις αλλαγές του. by Μανώλης Μουσουράκης
21:24
90'+2' Φάση για την ΑΕΚ. Μονοκόμματο σουτ του Τάνκοβιτς από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής. Κακό το τελείωμά του δεδομένου του χρόνου και του χώρου που είχε. by Μανώλης Μουσουράκης
21:25
Τελευταίο λεπτό. by Μανώλης Μουσουράκης
21:25
Τελευταίο σφύριγμα στο παιχνίδι. Οι Παναθηναϊκός και ΑΕΚ θα μείνουν στο 1-1, με το σκορ να έχει διαμορφωθεί από το πρώτο ημίχρονο από τα τέρματα των Αϊτόρ (4') και Άμραμπατ (πέναλτι 45'+2'). Καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα η «Ένωση», με τους «πράσινους» να ισορροπούν μετά την αλλαγή του σχηματισμού σε 4-3-3 στο 59'. Παρέμεινε στους τέσσερις πόντους η διαφορά μεταξύ της 3ης ΑΕΚ και του 5ου Παναθηναϊκού, με τον «δικέφαλο» να ανεβαίνει στο +2 από τον Άρη, αλλά να χάνει κι άλλο έδαφος σε ενδεχόμενη νίκη του ΠΑΟΚ επί του ΠΑΣ. Στο... δίποντο από τον Άρη ο Παναθηναϊκός. by Μανώλης Μουσουράκης