Δείτε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη Super League 1.

14:30
Καλησπέρα σας! by Μανώλης Μουσουράκης
14:32
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ΟΦΗ-Ιωνικός, η οποία θα ξεκινήσει στις 15:00 στο «Θ. Βαρδινογιάννης». by Μανώλης Μουσουράκης
14:32
Πρεμιέρα στα playouts της Super League 1! by Μανώλης Μουσουράκης
14:36
Καταρχάς, ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
14:36
ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Επασί - Μαρινάκης, Βούρος, Σελίμοβιτς, Μπαλογιάννης - Μεγιάδο, Ντε Γκουζμάν, Νέιρα - Ντουρμισάι, Φελίπε, Λάμπρου. by Μανώλης Μουσουράκης
14:38
Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Χουτεσιώτης - Μύγας, Ρομαό, Τσιγκρίνσκι, Σάντσες, Βαλεριάνος - Κάνιας, Ντάλσιο, Άοσμαν - Λένις, Τουράμ. by Μανώλης Μουσουράκης
14:38
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Βάτερμαν, Πασαλίδης, Φαν Ντάινεν, Μπουζούκης, Διαμαντής, Γιαννούλης, Τσιλιανίδης, Στάικος, Κοροβέσης. by Μανώλης Μουσουράκης
14:39
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Βίντμαρ, Βαφέας, Τσιριγώτης, Πλατέλλας, Καμπράλ, Μάντζης, Κιάκος, Γκοτσούλιας, Μάναλης. by Μανώλης Μουσουράκης
14:41
Διαιτητής: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος Βοηθοί: Ιορδάνης Απτόσογλου, Αθανάσιος Θανασιάς 4ος διαιτητής: Άγγελος Αγγελάκης VAR: Ευάγγελος Μανούχος by Μανώλης Μουσουράκης
14:42
Οι δύο ομάδες επιθυμούν να διατηρήσουν τα… κεκτημένα τους από την κανονική διάρκεια. by Μανώλης Μουσουράκης
14:42
Οι Κρητικοί τελικά -ελέω και της απόφασης για την επιστροφή των βαθμών στον ΠΑΣ Γιάννινα- δεν κατάφεραν να μπουν στην εξάδα. Ωστόσο, βρίσκονται στην πρώτη θέση του ειδικού πρωταθλήματος (στο +2 από τον Αστέρα Τρίπολης) και εκεί θέλουν να παραμείνουν μέχρι και το τέλος. Σ' αυτήν τους την προσπάθεια επιθυμούν να εκμεταλλευτούν την έδρα τους, όπου τρέχουν νικηφόρο σερί τριών αγωνιστικών. by Μανώλης Μουσουράκης
14:44
Από την άλλη, ο Ιωνικός τερμάτισε στην 11η θέση (5η στα playouts) έχοντας απόσταση ασφαλείας οκτώ πόντων από την προτελευταία Λαμία και 13 βαθμών από τον ουραγό Απόλλωνα Σμύρνης. Αγωνιστικά βρίσκεται σε καλό φεγγάρι και θέλει να χτίσει πάνω σ' αυτό, ώστε να εξασφαλίσει γρήγορα την παραμονή του. Παραμένει αήττητος στα τρία τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια του. by Μανώλης Μουσουράκης
14:45
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 2 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Μάνου Σουργιά. by Μανώλης Μουσουράκης
14:45
Στην κανονική περίοδο: 28/11/2021: ΟΦΗ-Ιωνικός 2-1 (42' Γκαγιέγκος, 90' πέναλτι Λάμπρου – 48' Άοσμαν) 19/02/2022: Ιωνικός-ΟΦΗ 0-0 by Μανώλης Μουσουράκης
14:46
Η ιστορία στα μεταξύ τους: Νίκες ΟΦΗ: 18 Ισοπαλίες: 6 Νίκες Ιωνικού: 10 Με γηπεδούχο τον ΟΦΗ: Νίκες ΟΦΗ: 14 Ισοπαλίες: 0 Νίκες Ιωνικού: 3 by Μανώλης Μουσουράκης
14:47
by Μανώλης Μουσουράκης
14:47
14:49
Θυμηθείτε τις καλύτερες στιγμές από τις συγκρούσεις των δύο ομάδων στο πλαίσιο της κανονικής διάρκειας. by Μανώλης Μουσουράκης
14:55
Σε περίπου πέντε λεπτά αναμένεται η έναρξη της αναμέτρησης. by Μανώλης Μουσουράκης
14:58
Οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
15:00
Για ακόμα ένα παιχνίδι ο Ντμίτρο Τσιγκρίνσκι βγήκε στην παρουσίαση των ομάδων έχοντας στους ώμους του την ουκρανική σημαία, στέλνοντας έτσι και πάλι το μήνυμά του για τον πόλεμο στην πατρίδα του. by Μανώλης Μουσουράκης
15:00
Όλα έτοιμα. by Μανώλης Μουσουράκης
15:01
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
15:03
2' Γύρισμα του Ντουρμισάι από δεξιά, κερδίζει το κόρνερ ο ΟΦΗ ύστερα από την παρέμβαση του Σάντσες. by Μανώλης Μουσουράκης
15:03
Βγήκε η άμυνα για τον Ιωνικό. by Μανώλης Μουσουράκης
15:05
Κυκλοφορούν την μπάλα οι Κρητικοί, πρεσάρουν οι φιλοξενούμενοι. by Μανώλης Μουσουράκης
15:06
5' Ευκαιρία για τον Ιωνικό! Υπέροχη ενέργεια του Λένις από τα δεξιά, πάτησε περιοχή, έσπασε στον Άοσμαν, το σουτ του οποίου πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
15:06
6' Τεράστια ευκαιρία για τον Ιωνικό! Ύστερα από λάθος στην περιοχή του ΟΦΗ και πρέσινγκ του Τουράμ, ο Βραζιλιάνος επιθετικός κλέβει προ του Επασί, σουτάρει και ο Βούρος διώχνει πάνω στη γραμμή! by Μανώλης Μουσουράκης
15:08
8' Ο Λένις βγήκε σε θέση τετ-α-τετ, κρέμασε τον Επασί, αλλά υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ. by Μανώλης Μουσουράκης
15:08
Εξαιρετικό ξεκίνημα για τους Νικαιώτες! by Μανώλης Μουσουράκης
15:11
Νεύρα μεταξύ Νέιρα και Ρομαό, ηρεμεί τώρα η κατάσταση με την παρέμβαση και του κ. Διαμαντόπουλου. by Μανώλης Μουσουράκης
15:12
11' ΓΚΟΛ ο Ιωνικός! 0-1! Σκόρερ ο Ρομαό! Εκτέλεση κόρνερ του Άοσμαν από δεξιά, βρίσκει τον αρχηγό των Νικαιωτών στην «καρδιά» της περιοχής, με τον τελευταίο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με σκαστή κεφαλιά. by Μανώλης Μουσουράκης
15:14
Πρώτο γκολ τη φετινή σεζόν για τον Ρομαό, όγδοη ασίστ για τον Άοσμαν. by Μανώλης Μουσουράκης
15:14
Ο Ιωνικός εξαργυρώνει το δυναμικό του «μπάσιμο» στην αναμέτρηση. by Μανώλης Μουσουράκης
15:15
15' Ωραία αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους, καθυστέρησε στην τελική επιλογή ο Λένις. by Μανώλης Μουσουράκης
15:16
Εξαιρετικά επικίνδυνοι στον ανοιχτό χώρο και γενικά στην επίθεση οι Νικαιώτες, οι οποίοι την ίδια ώρα προφυλάσσουν χωρίς πρόβλημα τα νώτα τους. by Μανώλης Μουσουράκης
15:16
16' Απευθείας εκτέλεση κόρνερ από τον Άοσμαν, αποκρούει ο Επασί. by Μανώλης Μουσουράκης
15:20
Πολύ καλό το πρέσινγκ του Ιωνικού στον χώρο του κέντρου, καθώς και στο επιθετικό του τρίτο. Αφενός εμποδίζει τους Κρητικούς από το να επιτεθούν με αξιώσεις, αφετέρου η ομάδα του Σπανού ανακτά την μπάλα σε καίρια σημεία και βγαίνει με αξιώσεις στην αντεπίθεση. by Μανώλης Μουσουράκης
15:22
21' Τεράστια ευκαιρία και πάλι για τον Ιωνικό! Τρομερή βαθιά μπαλιά στον χώρο από τον Ρομαό, ο Λένις έφυγε ολομόναχος, προσπάθησε να περάσει τον Επασί, αλλά ο πορτίερε των Κρητικών τον έκοψε πέφτοντας στο έδαφος. by Μανώλης Μουσουράκης
15:23
22' Φάση για τον ΟΦΗ. Γυρίζει ωραία μέτωπο προς την εστία ο Ντουρμισάι, πιάνει και το σουτ, αλλά διώχνει ο Χουτεσιώτης. by Μανώλης Μουσουράκης
15:23
23' Μακρινό σουτ του Φελίπε, μπλοκάρει ο Χουτεσιώτης. by Μανώλης Μουσουράκης
15:24
Πρώτες φάσεις και για τον ΟΦΗ. by Μανώλης Μουσουράκης
15:25
23' Ο Λένις έφυγε από οριακή θέση οφσάιντ κι επιχείρησε το σουτ που απέκρουσε ο Επασί. Ως μη γενόμενη η φάση, καθώς σηκώθηκε το σημαιάκι. by Μανώλης Μουσουράκης
15:26
Ο Λένις έχει προκαλέσει μεγάλα προβλήματα με την ταχύτητά του. Βέβαια, θα μπορούσε να είναι λίγο πιο συγκεντρωμένος στην τελική προσπάθεια. «Μαέστρος» στον χώρο του κέντρου για ακόμα μία αναμέτρηση ο Άοσμαν. by Μανώλης Μουσουράκης
15:31
31' Δυνατή η σέντρα-σουτ του Τουράμ από δεξιά, περνά άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
15:32
32' Μεγάλη φάση για τον Ιωνικό. Οι φιλοξενούμενοι πατούν με τέσσερις παίκτες την αντίπαλη περιοχή, αλλά... κουράζουν την μπάλα. Ο Μύγας έκανε στο τέλος το σουτ, με τον Επασί να μπλοκάρει. by Μανώλης Μουσουράκης
15:36
35' Φάση για τον Ιωνικό. Γύρισα του Τουράμ από δεξιά, διώχνει σε κόρνερ προ του Λένις ο Βούρος. by Μανώλης Μουσουράκης
15:37
Από τα καλύτερα ημίχρονα του Ιωνικού στο πρωτάθλημα. Επιθετικά κι αμυντικά. Εάν δεν τα χαλούσε στην τελική προσπάθεια, θα μπορούσε να προηγείται και με μεγαλύτερο σκορ. by Μανώλης Μουσουράκης
15:38
38' Μακρινό σουτ του Λάμπρου, μπλόκαρε ο Χουτεσιώτης. by Μανώλης Μουσουράκης
15:39
39' ΓΚΟΛ ο Ιωνικός! 0-2! Σκόρερ ο Μύγας! Ο δεξιός μπακ των φιλοξενούμενων πιάνει τρομερό σουτ σχεδόν από το ύψος της μεγάλης περιοχής που καταλήγει στην κάτω αριστερή γωνία. Κι άλλη ασίστ από τον Άοσμαν που φτάνει τις εννιά! Πρώτο γκολ και για τον Μύγα. by Μανώλης Μουσουράκης
15:43
41' Σκληρό μαρκάρισμα του Σελίμοβιτς στον Κάνιας. Δόθηκε κίτρινη, με τους ανθρώπους του Ιωνικού να ζητούν κόκκινη. by Μανώλης Μουσουράκης
15:44
Δείτε εδώ το πρώτο γκολ: by Μανώλης Μουσουράκης
15:45
44' Ακόμα μία αντεπίθεση για τον Ιωνικό, με τον Βούρο να βάζει το «στοπ» στο σουτ του Τουράμ από το ύψος της μεγάλης περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
15:45
45' ΓΚΟΛ ο Ιωνικός! 0-3! Σκόρερ ο Ντάλσιο! Γκολάρα! Φάση καρμπόν με το τέρμα των «κυανόλευκων» στο πρόσφατο ματς με τον Απόλλωνα. Πλασαριστή εκτέλεση κόρνερ από τον Άοσμαν, δεύτερη πάσα από τον Βαλεριάνο, με τον Ντάλσιο να ολοκληρώνει την κομπίνα με σουτάρα από το ύψος του ημικυκλίου της μεγάλης περιοχής, η οποία κατέληξε στο δεξί παραθυράκι! by Μανώλης Μουσουράκης
15:46
45'+1' ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ! 1-3! Σκόρερ ο Λουίζ Φελίπε! Σέντρα του Ντε Γκουζμάν από δεξιά, πιάνει την κεφαλιά από την «καρδιά» της περιοχής ο Βραζιάνος φορ μειώνοντας στο σκορ. by Μανώλης Μουσουράκης
15:49
Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο Ιωνικός μετά από ένα εκπληκτικό ημίχρονο θα πάει προηγούμενος 3-1 στα αποδυτήρια. Σκόρερ για τους φιλοξενούμενους οι Ρομαό (11'), Μύγας (39') και Ντάλσιο (45'). Δύο ασίστ από τον Άοσμαν. Μείωσε στις καθυστερήσεις για τον ΟΦΗ ο Φελίπε. by Μανώλης Μουσουράκης
16:02
Πρώτες αλλαγές για τον ΟΦΗ: Οι Γιαννούλης και Διαμαντής αντί των Σελίμοβιτς και Λάμπρου. by Μανώλης Μουσουράκης
16:03
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
16:08
Προσπαθεί να κυκλοφορήσει την μπάλα ο ΟΦΗ, με τον Ιωνικό να προσέχει τα μετόπισθέν του και να έχει πάντα κατά νου το πώς θα απειλήσει. by Μανώλης Μουσουράκης
16:10
53' Κίτρινη στον Μύγα για φάουλ πάνω στον Μπαλογιάννη. by Μανώλης Μουσουράκης
16:13
56' ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ! 2-3! Σκόρερ ο Ντουρμισάι! Εκτέλεση κόρνερ του Ντε Γκουζμάν, δεν κατάφερε να διώξει κάποιος, με τον Ντουρμισάι να σκοράρει με γυριστό μεταξύ πέναλτι και μικρής περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
16:14
Εκ νέου στο παιχνίδι οι Κρητικοί! by Μανώλης Μουσουράκης
16:16
Πιέζει ο ΟΦΗ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:20
62' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Μακρινή σουτάρα του Ντουρμισάι, φεύγει δίπλα από τη συμβολή των δοκών. by Μανώλης Μουσουράκης
16:21
64' Κίτρινη στον Νέιρα για επικίνδυνο παίξιμο στον Κάνιας. by Μανώλης Μουσουράκης
16:23
16:27
68' Κιάκος αντί Άοσμαν για τον Ιωνικό. Οι Μπουζούκης και Τσιλιανίδης αντί των Ντε Γκουζμάν και Μαρινάκη για τον ΟΦΗ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:29
71' Φάση για τον Ιωνικό. Αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους, δίπλα από το αριστερό δοκάρι το σουτ που έκανε ο Κιάκος. by Μανώλης Μουσουράκης
16:33
75' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Μεγιάδο -εάν και εντελώς αμαρκάριστος- στην «καρδιά» της περιοχής, δεν καταφέρνει να πιάσει καλά την κεφαλιά. by Μανώλης Μουσουράκης
16:34
76' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Φαν Ντάινεν στη θέση του Ντουρμισάι. by Μανώλης Μουσουράκης
16:39
Ο ΟΦΗ ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης, με τον Ιωνικό να αντέχει. Δεν βρίσκουν τις ξεκάθαρες ευκαιρίες οι Κρητικοί. by Μανώλης Μουσουράκης
16:41
84' Φάση για τον ΟΦΗ! Κεφαλιά του Διαμαντή από πλεονεκτικό σημείο, άουτ! by Μανώλης Μουσουράκης
16:44
86' Φώναξαν για πέναλτι οι Κρητικοί, ύστερα από διώξιμο του Τσιγκρίνσκι προ του Διαμαντή. Δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι. by Μανώλης Μουσουράκης
16:46
88' Τεράστια ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Προβολή του Λουίζ Φελίπε, αποκρούει ο Χουτεσιώτης. by Μανώλης Μουσουράκης
16:47
90' Ο Μάναλης θα περάσει αντί του Λένις τώρα. by Μανώλης Μουσουράκης