Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός για τη 2η αγωνιστική των playoffs by Αποστόλης Λιβάνιος
ΠΑΣ Γιάννινα (Ηρακλής Μεταξάς): Λοντίγκιν – Σάλιακας, Εραμούσπε, Κάργας, Ποζνάσκι – Καραχάλιος, Στάνκο, Σνάιντερ, Γκαρντάβσκι - Ντομίνγκεθ - Περέα by Αποστόλης Λιβάνιος
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Βατσλίκ - Λαλά, Παπασταθόπουλος, Σισέ, Ρέαμπτσιουκ - Εμβιλά, M. Καμαρά - Α. Καμαρά, Ροντρίγκες, Καρβάλιο - Ελ Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο των Πειραιωτών: Κρίστινσον, Παπαδούδης, Ανδρούτσος, Ο. Μπα, Μανωλάς, Παπαδόπουλος, Κίτσος, Κανέ, Μπουχαλάκης, Βαλμπουενά, Ονιεκουρού, Φαντιγκά, Τικίνιο. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:11
Στον πάγκο των Ηπειρωτών: Σούλης, Παντελάκης, Καραγιάννης, Σιόντης, Οικονομόπουλος, Μπρένερ, Λιάσος, Μορέιρα, Μίνα by Αποστόλης Λιβάνιος
15:13
Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης Βοηθοί: Λάζαρος Δημητριάδης, Κωνσταντίνος Νικολαϊδης 4ος Διαιτητής: Ευστάθιος Γκορτσίλας VAR: Ανδρέας Γκάμαρης, AVAR: Πέτρος Πάτρας by Αποστόλης Λιβάνιος
15:14
Η ιστορία Νίκες ΠΑΣ Γιάννινα: 7 Ισοπαλίες: 11 Νίκες Ολυμπιακού: 34 Με γηπεδούχο τον ΠΑΣ Γιάννινα Νίκες ΠΑΣ Γιάννινα: 7 Ισοπαλίες: 7 Νίκες Ολυμπιακού: 12 by Αποστόλης Λιβάνιος
15:14
by Αποστόλης Λιβάνιος
15:16
Χωρίς τους τραυματίες Αλέξανδρο Λώλη και Μάρβιν Πίρσμαν θα αγωνιστεί ο ΠΑΣ. Τη θέση του δεύτερου πήρε ο Ποζνάσκι στο αριστερό άκρο της άμυνας by Αποστόλης Λιβάνιος
15:17
Φυσικά είναι εκτός και ο Κόντε λόγω του σοβαρού τραυματισμού που υπέστη στο ξεκίνημα της σεζόν by Αποστόλης Λιβάνιος
15:17
Εκτός λόγω κορωνοϊού Μασούρας και Βρουσάι στον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
15:17
Εκτός είναι Κουντέ και Λόπες, οι οποίοι δεν βρίσκονται στα πλάνα του Πέδρο Μαρτίνς. Επιστροφή Ονιεκούρου έπειτα από 4 αγώνες by Αποστόλης Λιβάνιος
15:24
Στο παιχνίδι της κανονικής περιόδου το ματς είχε λήξει 1-2 (61’ πέναλτι Εραμούσπε – 22’ σουτ Α. Καμαρά, 84' Ελ Αραμπί) by Αποστόλης Λιβάνιος
15:31
Κερδισμένο φάουλ για τον ΠΑΣ Γιάννινα λίγο έξω από την περιοχή και δεξιά by Αποστόλης Λιβάνιος
15:31
Παραχώρησε κόρνερ ο Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
15:34
Προσπάθεια του Ολυμπιακού να γίνει επικίνδυνος. Έκλεψε ο Ελ Αραμπί από τον Εραμούσπε, αλλά ο Λοντίγκιν μπλόκαρε τη σέντρα του. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:34
Οι συνθήκες δεν είναι εύκολες για τις δύο ομάδες, καθώς επικρατούν ισχυροί άνεμοι. Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΣ έχει κόντρα στον άνεμο by Αποστόλης Λιβάνιος
15:35
Ο Ολυμπιακός είναι ψηλά στο γήπεδο για να εκμεταλλευτεί το γεγονός, ενώ ο ΠΑΣ Γιάννινα μένει αρκετά πίσω για να μην ρισκάρει by Αποστόλης Λιβάνιος
15:42
11' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Σέντρα του Γκάρι από τα δεξιά, ο Ελ Αραμπί χώθηκε ανάμεσα στα στόπερ του ΠΑΣ, αλλά δεν βρήκε την μπάλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:43
12' ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Λαλά, η μπάλα κόντραρε και στη συνέχεια τη βρήκε ο Λοντίγκιν και κατέληξε στο οριζόντιο και έξω by Αποστόλης Λιβάνιος
15:50
20' Σέντρα του Σάλιακα, άστοχη κεφαλιά του Γκαρντάβσκι by Αποστόλης Λιβάνιος
15:51
20' Στην κόντρα ο ΠΑΣ, με Περέα να πιάνουν σουτ στην εξωτερική πλευρά των διχτύων by Αποστόλης Λιβάνιος
15:53
22' Τρομερή ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Έφυγε στην κόντρα με τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο Κολομβιανός δεν σκέφτηκε την πάσα, ενώ άδειασε τον Σισέ και τον νίκησε ο Βατσλίκ, όπως και τον Γκαρντάβσκι στη συνέχεια. Η μπάλα έχει βρει και στο χέρι του Περέα μετά του σουτ του. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:57
Στο έδαφος ο Σισέ μετά από μονομαχία με τον Περέα by Αποστόλης Λιβάνιος
15:59
Διαφωνία ανάμεσα σε Περέα και Παπασταθόπουλο για την τήρηση του fair play by Αποστόλης Λιβάνιος
16:00
Θα γίνει αλλαγή ο Σισέ by Αποστόλης Λιβάνιος
16:00
Του κόλλησε το πόδι στο τάκλιν by Αποστόλης Λιβάνιος
16:00
30' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Μανωλάς αντί Σισέ by Αποστόλης Λιβάνιος
16:01
31' Κεφαλιά του Ελ Αραμπί, μπλόκαρε ο Λοντίγκιν by Αποστόλης Λιβάνιος
16:05
34' Άστοχη κεφαλιά του Κάργα σε φάουλ του Γκαρντάβσκι by Αποστόλης Λιβάνιος
16:07
Στο έδαφος ο Περέα τώρα. Δεν φαίνεται κάτι σοβαρό. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:13
Έχει χαλάσει ο ρυθμός του αγώνα στα τελευταία λεπτά. Πολλές οι διακοπές by Αποστόλης Λιβάνιος
16:16
45'+1' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-1! Εκτέλεση πλαγίου του Λαλά από τα δεξιά, ο Ελ Αραμπί έκανε κίνηση... πίβοτ και νίκησε τον Λοντίγκιν. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:18
Υπήρξαν φωνές από τους γηπεδούχους για φάουλ. Δύσκολη φάση, από το replay φάνηκε ότι πιθανόν να έχει βρει ο Μαροκινός τον Κάργα με το χέρι στο πρόσωπο, την μόλις κάνει το σουτ. Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων που τρέχουν by Αποστόλης Λιβάνιος
16:20
Ημίχρονο στους Ζωσιμάδες. ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός 0-1! Το γκολ του Ελ Αραμπί στις καθυστερήσεις έχει αλλάξει τις ισορροπίες της αναμέτρησης. Οι Πειραιώτες είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά η καλύτερη στιγμή μέχρι το γκολ άνηκε στους Ηπειρώτες, με τη διπλή ευκαιρία στο 22', με Περέα και Γκαρντάβσκι. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:36
Μπουχαλάκης αντί Μαντί Καμαρά στο παιχνίδι για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
16:36
Έναρξη β' μέρους! by Αποστόλης Λιβάνιος
16:38
Σε ό,τι αφορά τον Σισέ... Από την πρώτη εκτίμηση φαίνεται ότι δεν πρόκειται για κάτι σοβαρό. Πιθανότατα έχει υποστεί κάκωση by Αποστόλης Λιβάνιος
16:41
Μικρή διακοπή στο ματς. Έπεσε πάνω στις πινακίδες ο Αγκιμπού Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
16:42
Συνέχεια στο παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος
16:44
16:45
16:47
56' Κίτρινη στον Λαλά για φάουλ στον Γκαρντάβσκι by Αποστόλης Λιβάνιος
16:48
57' Κίτρινη στον Κάργα by Αποστόλης Λιβάνιος
16:48
Δεν παίζεται παιχνίδι σε αυτό το διάστημα. Αρκετές οι διακοπές, αρκετή και η γκρίνια... by Αποστόλης Λιβάνιος
16:49
58' Στημένη μπάλα για τον ΠΑΣ. Μπλόκαρε ο Βατσλίκ, κέρδισε και το φάουλ by Αποστόλης Λιβάνιος
16:51
61' Κίτρινη στον Στάνκο για φάουλ στον Ροντρίγκες by Αποστόλης Λιβάνιος
16:52
62' Άστοχο σουτ του Εραμούσπε εκτός περιοχής by Αποστόλης Λιβάνιος
16:54
64' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Βαλμπουενά αντί Καρβάλιο by Αποστόλης Λιβάνιος
16:59
Σουτ του Κάργα, κόντρα στον Μπουχαλάκη και κόρνερ για τον ΠΑΣ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:00
70' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ, 1-1! Κόρνερ του Σάλιακα από τα δεξιά, η μπάλα έμεινε ζωντανή για αρκετή ώρα ο Μπουχαλάκης πάτησε την μπάλα μέσα στην περιοχή και αυτή στρώθηκε στον Περέα, ο οποίος σκόραρε από κοντά. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:04
74' Άστοχο σουτ του Ντομίγκεθ, μετά το γύρισμα του Γκαρντάβσκι by Αποστόλης Λιβάνιος
17:05
Πατάει καλύτερα ο ΠΑΣ σε αυτό το διάστημα, πολύ παθητικός ο Ολυμπιακός. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:05
Δεν έχουν απειλήσει στο β' μέρος οι Πειραιώτες by Αποστόλης Λιβάνιος
17:09
77' Τρομερή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Κάργας και Γκαρντάβσκι, συγκρούστηκαν ο Ελ Αραμπί πήρε την μπάλα και έστρωσε στον Αγκιμπού Καμαρά, ο οποίος δεν μπόρεσε να σκοράρει, με τον Καραχάλιο να διώχνει πάνω στη γραμμή, αλλά ούτε ο Ροντρίγκες στη συνέχεια. Έδιωξε ξανά η άμυνα του ΠΑΣ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:11
44-56% η κατοχή της μπάλας. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:12
82' Τικίνιο αντί Ροντρίγκες και Ανδρούτσος αντί Λαλά σε λίγο στο παιχνίδι για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
17:19
88' Ο Λιάσος στη θέση του Γκαρντάφσκι για τον ΠΑΣ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:19
Στημένη μπάλα για τον Ολυμπιακό από τα δεξιά by Αποστόλης Λιβάνιος
17:20
90' Παντελάκης αντί Ντομίγκεθ για τον ΠΑΣ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:21
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
17:23
90+3' Μπρένερ αντί Σνάιντερ για τον ΠΑΣ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:24
90+4' Άστοχο σουτ του Μπρένερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:26
90+5' Άστοχη κεφαλιά του Ελ Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:27
Τέλος στο ματς: ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός 1-1! Ελ Αραμπί (45+1') και Περέα (70') τα γκολ της αναμέτρησης. by Αποστόλης Λιβάνιος