Άρης-Παναθηναϊκός

Δείτε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη Super League 1.

18:42
18:42
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Άρη με τον Παναθηναϊκό, για την 2η αγωνιστική των play-offs της Super League, στο «Κλεάνθης Βικελίδης». by www.sport-fm.gr
18:43
18:44
Ενώ σε ό,τι αφορά εκείνη του Άρη θα την απαρτίζουν οι: Κουέστα, Σούντγκρεν, Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Γκάνεα, Σάσα, Ματίγια, Εντιαγιέ, Ιτούρμπε, Γκάμα και Καμαρά. by www.sport-fm.gr
18:46
Οι «κίτρινοι» είναι τέταρτοι και στο +2 από τους πέμπτους «πράσινους», με την ΑΕΚ να απέχει δύο και τέσσερις βαθμούς αντίστοιχα από εκείνους στην τρίτη θέση. by www.sport-fm.gr
18:47
Ο Χερμάν Μπούργος δεν αντιμετωπίζει προβλήματα απουσιών πέραν αυτής του Ντάνιελ Μανσίνι που έχει υποστεί κάταγμα στο μικρό δάχτυλο του ποδιού του, αλλά και του Μάνου, ενώ ταλαιπωρούνται από ίωση Λούμορ, Σάκιτς και Δεληζήσης. by www.sport-fm.gr
18:47
Αντιθέτως, ίωση και τραυματισμοί έθεσαν εκτός μάχης συνολικά έντεκα παίκτες, δημιουργώντας σοβαρό πρόβλημα στον Ιβάν Γιοβάνοβιτς. Νοκ άουτ είναι οι λαβωμένοι Ιωαννίδης, Βέλεθ, Μακέντα και Λούντκβιστ και λόγω ίωσης οι Πέρεθ, Γκατσίνοβιτς, Κουρμπέλης, Χατζηγιοβάνης, Χατζηθεοδωρίδης, Βιτάλ και Χουάνκαρ! by www.sport-fm.gr
18:50
Επιστρέφοντας στα αγωνιστικά, τώρα, στον πάγκο των γηπεδούχων κάθονται οι Σιαμπάνης, Εμπακατά, Γκαρσία, Ντουκουρέ, Μπερτόγλιο, Λόπεθ, Χαϊρόβιτς. Μπεναλουάν και Πάλμα. by www.sport-fm.gr
18:51
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων βρίσκονται οι Διούδης, Μαουρίσιο, Αγιούμπ, Βαγιαννίδης, Σιδεράς, Θεοχάρης, Τσιριγώτης, Σαρδέλης και Χατζηγιαννάκης. by www.sport-fm.gr
18:52
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Ταμάς Μπόγκναρ από την Ουγγαρία, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Γκουστάβο Κορέια από την Πορτογαλία. by www.sport-fm.gr
18:56
18:58
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
18:59
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by www.sport-fm.gr
19:00
Λιλιπούτειοι φίλοι του Άρη και του ποδοσφαίρου σε... καιρούς κορωνοϊού! Εικόνα live 21970790/71568.jpg by www.sport-fm.gr
19:01
Και ο ιδιοκτήτης της ΠΑΕ Άρης, Θοδωρής Καρυπίδης στο γήπεδο, φυσικά. Εικόνα live 21970790/85516.jpg by www.sport-fm.gr
19:01
19:02
19:08
19:09
19:10
9' Κάθετη πάσα του Ιτούρμπε για τον Εντιαγέ, βγαίνει ταχύτατα και μπλοκάρει την μπάλα ο Μπρινιόλι. by www.sport-fm.gr
19:14
12' Πρώτη τελική στο ματς, με το σουτ του Εντιαγέ από το ύψος της περιοχής να κοντράρει στον Βιγιαφάνιες και τον Μπρινιόλι να μπλοκάρει τελικά την μπάλα. by www.sport-fm.gr
19:16
14' Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, που καθυστερούν ωστόσο χαρακτηριστικά, με το σουτ του Σάσα από θέση μέσα αριστερά να περνάει τελικά άουτ κι ενώ ο Μπιρνιόλι δείχνει να ελέγχει την πορεία της μπάλας. by www.sport-fm.gr
19:20
18' Νέο γέμισμα του Αϊτόρ από αριστερά, αλλά ο Παλάσιος κάνει επιθετικό φάουλ στον Γκάνεα στο σημείο του πέναλτι. by www.sport-fm.gr
19:23
19:27
Συμπληρώσαμε τα μισά του πρώτου ημιχρόνου, με την εικόνα του αγώνα να δείχνει ότι ο Άρης έχει μια ανούσια κατοχή, καθώς δεν μπορεί να βρει τρόπο να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα, ούτε από τα άκρα αλλά ούτε και από τον άξονα. Καθώς συνήθως καθυστερεί και βρίσκει οργανωμέο τον αντίπαλο. Ενώ ο Παναθηναϊκός είναι σαφώς πιο μαζεμένος, δεν έχει απειληθεί ουσιαστικά και περιμένει να εκμεταλλευθεί κάποια καλή αντεπίθεση. Μάλιστα, παίζει περισσότερο με τον Αϊτόρ από αριστερά έως τώρα... by www.sport-fm.gr
19:27
24' Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με τον Παλάσιος να φεύγει στην αντεπίθεση γρήγορα, αλλά το σουτ του να κοντράρει και τον Κουέστα να μπλοκάρει με ευκολία. by www.sport-fm.gr
19:28
26' Νέα καλή φάση για τους φιλοξενούμενους, με την σέντρα-σουτ του Κώτσιρα και τον Κουέστα να διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ! by www.sport-fm.gr
19:29
27' Εκτέλεση του κόρνερ από δεξιά, ο Πούγγουρας κάνει την κεφαλιά λίγο έξω από την μικρή περιοχή, αλλά ο Κουέστα είναι σε ετοιμότητα και αποκρούει ξανά, στην πρώτη μεγάλη ευκαιρία από πλευράς Παναθηναϊκού... Εικόνα live 21970790/17042.jpg by www.sport-fm.gr
19:32
19:33
32' Εκτέλεση του φάουλ από τον Παλάσιος, κεφαλιά του Πούγγουρα, στην αγκαλιά του Κουέστα η μπάλα. by www.sport-fm.gr
19:41
19:43
19:47
19:48
45'+1' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από δεξιά, με τον Ιτούρμπε, η μπάλα περνάει από όλους και καταλήγει άουτ. by www.sport-fm.gr
19:49
19:52
Ανάπαυλα στην αναμέτρηση με τον Παναθηναϊκό να έχει ισορροπήσει μετά το 20λεπτο, να παίρνει μέτρα στο γήπεδο και να είναι μάλιστα αυτός που έχει τις φάσεις για γκολ, με σημαντικότερη εκείνη του Πούγγουρα. Ο Άρης δεν μπόρεσε να βρει τρόπο να πατήσει περιοχή μετά το 14', ενώ δυσκολεύεται να φτιάξει συνεργασίες. by www.sport-fm.gr
20:00
20:06
20:06
20:10
48' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, με τον Ματίγια να εκτελεί φάουλ, τον Εντιαγέ να κάνει την κεφαλιά και τον Μπρινιόλι να αποκρούει εντυπωσιακα εξ επαφής και τον δεύτερο να του δίνει συγχαρητήρια! Εικόνα live 21970790/108734.jpg by www.sport-fm.gr
20:10
20:11
20:12
51' Δεύτερο κόρνερ για τους «κίτρινους», τώρα από δεξιά, ξανά χωρίς αντίκρισμα. by www.sport-fm.gr
20:13
20:15
20:16
20:19
20:20
59' Κόρνερ για τον Άρη, απο το διώξιμο του Αϊτόρ, διώχνει εύκολα ο Καρλίτος. by www.sport-fm.gr
20:28
66' Πολύ καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με τον Σάντσες να μην μπορεί να σκοράρει, σουτάροντας υπό πίεση μέσα στην περιοχή και στέλνοντας την μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κουέστα! Εικόνα live 21970790/68133.jpg by www.sport-fm.gr
20:28
20:31
Συμπληρώσαμε το μισό του δευτέρου ημιχρόνου, με τους γηπεδούχους να μπαίνουν καλύτερα, να χάνουν την μεγάλη ευκιρία να προηγηθούν με τον Εντιαγέ και τον Παναθηναϊκό, αφού αποφόρρησε την πίεση, να έχει κια υτός μια σημαντική ευκαιρία για να σκοράρει. Δεν δείχνει ακόμα σημάδια κούρασης η ομάδα του Γιοβάνοβιτς... by www.sport-fm.gr
20:32
20:33
72' Κόρνερ υπέρ του Παναθηναϊκού, κακή εκτέλεση του Καρλίτος, μπλοκάρει ο Κουέστα. by www.sport-fm.gr
20:38
20:40
79' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη, έξω αριστερά από την αντίπαλη περιοχή. by www.sport-fm.gr
20:40
20:41
20:42
20:44
20:48
87' Σουτ του Γκανέα με την μπάλα να περνάει ψηλά από την εστία του Παναθηναϊκού. by www.sport-fm.gr
20:50
Νωρίτερα είχε γίνει αλλαγή για τον Αρη. Ο Πάλμα στη θέση του Γκαμα και ο Γκαρσία σε αυτή του Ιτούρμπε. by www.sport-fm.gr
20:51
20:51
20:52
20:54
20:55
90+4 Οφ-σάιντ παικτης του Αρη σε βαθιά μπαλιά που προσπάθησαν οι γηπεδούχοι να βγάλουν. by www.sport-fm.gr