Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πολωνία-Σουηδία, για τα μπαράζ της προκριματικής φάσης του Παγκοσμίου Κυπέλλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:25
Η ομάδα η οποία θα νικήσει θα σφραγίσει εισιτήριο για το Κατάρ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:26
Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:26
Πάμε αρχικά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
21:26
Πολωνία (Τσέσλαβ Μιχνιέβιτς): Σέζνι – Μπιέλικ, Γκλικ, Μπεντνάρεκ – Κας, Γκοράλσκι, Μόντερ, Μπερεζίνσκι – Ζιελίνσκι, Σιμάνσκι, Λεβαντόφσκι by Αποστόλης Λιβάνιος
21:26
Σουηδία (Γιαν Άντερσον): Όλσεν – Κραφθ, Λίντελοφ, Ντάνιελσον, Αουγκούστινσον – Κουλουσέφσκι, Κάρλστρεμ, Όλσον, Φόρσμπεργκ – Ίσακ, Κουέισον by Αποστόλης Λιβάνιος
21:27
Στον πάγκο για τους Πολωνούς είναι ο μέσος της ΑΕΚ, Γκρεγκόρζ Κριχόβιακ, ενώ ο βασικός είναι ο Σεμπάστιαν Σιμάνσκι. Όχι ο Νταμιάν Σιμάνσκι της ΑΕΚ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:31
Η Πολωνία βρέθηκε κατευθείαν στον τελικό, αφού πέρασε δίχως παιχνίδι, λόγω της αποβολής της Ρωσίας. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:32
Η Σουηδία έβγαλε νοκ άουτ την Τσεχία στον ημιτελικό, επικρατώντας 1-0 στην παράταση. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:36
Η αναμέτρηση καλύπτεται τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 2 by Αποστόλης Λιβάνιος
21:38
Εκτός μάχης έχει τεθεί ο Μίλικ για την Πολωνία λόγω τραυματισμού. Διαθέσιμος ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς, ο οποίος εξέτισε την ποινή του. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:44
Σχεδόν όλα έτοιμα για τη σέντρα. Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:46
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
21:52
Παιχνίδι με δυνατά μαρκαρίσματα και δίχως κάποια φάση της προκοπής έως τώρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:55
Υποψία φάσης για την Πολωνία, σταμάτησε με οφσάιντ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:56
10' Πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι, είναι για την Πολωνία. Σέντρα του Κας, αλλά η κεφαλιά του Λεβαντόφσκι στέλνει την μπάλα λίγο έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:58
13' Δυνατό σουτ του Ίσακ, μπλόκαρε ο Σέζνι by Αποστόλης Λιβάνιος
22:00
13' Απειλεί η Σουηδία. Στην κόντρα ο Κουέισον, αλλά έχασε τον έλεγχο της μπάλας, κλείστηκε και έκανε εν τέλει ακίνδυνο σουτ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:05
19' Μεγάλη ευκαιρία για τη Σουηδία. Έκλεψε ο Κάρλστρεμ, ο Ίσακ κουβάλησε την μπάλα και μοίρασε για τον Φόρσμπεργκ, ο οποίος νικήθηκε από τον Σέζνι. Η μεγαλύτερη φάση του αγώνα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:06
Πιέζει η Σουηδία by Αποστόλης Λιβάνιος
22:06
20' Σουτ του Κουλουσέφσκι, απομακρύνθηκε η μπάλα από την άμυνα της Πολωνίας. Βρήκε στον Μπεντνάρεκ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:12
26' Μεγάλη ευκαιρία για την Πολωνία. Γύρισμα του Σιμάνσκι από τ' αριστερά, πέρασε από τον Λεβαντόφσκι η μπάλα, ενώ ο Κας έκανε "τσαφ" από εξαιρετική θέση. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:24
38' Κίτρινη στον Γκοράλσκι για σκληρό φάουλ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:26
22:34
Ημίχρονο στο ματς: Πολωνία-Σουηδία 0-0. Φτωχό σε θέαμα και μοιρασμένο το παιχνίδι. Από μια μεγάλη φάση είχαν οι δύο ομάδες. Με τον Φόρσμπεργκ στο 19' οι φιλοξενούμενοι και τον Κας στο 26' οι γηπεδούχοι. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:54
46' Σουτ του Κουλουσέφσκι από το ημικύκλιο, μπλόκαρε ο Σέζνι by Αποστόλης Λιβάνιος
22:54
48' Πέναλτι για την Πολωνία! Το κέρδισε ο Κριχόβιακ από τον Κάρλστρεμ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:56
49' ΓΚΟΛ η Πολωνία, 1-0! Ο Λεβαντόφσκι ανέλαβε προφανώς την εκτέλεση και νίκησε τον Όλσεν by Αποστόλης Λιβάνιος
23:05
58' Μεγάλη ευκαιρία για τη Σουηδία. Σέντρα του Ίσακ, ο Φόρσμπεργκ έκανε την προβολή και ο Σέζνι έδιωξε σε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:06
58' Άστοχη κεφαλιά του Λίντελοφ μετά από κόρνερ, η μπάλα έφυγε λίγο έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:09
by Αποστόλης Λιβάνιος
23:10
63' Σουτ του Μόντερ, μπλόκαρε ο Όλσεν by Αποστόλης Λιβάνιος
23:15
67' Αλλαγές για τη Σουηδία: Ελάνγκα αντί Κουέισον και Σβάμπεργκ αντί Κάρλστρεμ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:19
72' ΓΚΟΛ η Πολωνία, 2-0! Ο Ντάνιελσον έχασε το κοντρόλ με την άμυνα της Σουηδίας ψηλά, ο Ζιελίνσκι πήρε την μπάλα και πλάσαρε τον Όλσεν. Με το 8ο γκολ του με την εθνική του. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:23
76' Μεγάλη ευκαιρία για την Πολωνία. Δυνατή κεφαλιά του Λεβαντόφσκι, έδιωξε ο Όλσεν by Αποστόλης Λιβάνιος
23:27
80' Αλλαγές για τη Σουηδία: Ιμπραΐμοβιτς αντί Ντάνιελσον και Όλσον αντί Κάρλσον by Αποστόλης Λιβάνιος
23:28
81' Από μια κίτρινη. Τις αντίκρισαν Μπιέλικ και Ίσακ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:35
Έχει βγει μπροστά η Σουηδία, αλλά δεν μπορεί να απειλήσει και ο χρόνος κυλάει by Αποστόλης Λιβάνιος
23:36
Πανηγυρίζουν οι Πολωνοί στον πάγκο by Αποστόλης Λιβάνιος
23:37
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
23:38
90' Μεγάλη ευκαιρία για την Πολωνία. Ο Κριχόβιακ μοίρασε στον Λεβαντόφσκι πεσμένος, αλλά ο φορ της Μπάγερν νικήθηκε από τον Όλσεν. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:40
Απομένει περίπου ένα λεπτό. Όλα δείχνουν να έχουν κριθεί by Αποστόλης Λιβάνιος
23:42
Τέλος στο ματς: Πολωνία-Σουηδία 2-0! Η παρέα του Λεβαντόφσκι προκρίθηκε στο Παγκόσμιο Κύπελλο. Ο φορ της Μπάγερν άνοιξε το σκορ στο 50’ με πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο μέσος της ΑΕΚ, Γκρεγκόρζ Κριχόβιακ, ο οποίος έπαιξε ως αλλαγή στο β’ μέρος. Ο Ζιελίνσκι πέτυχε το δεύτερο γκολ στο 72’. by Αποστόλης Λιβάνιος