Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα πλέι-άουτ της Super League 1.

20:09
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση του Απόλλωνα Σμύρνης με τον Παναιτωλικό, για την 2η αγωνιστική των playouts στη φετινή Super League! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:14
Στην τελευταία θέση με 13 βαθμούς και στο -8 από την προτελευταία Λαμία ο Απόλλωνας, απόψε ουσιαστικά παίζει το «τελευταίο του χαρτί» στη μάχη που δίνει για να αποφύγει τον απευθείας υποβιβασμό. Απόψε θέλει μόνο τη νίκη για να αυξήσει τις ελπίδες του. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:16
Τρίτος στη βαθμολογία των playouts με 32 βαθμούς ο Παναιτωλικός και έρχεται από εντός έδρας ήττα με 2-1 από τη Λαμία. Να θυμίσουμε πως για τους Αγρινιώτες εκκρεμεί και η υπόθεση με τον αγώνα με τον ΟΦΗ, για τον οποία υπάρχει έλεγχος για το ενδεχόμενο «προκαθορισμένου αποτελέσματος» από τις αρμόδιες Αρχές. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:17
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: Απόλλων Σμύρνης (Μ. Τεννές): Σορτσαν, Ντεντάκης, Βιτλής, Μπρούνο Άλβες, Ντομίνγκες, Κάστρο, Μαρτίνες, Φατιόν, Σλίβκα, Ντάουντα, Ιωαννίδης Παναιτωλικός (Γ. Αναστασίου): Ανέστης, Κορνέλιους, Αντούνιες, Λάρσον, Αποστολάκης, Βαρόνε, Μάρτεσον, Ντουάρτε, Ντίαζ, Μεντόσα, Καρέλης by Δημήτρης Παπαδήμας
20:19
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Κότσαρης, Τουτουαρίμα, Τσίμπσα, Κραγιόπουλος, Τσιλούλης, Φερνάντες, Εμπακογκού, Μπαξεβανίδης και Λισγάρας by Δημήτρης Παπαδήμας
20:20
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Λούι, Μπελεβώνης, Ντάγκο, Βέργος, Φλόρες, Μόρσεϊ, Μπαρμπόσα, Μελίσσας, Μπακαδήμας. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:21
Με 4-4-2 σε ρόμβο θα παρατάξει τους γηπεδούχους ο Μπάμπης Τεννές, Με 4-2-3-1 θα ξεκινήσει το ματς ο Παναιτωλικός. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:24
Στην κανονική διάρκεια του φετινού πρωταθλήματος, Παναιτωλικός-Απόλλωνας 1-0 και Απόλλωνας-Παναιτωλικός 0-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:30
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Τάσος Σιδηρόπουλος, με βοηθούς τους Δημητριάδη και Κουρομπύλια. Τέταρτος ο Τζήλος και VAR οι Αγκάγεφ και Νικολαΐδης. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:30
Έναρξη του ματς, με τον Απόλλωνα στην πρώτη κατοχή! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:32
2' Έχει πέσει στο έδαφος ο Μεντόσα του Παναιτωλικού και δείχνει να πονάει. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:32
3' Μυϊκό μάλλον το πρόβλημα που αντιμετωπίζει, μένει να δούμε αν θα μπορέσει να συνεχίσει. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:33
4' Ξαναμπήκε στον αγωνιστικό χώρο ο Μεντόσα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:36
6' Ισορροπημένο το ματς στα πρώτα του λεπτά, με τον Παναιτωλικό να έχει λίγη περισσότερη κατοχή της μπάλας. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:38
8' Πιέζουν τώρα οι Αγρινιώτες, ο Ντουάρτε έκανε καλή σέντρα από τα δεξιά, δεν πρόλαβε να πεταχτεί στην πορεία της μπάλας ο Ντίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:40
10' Πήγε να βγάλει αντεπίθεση ο Παναιτωλικός, ο Ντομίνγκες έκοψε ωραία τον Καρέλη. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:41
11' Μόνο από δεξιά προσπαθούν να χτίσουν τις επιθέσεις τους οι φιλοξενούμενοι, χωρίς ιδιαίτερη επιτυχία έως τώρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:42
12' Μια εκτέλεση φάουλ από πλάγια με σέντρα για τον Παναιτωλικό, έδιωξε με υπερένταση η άμυνα του Απόλλωνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:49
19' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, απομακρύνεται εύκολα η μπάλα από την άμυνα των γηπεδούχων. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:51
21' Κίτρινη κάρτα στον Βαρόνε. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:51
Χωρίς μεγάλη φάση ως τώρα η αναμέτρηση στο γήπεδο της Ριζούπολης, φτάνοντας στα μισά του πρώτου ημιχρόνου. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:55
25' Κόρνερ για τον Απόλλωνα, το πρώτο του στο ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:56
26' Ο Μαρτίνες το εκτέλεσε. ο Μπρούνο Άλβες πήρε την κεφαλιά, έδιωξε ξανά σε κόρνερ ο Αποστολάκης. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:57
27' Καλή φάση για τον Απόλλωνα, μετά από κόρνερ του Μαρτίνες και σκαστή κεφαλιά του Φατιόν, απομάκρυνε με καθοριστική επέμβαση ο Ντουάρτε. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:59
29' Πεσμένος στο έδαφος ο Ιωαννίδης, δείχνει να πονάει στον αστράγαλό του. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:03
33' Απειλητικός ο Παναιτωλικός, με τον Αποστολάκη να μπαίνει περιοχή από τα δεξιά, αλλά να μην μπορεί να κάνει την τελική πάσα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:04
34' ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:05
Ο Ντεντάκης έκανε υπέροχη σέντρα από τα δεξιά, ο Ντάουντα πήρε την κεφαλιά, ο Ανέστης απέκρουσε, αλλά η μπάλα ξαναέφτασε στον επιθετικό του Απόλλωνα, που με ακόμα μια κεφαλιά από κοντά, έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:07
Στην πρώτη μεγάλη φάση που δημιούργησε, ο Απόλλωνας πήρε το προβάδισμα! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:10
41' Ωραίο μακρινό σουτ του Μεντόσα, ο Σόρτσαν αντέδρασε σωστά και έδιωξε σε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:12
Αυτή ήταν η πρώτη ολοκληρωμένη τελική προσπάθεια για τους φιλοξενούμενους στο ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:14
21:15
45' Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων στο πρώτο μέρος. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:17
21:18
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Απόλλων Σμύρνης-Παναιτωλικός 1-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:20
Σε ένα ματς χωρίς γρήγορο ρυθμό και με λιγοστές καλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες,η «Ελαφρά Ταξιαρχία» προηγείται με 1-0 χάρη στο γκολ του Ντάουντα στο 34', στην πρώτη μεγάλη φάση που δημιούργησε ως τώρα μπροστά στα καρέ του Ανέστη. Ο Παναιτωλικός έχει περισσότερη ώρα την μπάλα στην κατοχή του, αλλά δεν έχει καταφέρει να απειλήσει πολλές φορές ουσιαστικά την εστία του Απόλλωνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:21
Το γκολ του Ντάουντα για το 1-0 του Απόλλωνα:
by Δημήτρης Παπαδήμας
21:33
Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:34
Με μία αλλαγή ξεκίνησε στο δεύτερο μέρος ο Παναιτωλικός, ο Μπακαδήμας στη θέση του Λάρσον. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:38
50' Κόρνερ του Μαρτίνες και κεφαλιά του Ντομίνγκες, άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:39
51' Κίτρινη κάρτα στον Ιωαννίδη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:41
53' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα, με τον Ιωαννίδη να πλασάρει μέσα από την μεγάλη περιοχή και τον Ανέστη να αποκρούει στην αριστερή του γωνία. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:41
5 τελικές ως τώρα ο Απόλλωνας, 2 ο Παναιτωλικός. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:43
56' Κίτρινη κάρτα στον Κορνέλιους. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:46
21:47
59' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, το παραχώρησε ο Ντεντάκης. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:47
60' Ο Μεντόσα εκτέλεσε, απομάκρυνε η άμυνα του Απόλλωνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:49
61' Ωραία ατομική ενέργεια του Ντουάρτε από τα δεξιά, για ακόμα μια φορά όμως δεν είδαμε τελική από τον Παναιτωλικό. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:50
63' Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Βέργος αντί του Καρέλη και Νταγκό αντί του Βαρόνε. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:51
63' Αλλαγή και για τον Απόλλωνα, με τον Τσίμπσα να παίρνει τη θέση του Μαρτίνες. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:56
68' Ξανά στον Παναιτωλικό τώρα η πρωτοβουλία των κινήσεων. Ο Ντουάρτε έκανε ένα σουτ εκτός περιοχής χωρίς πίεση, η μπάλα ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:57
70' Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα, ο Τσιλούλης μπαίνει στη θέση του σκόρερ Ντάουντα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:01
73' Συνεχείς οι διακοπές του ματς στα τελευταία λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:03
75' Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Γιάννης Αναστασίου. Μόρσεϊ αντί του Ντουάρτε και Φλόρες στη θέση του Μεντόσα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:04
59-41 υπέρ του Παναιτωλικού η κατοχή της μπάλας. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:05
77' Ο Κορνέλιους μπαίνει στην περιοχή και δοκιμάζει σουτ, κόρνερ μετά από κόντρα του Ντιμίνγκες. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:05
Απομάκρυνε ξανά η άμυνα των γηπεδούχων. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:06
78' Ένα φάουλ τώρα για τον Απόλλωνα και ευκαιρία για μια σέντρα στην περιοχή του Ανέστη. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:06
78' Κόρνερ για τον Απόλλωνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:07
Κακή η εκτέλεση του Ντεντάκη στο πρώτο δοκάρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:08
79' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με υπέροχη συνεργασία στην αντεπίθεση, ο Σόρτσαν έκανε εντυπωσιακή επέμβαση. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:08
80' Πιέζουν οι φιλοξενούμενοι, ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:11
83' Κίτρινη κάρτα στον Νταγκό. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:13
85' Διπλή αλλαγή για τον Απόλλωνα. Εμπακογκού αντί του Ιωαννίδη και Φερνάντες στη θέση του Τσιλούλη. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:14
87' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Παναιτωλικό. Το έκανε ο Ντεντάκης. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:16
88' Ο Φλόρες εκτέλεσε με δύναμη, ψηλά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:16
Μπήκαμε στην «τελική ευθεία» του ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:18
Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:23
Τέλος της αναμέτρησης, με τον Απόλλωνα να παίρνει τη νίκη με 1-0 κόντρα στον Παναιτωλικό και να διατηρεί ζωντανές τις ελπίδες του για παραμονή! by Δημήτρης Παπαδήμας