Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Champions League.

21:13
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το πρώτο παιχνίδι για τους «8» του Champions League, ανάμεσα στη Βιγιαρεάλ και την Μπάγερν. by Αναστασία Βοσνάκη
21:14
Η ρεβάνς θα γίνει την ερχόμενη εβδομάδα στο Μόναχο. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:14
Η Μπάγερν Μονάχου είναι αήττητη στα τελευταία 22 εκτός έδρας παιχνίδια της στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις (17-5-0). by Αναστασία Βοσνάκη
21:15
Οι δυο ομάδες είχαν συναντηθεί το 2011 σε όμιλο και η Μπάγερν σημείωσε δύο νίκες. Αυτή ήταν και η μοναδική εντός έδρας ήττα της Βιγιαρεάλ σε 6 παιχνίδια απέναντι σε γερμανικές ομάδες by Αναστασία Βοσνάκη
21:15
Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι έχει πετύχει 37 γκολ σε 50 εκτός έδρας παιχνίδια στο Champions League, η καλύτερη σχετική επίδοση στην ιστορία της διοργάνωσης. by Αναστασία Βοσνάκη
21:16
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
21:25
Βιγιαρεάλ (Ουνάι Έμερι): Ρούλι - Φόιτ, Αλμπιόλ, Πάου Τόρες, Εστουπινιάν - Καπού, Παρέχο, Λο Σέλσο, Πίνο, Κοκλέν - Ντανζούμα, Ζ. Μορένο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:26
Μπάγερν Μονάχου (Γιούλιαν Νάγκελσμαν): Νόιερ – Παβάρ, Ουπαμεκανό, Ερνάντες, Ντέιβις – Κίμιχ, Μουσιάλα – Γκνάμπρι, Μίλερ, Κομάν – Λεβαντόφσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:54
Διαιτητής ο Άντονι Τέιλορ από την Αγγλία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:56
Ακούγεται ο... μαγικός ύμνος του Champions League! by Αναστασία Βοσνάκη
22:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
22:02
3' Μέχρι στιγμής η Μπάγερν έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού. by Αναστασία Βοσνάκη
22:05
5' Κοντινό σουτ του Κίμιχ, η μπάλα κόντραρε στα σώματα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:07
8' Γκοοολ η Βιγιαρεάλ! Σουτ ο Παρέχο, κοντινή προβολή του Ντανζούμα και 1-0. by Αναστασία Βοσνάκη
22:13
13' Η Μπάγερν μπήκε δυναμικά στο ματς, όμως η Βιγιαρεάλ την σόκαρε και σε μια αντεπίθεση προηγήθηκε. by Αναστασία Βοσνάκη
22:16
by Αναστασία Βοσνάκη
22:16
17' Φάουλ για την Μπάγερν. Εκτελεί ο Κίμιχ, η μπάλα κατευθείαν στην αγκαλιά του Ρούλι. by Αναστασία Βοσνάκη
22:17
22:19
22:20
21' Σουτ ο Κίμιχ, μπλοκάρει εύκολα ο Ρούλι. by Αναστασία Βοσνάκη
22:23
23' Σουτ ο Κίμιχ, η μπάλα δίπλα από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
22:26
Στο άλλο παιχνίδι αυτή την ώρα, ο killer Μπενζεμά έχει πετύχει δυο τέρματα κόντρα στην Τσέλσι. by Αναστασία Βοσνάκη
22:28
28' Πολύ κακό του Ερνάντες, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:29
29' Ο Παβάρ έκοψε τον Μορένο τελευταία στιγμή. by Αναστασία Βοσνάκη
22:32
32' Φάουλ για τη Βιγιαρεάλ σε καλό σημείο. Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:35
44%-56% η κατοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
22:40
41' Γκοοοολ η Βιγιαρεάλ! Ο Κοκλέν πάει να βγάλει την σέντρα, η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά και καταλήγει στα δίχτυα! by Αναστασία Βοσνάκη
22:41
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΚΟΛ! by Αναστασία Βοσνάκη
22:42
Παραμένει το 1-0, ο Κοκλέν ήταν σε θέση οφσάιντ. Ωστόσο ήταν καταπληκτικό γκολ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:45
Δυο λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
22:45
45' Σουτ ο Καπού, διώχνει ο Νόιερ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:48
Τέλος στο πρώτο μέρος! Η Βιγιαρεάλ προηγείται 1-0 με γκολ του Ντανζούμα στο 8ο λεπτό κόντρα στην Μπάγερν Μονάχου. by Αναστασία Βοσνάκη
22:53
23:03
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Αναστασία Βοσνάκη
23:06
48' Σουτ ο Ντέιβις, η μπάλα δίπλα από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
23:07
50' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπάγερν! Σουτ ο Γκνάμπρι, η μπάλα δίπλα από την εστία του Ρούλι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:10
53' Μεγάλη ευκαιρία για τη Βιγιαρεάλ! Σουτ ο Μορένο, η μπάλα σταματάει στο δοκάρι του Νόιερ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:15
57' Πω πω τι γκολ χάθηκε από τη Βιγιαρεάλ! Ο Μορένο πάει να σκοράρει από κοντά, αλλά ο Ντέιβις του έβαλε την προβολή. by Αναστασία Βοσνάκη
23:16
59' Αλλαγή για το κίτρινο υποβρύχιο. Πεντράθα μέσα, έξω ο Κοκλέν. by Αναστασία Βοσνάκη
23:18
61' Κόρνερ για την Μπάγερν. by Αναστασία Βοσνάκη
23:19
Αλλαγή για την Μπάγερν πρώτα. Μέσα ο Γκορέτσκα και ο Σανέ, έξω ο Μίλερ και ο Γκνάμπρι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:20
62' Απίστευτη φάση για τη Βιγιαρεάλ! Ο Νόιερ είχε βγει πολύ μακριά από την εστία του και ο Μορένο λίγο έλειψε να σκοράρει από το κέντρο. by Αναστασία Βοσνάκη
23:22
64' Σουτ ο Κομάν, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:22
23:23
66' Σουτ ο Ντέιβις, μπλόκαρε ο Ρούλι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:25
68' Ωραίο σουτ ο Κομάν, τον κόβει ο Τόρες με κεφαλιά. by Αναστασία Βοσνάκη
23:28
71' Αλλαγή για την Μπάγερν. Μέσα ο Ζίλε, έξω ο Παβάρ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:30
73' Κόρνερ για τους Ισπανούς. by Αναστασία Βοσνάκη
23:31
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
23:32
75' Κίτρινη ο Έμερι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:33
76' Κάρτα και ο Εστουπινιάν. by Αναστασία Βοσνάκη
23:35
23:38
81' Αλλαγές για τη Βιγιαρεάλ. Τσουκουέζε και Οριέ μέσα, έξω οι Ντανζούμα, Φόιτ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:45
87' Απίστευτη φάση για τη Βιγιαρεάλ! Ο Πεντράθα βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ με τον Νόιερ, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ. Απίστευτο παιχνίδι! by Αναστασία Βοσνάκη
23:48
Τέσσερα τα λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
23:49
90+1' Σουτ ο Κομάν, μπλοκάρει ο Ρούλι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:51
90+4' Ο Γκορέτσκα είναι με αίματα στο πρόσωπο ύστερα από αγκωνιά του Τόρες. Το ματς συνεχίζεται. by Αναστασία Βοσνάκη
23:52
Μέσα ο Ρόκα, έξω ο Γκορέτσκα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:54
Τέλος στο ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
23:55
H Βιγιαρεάλ επικράτησε δικαίως 1-0 της Μπάγερν Μονάχου και πήρε προβάδισμα πρόκρισης για τα ημιτελικά. by Αναστασία Βοσνάκη