Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Βόλος-Λαμία, η οποία θα διεξαχθεί στο Πανθεσσαλικό Στάδιο στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των Playouts της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
Σέντρα στις 16:00. by Μανώλης Μουσουράκης
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 2 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Μανώλης Μουσουράκης
Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Παπαδόπουλος - Άλχο, Σιέλης, Λογαράς, Φεράρι - Μεταξάς, Μπαριέντος - Μπαρτόλο, Φερνάντες, Κορέα - Φαν Βέερτ. by Μανώλης Μουσουράκης
15:48
Λαμία (Τζανλούκα Φέστα): Σαράνοφ - Σιμόν, Λούκας, Τζανετόπουλος, Αντέτζο, Μαρτίνεθ - Τζανδάρης, Μπεχαράνο - Νούνιες - Μανούσος, Καραμάνος. by Μανώλης Μουσουράκης
15:48
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Κλέιμαν, Γκουλέν, Ρίνερ, Πουρίτα, Ριένστρα, Τριανταφύλλου, Ροσέρο, Ρεγκατέν. by Μανώλης Μουσουράκης
15:48
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Γκαραβέλης, Προβυδάκης, Σαραμαντάς, Τάιρον, Βύντρα, Ρόμανιτς, Γκέντζογλου, Βέλλιος, Μανουσάκης. by Μανώλης Μουσουράκης
15:51
Διαιτητής: Αθανάσιος Τζήλος Α' Βοηθός: Ανδρέας Φωτόπουλος Β' Βοηθός: Μιχαήλ Νιδριώτης 4ος διαιτητής: Άγγελος Αγγελάκης VAR: Ίστβαν Βαντ by Μανώλης Μουσουράκης
15:53
Επτά ματς χωρίς νίκη συμπλήρωσε ο Βόλος κόντρα στον Ιωνικό (2-2 στη Νίκαια). Ωστόσο, όντας στην 4η θέση (31β.) των Playouts και στο +10 από την προτελευταία Λαμία μπορεί να αισθάνεται ασφαλής. Από την ήττα (1-2) από τον ΟΦΗ προέρχονται οι φιλοξενούμενοι που καίγονται για βαθμούς (στο +5 από τον Απόλλωνα, στο -6 από τον Ατρόμητο). by Μανώλης Μουσουράκης
15:55
Στην κανονική διάρκεια: 12.09.2021: Βόλος – Λαμία 2-1 (8' Μπαρτόλο, 41' Φαν Βέερτ – 52' Τάιρον) 15.12.2021: Λαμία – Βόλος 2-2 (59' πέναλτι Αραμπούλι, 61' Μπεχαράνο – 32' Φαν Βέερτ, 54' Φαν Βέερτ) by Μανώλης Μουσουράκης
15:55
Εάν νικήσει ο Βόλος σώζεται και βαθμολογικά. by Μανώλης Μουσουράκης
15:56
Εξαιρετικές οι καιρικές συνθήκες στον Βόλο. by Μανώλης Μουσουράκης
15:57
Οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
15:59
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
16:03
Κυκλοφορία της μπάλας από τις δύο ομάδες, χωρίς κάτι το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής. by Μανώλης Μουσουράκης
16:07
8' Στιγμή για τον Βόλο. Μακρινό σουτ του Φερνάντες, περνά άουτ. Πρώτη φάση στο παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
16:10
Συμπληρώσαμε το πρώτο δεκάλεπτο. Μόλις ένα σουτ... by Μανώλης Μουσουράκης
16:10
11' Φάουλ για τον Βόλο περιμετρικά της μεγάλης περιοχής της Λαμίας. by Μανώλης Μουσουράκης
16:10
12' Δοκάρι για τον Βόλο! Εκπληκτική απευθείας ψηλοκρεμαστή εκτέλεση από τον Φερνάντες, με την μπάλα να προσκρούει στο οριζόντιο δοκάρι! Είναι παικταράς ο Ισπανός μεσοεπιθετικός. by Μανώλης Μουσουράκης
16:12
Πατούσαν σχετικά καλύτερα οι γηπεδούχοι. Τώρα είχαν και το δοκάρι. Δεν φαίνεται προς το παρόν το βαθμολογικό κίνητρο της Λαμίας ή τουλάχιστον δεν μπορεί να το βγάλει εντός αγωνιστικού χώρου. by Μανώλης Μουσουράκης
16:16
Συνεχίζουν να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων οι Βολιώτες. by Μανώλης Μουσουράκης
16:21
Έχει κερδίσει μέτρα η Λαμία. Τίποτα το αξιοσημείωτο βέβαια γενικά στο παιχνίδι μετά το δοκάρι του Βόλου στο 12'. by Μανώλης Μουσουράκης
16:22
Βρισκόμαστε στα μέσα του πρώτου μέρους (23'). by Μανώλης Μουσουράκης
16:25
25' Παράλληλο γύρισμα του Μπαρτόλο από αριστερά, καθαρίζει η άμυνα της Λαμίας. by Μανώλης Μουσουράκης
16:30
31' Ο Παπαδόπουλος βγαίνει σαν... λίμπερο και καθαρίζει με κεφαλιά γέμισμα προς την περιοχή του. by Μανώλης Μουσουράκης
16:33
32' Σουτ του Φερντάτες από το ύψος της μεγάλης περιοχής, κόντραρε η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
16:35
Πολύ κακό ματς... by Μανώλης Μουσουράκης
16:35
Παιχνίδι κέντρου κατά βάση. by Μανώλης Μουσουράκης
16:37
37' Φάση για τον Βόλο. Μονοκόμματο σουτ του Φαν Βέερτ με το αριστερό από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Αρκετά άστοχο. by Μανώλης Μουσουράκης
16:42
Δείτε εδώ το δοκάρι του Βόλου: by Μανώλης Μουσουράκης
16:43
Πλησιάζουμε στην ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του πρώτου μέρους. by Μανώλης Μουσουράκης
16:44
45' Πτώση του Άλχο εντός περιοχής της Λαμίας, «παίζετε» από τον Τζήλο. Υπήρξε ένα τζαρτζάρισμα με τον Αντέτζο, μέχρι εκεί. by Μανώλης Μουσουράκης
16:45
Τρέχουμε το ένα λεπτό των καθυστερήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
16:47
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες θα πάνε ισόπαλες και χωρίς σκορ (0-0) στα αποδυτήρια. Σχετικά καλύτερος ο Βόλος, ο οποίος είχε και δοκάρι στο 12' με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φερντάντες. by Μανώλης Μουσουράκης
17:01
Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:01
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:02
Χωρίς αλλαγές. by Μανώλης Μουσουράκης
17:03
47' Φάση για τον Βόλο. Διαγώνιο σουτ του Μπαριέντος, μπλοκάρει ο Σαράνοφ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:06
50' Πρώτη τελική για τη Λαμία. Γυριστό του Μανούσου από το ύψος της μικρής περιοχής, φεύγει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:06
Ξεκινά με καλό ρυθμό το δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:10
53' Δοκάρι για τη Λαμία! Φάση διαρκείας, δεν διώχνει η άμυνα του Βόλου, με τον Σιμόν να πιάνει το σουτ από τη γωνία της μικρής περιοχής, στέλνοντας την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Υπήρξαν διαμαρτυρίες και για πέναλτι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:11
Πιέζει για το γκολ η Λαμία! by Μανώλης Μουσουράκης
17:12
Συνεχόμενα κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. by Μανώλης Μουσουράκης
17:15
59' Αλλαγή για τον Βόλο: Ο Ροσέρο στη θέση του Φερνάντες. by Μανώλης Μουσουράκης
17:17
Υπήρξε εξέταση από το VAR. Συνεχίζεται το παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:20
63' Επικίνδυνη επίσκεψη του Βόλου στα καρέ της Λαμίας, δεν σημειώθηκε όμως τελική. by Μανώλης Μουσουράκης
17:23
Πρόβλημα τραυματισμού για τον Λογαρά. by Μανώλης Μουσουράκης
17:23
Το ίδιο και με τον Αντέτζο! by Μανώλης Μουσουράκης
17:24
68' Ο Βύντρα αντί του Αντέτζο και ο Τριανταφύλλου αντί του Λογαρά. by Μανώλης Μουσουράκης
17:25
69' Φάση για τη Λαμία. Ο Τζανδάρης δεν βάζει καλά την προβολή από πλεονεκτική θέση, στέλνοντας την μπάλα αρκετά έξω. by Μανώλης Μουσουράκης
17:28
72' ΓΚΟΛ ο Βόλος! 1-0! Σκόρερ ο Μπαρτόλο! Εξαιρετική κυκλοφορία της μπάλας από τους γηπεδούχους. Ο Άλχο έκανε υπέροχη σέντρα από τα δεξιά, βρίσκοντας τον Μπαρτόλο στην καρδιά της περιοχής, με τον Αργεντινό εξτρέμ να στέλνει με τρομερό μονοκόμματο σουτ την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:29
73' Δοκάρι ο Βόλος! Σε θέση τετ-α-τετ ο Φαν Βέερτ, πέρασε τον Σαράνοφ, αλλά έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:34
77' Οι Πουρίτα και Ριένστρα αντί των Μπαρτόλο και Μπαριέντος για τον Βόλο, οι Ρόμανιτς και Βέλλιος αντί των Καραμάνου και Τζανετόπουλου για τη Λαμία. by Μανώλης Μουσουράκης
17:35
Ο Ριένστρα επέστρεψε ύστερα από 8,5 μήνες απουσίας! by Μανώλης Μουσουράκης
17:36
80' Φάουλ σε καλό σημείο για τη Λαμία. by Μανώλης Μουσουράκης
17:36
Πρώτα οι αλλαγές. by Μανώλης Μουσουράκης
17:37
81' Μανουσάκης αντί Τζανδάρη και Σαραμαντάς αντί Μαρτίνεθ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:37
Πέρασε ανεκμετάλλευτο το φάουλ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:40
84' Φάση για τον Βόλο. Καίρια προβολή του Βύντρα πριν προλάβει να σουτάρει ο Ροσέρο σε τετ-α-τετ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:40
by Μανώλης Μουσουράκης
17:44
87' Τεράστια ευκαιρία για τη Λαμία. Λάθος του Κορέα, ο Σιμόν γίνεται δέκτης της μπάλας εντός περιοχής του Βόλου, αλλά δεν πλασάρει καλά. by Μανώλης Μουσουράκης
17:47
90'+1' ΓΚΟΛ ο Βόλος! 2-0! Σκόρερ ο Ροσέρο! Ωραίο διαγώνιο τελείωμα του Ροσέρο και 2-0 για τον Βόλο. Ακόμα ένα τέρμα, ύστερα από εξαιρετική κυκλοφορία για τον Βόλο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:49
Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά. Ο Βόλος σώζεται και βαθμολογικά. Η Λαμία πλέον σε τρομερά δεινή θέση. by Μανώλης Μουσουράκης
17:51
90'+5' ΓΚΟΛ ο Βόλος! 3-0! Σκόρερ ο Φεράρι! Εξαιρετική αντεπίθεση για τους γηπεδούχους, υπέροχο διαγώνιο τελείωμα από τον αριστερό τους μπακ και 3-0. by Μανώλης Μουσουράκης
17:56
Τέλος στο ματς! Ο Βόλος πήρε σπουδαία νίκη (3-0) επί της Λαμίας. by Μανώλης Μουσουράκης