Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα πλέι-άουτ της Super League 1.

18:24
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στον Αστέρα και τον Ιωνικό στην Τρίπολη, για την 3η αγωνιστική των playouts! by Αναστασία Βοσνάκη
18:25
Ο Αστέρας ξεκίνησε με νίκη στο Βόλο και ισοπαλία στην έδρα του με τον Ατρόμητο και είναι ένα βαθμό πίσω από τον πρωτοπόρο ΟΦΗ. Το 2019-20 τερμάτισε πρώτος στα Playouts χωρίς να χάσει αγώνα. Έφτασε δηλαδή τους 10 αγώνες Playouts χωρίς ήττα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:26
Με τον Ατρόμητο ήταν η πρώτη ισοπαλία του στο 2022 και πρώτη μετά από 14 παιχνίδια. Είχε να φέρει ισοπαλία από τις 11 Δεκεμβρίου και το 0-0 με την ΑΕΚ στην Τρίπολη. Έχει δύο νίκες στα οκτώ τελευταία, αν και είχε πέντε διαδοχικές αμέσως πριν. Στην έδρα του δεν έχει νίκη στα τρία τελευταία, καθώς έχασε από Ιωνικό και Άρη και έφερε την ισοπαλία με τον Ατρόμητο. Η ήττα από τον Ιωνικό σταμάτησε ένα σερί πέντε νικών στην Τρίπολη. by Αναστασία Βοσνάκη
18:26
Ο Ιωνικός πέτυχε πέντε γκολ στα δύο παιχνίδια των Playouts, αλλά δέχτηκε και τέσσερα. Νίκησε στο Ηράκλειο τον ΟΦΗ με ανατροπή, ενώ ισοφαρίστηκε στην έδρα του από το Βόλο, αν και προηγήθηκε 2-0. by Αναστασία Βοσνάκη
18:27
Δεν έχει εξασφαλίσει μαθηματικά την παραμονή του, κάτι βέβαια που μπορεί να γίνει και από αυτή την αγωνιστική. Ο Ιωνικός έχει σκοράρει και στα πέντε τελευταία παιχνίδια του, μάλιστα έχει πετύχει 11 γκολ, αν και στην αρχή είχε δυσκολία στο γκολ. Αυτό τον οδήγησε σε πολύ καλή πορεία στα τελευταία παιχνίδια, καθώς έχει μια ήττα στα επτά τελευταία και δύο στα δέκα, αλλά και τις δύο στην έδρα του. by Αναστασία Βοσνάκη
18:27
Εκτός έδρας ο Ιωνικός είναι αήττητος στα τέσσερα τελευταία με δύο νίκες και δύο ισοπαλίες. Έχει να χάσει από τις 15 Ιανουαρίου, στη Λαμία τότε. by Αναστασία Βοσνάκη
18:27
Τα δύο φετινά είναι τα πρώτα στην ιστορία των δύο ομάδων, καθώς δεν είχαν ως τώρα βρεθεί ποτέ σε οποιαδήποτε κατηγορία μαζί. Ο Αστέρας πήρε ισοπαλία στη Νεάπολη, αλλά ο Ιωνικός του έκανε τη ζημιά πριν από δύο μήνες στην Τρίπολη, όταν του σταμάτησε ένα σερί πέντε νικών στην έδρα του, και του περιόρισε τις ελπίδες για την εξάδα της βαθμολογίας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:30
Ο Μίλαν Ράσταβατς έχει να διαχειριστεί μόνο την απουσία του Ενέκο Καπίγια, ο οποίος παραμένει τραυματίας. Από την άλλη, ο Δημήτρης Σπανός δεν θα έχει στη διάθεσή του τους Πλατέλλα, Χριστοδουλή, Ρόκου, Βαφέα, Μπάσα και Βαλέντε. by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
18:57
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής, Γκαρθία, Χριστόπουλος, Αντζουλάς, Άλβαρες, Βαλιέντε, Σανταφέ, Τιλίκα, Ριέρα, Σονί, Μπενίτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:57
Στον πάγκοι οι Παπαδόπουλος, Κρέσπι, Σίτο, Καρμόνα, Κανελλόπουλος, Πίτσου, Μουνάφο, Μπαράλες, Ιγκλέσιας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:57
Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Χουτεσιώτης, Μύγας, Τσιγκρίνσκι, Σάντσεζ, Ρομαό, Βαλεριάνος, Κάνιας, Ντάλσιο, Άοσμαν, Λένις, Μάντζης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:58
Στον πάγκο οι Βίντμαρ, Τσιριγώτης, Πογοσιάν, Κιάκος, Καμπράλ, Ματσούκας, Μαχαίρας, Τουράμ, Γκοτσουλιας. by Αναστασία Βοσνάκη
19:25
Όλα είναι έτοιμα στην Τρίπολη... by Αναστασία Βοσνάκη
19:28
Διαιτητής ο Ιωάννης Παπαδόπουλος, στο VAR o Τάσος Σιδηρόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:30
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:32
3' Κόρνερ για τον Ιωνικό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:33
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:34
4' Κεφαλιά ο Μπενίτο η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:35
5' Γκοοολ για τον Αστέρα! Ωραίο πλασέ ο Ριέρα, η μπάλα στα δίχτυα για το 1-0! by Αναστασία Βοσνάκη
19:37
7' Εκτέλεσε φάουλ ο Άοσμαν, η μπάλα στην αγκαλιά του Τσιφτσή. by Αναστασία Βοσνάκη
19:42
12' Καλή κυκλοφορία της μπάλας και από τις δυο ομάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
13' Κίτρινη ο Βαλεριάνος για μαρκάρισμα στον Σανταφέ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
15' Φάουλ για τον Ιωνικό, κίτρινη ο Γκαρθία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
16' Ο Τσιφτσής έκανε μια εντυπωσιακή επέμβαση και έβγαλε την μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
17' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
19:50
20' Φάουλ για τον Αστέρα σε πολύ καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:50
Εκτέλεσε ο Τιλίκα, κανείς συμπαίκτης του δεν πήρε την κεφαλιά. by Αναστασία Βοσνάκη
19:56
26' Φάουλ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:57
Εκτέλεσε ο Άλβαρες, η μπάλα πάνω στα σώματα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:58
28' Κόρνερ για τον Ιωνικό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:59
29' Γκοοολ για τον Ιωνικό και 1-1 με κεφαλιά του Τσιγκρίνσκι! by Αναστασία Βοσνάκη
20:02
57%-43% η κατοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
20:04
34' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:04
20:05
34' Δυνατό σουτ ο Άλβαρες, η μπάλα ξανά σε κόρνερ. Εκτέλεσε ο Σονί, κεφαλιά ο Μπενίτο, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
37' Φάουλ για τον Ιωνικό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
Εκτέλεσε ο Άοσμαν, ο Τσιφτσής πήδηξε πιο ψηλά από όλους και μπλόκαρε. by Αναστασία Βοσνάκη
20:10
40' Φάουλ για τον Ιωνικό σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:11
41' Γκολ ο Ιωνικός και 2-1 με γκολ του Μάντζη! by Αναστασία Βοσνάκη
20:19
Τέλος στο πρώτο μέρος! Ο Αστέρας άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Ριέρα, με τον Ιωνικό να φέρνει το ματς στα ίσα στο 29' με τον Τσιγκρίνσκι και ο Μάντζης στο 41' να κάνει το 2-1. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
46' Μέσα Μουνάφο, Κρέσπι, έξω Σανταφέ, Ριέρα για τον Αστέρα. Τουράμ αντί Λένις για τον Ιωνικό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
50' Πιέζει ο Ιωνικός και έχει την κατοχή της μπάλας. by Αναστασία Βοσνάκη
20:40
52' Γκολ ο Ιωνικός ξανά με τον Μάντζη και 3-1! by Αναστασία Βοσνάκη
20:41
Ο Αστέρας Τρίπολης τα έχει χάσει... Πρέπει να αντιδράσει άμεσα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
56' Σουτ ο Άλβαρες η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
58' Σουτ ο Μουνάφο, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:47
59' Σονί, Μπενίτο έξω, Μπαράλες, Σίτο μέσα για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:50
61' Αλλαγή για τον Ιωνικό, μέσα ο Κιάκος, έξω ο Ντάλσιο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:51
62' Φάουλ για τον Ιωνικό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:51
20:54
65' Σέντρα ο Σίτο, ο Μπαράλες δεν κατάφερε να πιάσει την κεφαλιά. by Αναστασία Βοσνάκη
20:55
67' Ο Αστέρας παίζει εντελώς αμυντικά και μετά τα γκολ που έχει δεχτεί δεν μπορεί να αντιδράσει. Κάτι που είδαμε πολλές φορές κατά τη διάρκεια της κανονικής περιόδου του πρωταθλήματος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:56
68' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
20:57
20:59
70' Στο δεύτερο μέρος ο Ιωνικός είναι σαφώς ανώτερος από την ομάδα του Ράσταβατς. by Αναστασία Βοσνάκη
21:00
71' Σουτ ο Μουνάφο, κόντραρε, με την μπάλα να καταλήγει στην αγκαλιά του Χουτεσιώτη. by Αναστασία Βοσνάκη
21:00
73' Φάουλ για τον Ιωνικό σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:01
Εκτελεί ο Άοσμαν, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:02
74' Κόρνερ για τους Αρκάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
21:03
Σουτ του Γκαρθία μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:05
77' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Σέντρα του Σίτο, ο Τιλίκα δεν κατάφερε να σκοράρει μέσα από την περιοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
21:07
79' Ματίας Ιγκλέσιας μέσα, έξω ο Βαλιέντε για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:09
81' Κίτρινη ο Τιλίκα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:10
82' Γκοτσούλιας, Καμπράλ μέσα, Μάντζης, Άοσμαν για τον Ιωνικό. by Αναστασία Βοσνάκη
21:12
83' Φώναξαν για πέναλτι στον Αστέρα, ο Χουτεσιώτης πρώτα διώχνει την μπάλα και μετά βρίσκει τον Κρέσπι. Συνεχίζεται το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
21:16
87' Γκολ ο Αστέρας, μειώνει σε 2-3 ο Μουνάφο με πλασέ στην κίνηση μετά από γύρισμα του Γκαρθία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:17
88' Μέσα ο Τσιριγώτης, έξω ο Ρομαό για τον Ιωνικό. by Αναστασία Βοσνάκη
21:18
Για να δούμε τι μπορεί να αλλάξει στο ματς, ενώ οδεύουμε προς τις καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
21:19
Συμπληρώθηκαν τα 90, τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:20
90'+1' Kάρτα στον Μπαράλες που πήγε με... μανία στον διαιτητή. by Αναστασία Βοσνάκη
21:22
90'+4' Κάρτα στον Μύγα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:23
Τέλος στο ματς! Ο Ιωνικός επικράτησε 3-2 του Αστέρα στην Τρίπολη! Σπουδαία νίκη για τους φιλοξενούμενους, που θέλουν έναν βαθμό για να σωθούν και μαθηματικά. Οι Αρκάδες έχασαν την ευκαιρία να ανέβουν στην 7η θέση. by Αναστασία Βοσνάκη