Μάντσεστερ Σίτι-Λίβερπουλ

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Premier League.

18:07
Καλησπέρα σας! Η πιο μεγάλη ώρα έφτασε στην Premier League, με τη Μάντσεστερ Σίτι να φιλοξενεί τη Λίβερπουλ σε ένα ντέρμπι που θα κρίνει τον τίτλο. Σέντρα στις 18:30, τηλεοπτική κάλυψη από Cosmote Sport 3. by Γιάννης Πολιάς
18:08
Υπενθυμίζεται ότι οι «πολίτες» έχουν 73 βαθμούς έναντι 72 των "reds", με άλλα επτά ματς να απομένουν στη συνέχεια. by Γιάννης Πολιάς
18:10
Στη διαφορά τερμάτων, η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ τα έχει πάει καλύτερα, με +57 (77-20) έναντι +52 (70-18) της Σίτι. by Γιάννης Πολιάς
18:11
Αντιλαμβάνεται κανείς ότι με νίκη, η Σίτι αποκτά τεράστιο προβάδισμα τίτλου (+4), κάτι που θα πετύχει η Λίβερπουλ (+2) εάν πάρει το διπλό. Αν έχουμε ισοπαλία, τα πράγματα πάνε ως έχουν. Σε κάθε περίπτωση, πάμε για τεράστιο θρίλερ! by Γιάννης Πολιάς
18:14
Μπορεί μέχρι πριν κάποια χρόνια να μην υπήρχε ιδιαίτερη αντιπαλότητα ανάμεσα στις δύο ομάδες, όμως τη δεδομένη χρονική στιγμή μιλάμε για το μεγαλύτερο ντέρμπι στην Αγγλία και ένα από τα σπουδαιότερα παγκοσμίως. Ιδού οι... αριθμοί που το αποδεικνύουν! by Γιάννης Πολιάς
18:16
Στο ματς του Α' γύρου, οι δύο ομάδες είχαν έρθει ισόπαλες, 2-2. by Γιάννης Πολιάς
18:16
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιάννης Πολιάς
18:17
Μάντσεστερ Σίτι (Π. Γκουαρδιόλα): Έντερσον, Γουόκερ, Στόουνς, Λαπόρτ, Κανσέλο, Ρόδρι, Σίλβα, Ντε Μπρόινε, Φόντεν, Στέρλινγκ, Ζέσους. Λίβερπουλ (Γ. Κλοπ): Άλισον, Αλεξάντερ-Άρνολντ, Μάτιπ, Φαν Ντάικ, Ρόμπερτσον, Φαμπίνιο, Χέντερσον, Τιάγκο, Σαλάχ, Ζότα, Μανέ. by Γιάννης Πολιάς
18:18
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Στέφεν, Λάβια, Μαχρέζ, Γκρίλις, ΜακΑτί, Άκε, Γκουντογκάν, Ζιντσένκο, Φερναντίνιο. Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Κέλεχερ, Κονατέ, Τσιμίκας, Γκόμες, Κεϊτά, Τζόουνς, Ντίας, Μίλνερ, Φιρμίνο. by Γιάννης Πολιάς
18:19
Διαιτητής του αγώνα, ο 43χρονος Άντονι Τέιλορ. by Γιάννης Πολιάς
18:21
Η πρόσφατη παράδοση, περιλαμβάνει τρεις νίκες της Σίτι, δύο ισοπαλίες και μία νίκη της Λίβερπουλ. by Γιάννης Πολιάς
18:21
Στον Νοέμβριο του 2019 χρονολογείται η τελευταία επικράτηση των "reds", στον Απρίλιο του 2018 η τελευταία στο "Etihad". by Γιάννης Πολιάς
18:22
Υπενθυμίζεται ότι το άλλο Σάββατο (16/04), οι δύο ομάδες θα ανταμώσουν και στα ημιτελικά του Κυπέλλου. by Γιάννης Πολιάς
18:23
Μεσολαβούν τα Ατλέτικο Μαδρίτης-Μάντσεστερ Σίτι (0-1) και Λίβερπουλ-Μπενφίκα (3-1) για τα ημιτελικά του Champions League. by Γιάννης Πολιάς
18:25
Σημειώνεται ότι η Λίβερπουλ βρισκόταν στο -14 από τη Σίτι στα μέσα Ιανουαρίου. Καμία ομάδα στην ιστορία της Premier League δεν έχει ανατρέψει τέτοια διαφορά για να πάρει τον τίτλο. by Γιάννης Πολιάς
18:26
Έτοιμες να βγουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
18:26
Μεγάλος απών για τους γηπεδούχους, ο Ρούμπεν Ντίας. by Γιάννης Πολιάς
18:28
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων, βρίσκουμε και τον Κώστα Τσιμίκα. by Γιάννης Πολιάς
18:28
Κλείνει τα 30 του χρόνια σήμερα ο Σαντιό Μανέ, να δούμε αν θα τα συνδυάσει με γκολ. by Γιάννης Πολιάς
18:28
Ασφαλώς με 4-3-3 οι δύο αντίπαλοι. by Γιάννης Πολιάς
18:30
Πάμε! by Γιάννης Πολιάς
18:31
2' Σταματά η επίθεση της Σίτι για χέρι του Σίλβα. by Γιάννης Πολιάς
18:33
3' Κυρίως στα πόδια των γηπεδούχων η μπάλα ως τώρα. by Γιάννης Πολιάς
18:34
5' Τεράστια ευκαιρία για τη Σίτι! Δεν μπόρεσε να νικήσει τον Άλισον σε τετ α τετ ο Στέρλινγκ. by Γιάννης Πολιάς
18:35
5' ΓΚΟΟΟΟΛ, 1-0 Η ΣΙΤΙ! Σουτ Ντε Μπρόινε, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει δοκάρι και μέσα. by Γιάννης Πολιάς
18:36
Έχει βρει στον Μάτιπ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
18:36
Προβάδισμα πολύ γρήγορα για τους πρωταθλητές. by Γιάννης Πολιάς
18:37
Μικρή διακοπή για να απομακρυνθεί ένα μπλε καπνογόνο από τον αγωνιστικό χώρο/ by Γιάννης Πολιάς
18:37
Να δούμε ποια θα είναι η αντίδραση της Λίβερπουλ. by Γιάννης Πολιάς
18:39
9' Παραλίγο να γίνει η ζημιά στην άμυνα της Λίβερπουλ, μάζεψε τελικά ο Άλισον. by Γιάννης Πολιάς
18:40
Οι "reds" δέχτηκαν γκολ στο πρωτάθλημα για πρώτη φορά μετά τις 19 Φεβρουαρίου. by Γιάννης Πολιάς
18:42
13' ΓΚΟΟΟΟΛ, 1-1 Η ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ! Εξαιρετικό τελείωμα Ζότα μέσα από την περιοχή, μετά από γύρισμα του Αλεξάντερ-Άρνολντ. by Γιάννης Πολιάς
18:43
Ματσάρα περιμέναμε, ματσάρα βλέπουμε! by Γιάννης Πολιάς
18:44
Γκολ Νο15 για τον Πορτογάλο στην εφετινή Premier League. by Γιάννης Πολιάς
18:44
Στην πρώτη τους επιθετική ενέργεια, οι φιλοξενούμενοι έφτασαν και στο γκολ. by Γιάννης Πολιάς
18:45
Το 1-0 από τον Ντε Μπρόινε. by Γιάννης Πολιάς
18:45
16' Σουτ Ζεσούς, επάνω στον Άλισον. by Γιάννης Πολιάς
18:46
by Γιάννης Πολιάς
18:48
18:49
19' Επικίνδυνη μπαλιά Γουόκερ, έδιωξε ο Μάτιπ. by Γιάννης Πολιάς
18:52
22' Η πρωτοβουλία των κινήσεων παραμένει στη Σίτι, με τη Λίβερπουλ να προσπαθεί με αντεπιθέσεις να απειλήσει. by Γιάννης Πολιάς
18:53
23' Λάθος Έντερσον, που όμως δεν το... πλήρωσε. Πήγε να διώξει την μπάλα, το πόδι του κόλλησε στο χορτάρι αλλά τελικά απομάκρυνε πριν περάσει την γραμμή. by Γιάννης Πολιάς
18:55
24' Αδράνεια στην άμυνα της Λίβερπουλ σε εκτέλεση φάουλ, ο Ρόδρι έστρωσε με το κεφάλι όμως δεν πρόλαβε ο Στόουνς. by Γιάννης Πολιάς
18:56
Το 1-1 από τον Ζότα. by Γιάννης Πολιάς
18:58
28' Κίτρινη κάρτα στον Ρόμπερτσον για φάουλ στον Ντε Μπρόινε. by Γιάννης Πολιάς
18:59
29' Μεγάλη στιγμή για τη Σίτι! ο Ντε Μπρόινε σούταρε άουτ μέσα από την περιοχή, ύστερα από εξαιρετική ενέργεια του Κανσέλο. by Γιάννης Πολιάς
19:03
33' Η Σίτι έχει 57% κατοχή της μπάλας. by Γιάννης Πολιάς
19:03
19:04
35' Επικίνδυνο, συρτό σουτ του Κανσέλο, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών. by Γιάννης Πολιάς
19:06
37' ΓΚΟΟΟΟΛ, 2-1 Η ΣΙΤΙ! Μπαλιά Κανσέλο από τα αριστερά, πετάχτηκε από το πουθενά ο Ζεσούς και πρόλαβε τον Άλισον. by Γιάννης Πολιάς
19:08
Καλυπτόταν οριακά ο Βραζιλιάνος, που σκόραρε για τέταρτη φορά ενάντια στη Λίβερπουλ. by Γιάννης Πολιάς
19:09
19:09
40' Κίτρινη κάρτα στον Μπερνάρντο Σίλβα για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
19:10
19:14
44' Εξαιρετικό τάκλιν του Λαπόρτ, έκοψε τον Ζότα σε τετ α τετ. by Γιάννης Πολιάς
19:15
45' Δοκάρι για τη Σίτι με τον Λαπόρτ! Υπήρχε όμως οφσάιντ... by Γιάννης Πολιάς
19:16
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
19:17
Τέλος, Μάντσεστερ Σίτι-Λίβερπουλ 2-1 σε ένα πολύ γεμάτο πρώτο ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
19:17
Σε λίγο πάλι μαζί. by Γιάννης Πολιάς
19:34
Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
19:34
46' ΓΚΟΟΟΟΛ, 2-2 Η ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ! Μπαλιά-τρύπα από Σαλάχ, ο Μανέ νικά τον Έντερσον και ισοφαρίζει. by Γιάννης Πολιάς
19:36
Στα 46'' στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι φέρνουν ξανά το ματς στα ίσα! by Γιάννης Πολιάς
19:37
Ανεβασμένοι οι "reds", έχουν μπει πολύ δυνατά στο δεύτερο 45λεπτο. by Γιάννης Πολιάς
19:37
Το 2-1 από τον Ζεσούς. by Γιάννης Πολιάς
19:38
Να λοιπόν που ο Μανέ γιόρτασε όντως τα γενέθλιά του με γκολ... by Γιάννης Πολιάς
19:40
52' Μεγάλη στιγμή για τη Λίβερπουλ! Ο Σαλάχ έβγαλε μόνο του τον Ζότα, όμως εκείνος δεν μπόρεσε να νικήσει τον Έντερσον. by Γιάννης Πολιάς
19:41
Η κατοχή στο δεύτερο μέρος είναι... 78% για τους φιλοξενούμενους! by Γιάννης Πολιάς
19:42
19:44
Το 2-2 από τον Μανέ. by Γιάννης Πολιάς
19:49
Συμπληρώσαμε μία ώρα αγώνα, η Σίτι έχει καταφέρει να εξισορροπήσει την κατάσταση εδώ και λίγα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
19:49
61' Άδειασε... τη μισή Λίβερπουλ ο Ζεσούς, όμως το σουτ του σταμάτησε στα πόδια του Φαν Ντάικ. by Γιάννης Πολιάς
19:49
Κίτρινη κάρτα στον Τιάγκο για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
19:51
63' ΓΚΟΟΟΟΛ, 3-2 Η ΣΙΤΙ! by Γιάννης Πολιάς
19:52
Όχι, υπάρχει οφσάιντ! by Γιάννης Πολιάς
19:52
Οριακά εκτεθειμένος ο Στέρλινγκ, παραμένει το 2-2. by Γιάννης Πολιάς
19:53
Σε κάθε περίπτωση, οι «πολίτες» έχουν ανακτήσει τον πρώτο λόγο στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
19:57
69' Καμία αλλαγή ακόμη, αν και αυτό λογικά θα αλλάξει σύντομα. by Γιάννης Πολιάς
19:58
70' Ναι, ο Ντίας αντί του Ζότα. by Γιάννης Πολιάς
19:59
71' Σουτ Σαλάχ από τα δεξιά, η μπάλα έξω. by Γιάννης Πολιάς
19:59
Κόρνερ ήταν, ωστόσο ο Τέιλορ έδωσε άουτ, καθώς δεν είδε την κόντρα στον Λαπόρτ. by Γιάννης Πολιάς
20:00
72' Δυνατό σουτ Ζεσούς από πλάγια θέση, στην εξωτερική πλευρά της εστίας. by Γιάννης Πολιάς
20:02
75' Μαχρέζ αντί Στέρλινγκ. by Γιάννης Πολιάς
20:04
Τελευταίο τέταρτο, πάμε για θρίλερ. by Γιάννης Πολιάς
20:05
77' Κόρνερ για τη Λίβερπουλ... το πρώτο της σήμερα! by Γιάννης Πολιάς
20:05
78' Κεϊτά αντί Χέντερσον. by Γιάννης Πολιάς
20:07
20:08
80' Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο. by Γιάννης Πολιάς
20:10
82' Φάουλ για τη Σίτι μερικά μέτρα έξω από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
20:11
Κίτρινη κάρτα στον Φαμπίνιο. by Γιάννης Πολιάς
20:11
83' Γκρίλις αντί Ζεσούς. by Γιάννης Πολιάς
20:12
84' Φιρμίνο αντί Μανέ. by Γιάννης Πολιάς
20:17
89' Κίτρινη κάρτα στον Φαν Ντάικ για μαρκάρισμα στον Ντε Μπρόινε. by Γιάννης Πολιάς
20:17
Σε μακρινή απόσταση το φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
20:18
90' Τρομερή εκτέλεση από τον Μαχρέζ, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά του δεξιού δοκαριού! by Γιάννης Πολιάς
20:18
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
20:22
90+4' Μεγάλη στιγμή για τη Σίτι! Πολύ ψηλά η λόμπα του Μαχρέζ σε αντεπίθεση των πρωταθλητών. by Γιάννης Πολιάς