ΠΑΣ Γιάννινα-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα πλέι-οφ της Super League 1.

18:40
18:41
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Παναθηναϊκό, για την 4η αγωνιστική των play-offs της Super League, στους Ζωσιμάδες. by www.sport-fm.gr
18:42
Οι γηπεδούχοι στοχεύουν σε νέο θετικό αποτέλεσμα, καθώς προέρχονται από τις ισοπαλίες κόντρα σε Ολυμπιακό (1-1) και Άρη (0-0), ώστε να συνεχίσουν να ονειρεύονται κάτι καλύτερο από την έκτη θέση. by www.sport-fm.gr
18:43
Στην αντίπερα όχθη, το «τριφύλλι» πάει με πολύ καλή ψυχολογία στην αναμέτρηση, την οποία απέκτησε την περασμένη Κυριακή με τη νίκη επί του ΠΑΟΚ στη Λεωφόρο. by www.sport-fm.gr
18:43
Γνωρίζοντας ότι μισή ώρα μετά το δικό του παιχνίδι η ΑΕΚ υποδέχεται τον Άρη και ευελπιστεί στο θετικό αποτέλεσμα, το οποίο θα τον ανεβάσει στην 3η θέση, εφόσον βέβαια καταφέρει και νικήσει στα Ιωάννινα... by www.sport-fm.gr
18:44
18:44
Ενώ εκείνη του ΠΑΣ Γιάννινα απαρτίζουν οι Λοντίγκιν, Σάλιακας, Κάργας, Εραμούσπε, Πίρσμαν, Σνάιντερ, Στάνκο, Καραχάλιος, Γκαρντάβσκι, Μορέιρα και Περέα. by www.sport-fm.gr
18:46
Επιστρέφοντας στα… φρέσκα, τώρα, στον πάγκο των γηπεδούχων κάθονται οι Σούλης, Παντελάκης, Μπρένερ, Ποζνάνσκι, Λώλης, Σιόντης, Οικονομόπουλος και Λιάσος. by www.sport-fm.gr
18:47
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων βρίσκονται οι Διούδης, Βιτάλ, Σάρλια, Πούγγουρας, Αλεξανδρόπουλος, Κουρμπέλης, Χατζηθεοδωρίδης, Χατζηγιοβάνης και Σάντσες. by www.sport-fm.gr
18:48
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Βαντ Ίστβαν από την Ουγγαρία, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Ιβάιλο Στογιάνοφ από την Βουλγαρία. by www.sport-fm.gr
18:51
Oι δύο ομάδες βρίσκονται ακόμα στα αποδυτήρια, για τις τελευταίες οδηγίες από τους προπονητές τους. by www.sport-fm.gr
18:56
Οι δύο σημερινοί αντίπαλοι μοιράστηκαν τις νίκες στην κανονική περίοδο, 1-0 το πρώτο ματς στους Ζωισμάδες και 2-0 η... ρεβάνς στην Λεωφόρο. by www.sport-fm.gr
18:57
18:57
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές.. by www.sport-fm.gr
18:58
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by www.sport-fm.gr
18:59
19:00
19:01
1' Ο Παναθηναϊκός φεύγει ταχύτατα στην αντεπίθεση και πατάει περιοχή, με το γύρισμα του Παλασιος από δεξιά ωστόσο να ανακόπτεται... by www.sport-fm.gr
19:03
4' Νέα προσπάθεια των φιλοξενούμενων, με τον Αίτόρ να προσπαθεί να μπει στην αντίπαλη περιοχή από αριστερά και να κόβεται πριν σουτάρει... by www.sport-fm.gr
19:04
Γνωστή η αγάπη του Διούδη για τον Μπάτμαν. Εδώ, πάντως, έχει καπελάκι Τζόκερ Εικόνα live 21971030/30899.jpg by www.sport-fm.gr
19:06
19:06
Εδώ ο Αλεξανδρόπουλος, ο οποίος έμεινε εν τέλει στον πάγκο. Τουλάχιστον σε πρώτη φάση. Εικόνα live 21971030/28919.jpg by www.sport-fm.gr
19:07
19:10
10' Καλοζυγισμένη σέντρα του Παλάσιος από δεξιά, ο Λοντίγκιν βγαίνει και μπλοκάρει προ του επερχόμενο Αϊτόρ... by www.sport-fm.gr
19:12
19:12
13' Πρώτο κόρνερ στο παιχνίδι, από δεξιά, για τον ΠΑΟ, περνάει ανεκμετάλλευτο. by www.sport-fm.gr
19:14
19:17
19:17
19:18
19:20
20' Κόρνερ υπ αριθμόν τέσσερα για τον Παναθηναϊκό, απο αριστερά υπάρχει επιθετικό φάουλ στον Κάργα. by www.sport-fm.gr
19:24
Συμπληρώσαμε τα μισά του πρώτου ημιχρόνου, με τον ΠΑΣ να μην έχει παρά ένα μακρινό σουτ και εντελώς παθητικό ρόλο! Ούτε και ο Παναθηναϊκός βέβαια, παρότι έχει τον απόλυτο έλεγχο, κυκλοφορώντας ωραία την μπάλα και μη δεχόμενος φάση, έχει καταφέρει να καταγράψει σημαντική ευκαιρία. by www.sport-fm.gr
19:24
23' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο ματς, για τους «πράσινους», μετά από ωραία πάσα του Χουάνκαρ για τον Αϊτόρ που σουτάρει αλλά στέλνει τη μπάλα λίγο δίπλα από δεξί δοκάρι του Λοντίγκιν! Εικόνα live 21971030/88525.jpg by www.sport-fm.gr
19:29
30' Ατομική ενέργεια του Περέα από αριστερά, γυρίζει παράλληλα την μπάλα, αλλά ο Μπρινιόλι μπ0λοκάρει εύκολα. by www.sport-fm.gr
19:30
30' Γέμισμα του Χουάνκαρ από αριστερά, παρέμβαση του Εραμούσπε κι ένα ακόμα κόρνερ για το «τριφύλλι»... by www.sport-fm.gr
19:31
31' Νέα τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό να ανοίξει το σκορ, με το δυνατό σουτ του Μαουρίσιο λίγο μέσα από την περιοχή να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Λοντίγκιν! Εικόνα live 21971030/13674.jpg by www.sport-fm.gr
19:35
36' Σέντρα του Παλάσιος από δεξιά, διώχνει ο Καραχάλιος, έκτο κόρνερ για τον ΠΑΟ, ενώ ο Κάργας απομακρύνει μετά την εκτέλεση του. by www.sport-fm.gr
19:37
36' Καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους, με το σουτ του Βέλεθ από θέση μέσα αριστερά να περνάει άουτ. by www.sport-fm.gr
19:37
19:38
38' Δευτερο διαδοχικό, από την απέναντι πλευρά τώρα, μετά την κεφαλιά του Χουάνκαρ. by www.sport-fm.gr
19:41
19:41
19:41
19:45
45' Πρώτη καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με τον Πίρσμαν να σουτάρει στο ύψος της μεγαλης περιοχής από αριστερά, αλλά ο Μπρινιόλι μπλοκάρει. by www.sport-fm.gr
19:46
45'+1' Ημίχρονο στους Ζωισμάδες. ΠΑΣ Γιάννινα και Παναθηναϊκός μένουν στο 0-0. by www.sport-fm.gr
19:48
Με 2-6 τελικές, 0-1 δοκάρια, 2-6 κόρνερ και 33%-67% κατοχή μπάλας, είναι εμφανές το ποιος ήταν το... αφεντικό στα πρώτα 45 λεπτά! Γκολ, όμως, ο Παναθηναϊκός δεν έχει καταφέρει να βρει ακόμα, επιτρέποντας στον ΠΑΣ να είναι «ζωντανός» στην διεκδίκηση του αγώνα... by www.sport-fm.gr
20:02
20:02
20:08
51' Γέμισμα του Κώτσιρα, κεφαλιά του Μαουρίσιο, είναι αδύναμη και μπλοκάρει ο Λοντίγκιν. by www.sport-fm.gr
20:09
53' Μακρινό σουτ του Μορέιρα, ελέγχει ο Μπρινιόλι και αφήνει την μπάλα να περάσει άουτ. by www.sport-fm.gr
20:11
20:12
20:15
58' Ο Γκατσίνοβιτς δεν μπορεί να τελειώσει μια φάση, όπου υπήρχαν οι προϋποθέσεις για κάτι καλύτερο... by www.sport-fm.gr
20:19
62' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Κώτσιρα να σεντράρει από δεξιά, τον Αϊτόρ να κάνει το κοντρόλ στο δεύτερο δοκάρι, να σουτάρει, αλλά ψηλά κι άστοχα! Εικόνα live 21971030/121978.jpg by www.sport-fm.gr
20:25
20:25
20:26
20:27
Συμπληρώθηκε το μισό και του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να παραμένει καλύτερος, πιο κινητικός, αλλά και... άσφαιρος! Καθώς ο Αϊτόρ σπατάλησε και δεύτερη σημαντική ευκαιρία, ενώ ο Γιοβάνοβιτς δεν σκοπεύει να αλλάξει σχηματισμό, όπως φαίνεται από την διαφαινόμενη είσοδο του Χατζηγιοβάνη αντί του Ιωαννίδη. Ενώ ο ΠΑΣ βολεύεται, ως συνήθως, απο το 0-0, παρότι έχει λίγη μεγαλύτερη «άνεση» στο παιχνίδι του. by www.sport-fm.gr
20:32
75' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Σέντρα του Γκαρντάβσκι, κεφαλιά του Σάλιακα με κακή τοποθέτηση του σώματός του όμως, με την μπάλα να περνάει άουτ. by www.sport-fm.gr
20:32
76' Διπλή αλλαγή από τον Γιοβάνοβιτς. Αλεξανδρόπουλος και Χατζηγιοβάνης αντί των Μαουρίσο και Ιωαννίδη αντίστοιχα ενώ σέντερ φορ περνάει ο Παλάσιος. by www.sport-fm.gr
20:35
20:36
80' Απευθείας κόκκινη κάρτα στον Χουάνκαρ δείχνει ο Βαντ, για φάουλ στον Περέα! by www.sport-fm.gr
20:38
81' Διακοπή και αναταραχή στο ματς, με τον Αϊτόρ να πέφτει στο έδαφος από σπρώξιμο του Κάργα, ο οποίος «κιτρινίζεται», όπως και ο Ισπανός... by www.sport-fm.gr
20:39
Υπάρχει ένα θέμα με την ενδοεπικοινωνία του διαιτητή με το VAR. Τον βοηθάει τώρα ο τέταρτος by www.sport-fm.gr
20:40
20:40
Ο έλεγχος τελείωσε, ισχύει η κόκκινη του Χουάνκαρ. Έξαλλος ο Ισπανός με την απόφαση by www.sport-fm.gr
20:41
20:42
20:45
20:46
89' Φάση για τον Παναθηναϊκό. Έπειτα από προσπάθεια του Παλάσιος στην κόντρα, η μπάλα έγινε διεκδικήσιμη μεταξύ Χατζηγιοβάνη και Καραχάλιου, που απομάκρυνε σε κόρνερ by www.sport-fm.gr
20:51
90+4' Κερδισμένο φάουλ για τον Παναθηναϊκό λίγο έξω από την περιοχή και αριστερά. Είναι σκληρό, είναι κίτρινη κανονικά by www.sport-fm.gr
20:51
20:52
20:52
20:53
20:54
Έδιωξε ο Παντελάκης αρχικά. Στη συνέχεια απομάκρυνε όπως όπως ο Λοντίγκιν στη σέντρα του Χατζηγιοβάνη by www.sport-fm.gr
20:54
Τέλος στα Γιάννενα: ΠΑΣ-Παναθηναϊκός 0-0! Δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες της η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς, η οποία ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Χουάνκαρ (80') στην τελική ευθεία. Στους 48 βαθμούς ο Παναθηναϊκός, στους 43 ο ΠΑΣ. Εφόσον μείνει το 1-2 στο ΟΑΚΑ, το "τριφύλλι" πιάνει την ΑΕΚ by www.sport-fm.gr