Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ΑΕΚ-Άρης, η οποία θα διεξαχθεί στο ΟΑΚΑ στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των playoffs της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
Σέντρα στις 19:30. by Μανώλης Μουσουράκης
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Τάσου Τσατάλη. by Μανώλης Μουσουράκης
Ας δούμε αρχικά τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
19:06
ΑΕΚ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Στάνκοβιτς – Ρότα, Βράνιες, Τζαβέλλας, Μοχαμάντι – Κριχόβιακ, Σιμάνσκι – Γκαρσία, Άμραμπατ, Τσούμπερ – Αραούχο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:06
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Τσιντώτας, Μισελέν, Μήτογλου, Χατζισαφί, Λε Ταλέκ, Φράνσον, Μάνταλος, Σάκχοφ, Τάνκοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:07
Επιστροφή για Τζαβέλλα στην αρχική ενδεκάδα της «Ένωσης» μετά τον τραυματισμό του, διατηρήθηκε στο δεξί άκρο της άμυνας ο Ρότα. Εκτός αποστολής της ΑΕΚ έμειναν μόνο οι Σιμόες και Ανσαριφάρντ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:09
Εξέλιξη της τελευταίας στιγμής: O Στάνκοβιτς αισθάνθηκε ενοχλήσεις στον προσαγωγό και τέθηκε εκτός αγώνα. Στη βασική ενδεκάδα της ΑΕΚ ο Τσιντώτας, με τον Γκίνη να μπαίνει αποστολή. by Μανώλης Μουσουράκης
19:09
Άρης (Χερμάν Μπούργος): Κουέστα – Εμπακατά, Φαμπιάνο, Μπεναλουάν, Γκάνεα – Ιτούρμπε, Σάσα, Ματίγια, Μανσίνι – Λουίς Πάλμα, Καμαρά. by Μανώλης Μουσουράκης
19:10
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Σιαμπάνης, Γκαρσία, Μπερτόγλιο, Χαΐροβιτς, Γκάμα, Εντιαγέ, Σούντγκρεν, Ντουκουρέ, Δεληζήσης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:11
Εκ νέου αλλαγή συστήματος από τον Χερμάν Μπούργος, ο οποίος άφησε στην άκρη μεν το 3-4-3, επιλέγοντας όμως το 4-4-2. Βασικός για πρώτη φορά ο Λουίς Πάλμα. Ο Μπράμπετς ήταν το πρόβλημα της τελευταίας στιγμής και δεν συμπεριλήφθηκε στην αποστολή του Άρη. Επίσης, εκτός έμειναν οι Σάκιτς, Μάνος, Λόπες, Ντένις και Ντουάρτε, ενώ ο Μαντσίνι -όπως αναμενόταν- βρέθηκε στη λίστα με τους παίκτες που ταξίδεψαν για την Αθήνα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:14
Με φόντο το εισιτήριο για το Europa Conference League η μάχη των δύο ομάδων. Η ΑΕΚ θα μπει στον αγωνιστικό χώρο έχοντας το προβάδισμα του +1 (ούσα 3η) σε σχέση με τους 5ους Θεσσαλονικείς. Μάλιστα, οι δύο αντίπαλοι θα γνωρίζουν ενδιάμεσα και το αποτέλεσμα της εκτός έδρας αναμέτρησης του Παναθηναϊκού (επίσης στο -1 από την ΑΕΚ) με τον ΠΑΣ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:15
Αμφότερες οι ομάδες παραμένουν χωρίς νίκη στο μίνι πρωτάθλημα. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι βρίσκονται σε καλύτερο μομέντουμ, καθώς προέρχονται από πολύ καλή εμφάνιση στο «Γ. Καραϊσκάκης» κόντρα στον Ολυμπιακό, όπου μπορούσαν να πανηγυρίσουν ακόμα και τη νίκη (1-1). Από την άλλη, ο Άρης την περασμένη αγωνιστική έχασε έδαφος μένοντας στο 0-0 υποδεχόμενος τον ΠΑΣ Γιάννινα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:15
Διατητής: Ρόμπερτ Μάντεν (Σκωτία) Βοηθοί: Ντέιβιντ Ρουμ και Άλαν Μουλβάνι (Σκωτία) 4ος διαιτητής: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος VAR: Κλαούντιο Περέιρα (Πορτογαλία) by Μανώλης Μουσουράκης
19:15
Στην κανονική διάρκεια: 31.10.2021: ΑΕΚ – Άρης 2-1 (16' Μήτογλου, 37' πέναλτι Μάνταλος - 73' Ματέο Γκαρσία. Στο 71' κόκκινη Μήτογλου) 02.02.2022: Άρης – ΑΕΚ 2-1 (44' Εντιαγιέ, 90' Σάκιτς – 85' Αραούχο) by Μανώλης Μουσουράκης
19:16
Η ιστορία στα μεταξύ τους: Νίκες ΑΕΚ: 60 Ισοπαλίες: 32 Νίκες Άρη: 28 Με γηπεδούχο την ΑΕΚ: Νίκες ΑΕΚ: 42 Ισοπαλίες: 14 Νίκες Άρη: 4 by Μανώλης Μουσουράκης
19:20
Σε περίπου δέκα λεπτά η σέντρα της αναμέτρησης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:25
Ιδανικές οι καιρικές συνθήκες στο ΟΑΚΑ. Αρκετός κόσμος στις εξέδρες, με την προσέλευση να συνεχίζεται. by Μανώλης Μουσουράκης
19:28
Στο 28' ΠΑΣ Γιάννινα και Παναθηναϊκός στο 0-0. by Μανώλης Μουσουράκης
19:28
Οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:29
Όλα έτοιμα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:29
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
19:31
Πράγματι ο Λουίς Πάλμα κινείται δίπλα στον Καμαρά στο 4-4-2 του Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:32
2' Κίτρινη κάρτα στον Κριχόβιακ για μαρκάρισμα στον Μανσίνι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:32
3' Επικίνδυνο γύρισμα του Μπεναλουάν εντός περιοχής της ΑΕΚ, σε κόρνερ ο Τσιντώτας. by Μανώλης Μουσουράκης
19:33
4' Αντεπίθεση για την ΑΕΚ, δεν σημειώνεται τελική. by Μανώλης Μουσουράκης
19:33
4' Μακρινό σουτ από τον Πάλμα, περνά άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:34
4' Φάση για την ΑΕΚ. Ο Τσούμπερ συνέκλινε, έπιασε το σουτ, με τον Κουέστα να διώχνει σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:34
Εξαιρετικός ρυθμός στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
19:36
Πάνω-κάτω η μπάλα! by Μανώλης Μουσουράκης
19:37
8' Σουτ εκτός περιοχής από τον Μανσίνι, έπεσε και έδιωξε ο Τσιντώτας. by Μανώλης Μουσουράκης
19:38
9' Ωραία σέντρα του Μοχαμάντι από αριστερά, έδιωξε η άμυνα του Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:40
11' Φάση για τον Άρη. Ο Καμαρά έφυγε -από οριακή θέση- στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΚ, πλασάροντας πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:41
19:41
19:42
12' Δυνατό μακρινό σουτ του Μοχαμάντι, μπλοκάρει ο Κουέστα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:42
by Μανώλης Μουσουράκης
19:43
13' Καίριο τάκλιν του Μοχαμάντι σε επέλαση του Εμπακατά. by Μανώλης Μουσουράκης
19:44
Κι οι δύο ομάδες έχουν δώσει έναν φρενήρη ρυθμό στο ματς. Ωστόσο, ο Άρης δείχνει να βρίσκει περισσότερους χώρους και να έχει κάνει πιο επικίνδυνες φάσεις. Η εκκίνηση μοιάζει αρκετά με το ματς της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος στο ΟΑΚΑ, στο ξεκίνημα. by Κώστας Μιαούλης
19:45
15' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Σουτ του Αραούχο με το αριστερό από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα πάνω από οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:46
Δυναμικό «παρών» από τον κόσμο της ΑΕΚ. Δεν έχει σταματήσει να τραγουδά για την ομάδα του δίνοντας ξεχωριστό τόνο! by Μανώλης Μουσουράκης
19:48
19' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:49
19' Σπουδαία ευκαιρία για τον Άρη. Τρομερή απευθείας εκτέλεση του φάουλ από τον Ματίγια, εντυπωσιακή απόκρουση από τον Τσιντώτα! by Μανώλης Μουσουράκης
19:49
20' ΓΚΟΛ ο Άρης! 0-1! Σκόρερ ο Πάλμα! Απίστευτα κακή έξοδος από τον Τσιντώτα σε εκτέλεση κόρνερ, με τον Πάλμα να περιμένει στο δεύτερο δοκάρι για να σκοράρει με κεφαλιά. Ουσιαστικά, ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ την έστρωσε στον μεσοεπιθετικό από την Ονδούρα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:52
Πρώτο γκολ για τον Πάλμα στην παρθενική του συμμετοχή στη βασική ενδεκάδα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:53
23' Φάση για τον Άρη. Κενό στο αριστερό άκρο της άμυνας της ΑΕΚ, ο Καμαρά έστρωσε στον Μανσίνι, το σουτ του οποίου κόντραρε στα σώματα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:55
Μέχρι στιγμής το 4-4-2 ταιριάζει... γάντι στον Άρη. Τόσο σε φάση επίθεσης, όπου τον βοηθά να χτυπήσει στα αμυντικά κενά της ΑΕΚ, όσο και σε φάση άμυνας. Η «Ένωση» από το ξεκίνημα δυσκολεύεται να βρει διαδρόμους ελέω... κοσμοσυρροής στα χαφ, αναγκαζόμενη να κάνει γεμίσματα από τα άκρα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:56
26' Εντυπωσιακή κούρσα του Γκαρσία, κέρδος του το κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:56
19:56
19:58
28' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ! 1-1! Σκόρερ ο Ρότα! ΤΙ ΕΒΑΛΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ! Τρομερή σουτάρα εκτός περιοχής, με την μπάλα να παίρνει ύψος και να καταλήγει στο δεξί παραθυράκι της εστίας του Κουέστα! by Μανώλης Μουσουράκης
20:00
Νιώθει ενοχλήσεις ο Τζαβέλλας. by Μανώλης Μουσουράκης
20:00
Θα συνεχίσει κανονικά. by Μανώλης Μουσουράκης
20:02
32' Φάουλ για τον Άρη περιμετρικά της περιοχής της ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:02
Πέρασε άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:02
5(3)-7(4) οι τελικές για τις δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
20:03
Η ΑΕΚ δέχτηκε ένα ακόμα τραγικό γκολ από λάθος του Τσιντώτα και ενώ δευτερόλεπτα νωρίτερα, είχε κάνει έξοχη επέμβαση στο φάουλ του Ματίγια. Η άμεση απάντηση με το υπέροχο γκολ του Ρότα, δείχνει πως τουλάχιστον η ΑΕΚ αρχίζει να νιώθει καλύτερα ψυχολογικά, βρίσκοντας απάντηση σε δεύτερο σερί ματς. by Κώστας Μιαούλης
20:04
20:04
35' Ωραία σέντρα του Άμραμπατ από τα δεξιά, δεν πιάνει γεμάτα την κεφαλιά ο Τσούμπερ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:05
35' Σουτ του Άμραμπατ από δύσκολη γωνία, απομακρύνει με γροθιές ο Κουέστα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:05
Πιέζει η ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:06
20:06
20:07
38' Επικίνδυνη αντεπίθεση για τον Άρη, ο Τζαβέλλας κόβει το γύρισμα του Καμαρά. by Μανώλης Μουσουράκης
20:08
20:09
40' Δεν έπιασε καλά την κεφαλιά ο Γκαρσία, ύστερα από παράλληλη σέντρα του Μοχαμάντι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:10
41' Κάρτα στον Άμραμπατ που ανέκοψε αντικανονικά αντεπίθεση του Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
20:12
Έχουμε μπει στην τελική ευθεία ενός εξαιρετικού πρώτου μέρους. Ακόμα τρία λεπτά για τα 45'. by Μανώλης Μουσουράκης
20:14
44' Επέλαση από τον Κριχόβιακ, ο οποίος ωστόσο αντί να εκτελέσει πάτησε για τον... κανέναν. by Μανώλης Μουσουράκης
20:14
Τι ωραίο χαφ όμως... Παίζει με το κεφάλι ψηλά, το πιο βασικό. by Μανώλης Μουσουράκης
20:16
45'+1' Φάση για την ΑΕΚ. Σουτ του Σιμάνσκι με το αριστερό από το ύψος της μεγάλης περιοχής, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:16
Τρέχουμε το δεύτερο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
20:17
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες θα πάνε ισόπαλες (1-1) στα αποδυτήρια. Εξαιρετικό 45λεπτο. Ο Άρης προηγήθηκε με την κεφαλιά του Πάλμα στο 20', με τον Ρότα να απαντά με σουτάρα στο 28'. by Μανώλης Μουσουράκης
20:33
Οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:34
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές. by Μανώλης Μουσουράκης
20:36
48' Σουτ του Κριχόβιακ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, πάνω στα σώματα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:39
50' Άστοχο το μακρινό σουτ του Τσούμπερ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:40
Επιθετικές διαθέσεις από την ΑΕΚ στην έναρξη του δεύτερου μέρους. by Μανώλης Μουσουράκης
20:44
55' Πτώση του Κριχόβιακ εντός περιοχής του Άρη, δεν υπάρχει παράβαση. by Μανώλης Μουσουράκης
20:44
20:45
56' Κίτρινη στον Τσούμπερ, ο οποίος τράβηξε από τη φανέλα τον Μανσίσι σε προσπάθεια αντεπίθεσης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:46
57' Σέντρα του Ιτούρμπε από αριστερά, απομακρύνει ο Τζαβέλλας. Σοβαρό και επιπόλαιο λάθος του Βράνιες, ο οποίος έδωσε την μπάλα στον άσο του Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
20:47
58' Ακυρώνεται ως οφσάιντ γκολ του Άρη με τον Σάσα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:47
Εξετάζεται η φάση. by Μανώλης Μουσουράκης
20:48
59' Μετρά το γκολ! 1-2! Σκόρερ ο Σάσα με κοντινή κεφαλιά! Ο χαφ του Άρη έπιασε την κεφαλιά, ύστερα από «τσαφ» του Κριχόβιακ. Και φυσικά μετά από κόρνερ που προήλθε από επιπόλαιο λάθος του Βράνιες. by Μανώλης Μουσουράκης
20:50
61' Φάση για την ΑΕΚ. Συνέκλινε ο Γκαρσία, έπιασε το σουτ, αλλά πέρασε άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:52
Ακόμα ένα αδιανότητο προσωπικό λάθος αυτή τη φορά από τον Κριχόβιακ και ο Άρης παίρνει εκ νέου το προβάδισμα, σε ένα κόρνερ που δεν έπρεπε να έχει παραχωρηθεί από σφάλμα του Βράνιες που έδωσε κατοχή. Η ΑΕΚ συνεχίζει το αυτομαστίγωμα! by Κώστας Μιαούλης
20:56
66' Αλλαγές για τον Άρη: Οι Ντουκουρέ και Γκαρσία αντί των Πάλμα και Ιτούρμπε. by Μανώλης Μουσουράκης
20:58
69' Φάση για την ΑΕΚ. Γλυκιά σέντρα του Γκαρσία, πιάνει την κεφαλιά από τη γωνία της μικρής περιοχής ο Σιμάνσκι, αλλά φεύγει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:58
70' Ο Τάνκοβιτς στη θέση του Άμραμπατ για την ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:59
20:59
70' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για την ΑΕΚ και κίτρινη στον Μπεναλουάν. by Μανώλης Μουσουράκης
20:59
71' Και ο Λε Ταλέκ αντί του Σιμάνσκι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:00
71' Δοκάρι για την ΑΕΚ! Στο οριζόντιο δοκάρι η απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Γκαρσία. by Μανώλης Μουσουράκης
21:02
Στο 63%-37% η κατοχή της μπάλας για την ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:03
Αριστερά παίζει ο Τάνκοβιτς, με τον Τσούμπερ να κινείται πίσω από τον Αραούχο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:05
76' Ακόμα μια φορά που ο Γκαρσία δεν βρίσκει γεμάτα την κεφαλιά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:05
Η ΑΕΚ πιέζει, προσπαθεί, αλλά ο χρόνος τελειώνει... by Μανώλης Μουσουράκης
21:05
77' Ο Μάνταλος στη θέση του Τσούμπερ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:07
78' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Βράνιες πιάνει την κοντινή κεφαλιά, με την μπάλα να φεύγει δίπλα από το δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:07
Ήταν και οφσάιντ βέβαια. by Μανώλης Μουσουράκης
21:08
79' Μεγάλη ευκαιρία και για τον Άρη. Πάνω από το οριζόντιο δοκάρι το σουτ που έπιασε Μανσίνι φεύγοντας στην κόντρα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:09
21:10
81' O Μπερτόγλιο στη θέση του Μανσίνι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:11
83' Ο Χατζισαφί στη θέση του Μοχαμάντι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:13
84' Φάση για τον Άρη. «Στοπ» του Τσιντώτα σε τετ-α-τετ με τον Μπερτόγλιο. Υπέροχη πάσα από τον Καμαρά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:14
86' Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:16
88' Φωνές για χέρι από την ΑΕΚ λίγο έξω από την περιοχή. by Μανώλης Μουσουράκης
21:17
Γκάνεα στο έδαφος. by Μανώλης Μουσουράκης
21:18
89' Αλλαγές για τον Άρη, μέσα Δεληζήσης και Σούντγκρεν, έξω Γκάνεα και Καμαρά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:19
90' Κάτω ο Εμπακατά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:19
Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις! by Μανώλης Μουσουράκης
21:20
90+1' Τώρα συνεχίζεται το ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:20
90+2' Φάουλ του Ματίγια στον Κριχόβιακ περίπου 20 μέτρα μακριά από την περιοχή. by Μανώλης Μουσουράκης
21:21
Ένταση μεταξύ των παικτών. by Μανώλης Μουσουράκης
21:21
Κίτρινες σε Ρότα, Ματίγια και Μπερτόγλιο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:22
90+3' Μπλοκάρει ο Κουέστα και πέφτει στο έδαφος. by Μανώλης Μουσουράκης
21:23
90+4' Κριχόβιακ μέσα στην περιοχή, σουτάρει με δύναμη αλλά γλιστράει τη στέλνει ψηλά! by Μανώλης Μουσουράκης
21:27
90+9'! by Μανώλης Μουσουράκης
21:27
ΤΕΛΟΣ! Ο Άρης φεύγει με το «διπλό» από το ΟΑΚΑ και πήρε προβάδισμα για την έξοδο στην Ευρώπη! by Μανώλης Μουσουράκης