Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Champions League.

Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Ατλέτικο Μαδρίτης-Μάντσεστερ Σίτι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:44
Αγώνας ρεβάνς για τους «8» του Champions League. by Μανώλης Μουσουράκης
21:45
Η Σίτι επικράτησε 1-0 στο «Έτιχαντ» -κόντρα στο πούλμαν που παρέταξε η Ατλέτικο- παίρνοντας το πάνω χέρι για την πρόκριση. by Μανώλης Μουσουράκης
21:46
Υπενθυμίζεται ότι δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση νίκης της Ατλέτικο με ένα γκολ διαφορά θα ακολουθήσει ημίωρη παράταση κι εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:46
Σέντρα στις 22:00. by Μανώλης Μουσουράκης
21:46
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 2 HD και το MEGA . by Μανώλης Μουσουράκης
21:47
Ας δούμε τις αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
21:47
Ατλέτικο (Ντιέγκο Σιμεόνε): Όμπλακ – Σάβιτς, Φελίπε, Ρεϊνίλντο – Γιορέντε, Κόκε, Κοντογκμπιά, Λεμάρ, Λόντι – Γκριεζμάν, Ζοάο Φέλιξ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:47
Μάντσεστερ Σίτι (Πεπ Γκουαρδιόλα): Έντερσον – Γουόκερ, Στόουνς, Λαπόρτ, Κανσέλο – Ντε Μπρόινε, Ρόντρι, Γκιντογκάν – Μαχρέζ, Φόντεν, Μπερνάντο Σίλβα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:48
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Λεκόμτ, Ντε Πολ, Λουίς Σουάρες, Κορέα, Βας, Κούνια, Καράσκο, Ερμόσο, Βρσάλικο, Σεράνο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:48
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Στέφεν, Κάρσον, Ντίας, Ακέ, Στέρλινγκ, Γκρίλις, Ζιντσένσκο, Φερνταντίνιο, Ντελάπ, Έντοζι, ΜακΆτι, Λάβια. by Μανώλης Μουσουράκης
21:51
H ομάδα που θα προκριθεί θα αντιμετωπίσει στα ημιτελικά τη Ρεάλ Μαδρίτης. by Μανώλης Μουσουράκης
21:52
Θυμηθείτε εδώ τα highlights από την πρώτη αναμέτρηση των δύο ομάδων: by Μανώλης Μουσουράκης
21:54
Η Ατλέτικο δικαιώθηκε από το CAS και δεν ισχύει η ποινή που της είχε επιβληθεί για κλείσιμο 5.000 θέσεων στο «Γουάντα Μετροπολιτάνο», μετά τους ναζιστικούς χαιρετισμούς των οπαδών της στο «Έτιχαντ». by Μανώλης Μουσουράκης
21:56
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:56
Ηχεί ο ύμνος του Champions League. by Μανώλης Μουσουράκης
21:57
21:58
21:58
Πρόκειται για το 100ο παιχνίδι της Σίτι στο Champions League. by Μανώλης Μουσουράκης
21:59
Τον αγώνα θα διευθύνει ο Ντάνιελ Σίμπερτ από τη Γερμανία, ενώ στο VAR θα είναι ο συμπατριώτης του, Μάρκο Φριτζ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:59
Όλα έτοιμα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:00
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
22:01
Πιέζει πολύ ψηλά στο ξεκίνημα η Ατλέτικο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:03
Τώρα η Σίτι κυκλοφορεί την μπάλα στο μπροστινό μισό. Η Ατλέτικο αμύνεται μαζικά, όχι βέβαια και με το... 5-5-0 του πρώτου αγώνα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:05
5' Επικίνδυνη πάσα του Φέλιξ προς την αντίπαλη περιοχή, έκοψε η άμυνα της Σίτι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:05
Με μεγαλύτερη επιθετική διάθεση σε σχέση με το πρώτο ματς η Ατλέτικο. Λογικό, χρειάζεται τουλάχιστον ένα γκολ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:09
9' Μακρινό σουτ του Γκιντογκάν, περνά έξω. Έχει δοθεί άουτ, αλλά κανονικά ήταν κόρνερ (βρήκε στον Κοντογκμπιά). by Μανώλης Μουσουράκης
22:10
10' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς, για τη Σίτι. Εκτέλεση κόρνερ, πιάνει την κεφαλιά ο Στόουνς, με την μπάλα να περνά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:11
Πιέζει ψηλά και η Σίτι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:12
Αυτό βέβαια δίνει την ευκαιρία στην Ατλέτικο να βρίσκει χώρους στην κόντρα εφόσον σπάει το πρέσινγκ των φιλοξενούμενων. by Μανώλης Μουσουράκης
22:12
by Μανώλης Μουσουράκης
22:13
Στο έδαφος ο Φόντεν μετά από σκληρό μαρκάρισμα του Φελίπε. by Μανώλης Μουσουράκης
22:19
20' Αντεπίθεση με προϋποθέσεις για τη Σίτι, καίρια παρέμβαση από τον Σάβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
22:20
22:23
Παιχνίδι χωρίς πολλά-πολλά μέχρι στιγμής. Μία φάση ουσιαστικά, εκείνη του 10'. by Μανώλης Μουσουράκης
22:26
Πάλι στο μισό της Ατλέτικο η Σίτι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:26
27' Σουτ του Ντε Μπρόινε από το ύψος της μεγάλης περιοχής, κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:29
30' Φάση διαρκείας και δοκάρι για τη Σίτι με τον Γκιντογκάν! Τριπλή προσπάθεια των φιλοξενούμενων από τη μικρή περιοχή της Ατλέτικο, δύο φορές κόβει η άμυνα των «ροχιμπλάνκος» και μία η ρίζα του δεξιού δοκαριού (από σουτ του Γκιντογκάν). by Μανώλης Μουσουράκης
22:34
Δεν σταματούν να τραγουδούν οι φίλοι της Ατλέτικο. Προσπαθούν να σπρώξουν την ομάδα τους. by Μανώλης Μουσουράκης
22:35
35' Δυνατό σουτ εκτός περιοχής από τον Κοντογκμπιά, κοντράρει και αλλοιώνεται η πορεία του. by Μανώλης Μουσουράκης
22:36
1(1) - 5(0) οι τελικές για τις δύο ομάδες. Η Σίτι δεν έχει τελική στον στόχο, αλλά έχει δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:37
38' Αρκετά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι το σουτ που επιχείρησε ο Κανσέλο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:48
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες θα πάνε χωρίς σκορ στα αποδυτήρια. Η Σίτι κρατά την πρόκριση στα χέρια της. by Μανώλης Μουσουράκης
23:03
Οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:04
Χωρίς αλλαγές. by Μανώλης Μουσουράκης
23:04
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:05
47' Ωραίο μπάσιμο του Γκριεζμάν στην αντίπαλη περιοχή, κέρδος του το κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:11
Πιέζει εκ νέου ψηλά η Σίτι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:12
53' Ωραία σέντρα του Λόντι προς τον Φέλιξ, δεν πρόλαβε όμως να κάνει την προβολή ο Πορτογάλος άσος. Ίσως να ήταν κι εκτεθειμένος. by Μανώλης Μουσουράκης
23:14
55' Φάση για την Ατλέτικο. Κεφαλιά του Φέλιξ από το ύψος του πέναλτι, δεν τη βρήκε όμως καλά. Άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:14
23:15
Η Ατλέτικο ψάχνει όλο και πιο πολύ το γκολ στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
23:16
57' Κι άλλη ευκαιρία για την Ατλέτικο! Μονοκόμματη σουτάρα του Γκριεζμάν από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ένα μέτρο έξω από την εστία η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:18
Ο κόσμος στο «Γουάντα Μετροπολιτάνο» έχει ενθουσιαστεί με την προσπάθεια της ομάδας του. by Μανώλης Μουσουράκης
23:22
23:23
Δυσκολεύεται χαρακτηριστικά να αναπτυχθεί η Σίτι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:24
65' Αλλαγή για τη Σίτι: Ο Στέρλινγκ στη θέση του Ντε Μπρόινε. by Μανώλης Μουσουράκης
23:25
Δεν φάνηκε να υπάρχει θέμα τραυματισμού για τον Βέλγο άσο. Η αλήθεια είναι ότι βρέθηκε μακριά από τον καλό του εαυτό. by Μανώλης Μουσουράκης
23:26
23:27
Στο έδαφος ο Γουόκερ, ο οποίος φαίνεται να πονά πολύ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:29
69' Τριπλή αλλαγή για την Ατλέτικο: Οι Καράσκο, Ντε Πολ και Κορέα στις θέσεις των Γκριεζμάν, Κόκε και Λόντι, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:30
70' Φάση για την Ατλέτικο. Ωραία ανάπτυξη από τους γηπεδούχους, άουτ το πλασέ του Ντε Πολ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:32
Πάλι στο έδαφος ο Γουόκερ, δεν φαίνεται να μπορεί να συνεχίσει. by Μανώλης Μουσουράκης
23:32
74' Ο Ακέ στη θέση του Γουόκερ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:33
74' Ζητά πέναλτι η Ατλέτικο! by Μανώλης Μουσουράκης
23:33
Ακόμη δεν έχουμε δει το ριπλέι. Σε πρώτο χρόνο δεν φάνηκε να υπάρχει κάτι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:35
Και πάλι φωνές για πέναλτι από την Ατλέτικο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:36
Φαίνεται να υπάρχει παράβαση στη δεύτερη φάση, σε μαρκάρισμα του Κανσέλο πάνω στον Κορέα. Σίγουρα, κινήθηκε και ο Κορέα προς τον Κανσέλο, αλλά το εν λόγω μαρκάρισμα δεν ήταν και τόσο αθώο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:36
Δεν δίνεται κάτι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:37
Και να που η Σίτι αμύνεται (σχετικά) μαζικά κόντρα στην... επιθετική Ατλέτικο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:39
80' Κίτρινη στον Γιορέντε. by Μανώλης Μουσουράκης
23:39
Ο Φερνταντίνιο έχει περάσει αντί του Μπερνάρντο Σίλβα για τη Σίτι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:41
82' Και Λουίς Σουάρες και Κούνια για την Ατλέτικο! Όλα για όλα. Στις θέσεις των Λεμάρ και Φέλιξ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:42
Πιέζει η Ατλέτικο! by Μανώλης Μουσουράκης
23:44
85' Κίτρινη στον Ρόντρι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:44
Τελειώνει ο χρόνος για τους γηπεδούχους. by Μανώλης Μουσουράκης
23:46
87' Μεγάλη ευκαιρία για την Ατλέτικο! Κόντραρε το σουτ του Κούνια από την καρδιά της περιοχής, κόρνερ για τους γηπεδούχους! by Μανώλης Μουσουράκης
23:46
88' Νέα ευκαιρία για την Ατλέτικο. Μετά την εκτέλεση του κόρνερ, ο Σάβιτς δεν μπόρεσε να σκοράρει από κοντινή απόσταση. by Μανώλης Μουσουράκης
23:50
90'+1' Κίτρινη κάρτα οι Σάβιτς και Ακέ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:50
90'+2' Κόκκινη ο Φελίπε! by Μανώλης Μουσουράκης
23:50
Με δέκα η Ατλέτικο! by Μανώλης Μουσουράκης
23:51
Δεν παίζεται ματς. Έξαλλος ο Φελίπε! by Μανώλης Μουσουράκης
23:51
Αυστηρή η απόφαση για τον Φελίπε! Από δικό του τάκλιν στον Φόντεν ξεκίνησε η φάση της σύρραξης. Μετά το μαρκάρισμα, βρήκε και σε δεύτερο χρόνο από πίσω τον Φόντεν (πιθανώς κατά λάθος), με τον Σάβιτς να τρέχει προς τον Άγγλο άσο για να τον σύρει -από τη φανέλα- εκτός γηπέδου! by Μανώλης Μουσουράκης
23:52
Εννιά τα λεπτά των καθυστερήσεων! Τρέχουμε το τέταρτο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:55
90'+6' Τεράστια ευκαιρία για τη Σίτι. «Στοπ» του Όμπλακ σε τετ-α-τετ με τον Γκιντογκάν. by Μανώλης Μουσουράκης
23:56
90'+7' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την Ατλέτικο! by Μανώλης Μουσουράκης
23:57
Απευθείας εκτέλεση από τον Καράσκο, απομάκρυνε με δυσκολία ο Έντερσον! by Μανώλης Μουσουράκης
23:59
Ο Σιμεόνε χειροκροτά ειρωνικά τους παίκτες της Σίτι κατηγορώντας τους για καθυστερήσεις! by Μανώλης Μουσουράκης
00:01
90'+12' Τεράστια ευκαιρία για την Ατλέτικο! Ο Όμπλακ βγάζει το τετ-α-τετ με τον Κορέα! by Μανώλης Μουσουράκης
00:01
Τέλος! 0-0. Η Ατλέτικο πίεσε όσο μπορούσε, αλλά δεν βρήκε το γκολ! Η Σίτι με συνολικό σκορ 1-0 θα προκριθεί στα ημιτελικά του Champions League! by Μανώλης Μουσουράκης