Λίβερπουλ (Γίργκεν Κλοπ): Άλισον – Γκόμεζ, Κονατέ, Μάτιπ, Τσιμίκας – Κείτά, Μίλνερ, Χέντερσον – Ζότα, Νίας, Φιρμίνο by Αποστόλης Λιβάνιος
Μπενφίκα (Νέλσον Βερίσιμο): Βλαχοδήμος – Ζιλμπέρτο, Οταμέντι, Βερτόνχεν, Γκριμάλντο – Έβερτον, Βάιγκλ, Τάαραμπτ, Ντ. Γκονσάλβες – Ράμος, Νούνιες by Αποστόλης Λιβάνιος
Βασικός όπως βλέπετε ο Κώστας Τσιμίκας για την ομάδα του Γίργκεν Κλοπ, η οποία έχει αρκετές αλλαγές by Αποστόλης Λιβάνιος
21:50
Μοναδικό θέμα ο Τιάγκο για τη Λίβερπουλ. Δεν δείχνει απόλυτα έτοιμος, αλλά είναι κανονικά στον πάγκο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:50
Νοκ άουτ ο Ράφα Σίλβα, ο οποίος ένιωσε ενοχλήσεις παραμονές του αγώνα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:51
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Κέλεχερ, Φαμπίνιο, Φαν Ντάικ, Τιάγκο, Μανέ, Σαλάχ, Όξλεϊντ-Τσάμπερλεϊν, Τζόουνς, Ρόμπερτσον, Οριγκί, Αλεξάντερ-Άρνολντ, Έλιοτ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:51
Στον πάγκο της πορτογαλικής ομάδας: Λέιτε, Μεϊτέ, Σεφέροβιτς, Γιάρεμτσουκ, Μάριο, Λάζαρο, Ράντονιτς, Ζιλ Ντίας, Αλμέιδα, Μπερνάρντο, Άλβαρο, Μοράτο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:51
Η πρόκριση δείχνει να έχει κριθεί και η Μπενφίκα αναζητά ένα θαύμα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:53
Κακά τα ψέματα, πιο πολύ τις επόμενες υποχρεώσεις τους έχουν στο μυαλό τους οι δύο ομάδες. Η Λίβερπουλ αντιμετωπίζει τη Μάντσεστερ Σίτι για το Κύπελλο, ενώ η Μπενφίκα αντιμετωπίζει τη Σπόρτινγκ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:54
Η ομάδα η οποία θα περάσει θα παίξει κόντρα στην ευχάριστη έκπληξη της σεζόν, Βιγιαρεάλ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:55
Μόλις μια νίκη έχει πετύχει η Μπενφίκα στα τελευταία εννέα εκτός έδρας παιχνίδια (1-3-5) στο Τσάμπιονς Λιγκ. Το 1-0 επί του Αγιαξ στην προηγούμενη φάση με το γκολ του Νούνιες, το οποίο της χάρισε την πρόκριση. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:56
Όλοι οι αιωνοί δείχνουν Λίβερπουλ. Αφού προκρίθηκε και στις 35 προηγούμενες περιπτώσεις που νίκησε εκτός έδρας σε πρώτο παιχνίδι νοκ άουτ φάσης ευρωπαϊκής διοργάνωσης. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:58
Ο Ολλανδός με ρίζες από την Τουρκία, Σερντάρ Γκιουζιουμπουγιούκ, είναι διαιτητής της αναμέτρησης by Αποστόλης Λιβάνιος
22:02
Στο όριο της τιμωρίας βρίσκονται οι βασικοί επιθετικοί Ζότα και Μανέ από πλευράς Λίβερπουλ, ενω από πλευράς Μπενφίκα οι Οταμέντι (στόπερ), Γκιμάλντο (αρ. μπακ), Βάιγκλ (μέσος), Τάαραμπτ (μέσος), Μάριο (μέσος) Ρ. Σίλβα (μεσοεπιθετικός) και Γιάρεμτσουκ (φορ) by Αποστόλης Λιβάνιος
22:06
Δίχως κάποια καλή φάση στο ξεκίνημα. Έχουν συμπληρωθεί έξι λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
22:09
7' Κόντρα επίθεση της Μπενφίκα με αποδέκτη τον Νούνιες, αλλά σταματάει για οφσάιντ. Δεν φάνηκε να είναι. Βιάστηκε να σηκώσει τη σημαία ο βοηθός, ενώ υπάρχει VAR. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:09
by Αποστόλης Λιβάνιος
22:10
8' Ωραία κίνηση του Ζότα από τα αριστέρα, αλλά έμεινε ημιτελής by Αποστόλης Λιβάνιος
22:12
11' Προσπαθεί να απειλήσει η Μπενφίκα. Ωραία κίνηση του Νούνιες από τα αριστερά, απομάκρυνε η άμυνα της Λίβερπουλ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:13
13' Καλή στιγμή για την Μπενφίκα! Ωραία αντεπίθεση των "αετών", η οποία ολοκληρώθηκε με δυνατό σουτ του Έβερτον, με την μπάλα να περνάει λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Άλισον by Αποστόλης Λιβάνιος
22:14
14' Ο Ζότα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά έχει προηγηθεί φάουλ στον Ζιλμπέρτο. Ο διαιτητής έχει σφυρίξει πριν φτάσει η μπάλα στον Πορτογάλο by Αποστόλης Λιβάνιος
22:15
15' Απειλεί η Λίβερπουλ. Ο Ζότα συνεργάστηκε με τον Φιρμίνο, βγήκε και τον έκλεισε ο Βλαχοδήμος. Του πήρε και το άουτ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:20
18' Ωραία ενέργεια του Τσιμίκα, ο οποίος πέρασε ανάμεσα από δύο παίκτες και πήρε και το φάουλ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:21
20' Διπλή επέμβαση Βλαχοδήμου, είπε όχι σε Φιρμίνο και Ζότα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:22
21' ΓΚΟΛ η Λίβερπουλ, 1-0! Κόρνερ του Τσιμίκα από τα αριστερά, κυριάρχησε ο Κονατέ στον αέρα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:23
Φωνές του Βλαχοδήμου. Λέει ότι έχει περάσει εκτός η μπάλα. Μετράει κανονικά το γκολ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:23
22:24
23' Η μπάλα στα δίχτυα από τον Νούνιες με άψογο τελείωμα. Είναι εκτεθειμένος ο Ουρουγουανός by Αποστόλης Λιβάνιος
22:27
26' Ευκαιρία για τη Λίβερπουλ. Ωραία κίνηση του Ντίας με προσποίηση στον Βάιγκλ, ενώ στη συνέχεια έπιασε δυνατό σουτ, με τον Βλαχοδήμο να παραχωρεί κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:30
22:30
22:31
30' Απειλεί η Λίβερπουλ. Κεφαλιά πάσα του Ντίας μέσα από την περιοχή και αριστερά, νέα κεφαλιά του Φιρμίνο, η μπάλα κόντραρε στον Βερτόνχεν και πέρασε εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
22:32
32' ΓΚΟΛ η Μπενφίκα, 1-1! Ο Ράμος βρέθηκε σε θέση βολής έπειτα από συνεργασία Νούνιες και Ντ. Γκονσάλβες με τον δεύτερο να κάνει την κάθετη και με άψογο τελείωμα ο νεαρός έστειλε την μπάλα στα δίχτυα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:34
Γίνεται έλεγχος για offside by Αποστόλης Λιβάνιος
22:34
Μετράει κανονικά. Θέλει δύο γκολ για παράταση η Μπενφίκα, δίχως να δεχθεί κάποιο by Αποστόλης Λιβάνιος
22:34
Οριακά εντός παιχνιδιού ο Ράμος, αλλά η μπάλα έχει πάει σε αυτόν από το πόδι του Μίλνερ. Οπότε... by Αποστόλης Λιβάνιος
22:36
22:37
37' Δυνατό-άστοχο εκτός περιοχής σουτ του Κεϊτά για τη Λίβερπουλ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:39
38' Τρομερή ευκαιρία της Λίβερπουλ. Ο Φιρμίνο έφυγε στην κόντρα μετά από μακρινή μπαλιά και έκανε το γύρισμα, αλλά ο Γκριμάλντο έδιωξε με τάκλιν προ του Ντίας, που θα έμπαινε... γκολ με την μπάλα αν δεν ήταν ο Ισπανός μπακ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:41
22:45
22:45
45' Δυνατό σουτ του Κεϊτά, λίγο δίπλα από την εστία του Βλαχοδήμου η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:46
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
22:48
45'+2' Μπλόκαρε ο Βλαχοδήμος δυνατό σουτ του Γκόμεζ από πλάγια θέση. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:48
45+3' Σουτ του Έβερτον, έπεσε και μπλόκαρε ο Άλισον by Αποστόλης Λιβάνιος
22:49
Ημίχρονο στο Άνφιλντ: Λίβερπουλ-Μπενφίκα 1-1. Κονατέ (21') και Ράμος (32') έχουν πετύχει τα γκολ. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:59
23:04
Έναρξη στο β' μέρος! Αλλαγή για την Μπενφίκα: Γιάρεμτσουκ αντί Γκονσάλβες by Αποστόλης Λιβάνιος
23:14
55' ΓΚΟΛ η Λίβερπουλ, 2-1! Σέντρα σουτ του Ζότα από τα αριστερά, πλάσαρε ο Φιρμίνο από κοντά για το νέο προβάδισμα των γηπεδούχων. Έχει κάνει λάθος ο Βλαχοδήμος στο ξεκίνημα της φάσης. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:16
57' Αλλαγές για τη Λίβερπουλ: Σαλάχ αντί Ζότα, Φαμπίνιο αντί Χέντερσον και Τιάγκο αντί Μίλνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:18
59' Σουτ του Νούνιες δίχως ισορροπία, μπλόκαρε εύκολα ο Άλισον by Αποστόλης Λιβάνιος
23:19
60' Απειλεί η Λίβερπουλ, με τακουνάκι του Φιρμίνο by Αποστόλης Λιβάνιος
23:20
Πρόβλημα με Νούνιες στην Μπενφίκα, έπειτα από μονομαχία με τον Σαλάχ. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:23
65' ΓΚΟΛ η Λίβερπουλ, 3-1! Φάουλ του Τσιμίκα, πλασέ του Φιρμίνο και η μπάλα στα δίχτυα. Δεύτερη ασίστ ο Τσιμίκας. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:25
66' Μανέ αντί Ντίας για τη Λίβερπουλ και Μάριο αντί Τάαραμπτ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:27
68' Άστοχο σουτ του Κεϊτά, από κεφαλιά-πάσα του Σαλάχ μετά από σέντρα του Τσιμίκα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:27
23:31
73' Η μπάλα στα δίχτυα από τον Γιάρεμτσουκ, ο οποίος πέρασε και τον Άλισον, αλλά σηκώθηκε η σημαία. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:32
Μετράει κανονικά, μειώνει σε 3-2 η Μπενφίκα! Κράτησε ο Γκόμεζ τον Ουκρανό στο παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος
23:32
23:37
78' Μπερνάρντο αντί Ράμος για την Μπενφίκα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:38
79' Σουτ του Φιρμίνο πάνω στα σώματα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:40
82' Νικάει τον Νούνιες τον Άλισον, αλλά σηκώθηκε σημαιάκι για οφσάιντ. Για να δούμε by Αποστόλης Λιβάνιος
23:41
Μετράει! ΓΚΟΛ η Μπενφίκα, 3-3! Μετά από μακρινή μπαλιά, ο Μάριο κρατήθηκε για το οφσάιντ και στη συνέχεια ο Νούνιες έκανε τέλειο πλασέ στο 82' by Αποστόλης Λιβάνιος
23:44
85' Δυνατό-άστοχο σουτ του Τιάγκο by Αποστόλης Λιβάνιος
23:45
23:50
Πλάσαρε στα δίχτυα ο Μανέ, αλλά είναι οφσάιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:50
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
23:51
90+1' Ντίας αντί Ζιλμπέρτο για την Μπενφίκα και Οριγκί αντί Φιρμίνο για τη Λίβερπουλ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:52
90'+3' Άστοχο σουτ του Σαλάχ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:53
23:54
Η μπάλα στα δίχτυα από τον Νούνιες, πάλι σηκώθηκε το σημαιάκι. Δεν καλύπτεται, παραμένει το 3-3 by Αποστόλης Λιβάνιος
23:54
Τέλος στο παιχνίδι: Λίβερπουλ-Μπενφίκα 3-3 και πρόκριση των Άγγλων στα ημιτελικά, όπου θα παίξουν με τη Βιγιαρεάλ by Αποστόλης Λιβάνιος