Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την ρεβάνς για το Europa League.

20:46
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την ρεβάνς της Μπαρτσελόνα με την Άιντραχτ, για τα προημιτελικά του Europa League! by Αναστασία Βοσνάκη
20:47
Το πρώτο παιχνίδι είχε λήξει ισόπαλο 1-1. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση νέας ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
Η Μπαρτσελόνα νίκησε στις 20 από τις 29 εντός έδρας αναμετρήσεις της με γερμανικούς συλλόγους (8 ήττες). by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
Η Αϊντραχτ νίκησε Ατλέτικο (2-1), Λα Κορούνια (1-0) και Μπέτις (2-1) στις 3 από τις 4 παρουσίες της στην Ισπανία. Στην άλλη πήρε 1-1 από τη Θέλτα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
Χωρίς την Μπάγερν, η Μπαρτσελόνα «τρέχει» αήττητο 22 αγώνων απέναντι σε γερμανικές ομάδες (17 νίκες, 5 ισοπαλίες). Τελευταία ομάδα που τη νίκησε ήταν η Μπάγερ Λεβερκούζεν τη σεζόν 2001-02. Επιπλέον, κράτησε ανέπαφη την εστία της στα 4 πιο πρόσφατα εντός έδρας παιχνίδια της. by Αναστασία Βοσνάκη
20:49
Η Άιντραχτ μετράει μόλις μια ήττα στις 8 τελευταίες εκτός έδρας υποχρεώσεις της. by Αναστασία Βοσνάκη
20:50
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
20:50
Μπαρτσελόνα (Τσάβι): Τερ Στέγκεν, Μινγκέθα, Έρικ Γκαρσία, Αραούχο, Άλμπα, Μπουσκέτς, Γκάβι, Πέδρι, Ντεμπελέ, Ομπαμεγιάνγκ, Φεράν Τόρες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:50
Άιντραχτ Φρανκφούρτης (Όλιβερ Γκλάσνερ): Τραπ, Κνάουφ, Τουρέ, Χιντερέγκερ, Εντικά, Κόστιτς, Ρόντε, Γιάκιτς, Λίντστρεμ, Καμάντα, Μπορέ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
22:01
Σουτ ο Μπορέ, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:02
3' ΠΕΝΑΛΤΙ για την Άιντραχτ! Ο Γκαρσία τράβηξε τον Λίντστρεμ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:03
Κίτρινη ο Γκαρσία. by Αναστασία Βοσνάκη
22:04
4' Γκοοολ για την Άιντραχτ και 1-0! Ο Κόστιτς εκτέλεσε εύστοχα από την άσπρη βούλα! by Αναστασία Βοσνάκη
22:05
by Αναστασία Βοσνάκη
22:06
7' Φάουλ για την Μπαρτσελόνα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:07
Εκτελεί ο Ντεμπελέ, δεν μπόρεσε κανένας συμπαίκτης του να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:09
9' Μεγάλη φάση για την Μπαρτσελόνα. Ωραία σέντρα του Ντεμπελέ, ο Ομπαμεγιάνγκ από τη μικρή περιοχή δεν μπορεί να σκοράρει με κεφαλιά. by Αναστασία Βοσνάκη
22:13
Ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι η Μπαρτσελόνα μετά το γκολ που δέχτηκε, η Άιντραχτ παίζει φουλ άμυνα και ψάχνεται στις αντεπιθέσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
22:17
22:18
18' Νέα φάση για την Μπαρτσελόνα. Πλασέ του Αραούχο, σε κόρνερ έδιωξε ο Τραπ! by Αναστασία Βοσνάκη
22:18
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:19
22:21
22' Υπέροχη ατομική προσπάθεια ο Τόρες, κέρδισε το κόρνερ, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:24
25' Κάρτα ο Γιάκιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
22:25
26' Σουτ ο Κόστιτς, μπλόκαρε ο Τερ Στέγκεν. by Αναστασία Βοσνάκη
22:28
28' Κάρτα ο Γκάβι. by Αναστασία Βοσνάκη
22:34
35' Σουτ ο Κνάουφ, μπλόκαρε ο Τερ Στέγκεν. by Αναστασία Βοσνάκη
22:36
36' Γκοοοοολ η Άιντραχτ! 2-0 με φοβερή γκολάρα του Μπορέ! Από τα 25 μέτρα, τι έβαλε!!!! by Αναστασία Βοσνάκη
22:39
39' Σουτ στην κίνηση ο Γιάκιτς, μπλοκάρει ο Τερ Στεγκεν. by Αναστασία Βοσνάκη
22:44
44' Μεγάλη ευκαιρία για τους Γερμανούς! Δυνατό σουτ ο Κνάουφ, η μπάλα πάνω από την εστία του Τερ Στέγκεν. by Αναστασία Βοσνάκη
22:46
Τέλος στο πρώτο μέρος! Η Άιντραχτ προηγείται 2-0 της Μπαρτσελόνα, με σκόρερ τον Κόστιτς στο 4' και τον Μπορέ στο 36'! Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
22:46
23:01
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
23:01
Φ. Ντε Γιόνγκ μέσα, έξω ο Πέδρι για την Μπαρτσελόνα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:03
48' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Ο Ομπαμεγιάνγκ μέσα από τη μικρή περιοχή δεν κατάφερε να σκοράρει! Δεν χάνονται αυτά! by Αναστασία Βοσνάκη
23:08
52' Φάουλ για την Άιντραχτ, η μπάλα ξυστά από την εστία! by Αναστασία Βοσνάκη
23:10
55' Σέντρα σουτ ο Ντεμπελέ, η μπάλα πάνω από την εστία του Τραπ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:12
56' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Ένα μικρό χάος μέσα στη μικρή περιοχή, κανείς δεν κατάφερε να σκοράρει, με τον Τραπ να βγάζει το πλασέ του Ομπαμεγιάνγκ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:14
58' Τεράστια επέμβαση του Τερ Στέγκεν στο σουτ του Λίντστρεμ! by Αναστασία Βοσνάκη
23:15
Ο διαιτητής πάει να δει στο VAR αν υπάρχει πέναλτι σε χέρι του Μπορέ μέσα στην περιοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
23:16
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΝΑΛΤΙ!!! Πάντως στην επανάληψη φάνηκε η μπάλα να ακουμπάει στο χέρι του Μπορέ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:17
61' Μέσα ο Τραορέ και ο Ντεστ, έξω ο Ομπαμεγιάνγκ και ο Μινγκέθα για την Μπαρτσελόνα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:19
Υπάρχει ένα πρόβλημα με την ενδοεπικοινωνία. Τώρα συνεχίζεται το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
23:20
54' Σουτ ο Τραορέ, μπλόκαρε ο Τραπ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:23
67' Γκοοολ η Άιντραχτ και 3-0! Σκόρερ ξανά ο Κόστιτς με σουτάρα! by Αναστασία Βοσνάκη
23:26
70' Λ. Ντε Γιόνγκ μέσα, έξω ο Γκαρσία. Ο Τσάβι προσπαθεί να κάνει τα αδύνατα δυνατά για να αλλάξει το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
23:32
76' Σουτ ο Κνάουφ, η μπάλα στα σώματα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:34
Η Μπαρτσελόνα τα έχει χάσει, η Άιντραχτ πηγαίνει και για... 4ο! by Αναστασία Βοσνάκη
23:35
79' Δυνατό σουτ ο Μπορέ, η μπάλα περνάει δίπλα από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
23:36
80' Μέσα ο Ντεπάι, έξω ο Τόρες για την Μπαρτσελόνα. Έξω οι Ρόντε, Λίντστρεμ, μέσα οι Χρούστιτς, Χάουγκε για την Άιντραχτ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:39
83' Κάρτα στον Χρούστιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
23:39
84' Γκοοοολ για την Μπαρτσελόνα! Από κοντά ο Μπουσκέτς σκοράρει σε κενή εστία, μειώνει σε 3-1. Ίσως οριακά να είναι εκτεθειμένος, θα το δούμε. by Αναστασία Βοσνάκη
23:41
ΑΚΥΡΟ! Οφσάιντ ο Μπουσκέτς, δεν αλλάζει το 3-0. by Αναστασία Βοσνάκη
23:44
89' Ο Χιντερέγκερ κάνει απίθανη προβολή και δεν επιτρέπει στον Αραούχο να σκοράρει σε κενή εστία! by Αναστασία Βοσνάκη
23:46
9 λεπτά οι καθυστερήσεις! by Αναστασία Βοσνάκη
23:47
90'+1' Γκοοολ η Μπαρτσελόνα! Τρομερό σουτ στην κίνηση του Μπουσκέτς, μειώνει σε 3-1 η Μπαρτσελόνα και έχει 8 λεπτά μπροστά της για να βρει δύο γκολ για την απόλυτη ανατροπή! by Αναστασία Βοσνάκη
23:48
90'+2' Τεράστια φάση για την Μπαρτσελόνα! Σέντρα του Ντεμπελέ, κεφαλιά του Αραούχο η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι! by Αναστασία Βοσνάκη
23:50
90'+3' Nέα απίθανη φάση για την Μπαρτσα! Ο Ζόρντι Άλμπα γυρνά στον Αραούχο, αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή κάνει κακό πλασέ. Στην επαναφορά ο Ντε Γιονγκ δεν μπορεί να σκοράρει εξ επαφής, αλλά ήταν σε θέση οφσάιντ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:50
94' Κάρτα στον Εντικά. by Αναστασία Βοσνάκη
23:51
95' Κάρτα στον Κνάουφ, πολύ άσχημο μαρκάρισμα στον Μπουσκέτς. by Αναστασία Βοσνάκη
23:53
2 λεπτά ακόμα, δύσκολα θα αλλάξει κάτι... Παραμένει το 3-1! by Αναστασία Βοσνάκη
23:55
90'+10' Πέναλτι για την Μπαρτσελόνα! Ο Εντικά το έκανε στον Λ. Ντε Γιονγκ . Αποβλήθηκε κιόλας ο στόπερ της Άιντραχτ, χάνει τον πρώτο ημιτελικό. by Αναστασία Βοσνάκη
23:56
90'+11' Γκοοολ η Μπαρτσελόνα! Νικάει με το... ζόρι τον Τραπ ο Ντεπάι, 3-2... by Αναστασία Βοσνάκη
23:57
Έχουμε κι αλλο; Για να δούμε, αν και έχουμε ξεπεράσει τον χρόνο... by Αναστασία Βοσνάκη
23:57
Τέλος στο ματς! Η φοβερή και τρομερή Άιντραχτ επικράτησε 3-2 της Μπαρτσελόνα μέσα στο "Καμπ Νόου" και πήρε μυθική πρόκριση στα ημιτελικά του Europa League. by Αναστασία Βοσνάκη