Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα πλέι-άουτ της Super League 1.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την πρώτη χρονικά αναμέτρηση για την 4η αγωνιστική των πλάι-άουτ, με τον Απόλλωνα Σμύρνης να υποδέχεται στο γήπεδο της Ριζούπολης τον Βόλο! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:43
Στις 16:00 η έναρξη του παιχνιδιού! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:45
Ο ουραγός της βαθμολογίας Απόλλωνας έρχεται από δύο συνεχόμενες νίκες κόντρα σε Παναιτωλικό (1-0) και ΟΦΗ (1-2), αποτελέσματα χάρη στα οποία μείωσε στους 2 βαθμούς τη διαφορά του από την Λαμία και την προτελευταία θέση των πλάι-άουτ, που οδηγεί στα μπαράζ παραμονής. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:47
Από την άλλη ο Βόλος, την προηγούμενη αγωνιστική επικράτησε με 3-0 της Λαμίας στο Πανθεσσαλικό, πανηγυρίζοντας την πρώτη του νίκη μετά από επτά διαδοχικές ανεπιτυχείς προσπάθειες. Έχει εξασφαλίσει την παραμονή του και βρίσκεται στην 3η θέση των πλάι-άουτ, με 34 βαθμούς. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:49
Χωρίς τους Τσιλούλη, Σίγκνιεβιτς, Γιακιμόφσκι και Σαλί ο Απόλλωνας, εκτός αποστολής έμειναν οι Τσοκάνης, Μπαριέντος, Νίνης, Σοάρες, Ορός, Ρομέρο, Τερεζίου και Κότνικ για τον Βόλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:50
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: Απόλλων Σμύρνης (Πάρης Κωνσταντακόπουλος): Σόρτσαν, Ντεντάκης, Βιτλής, Μπρούνο Άλβες, Ντομίνγκες, Ρόγκνε, Κάστρο, Μαρτίνες, Φατιόν, Σλίβκα, Ντάουντα Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Κλέιμαν, Πουρίτα, Σιέλης, Άλχο, Γκιουλέν, Μεταξάς, Φερνάντες, Ρεγκατέν, Ροσέρο, Μπαρτόλο, Φαν Βέερτ by Δημήτρης Παπαδήμας
15:51
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι: Κότσαρης, Τουτουαρίμα, Τσίμπσα, Κραγιόπουλος, Φερνάντες, Εμπακογκού, Μπαξεβανίδης, Λισγάρας by Δημήτρης Παπαδήμας
15:51
Οι αναπληρωματικοί των φιλοξενούμενων: Παπαδόπουλος, Φεράρι, Ρίνερ, Ριένστρα, Λογαράς, Κορέα, Τριανταφύλλου by Δημήτρης Παπαδήμας
15:53
Τα στιγμιότυπα από τη συνάντηση των δύο ομάδων για τον πρώτο γύρο του φετινού πρωταθλήματος:
by Δημήτρης Παπαδήμας
15:54
Και οι καλύτερες φάσεις από τη νίκη του Βόλου τον περασμένο Ιανουάριο:
15:56
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος, με βοηθούς τους Μαυρουδή και Τριανταφύλλου. Τέταρτος ο Παπαδόπουλος, ενώ στο VAR θα βρίσκονται οι Φωτιάς και Πετρόπουλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:57
Οι δύο ομάδες έχουν κάνει την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο του «Γεώργιος Καμάρας». Πολύ καλές οι καιρικές συνθήκες στην Αθήνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:59
Σε περίπτωση που ο Απόλλωνας πάρει τη νίκη σήμερα, θα ξεφύγει από την τελευταία θέση της βαθμολογίας μετά από πάρα πολύ καιρό, ενώ θα περιμένει το αυριανό αποτέλεσμα της Λαμίας κόντρα στον Ιωνικό. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:00
Έναρξη της αναμέτρησης! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:00
Ο Πάρης Κωνσταντακόπουλος στο «τιμόνι» του Απόλλωνα σήμερα, αφού ο Μπάμπης Τεννές δεν ανάρρωσε πλήρως από την ίωση που τον ταλαιπωρεί. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:01
Με σύστημα 3-5-2 ξεκίνησε το ματς ο Απόλλωνας, 4-2-3-1 για τον Βόλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:02
3' Πρώτη επίσκεψη του Βόλου στην περιοχή των γηπεδούχων, με τον Φερνάντες να κάνει συρτή σέντρα και τον Άλβες να διώχνει σε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:03
4' Εκτέλεσε ο Ρεγκατέν, απομάκρυνε η άμυνα του Απόλλωνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:04
5' Ο Βόλος έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων στα πρώτα λεπτά του αγώνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:09
10' Συμπληρώθηκαν δέκα λεπτά αγώνα στη Ριζούπολη, με αρκετά καλό ρυθμό, αλλά χωρίς να έχουμε δει κάποια τελική προσπάθεια προς τις δύο εστίες. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:11
11' Ο Βόλος πίεσε ψηλά και έκλεψε, με τον Ρεγκατέν να κάνει σουτ που κατέληξε πολύ ψηλά. Αυτή ήταν η πρώτη τελική του ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:13
13' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Βόλο, με τον Μπαρτόλο να σεντράρει από τα αριστερά και να βρίσκει τον Φαν Βέερτ, ο οποίος σούταρε στην κίνηση λίγο πάνω από τα δοκάρια του Σόρτσαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:16
16' Ακόμα μία φάση για τον Βόλο. Ο Φερνάντες έκανε ωραία ατομική προσπάθεια και δυνατό σουτ, η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:17
17' Μετά από εκτέλεση φάουλ του Μαρτίνες, ο Άλβες πήρε την κεφαλιά, αλλά η άμυνα του Βόλου κατάφερε να απομακρύνει. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:19
19' Ένα-δύο των Άλχο και Φαν Βέερτ από τα δεξιά, κέρδος για τον Βόλο ένα κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:20
20' Φάση διαρκείας μπροστά στα καρέ του Απόλλωνα, με τον Φαν Βέερτ να μην μπορεί να σουτάρει εντός στόχου. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:23
23' Μία εκτέλεση φάουλ του Μαρτίνες, προσπάθησε να γεμίσει αλλά η σέντρα του ήταν πολύ δυνατή και πέρασε άουτ. Μόνο από στημένες φάσεις γίνεται απειλητικός ο Απόλλωνας. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:28
28' Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά, με τον Απόλλωνα να έχει ισορροπήσει το ματς και να κρατάει περισσότερη ώρα την μπάλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:28
29' Καλή σέντρα του Ντεντάκη από τα δεξιά, βγαίνει σωστά ο Κλέιμαν και απομακρύνει με γροθιές προ του Φατιόν. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:34
35' 46%-54% υπέρ του Βόλου η κατοχή της μπάλας. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:35
36' Μακρινό σουτ του Μπαρτόλο, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σόρτσαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:36
37' Ο Ντεντάκης σέντραρε ξανά από τα δεξιά, έδιωξε η άμυνα του Βόλου πριν η μπάλα φτάσει στον Ντάουντα. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:39
39' Γρήγορη και υποσχόμενη αντεπίθεση του Βόλου, ολοκληρώθηκε άδοξα με μία πολύ άστοχη σέντρα του Μπαρτόλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:42
42' Τελική προσπάθεια για τον Απόλλωνα, με τον Άλβες να κάνει βαθιά μπαλιά και να βρίσκει τον Ντάουντα, με τον τελευταίο να σουτάρει πολύ δυνατά και άστοχα. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:45
Ένα θα είναι το λεπτό των καθυστερήσεων. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:45
45' Ξανά δημιουργός με σέντρα ο Ντεντάκης, Φατιόν και Ντάουντα δεν πρόλαβαν να πεταχτούν στην πορεία της μπάλας. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:46
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Απόλλων Σμύρνης-Βόλος 0-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:48
Χωρίς πολλές ευκαιρίες το ματς έως τώρα, με τον Βόλο να είναι πιο απειλητικός και να έχει χάσει δύο καλές φάσεις με τον Φαν Βέερτ. Ισορρόπησαν μετά το πρώτο 25λεπτο οι γηπεδούχοι, χωρίς ωστόσο να μπορέσουν να κάνουν μεγάλη ευκαιρία μπροστά στην εστία του Κλέιμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:01
Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:07
51' Ίδια η εικόνα του παιχνιδιού και στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, χωρίς γρήγορο ρυθμό και φάσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:08
17:10
54' Ωραία ατομική ενέργεια του Φερνάντες, ο οποίος μπήκε με αξιώσεις στη μεγάλη περιοχή των γηπεδούχων, αλλά καθυστέρησε και έχασε την μπάλα από τον Ρόγκνε. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:15
59' ΓΚΟΛ για τον Βόλο! Μετά από πάσα του Ρεγκατέν, ο Μπαρτόλο έκανε εντυπωσιακή προσποίηση περνώντας πάνω από την μπάλα, η οποία έφτασε στον Φερνάντες που πλάσαρε σωστά τον Σόρτσαν για το 0-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:17
60' Αλλαγή για τον Απόλλωνα, με τον Εμπακογκού να παίρνει τη θέση του Σλίβκα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:18
60' Αλλαγή έκανε και ο Βόλος, Ριένστρα αντί του Μεταξά. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:20
63' Ο Μπαρτόλο βρήκε τον Ρεγκατέν στο σημείο του πέναλτι, αλλά ο δεύτερος έβαλε λάθος το σώμα του και σούταρε πολύ ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:21
65' Κίτρινη κάρτα στον Σιέλη. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:22
66' Ο Ντάουντα σκόραρε για τον Απόλλωνα, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:23
Το γκολ του Φερνάντες για το προβάδισμα του Βόλου:
17:27
71' Οριζόντιο δοκάρι για τον Βόλο, μετά από εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Φερνάντες και επέμβαση του Σόρτσαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:29
73' Διπλή αλλαγή για τον Απόλλωνα. Φερνάντες και Τσιμπσά αντί των Μπρούνο Άλβες και Κάστρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:33
77' Αλλαγή για τον Βόλο, με τον Κορέα να περνάει στη θέση του Πουρίτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:35
79' Ο Απόλλωνας τώρα προσπαθεί να κρατήσει μπάλα και να ψάξει το γκολ της ισοφάρισης. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:36
17:37
81' ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα! Μετά από υπέροχη σέντρα του Βιτλή, ο Ντάουντα πρόλαβε τον Κλείμαν και ισοφάρισε με κεφαλιά! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:40
84' Άλλη μια κεφαλιά του Ντάουντα από κοντά, λίγο πάνω από τα δοκάρια του Κλείμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:43
86' Αλλαγή για τον Απόλλωνα, Κραγιόπουλος στη θέση του Μαρτίνες. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:44
88' Αλλαγή για τον Βόλο, ο Τριανταφύλλου παίρνει τη θέση του σκόρερ Φερνάντες. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:46
90' Εκπληκτική ντρίπλα του Εμπακογκού, πλάσαρε από κοντά, αλλά του αρνήθηκε το γκολ ο Κλέιμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας