Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα playoffs της Super League 1.

18:44
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ανάμεσα στον Άρη και τον ΠΑΟΚ για την 5η αγωνιστική των playoffs της Super League. by Γιώργος Τσανάκας
18:46
Στην τρίτη θέση με 50 βαθμούς ο Άρης, στη δεύτερη με 59 και ματς λιγότερο ο ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας
18:47
Με τη σημαντική νίκη του επί της ΑΕΚ στην Αθήνα, που ήταν και η πρώτη στα Playoffs, ο Άρης πέρασε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, που εγγυάται ευρωπαϊκό εισιτήριο. Ήταν μάλιστα η πρώτη νίκη στο μίνι πρωτάθλημα, αφού είχε ξεκινήσει με ήττα από τον Ολυμπιακό και δύο ισοπαλίες στην έδρα του. by Γιώργος Τσανάκας
18:47
Σκόραρε με την ΑΕΚ δύο φορές, αφού δεν είχε γκολ στα δύο προηγούμενα στην έδρα του. Δεν έχει σκοράρει στα 13 από τα 30 παιχνίδια του, ενώ έχει φέρει επτά φορές 0-0. by Γιώργος Τσανάκας
18:47
Στην έδρα του δεν έχει σκοράρει σε οκτώ παιχνίδια. Έχει δύο 0-0 στα Playoffs, αφού είχε κερδίσει τα δύο προηγούμενα με Ατρόμητο και Ολυμπιακό. Ο Άρης είναι η μοναδική ομάδα που δεν έχασε βαθμό σε αγώνα που βρέθηκε μπροστά στο σκορ. by Γιώργος Τσανάκας
18:47
Μετά τον αγώνα για το Conference League, ο ΠΑΟΚ επιστρέφει στο πρωτάθλημα με το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης με τον Άρη να είναι το 50ό του παιχνίδι στη σεζόν. Με τα ημιτελικά του Κυπέλλου με τον Ολυμπιακό να πλησιάζουν, ο ΠΑΟΚ στο πρωτάθλημα θέλει και να εξαντλήσει τις πιθανότητες να πλησιάσει τον Ολυμπιακό, αλλά και να μην απειληθεί από τις ομάδες που ακολουθούν. by Γιώργος Τσανάκας
18:47
Έχασε το τελευταίο παιχνίδι πρωταθλήματος από τον Παναθηναϊκό, μετά από 16 παιχνίδια χωρίς ήττα στη διοργάνωση. Είχε μάλιστα 12 νίκες και τέσσερις ισοπαλίες στο διάστημα αυτό. by Γιώργος Τσανάκας
18:47
Ο ΠΑΟΚ έχει την καλύτερη επίθεση με 53 γκολ, αν και στα Playoffs έχει πετύχει από ένα γκολ σε κάθε παιχνίδι του. by Γιώργος Τσανάκας
18:48
Η παράδοση Νίκες Άρη: 31 Ισοπαλίες: 43 Νίκες ΠΑΟΚ: 47 Με γηπεδούχο τον Άρη Νίκες Άρη: 21 Ισοπαλίες: 24 Νίκες ΠΑΟΚ: 15 by Γιώργος Τσανάκας
18:53
Άρης (Χέρμαν Μπούργος): Κουέστα - Εμπακατά, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Γκάνεα - Ματίγια, Ντουκουρέ - Μαντσίνι, Ιτούρμπε, Πάλμα - Καμαρά. by Γιώργος Τσανάκας
18:54
Στον πάγκο οι Σιαμπάνης, Δεληζήσης, Μάνος, Γκαρσία, Γκάμα, Εντιαγέ, Μπερτόγλιο, Σούντγκρεν, Μπεναλουάν. by Γιώργος Τσανάκας
18:54
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης – Σάστρε, Βαρέλα, Μιχάι, Σίντκλεϊ - Σβαμπ, Κούρτιτς, Σοάρες – Ζίβκοβιτς, Άκπομ, Μιτρίτσα. by Γιώργος Τσανάκας
18:54
Στον πάγκο οι Ζ. Ζίβκοβιτς, Ίνγκασον, Τέιλορ, Αουγκούστο, Μουργκ, Μπίσεσβαρ, Τσιγγάρας, Τσόλακ, Ολιβέιρα. by Γιώργος Τσανάκας
18:58
Διαιτητής ο Λουίς Γκοντίνιο (Πορτογαλία), με βοηθούς τους συμπατριώτες του Ρουί Τεϊσέιρα, Βάλτερ Ρούφο. Τέταρτος διαιτητής ο Τζήλος και στο VAR ο Μπρούνο Εστέβες (Πορτογαλία) με τον Παπαδάκη. by Γιώργος Τσανάκας
19:32
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
19:33
2' Αδύναμο σουτ του Πάλμα, μπλόκαρε εύκολα ο Πασχαλάκης. by Γιώργος Τσανάκας
19:34
3' Κάθετη του Σβαμπ στον Μιτρίτσα, του έβαλε... ΣΤΟΠ ο Φαμπιάνο. by Γιώργος Τσανάκας
19:37
6' Σουτ του Ιτούρμπε, η μπάλα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:38
6' Ταχύτατα στην κόντρα ο ΠΑΟΚ, ο Ζίβκοβιτς βρίσκει τον χώρο και δοκιμάζει τα πόδια του, με την μπάλα να... γλύφει το δεξί δοκάρι. Την βρήκε λίγο ο Κουέστα, δεν το είδε ο διαιτητής. by Γιώργος Τσανάκας
19:40
9' Κάρτα στον Κούρτιτς για διαμαρτυρία. Έξαλλος ο Σλοβένος με ένα κόρνερ που δόθηκε, υποστηρίζοντας πως ήταν άουτ... by Γιώργος Τσανάκας
19:42
Μεγάλη ένταση στο ματς, μεταξύ των δύο πάγκων... Το παιχνίδι ξεκίνησε με νεύρα! by Γιώργος Τσανάκας
19:42
10' Κάρτα στον Λουτσέσκου τώρα, που είχε μια κοκορομαχία με τον πάγκο του Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
19:44
12' Γρήγορα στην κόντρα ο Άρης, ο Γκάνεα ψάχνει τον Μαντσίνι στην περιοχή που πάει να κάνει το βολέ, αλλά δεν τα καταφέρνει. Περισσότερο... τσαφ παρά τελική από τον Αργεντινό. by Γιώργος Τσανάκας
19:48
16' Νέα απειλή του Άρη. Φεύγει ξανά πολύ γρήγορα στην κόντρα ο Άρης, ο Εμπακατά κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή αλλά ο Πασχαλάκης απομάκρυνε σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
19:48
17' Γκοοοολ για τον Άρη! by Γιώργος Τσανάκας
19:49
Εκτέλεση κόρνερ του Ιτούρμπε, ο Ντουκουρέ πηδάει ψηλότερα απ' όλους και με κεφαλιά εκτελεί τον Πασχαλάκη για το 1-0. Άγαλμα ο κίπερ του ΠΑΟΚ, ο Κούρτιτς έχει χάσει το μαρκάρισμα... Πρώτο γκολ σε πέντε ματς για τον 29χρονο. by Γιώργος Τσανάκας
19:50
19:50
19:51
19:53
Στα μισά του πρώτου μέρους φτάσαμε... Ο Άρης προηγείται 1-0 του ΠΑΟΚ χάρη στο γκολ του Ντουκουρέ και δείχνει να πατάει καλύτερα στο ματς. Οι φιλοξενούμενοι μετά το γκολ είναι σε σύγχυση. by Γιώργος Τσανάκας
19:55
Ήταν στο έδαφος ο Μιτρίτσα, σηκώθηκε και συνεχίζεται κανονικά το παιχνίδι. by Γιώργος Τσανάκας
19:55
19:55
19:55
19:56
24' Κι άλλο κόρνερ για τον Άρη που πιέζει... by Γιώργος Τσανάκας
19:56
Απευθείας άουτ το κόρνερ του Ιτούρμπε που πήγε να απειλήσει από τη γωνία τον Πασχαλάκη! by Γιώργος Τσανάκας
19:57
26' Πλασέ του Πάλμα, η μπάλα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:01
29' Σέντρα στο δεύτερο δοκάρι του Ζίβκοβιτς, ο Κουέστα μπλόκαρε... by Γιώργος Τσανάκας
20:01
20:02
20:03
31' Φεύγει στην κόντρα ο Άκπομ, σταματάει για οφσάιντ η φάση. by Γιώργος Τσανάκας
20:03
32' Κάρτα στον Καμαρά τώρα. by Γιώργος Τσανάκας
20:05
33' Οφσάιντ ο Καμαρά... Σωστή απόφαση και αυτή. by Γιώργος Τσανάκας
20:07
35' Ωραία ανάπτυξη της μπάλας από τους φιλοξενούμενους, ο Σάστρε κάνει το γύρισμα αλλά ο Σβαμπ δεν πλασάρει καλά και ο Εμπακατά απομακρύνει με το κεφάλι. by Γιώργος Τσανάκας
20:08
37' Κάρτα και στον Μιχάι. Φωνάζουν οι γηπεδούχοι για αποβολή, αν και το τράβηγμα ήταν λίγο κάτω από το κέντρο, θεωρώντας πως ήταν τελευταίος παίκτης. by Γιώργος Τσανάκας
20:10
Κόκκινη κάρτα στον Κριστιάνο Μπάτσι, βοηθό του Ραζβάν Λουτσέσκου, και στον Χερμάν Μπούργος, τεχνικό του Άρη επειδή είχαν κοκορομαχία με σπρωξίματα. by Γιώργος Τσανάκας
20:11
Τρομερή ένταση στο ματς... Οι δύο πάγκοι λίγο έλειψε να πιαστούν στα χέρια! by Γιώργος Τσανάκας
20:13
41' Κάρτα στον Σοάρες του ΠΑΟΚ τώρα... by Γιώργος Τσανάκας
20:15
20:15
Νέο λουκ για τον Πασχαλάκη... by Γιώργος Τσανάκας
20:15
Και μπόλικη βροχή στη Θεσσαλονίκη... by Γιώργος Τσανάκας
20:16
44' «Τζούφιο» σουτ του Σβαμπ με το κακό αριστερό του πόδι κι ενώ ήταν αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή. Άουτ η μπάλα... by Γιώργος Τσανάκας
20:17
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος στο πρώτο μέρος. by Γιώργος Τσανάκας
20:17
45' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
20:18
45'+1' Δοκάρι για τον Άρη! Φοβερή εκτέλεση φάουλ του Ματίγια, στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας. by Γιώργος Τσανάκας
20:18
45'+2' Νέα μεγάλη φάση για τον Άρη! Γρήγορα στην κόντρα οι γηπεδούχοι, ο Καμαρά σπάει στον Εμπακατά, αυτός παίζει ωραία κάθετα στον Μαντσίνι αλλά δεν θα μπορέσει να νικήσει τον Πασχαλάκη στο πλάγιο τετ-α-τετ. by Γιώργος Τσανάκας
20:20
45'+3' Αδύναμο διαγώνιο σουτ του Άκπομ, εύκολα ο Κουέστα. by Γιώργος Τσανάκας
20:22
Τέλος στο πρώτο μέρος! Ο Άρης προηγείται 1-0 του ΠΑΟΚ με το γκολ του Ντουκουρέ στο 17'. Καλύτεροι οι γηπεδούχοι, με περισσότερες και κλασικές ευκαιρίες, ενώ ο ΠΑΟΚ πέραν του πρώτου δεκαλέπτου δεν έχει καταφέρει να φανεί ανταγωνιστικός. Μπόλικη ένταση, νεύρα, μονομαχίες, κίτρινες κάρτες αλλά και από μία αποβολή στους... πάγκους των δύο ομάδων (για Μπάτσι και Μπούργος). by Γιώργος Τσανάκας
20:25
20:25
20:25
20:25
20:27
9-4 οι τελικές, 1-3 οι κάρτες στο πρώτο μέρος. 3-0 τα κόρνερ, επίσης. by Γιώργος Τσανάκας
20:38
46' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Αουγκούστο μέσα, ο Σβαμπ έξω. by Γιώργος Τσανάκας
20:39
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Γιώργος Τσανάκας
20:42
48' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Μαντσίνι κάνει το τσιμπητό πλασέ πάνω από τον Πασχαλάκη, απομακρύνει όμως η άμυνα του ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας
20:43
50' Σουτ του Ιτούρμπε στην κίνηση, η μπάλα πολύ άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:45
51' Διπλή μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ! Ο Βαρέλα κάνει κεφαλιά γύρισμα, πάνω στη γραμμή διώχνει η άμυνα του Άρη και στη συνέχεια το σουτ του Μιχάι κοντράρει στον Εμπακατά που έκανε σωτήριο τάκλιν. by Γιώργος Τσανάκας
20:47
54' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ που έχει μπει καλά στο δεύτερο μέρος. by Γιώργος Τσανάκας
20:48
Διώχνει η άμυνα του Άρη... by Γιώργος Τσανάκας
20:51
57' Φάουλ ακριβώς έξω από την περιοχή και πλάγια αριστερά για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
20:51
58' Εκτελεί ο Ματίγια, σε κόρνερ ο Πασχαλάκης. by Γιώργος Τσανάκας
20:53
60' Αλλαγές για τον Άρη. Ιτούρμπε και Πάλμα έξω, μέσα οι Γκάμα, Εντιαγέ. by Γιώργος Τσανάκας
20:53
60' Κεφαλιά του Ντουκουρέ, άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:54
60' Βάζει και Μπίσεσβαρ ο Λουτσέσκου, έξω ο Σοάρες. by Γιώργος Τσανάκας
20:55
Ενισχύει τη μεσαία του γραμμή ο Άρης, βάζοντας φρέσκα πόδια. Θέλει περισσότερη δημιουργία από τη μεριά του ο Λουτσέσκου. by Γιώργος Τσανάκας
20:56
63' Σουτ του Μιτρίτσα έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Κουέστα. by Γιώργος Τσανάκας
20:58
64' Μεγάλη φάση για τον Άρη! Υπέροχο ένα-δύο του Γκάμα με τον Εντιαγέ, ο πρώτος βγαίνει απέναντι από τον Πασχαλάκη και προσπαθεί να τον νικήσει, αλλά ο κίπερ του ΠΑΟΚ διώχνει σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
20:58
14-6 οι τελικές στο παιχνίδι! by Γιώργος Τσανάκας
20:59
66' Κάρτα στον Ντουκουρέ. by Γιώργος Τσανάκας
21:01
67' Γρήγορη κόντρα του Άρη και υπέροχο άνοιγμα του Καμαρά στον Μαντσίνι, ο τελευταίος κάνει το σουτ που κοντράρει στον Σίντκλεϊ. by Γιώργος Τσανάκας
21:04
71' Mε δέκα ο ΠΑΟΚ, αποβολή για τον Μιχάι! Ο Καμαρά ταλαιπωρεί Αουγκούστο και Μιχάι, τον τραβάνε αμφότεροι και τελευταίος ο Αλβανός στόπερ, με αποτέλεσμα να αντικρίσει δεύτερη κίτρινη και συνεπώς κόκκινη κάρτα. by Γιώργος Τσανάκας
21:06
Αλλάζουν οι αριθμητικές ισορροπίες στο ματς και ενώ έχει είκοσι λεπτά γεμάτα ακόμα. by Γιώργος Τσανάκας
21:06
73' Κάρτα στον Μαντσίνι. by Γιώργος Τσανάκας
21:07
74' Τέιλορ, Ίγγκασον μέσα, Σάστρε, Μιτρίτσα έξω για τον ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:08
74' Κάρτα στον Εντιαγέ. by Γιώργος Τσανάκας
21:08
21:11
78' Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Μέσα οι Ματέο, Μπεναλουάν, έξω οι Μαντσίνι, Καμαρά. by Γιώργος Τσανάκας
21:12
79' Ολιβέιρα αντί Άκπομ για τον ΠΑΟΚ. Επιστρέφει σε ματς μετά τις 12 Αυγούστου, όταν και ρήξη χιαστού. by Γιώργος Τσανάκας
21:19
85' Ο Σούντγκρεν στη θέση του Εμπακατά για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
21:20
86' Σουτάρα του Ολιβέιρα από τα 30 μέτρα, η μπάλα λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:24
Συμπληρώθηκαν τα 90. Tέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Τσανάκας
21:27
Ενάμιση λεπτό ακόμα... by Γιώργος Τσανάκας
21:28
90'+5' Κάρτα στον Σίντκλεϊ. by Γιώργος Τσανάκας
21:29
Τέλος στο ματς! Ο Άρης επικράτησε 1-0 του ΠΑΟΚ χάρη στο γκολ του Ντουκουρέ και γίνεται... αφεντικό για την Ευρώπη, αφού εδραιώθηκε στην τρίτη θέση. by Γιώργος Τσανάκας