Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του εξ αναβολής ντέρμπι της 30ής αγωνιστικής της Premier League, μεταξύ των Λίβερπουλ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο «Άνφιλντ». by Μανώλης Μουσουράκης
Σέντρα στις 22:00. by Μανώλης Μουσουράκης
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1 HD. by Μανώλης Μουσουράκης
Ας δούμε αρχικά τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
21:42
Λίβερπουλ (Γιούργκεν Κλοπ, 4-3-3): Άλισον - Άρνολντ, Μάτιπ, Φαν Ντάικ, Ρόμπερτσον - Φαμπίνιο, Χέντερσον, Τιάγκο - Ντίας, Σαλάχ, Μανέ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:43
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Κέλεχερ, Κονατέ, Μίλνερ, Κεϊτά, Γκόμεζ, Τζόουνς, Ζότα, Τσιμίκας, Οριγκί. by Μανώλης Μουσουράκης
21:44
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Ραλφ Ράνγκνικ, 3-4-1-2): Ντε Χέα - Λίντελοφ, Τζόουνς, Μαγκουάιρ - Ουάν-Μπισάκα, Πογκμπά, Μάτιτς, Νταλότ - Φερντάντες - Ράσφορντ, Ελάνγκα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:44
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Χέντερσον, Τέλες, Μπαϊγί, Χάνιμπαλ, Λίνγκαρντ, Μάτα, ΜακΤόμινεϊ, Γκαρνάτσο, Σάντσο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:45
Υπενθυμίζεται ότι ο Κριστιάνο Ρονάλντο δεν θα αγωνιστεί στο αποψινό ματς, προκειμένου να μείνει στο πλευρό της οικογένειάς του μετά τον θάνατο ενός από τα δύο νεογέννητα παιδιά του. by Μανώλης Μουσουράκης
21:46
Μάλιστα, οι φίλοι της Λίβερπουλ ετοιμάζουν μια πολύ ωραία κίνηση. Συγκεκριμένα, στο 7ο λεπτό του ντέρμπι (προς τιμήν του αριθμού στη φανέλα του Πορτογάλου άσου), θα υπάρξει ενός λεπτού... χειροκρότημα ως ένδειξη συμπαράστασης . by Μανώλης Μουσουράκης
21:47
Από εκεί και πέρα, παραμένουν εκτός για τους «κόκκινους διαβόλους» οι Βαράν, Σο, Φρεντ και Καβάνι. Χωρίς προβλήματα οι γηπεδούχοι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:47
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Μάρτιν Άτκινσον. by Μανώλης Μουσουράκης
21:50
Παραμένει στη 2η θέση και στο -1 από τη Μάντσεστερ Σίτι η Λίβερπουλ, μετά το 2-2 στο μεταξύ τους ντέρμπι. Στην 5η θέση και στο -3 από την τετράδα η Γιουνάιτεντ που προέρχεται από τη νίκη (3-2, χατ-τρικ Ρονάλντο) επί της Νόριτς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:56
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:58
Όλα έτοιμα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:00
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
22:02
Κυκλοφορεί την μπάλα στα πρώτα λεπτά η Λίβερπουλ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:05
5' ΓΚΟΛ η Λίβερπουλ! 1-0! Σκόρερ ο Ντίας! Πρώτη φάση στο ματς και γκολ για τους γηπεδούχους. Υπέροχη κυκλοφορία από την ομάδα του Κλοπ, ο Σαλάχ έκανε την παράλληλη σέντρα προς τον Ντίας, ο οποίος -χωρίς πίεση- σκόραρε με κοντινό πλασέ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:06
Παίρνει «φωτιά» το «Άνφιλντ»! by Μανώλης Μουσουράκης
22:08
7' Όλο το γήπεδο χειροκροτεί για τον Κριστιάνο Ρονάλντο! Υπέροχες εικόνες. Μάλιστα, έχουν σηκωθεί και κάποιες φανέλες του Πορτογάλου άσου από τους φίλους των γηπεδούχων. Χειροκροτεί και ο Κλοπ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:09
22:10
10' Πρόβλημα με Πογκμπά! Θα γίνει αναγκαστική αλλαγή, στη θέση του ο Λίνγκαρντ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:11
12' Υπέροχη βαθιά μπαλιά από τον Τιάγκο, βρήκε τον Ντίας, η κεφαλιά του οποίου όμως πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:12
Η Γιουνάιτεντ δεν μπορεί να βγάλει την μπάλα από την άμυνά της. by Μανώλης Μουσουράκης
22:14
74% ποσοστό κατοχής για τη Λίβερπουλ... by Μανώλης Μουσουράκης
22:16
16' Στιγμή για τη Λίβερπουλ. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ατομική ενέργεια από τον Τιάγκο, πέρασε στον Μανέ που έκανε το σουτ. Κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:17
Το παιχνίδι παίζεται στο αμυντικό τρίτο της Γιουνάιτεντ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:18
Τέταρτο κόρνερ για τη Λίβερπουλ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:19
19' Βολ πλανέ από τον Χέντερσον μετά την εκτέλεση του κόρνερ, περνά άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:20
by Μανώλης Μουσουράκης
22:20
22:20
22:21
22' ΓΚΟΛ η Λίβερπουλ! 2-0! Σκόρερ ο Σαλάχ! Ακόμα μια φάση με εξαιρετική και κάθετη κυκλοφορία από τους «κόκκινους», η μπάλα έφτασε στο ύψος του πέναλτι στον Σαλάχ, ο οποίος πλάσαρε εύστοχα. Τρομερή ασίστ από τον Μανέ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:24
Η Λίβερπουλ είναι η απόλυτη κυρίαρχος. Χωρίς να πατήσει γκάζι, έχει στριμώξει την -τελείως αποσυντονισμένη- Γιουνάιτεντ και προηγείται... χαλαρά με 2-0. by Μανώλης Μουσουράκης
22:27
Μανούρα Άρνολντ-Ντε Χέα στο 1-0: by Μανώλης Μουσουράκης
22:30
Τι παικταράς είναι αυτός ο Τιάγκο. Μιλάμε για τρομερά ποιοτικά αγγίγματα με την μπάλα... by Μανώλης Μουσουράκης
22:30
30' Φάση για τη Λίβερπουλ. Ο Σαλάχ συνέκλινε και σούταρε, με τον Ντε Χέα να μπλοκάρει. by Μανώλης Μουσουράκης
22:31
22:31
Μαζεμένα κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Μανώλης Μουσουράκης
22:34
Τρομερή, αλλά... ανολοκλήρωτη αντεπίθεση για τη Λίβερπουλ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:35
35' Ακυρώνεται -σωστά- ως οφσάιντ γκολ του Ντίας. Ήταν εκτεθειμένος κατά την πάσα του Φαμπίνιο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:38
38' Βαθιά μπαλιά για τον Ράσφορντ, δεν κατάφερε να κοντρολάρει. Είχε προϋποθέσεις, καθώς θα έβγαινε σε θέση τετ-α-τετ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:41
Μπορεί να φαίνεται ότι η Λίβερπουλ νικά 2-0 χωρίς να... ιδρώσει, ωστόσο το πρέσινγκ της (άρα και τα τρεξίματά της) έχει παίξει καταλυτικό ρόλο στην κυριαρχία της. by Μανώλης Μουσουράκης
22:42
Τελική ευθεία στο πρώτο ημίχρονο. Ακόμα 3 λεπτά για τα 45'. by Μανώλης Μουσουράκης
22:43
Χωρίς φάση εδώ και ώρα το παιχνίδι... by Μανώλης Μουσουράκης
22:44
44' Τώρα μια στιγμή για τη Λίβερπουλ. Μακρινό σουτ του Ντίας, μπλόκαρε ο Ντε Χέα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:45
Ένα το λεπτό του έξτρα χρόνου. by Μανώλης Μουσουράκης
22:47
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Η Λίβερπουλ θα πάει προηγούμενη 2-0 στα αποδυτήρια. Δικαιότατο αποτέλεσμα. Δεν υπάρχει Γιουνάιτεντ στο ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
22:47
Εδώ ο Σαλάχ που σκόραρε μετά από επτά «στείρους» αγώνες: Εικόνα live 21971120/106766.jpg by Μανώλης Μουσουράκης
23:00
Η Γιουνάιτεντ ετοιμάζεται για τη δεύτερη κίνησή της στο ματς με τον Σάντσο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:01
46' Τώρα η αλλαγή. Ο Σάντσο στη θέση του Τζόουνς. by Μανώλης Μουσουράκης
23:01
Οι δύο ομάδες έχουν επιστρέψει στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:03
Υπάρχει πρόβλημα λογικά με την ενδοεπικοινωνία του Μάρτιν Άτκινσον. Μικρή καθυστέρηση στην έναρξη του δεύτερου μέρους. by Μανώλης Μουσουράκης
23:05
23:05
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:07
23:09
Κυκλοφορεί την μπάλα η Λίβερπουλ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:14
Τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
23:15
55' Χλιαρό σουτ του Σάντσο, μπλόκαρε ο Άλισον. by Μανώλης Μουσουράκης
23:18
58' Εξαιρετική κάλυψη του Άρνολντ σε προσπάθεια του Σάντσο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:18
Αρκετά δραστήριος ο Σάντσο από τη στιγμή που μπήκε στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:20
Φωνές του Κλοπ προς τους παίκτες του... by Μανώλης Μουσουράκης
23:24
Έχει κερδίσει μέτρα η Γιουνάιτεντ στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
23:24
64' Μεγάλη φάση για τη Γιουνάιτεντ. Μεγάλη απόκρουση του Άλισον σε τετ-α-τετ με τον Ράσφορντ, «στοπ» και στον Σάντσο στην εξέλιξη της φάσης. Σηκώθηκε λανθασμένα το σημαιάκι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:28
68' ΓΚΟΛ η Λίβερπουλ! 3-0! Σκόρερ ο Μανέ! Παράλληλο γύρισμα του Ντίας από αριστερά, πλασέ στην κίνηση από τον Μανέ από το σημείο του πέναλτι και 3-0. Απλά, σβηστά... by Μανώλης Μουσουράκης
23:30
70' Ο Ντίας (γκολ και ασίστ) παραχωρεί τη θέση του στον Ζότα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:35
23:36
23:40
79' Ωραία προσπάθεια του Ρόμπερτσον από αριστερά, διώχνει σε κόρνερ ο Νταλότ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:40
80' Ο Τιάγκο παραχωρεί τη θέση του στον Κεϊτά. by Μανώλης Μουσουράκης
23:41
Εξαιρετικό ματς από τον Τιάγκο, ο οποίος αποθεώνεται από το «Άνφιλντ»! by Μανώλης Μουσουράκης
23:45
85' ΓΚΟΛ η Λίβερπουλ! 4-0! Σκόρερ ο Σαλάχ! Τρομερή μπαλιά του Ζότα, ο Σαλάχ την αξιοποιεί και γράφει το 4-0. by Μανώλης Μουσουράκης
23:47
Εννιά γκολ φέτος από τη Λίβερπουλ κόντρα στη Γιουνάιτεντ. Δύο νίκες στο πρωτάθλημα σε μία σεζόν μετά από εκείνη της 2013-14. by Μανώλης Μουσουράκης
23:49
23:53
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. Προφανώς διαδικαστικά... by Μανώλης Μουσουράκης
23:54
Η Λίβερπουλ θα πάει στο +2 από τη Σίτι, αλλά και με ένα παιχνίδι περισσότερο. Για πρώτη φορά στην κορυφή μετά την 1η Οκτωβρίου. by Μανώλης Μουσουράκης
23:54
Τέλος στο ματς! Η Λίβερπουλ επικρατεί 4-0 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. by Μανώλης Μουσουράκης