Παναθηναϊκός-Λαμία

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Κύπελλο Ελλάδας.

18:40
18:41
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με την Λαμία, στο πρώτο μεταξύ τους ματς για τα ημιτελικά του Κυπέλλου, στη Λεωφόρο. by www.sport-fm.gr
18:42
18:43
18:43
Μετά και τη νίκη κόντρα στον «αιώνιο» αντίπαλο πριν λίγες μέρες, η ψυχολογία αλλά και η αγωνιστική κατάσταση του «τριφυλλιού» βρίσκεται στα… ύψη, με την προσπάθεια που γίνεται για την Ευρώπη φυσικά να συνεχίζεται και τον στόχο του Κυπέλλου να είναι... εφικτός. by www.sport-fm.gr
18:44
Tην ίδια ώρα, η ομάδα της Φθιώτιδας διανύει άσχημη περίοδο αφού μάλιστα κινδυνεύει να υποβιβαστεί απευθείας αν την προσπεράσει ο Απόλλων Σμύρνης! by www.sport-fm.gr
18:45
Επιστρέφοντας στα… φρέσκα, τώρα, στον πάγκο των γηπεδούχων κάθονται οι Διούδης, Αλεξανδρόπουλος, Καρλίτος, Χατζηγιοβάνης, Σάντσες, Σιδεράς, Σάρλια. Βιτάλ και Μαουρίσιο. by www.sport-fm.gr
18:46
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων βρίσκονται οι Τρόπουλος, Τζανδάρης, Μανούσος, Σίμον, Βλαχομήτρος, Μπανγκουρά, Βύντρα, Ρόμανιτς και Γκέντσογλου by www.sport-fm.gr
18:47
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Αναστάσιος Σιδηρόπουλος από την ΕΠΣ Δωδεκανήσου, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Άγγελος Ευαγγέλου από την ΕΠΣ Αθηνών. by www.sport-fm.gr
18:50
Δεν είναι γεμάτο το «Απόστολος Νικολαΐδης», ωστόσο υπάρχει αρκετός κόσμος στις κερκίδες! Εικόνα live 21971141/28329.jpg by www.sport-fm.gr
18:51
18:57
18:58
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
18:59
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by www.sport-fm.gr
18:59
19:01
19:03
2' Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, μετά την σέντρα του Γκατσίνοβιτς από δεξιά, ο Αϊτόρ πετάγεται στο δεύτερο δοκάρι αλλά σουτάρει ψηλά! by www.sport-fm.gr
19:10
19:11
11' Ο Τάιρον ψάχνει τον Ελευθεριάδη με ωραία πάσα, αλλά ο Μπρινιόλι βγαινει και καθαρίζει την φάση... by www.sport-fm.gr
19:12
11' Επίκινδυνιο γύρισμα του Χουάνκαρ από αριστερά, διώχνει όπως όπως ο Τζανετόπουλος. by www.sport-fm.gr
19:14
13' Σέντρα του Αϊτόρ από τα αριστερά, για τον επερχόμενο Παλασιος, ο Σαράνοφ βγαίνει και διώχνει με γροθιές, αλλά τραυματίζεται από τον Μαζουλουξή και ακολουθεί διακοπή. Εικόνα live 21971141/15174.jpg by www.sport-fm.gr
19:17
19:19
18' Αρχίζει ξανά το ματς ενώ θα κρατηθούν πέντε λεπτά καθυστερήσεις λόγω του περιστατικού. by www.sport-fm.gr
19:20
19' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Ιωαννίδη που γίνεται αποδέκτης της εξαιρετικής κάθετης πάσας του Κώτσιρα, πατάει περιοχή και με φοβερή εκτέλεση με το αριστερό ανοίγει το σκορ για την ομάδα του... by www.sport-fm.gr
19:21
19:22
19:23
22' Εκτέλεση από τον Αϊτόρ, ο Ιωαννίδης δεν μπορεί σκοράρει ξανά, αφού ο Λούκας βάζει την κόντρα και διώχνει ξανά σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
19:23
19:24
23' Νέα καλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους, με τον Αϊτόρ να σπάει την μπάλα για τον Γκατσίνοβιτς, που σουτάρει από θέση μέσα αριστερά, αλλά αστοχεί για λίγο! by www.sport-fm.gr
19:32
31' Πρώτη τελική για τους φιλοξενούμενους, με το σουτ του Ελευθεριάδη από θέση μέσα αριστερά να περνάει ωστόσο ψηλά άουτ. by www.sport-fm.gr
19:35
33' Μια ακόμα καλή φάση για τον Παναθηναϊκό, με τον Αϊτόρ να κάνει το σουτ έξω από την περιοχή αλλά τη μπάλα να περνάει άουτ. by www.sport-fm.gr
19:37
36' Διαμαρτυρίες στον Παναθηναϊκό, για πέναλτι μετά από χέρι του Τζανετόπουλου το οποίο ωστόσο δεν καταλογίζεται, κακώς. by www.sport-fm.gr
19:37
36' Χαμένη ευκαιρία για το «τριφύλλι» για το 2-0, με τον Παλάσιος να μην μπορεί να σκοράρει με προβολή, μετά την σέντρα του Χουάνκαρ. by www.sport-fm.gr
19:42
19:44
43' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, καθώς ο Χουάνκαρ κάνει την σέντρα από αριστερά, αλλά ο Σαραμαντάς προλαβαίνει τον Ιωαννίδη πριν αυτός στείλει την μπάλα στα δίχτυα της Λαμίας από κοντά! by www.sport-fm.gr
19:45
'Ενα... κουβάρι οι «πράσινοι», πανηγυρίζουν για το υπέρ τους 1-0 Εικόνα live 21971141/59613.jpg by www.sport-fm.gr
19:47
45' Καλή στιγμή για την Λαμία με την σέντρα του Νούνιες από δεξιά για τον Ελευθεριάδη, τον οποίο προλαβαίνει ο Κώτσιρας και διώχνει σε πλάγιο. by www.sport-fm.gr
19:48
19:52
45'+5' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Λαμία, με τον Νούνιες να κλέβει την μπάλα από τον Βέλεθ, να πασάρει στον επερχόμενο Τάιρον, αλλά εκείνον να σουτάρει ψηλά αν και αμαρκάριστος! by www.sport-fm.gr
19:53
45'+7' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, προβάδισμα για τον Παναθηναϊκό με 1-0 επί της Λαμάις, χάρη στο τέρμα του Ιωαννίδη στο 19'. by www.sport-fm.gr
20:08
Η Λαμία θα κάνει αλλαγή με τον Μαζουλουξή να βγαίνει και τον Σιμόν να τον αντικαθιστά. by www.sport-fm.gr
20:09
20:10
20:12
20:13
48' Πρώτη ευκαιρία στην επανάληψη, με τον Παλάσιος να σεντράρει από δεξιά, τον Ιωαννίδη να σουτάρει στο πρώτο δοκάρι υπό την πίεση του Τζανετόπουλου και τον Σαράνοφ να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια. by www.sport-fm.gr
20:16
50' Ωραία πάσα του Αϊτόρ στον Παλάσιος, που καθυστερεί ωστόσο να σουτάρει, με τον Σαράνοφ να πέφτει στα πόδια του και να μπλοκάρει. by www.sport-fm.gr
20:17
20:18
53' Κόρνερ γα τον Παναθηναϊκό, μετά από ωραία ενέργεια του Σένκεφελντ, περνάει ανεκμετάλλευτο. by www.sport-fm.gr
20:21
56' Κλέψιμο και μακρινό σουτ του Βιγιαφάνιες, διώχνει σε κόρνερ με το κεφάλι ο Μπεχαράνο. by www.sport-fm.gr
20:22
57' Πολύ καλή στιγμή για το 2-0 από τους «πράσινους», με τον Γκατσίνοβιτς να εκτελεί από δεξιά και τον Βέλεθ να κάνει την κεφαλιά αμαρκάριστος, αλλά να αστοχεί, στέλνοντας την μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Σαράνοφ! by www.sport-fm.gr
20:23
59' Νέα καλή προσπάθεια του Βιγιαφάνιες, με σουτ εκτός περιοχης, κοντράρει η μπάλα στον Σιμόν και περνάει κόρνερ... by www.sport-fm.gr
20:26
61' Λάθος γύρισμα του Χουάνκαρ, προλαβαίνει και δοώχνει με τλάκλιν προ του Ελευθεριάδη πο Σένκεφελντ. by www.sport-fm.gr
20:27
20:28
63' Μια ακόμα κλασική ευκαιρία του Παναθηναϊκού, όταν μετά από δυο διαδοχικά κόρνερ, ο Ιωαννίδης πήρε την κεφαλιά αλλά ο Σαράνοφ πετάχτηκε κι έδιωξε εντυπωσιακά ξανά σε κόρνερ! by www.sport-fm.gr
20:29
64' Από την εκτέλεση του κόρνερ από αριστερά από τον Βιγιαφάνιες, ο Γκατσίνοβιτς έκανε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, αλλά αστόχησε για λίγο... by www.sport-fm.gr
20:35
70' Διπλή αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Τζανδάρης και Ρόμανιτς παίρνουν τις θέσεις των Τάιρον και Ελευθεριάδη αντίστοιχα. by www.sport-fm.gr
20:36
72' Σέντρα του Χουάνκαρ από αριστερά, κεφαλιά του Γκατσίνοβιτς, κόρνερ για τους γηπεδούχους. by www.sport-fm.gr
20:37
20:38
73' Νέα ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Σένκεφελντ να κάνει την κεφαλιά αλλά να στέλνει τη μπάλα άουτ. by www.sport-fm.gr
20:38
20:43
78' Απίστευτη χαμένη φάση για τον Παναθηναϊκό, με τον Αίτόρ να μην μπορεί να νικήσει τον Σαράνοφ στο τετ α τετ, που έδιωξε σε κόρνερ με μια ακόμα φοβερή επέμβαση! by www.sport-fm.gr
20:44
20:45
20:47
20:48
84' Υπέροχη πάσα του Παλάσιος, βρήκε τον Καρλίτος εντός περιοχής, αλλά καθυστέρησε ο τελευταίος. by www.sport-fm.gr
20:50
85' Ο Αλεξανδρόπουλος στη θέση του Ιωαννίδη. Με 4-3-3 συνεχίζουν οι «πράσινοι». by www.sport-fm.gr
20:51
20:52
20:53
20:54
89' Φάση για τον Παναθηναϊκό. Γύρισε κι εκτέλεσε εντός περιοχής ο Καρλίτος, με τον Τζανετόπουλο να βάζει σπουδαίο «στοπ». by www.sport-fm.gr
20:56
20:57
20:58
Στο έδαφος ο Προβυδάκης. Ο Τάσος Σιδηρόπουλος ενημερώνει ότι θα κρατηθεί επιπλέον χρόνος. by www.sport-fm.gr
21:00
90'+6' Στρίμωξε τη Λαμία ο Παναθηναϊκός, αλλά δεν κατάφερε να κάνει το σουτ. by www.sport-fm.gr
21:01
Συμπληρώθηκαν τα έξι λεπτά, ωστόσο θα κρατηθούν ακόμα δύο. Υπήρξαν και δύο τραυματισμοί (Σαραμαντάς και Προβυδάκης). by www.sport-fm.gr
21:03
Τέλος στο παιχνίδι. Ο Παναθηναϊκός θα κάνει το πρώτο βήμα για την πρόκρισή του στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας, επικρατώντας 1-0 της Λαμίας στη Λεωφόρο. «Φτωχό» το σκορ για το «τριφύλλι», το οποίο δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, ωστόσο βρήκε απέναντί του έναν εξαιρετικό Σαράνοφ. Σκόρερ ο Ιωαννίδης στο 19'. by www.sport-fm.gr