Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Ευρωλίγκα.

20:11
Καλησπέρα σας! by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:15
Η μεγάλη ώρα έφτασε για τον Ολυμπιακό! Οι «ερυθρόλευκοι» υποδέχονται στο ΣΕΦ τη Μονακό στο πρώτο ματς των playoffs της Ευρωλίγκας. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:15
Στις 21:00 το τζάμπολ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:20
Το γήπεδο αναμένεται να είναι κατάμεστο, καθώς η ομάδα του Πειραιά έχει ανακοινώσει ήδη sold out για το αποψινό ματς. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:21
Μάλιστα, το αποψινό παιχνίδι θα είναι και ιδιαίτερο, καθώς θα βραβευτεί ο Βασίλης Σπανούλης, ως θρύλος της Ευρωλίγκας. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:21
Από 'κει και πέρα, στο αγωνιστικό κομμάτι προέκυψε πρόβλημα της τελευταίας στιγμής στον Ολυμπιακό. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:22
Ο Χασάν Μάρτιν θα είναι ο μοναδικός απών, εξαιτίας ενός αιματώματος στον μηρό. Διαβάστε εδώ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:29
Θυμίζουμε πως το ζευγάρι αυτό είναι ο δεύτερος απέναντι στον έβδομο. Ο Ολυμπιακός ολοκλήρωσε την κανονική περίοδο με ρεκόρ 19-9 και η Μονακό με 15-13. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:42
Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, στο ΣΕΦ, οι «ερυθρόλευκοι» είχαν επικρατήσει 86-65, ενώ στον δεύτερο γύρο η ομάδα του Πριγκιπάτου είχε επικρατήσει 92-72. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:43
Διαιτητές του αγώνα είναι οι Σρέτεν Ράντοβιτς (Κροατία), Εμίλιο Πέρεθ (Ισπανία) και Μίλαν Νέντοβιτς (Σλοβενία). by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:50
Σε περίπου δέκα λεπτά το τζάμπολ του ματς. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:54
Αυτή την στιγμή η επίσημη παρουσίαση των δύο ομάδων. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:57
Η παρουσίαση ολοκληρώθηκε και τώρα όλο το ΣΕΦ είναι στο... πόδι! Η Ευρωλίγκα τιμά τον Βασίλη Σπανούλη ως θρύλο της διοργάνωσης, με την κερκίδα να φωνάζει διαρκώς το όνομά του. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:58
Στο κέντρο του γηπέδου εκτός από τον «Kill Bill» είναι οι Παναγιώτης και Γιώργος Αγγελόπουλος, αλλά και ο Τζόρντι Μπερτομέου. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20:59
Με τους Φαλ, Βεζένκοφ, Παπανικολάου, Ντόρσεϊ και Γουόκαπ ξεκινά ο Ολυμπιακός. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:00
«Σας ευχαριστώ όλους για το χειροκρότημά σας. Πάμε να βοηθήσουμε την ομάδα να πάει στο Final 4», είπε ο Βασίλης Σπανούλης όταν πήρε το μικρόφωνο μετά τη βράβευσή του. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:16
Τέλος στην πρώτη περίοδο, με τον Ολυμπιακό να είναι πίσω με 15-8 κόντρα στη Μονακό. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:20
Βολές για τον Βεζένκοφ, ο οποίος παραλίγο να πετύχει και το καλάθι. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:21
10-15, με 2/2 βολές. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:21
Σχόλιο Χρήστου Ρομπόλη: Η Μονακό έχει πάρει το ρίσκο να κλείσει προς τα μέσα αφήνοντας το μακρινό σουτ στον Ολυμπιακό. Μέχρι τώρα ο Ομπράντοβιτς δικαιώνεται, καθώς οι γηπεδούχοι είναι αρκετά νευρικοί από μακριά έχοντας 0/7 τρίποντα. Σκληρό ματς εκατέρωθεν, ξέραμε ότι τέτοιο μπάσκετ μπορεί να παίξει ο Ολυμπιακός, αποδεικνύεται πως και η Μονακό μπορεί να παίξει άμυνα όταν αποφασίσει. Το βράδυ δεν θα είναι εύκολο. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:38
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, με τον Ολυμπιακό να προηγείται 33-26 της Μονακό. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:43
Σχόλιο Χρήστου Ρομπόλη: Ο Ολυμπιακός ανέβασε την ένταση στην άμυνά του οδηγώντας σε 5 λάθη στο πρώτο 5λεπτο της δεύτερης περιόδου τη Μονακό και βρήκε επιτέλους μακρινό σουτ (4/6 τρίποντα στη δεύτερη περίοδο). Δεν ήθελε και πολύ για να γυρίσει το μομέντουμ. Το θετικό είναι πως ο Μπαρτζώκας πήρε αρκετά πράγματα από τον πάγκο του, ενώ η άμυνα πάνω στον Τζέιμς έχει καταφέρει να τον κάνει ως τώρα αρνητικό για την ομάδα του. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:53
Έναρξη του δεύτερου μέρους, με τη Μονακό στην επίθεση. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:54
33-28 με τον Ντιαλό, ύστερα από δικό του επιθετικό ριμπάουντ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:55
Λάθος από τον Γουόκαπ και σωστό φάουλ του Ντόρσεϊ για να σταματήσει τον αιφνιδιασμό των Μονεγάσκων. by Παναγιώτης Κεφαλάς
21:56
Κλέψιμο του Παπανικολάου και φάουλ του Λι στον Ντόρσεϊ. Δεν είναι για βολές. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:01
40-30 με κάρφωμα του Γουόκαπ, ύστερα από δικό του κλέψιμο! by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:16
Τέλος στην τρίτη περίοδο, με τον Ολυμπιακό να προηγείται 50-36 της Μονακό. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:18
Έναρξη της τέταρτης περιόδου, με τον Ολυμπιακό στην επίθεση. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:18
Άστοχο τρίποντο του ΜακΚίσικ, από τη γωνία. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:19
52-36 με λέι απ του Σλούκα, στον αιφνιδιασμό, ύστερα από κλέψιμο του ΜακΚίσικ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:19
52-38 με κάρφωμα του Χολ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:19
52-40 με κάρφωμα του Χολ, στον αιφνιδιασμό. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:20
Σχόλιο Χρήστου Ρομπόλη: Ο Ολυμπιακός ελέγχει απόλυτα την κατάσταση στο ματς με αφετηρία την άμυνά του που ήταν εξαιρετική από το πρώτο λεπτό. Ο Μάικ Τζέιμς έχει αποσυντονιστεί και αποσυντονίσει την ομάδα του, ενώ οι γηπεδούχοι με πλουραλισμό στην επίθεση κρατά πολύ γερά το... 1-0. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:21
22:21
54-40, με 2/2 βολές. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:23
Βολές για τον Χολ, ύστερα από φάουλ του ΜακΚίσικ, το οποίο θα εξετάσουν οι διαιτητές εάν ήταν αντιαθλητικό. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:32
Νέο λάθος από τη Μονακό, καθώς της έμεινε η μπάλα στα χέρια και έληξε ο χρόνος! by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:37
Λήξη της αναμέτρησης, με τον Ολυμπιακό να νικά 71-54 τη Μονακό για το 1-0 στα playoffs! by Παναγιώτης Κεφαλάς
22:40
Επόμενο ματς της σειράς ξανά στο ΣΕΦ τη Μεγάλη Παρασκευή στις 19:00. by Παναγιώτης Κεφαλάς