Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Champions League.

Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Μάντσεστερ Σίτι-Ρεάλ Μαδρίτης! by Μανώλης Μουσουράκης
Πρώτο παιχνίδι των δύο ομάδων για τα ημιτελικά του Champions League. by Μανώλης Μουσουράκης
21:36
Στις 22:00 η σέντρα στο «Έτιχαντ». by Μανώλης Μουσουράκης
21:37
Το ματς θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1 HD. by Μανώλης Μουσουράκης
21:38
Η ρεβάνς είναι προγραμματισμένη για την επόμενη Τετάρτη (4/5). Ο νικητής θα αντιμετωπίσει τον αντίστοιχο του ζευγαριού Λίβερπουλ-Βιγιαρεάλ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:39
Ας δούμε τις αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
21:39
Μάντσεστερ Σίτι (4-3-3): Έντερσον – Στόουνς, Ντίας, Λαπόρτ, Ζιντσένκο – Ντε Μπρόινε, Ρόντρι, Μπερνάρντο Σίλβα – Μάχρεζ, Ζεσούς, Φόντεν. by Μανώλης Μουσουράκης
21:40
Ρεάλ Μαδρίτης (4-3-3): Κουρτουά - Καρβαχάλ, Μιλιτάο, Αλάμπα, Μεντί - Κρόος, Μόντριτς, Βαλβέρδε - Ροντρίγκο, Μπενζεμά, Βινίσιους. by Μανώλης Μουσουράκης
21:40
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Στέφεν, Κάρσον, Ακέ, Στέρλινγκ, Γκιντογκάν, Γκρίλις, Φερναντίνιο, Ίγκαν-Ράιλι, Εμπέτε, Πάλμερ, ΜακΆτι, Λάβια. by Μανώλης Μουσουράκης
21:40
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Λούνιν, Φουιντίας, Βαγιέχο, Νάτσο, Ασένσιο, Μαρσέλο, Κασεμίρο, Βάσκεθ, Μπέιλ, Θεμπάγιος, Ίσκο, Καμαβινγκά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:45
Χωρίς τον τιμωρημένο Κανσέλο και τον τραυματία Γουόκερ η Σίτι. Εκτός οι Αζάρ, Γιόβιτς και Ντίας για τη Ρεάλ, ενώ ο Κασεμίρο ξεκινά από τον πάγκο λόγω ανετοιμότητας. by Μανώλης Μουσουράκης
21:46
Υπενθυμίζεται ότι δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας μετά τα δύο 90άλεπτα, θα ακολουθήσει ημίωρη παράταση κι εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:48
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Ρουμάνος Ίστβαν Κόβακς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:50
Για να φτάσει έως εδώ, η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα απέκλεισε μετά τους ομίλους κατά σειρά Σπόρτινγκ Λισαβόνας και Ατλέτικο Μαδρίτης, ενώ εκείνη του Κάρλο Αντσελότι ξεπέρασε τα εμπόδια των Παρί Σεν Ζερμέν και Τσέλσι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:52
Αμφότερες στην κορυφή της βαθμολογίας στα πρωταθλήματά τους. Βέβαια, η Ρεάλ χρειάζεται μόλις έναν βαθμό για να κατακτήσει τη La Liga, την ώρα που η Σίτι συνεχίζει τη μεγάλη μάχη με τη Λίβερπουλ (στο +1 οι «πολίτες»). by Μανώλης Μουσουράκης
21:55
by Μανώλης Μουσουράκης
21:55
Τρομερή ατμόσφαιρα αυτή τη στιγμή στο «Έτιχαντ»! by Μανώλης Μουσουράκης
21:57
Έξι φορές έχουν συναντηθεί οι δύο ομάδες. Από δύο νίκες η κάθε μία. Τελευταία τους παιχνίδια στη σεζόν 2019-20 για τη φάση των «16» του Champions League, με τους Άγγλους να επικρατούν και στα δύο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:58
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:59
Ηχεί ο ύμνος του Champions League! by Μανώλης Μουσουράκης
22:01
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
22:02
Ασφυκτικό πρέσινγκ στα πρώτα λεπτά από τους «πολίτες»! by Μανώλης Μουσουράκης
22:03
2' ΓΚΟΛ η Μάντσεστερ Σίτι! 1-0! Σκόρερ ο Ντε Μπρόινε! Υπέροχη προσπάθεια από τον Μάχρεζ, που συνέκλινε και με εξαιρετικό τσίμπημα βρήκε στην «καρδιά» της περιοχής τον Βέλγο χαφ, ο οποίος με γυριστή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:06
22:07
Εξαιρετικό ξεκίνημα από τους γηπεδούχους. by Μανώλης Μουσουράκης
22:07
6' Ωραία κυκλοφορία από τους Μαδριλένους στο όριο της αντίπαλης περιοχής, ωστόσο στο τέλος τα χάλασαν... by Μανώλης Μουσουράκης
22:08
22:12
Συμπληρώσαμε δέκα λεπτά παιχνιδιού. Η Σίτι συνεχίζει να κυκλοφορεί την μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:12
11' ΓΚΟΛ η Σίτι! 2-0! Σκόρερ ο Ζεσούς! Σέντρα του Ντε Μπρόινε από τα αριστερά, με τον Αλάμπα να μην διώχνει πειστικά και τον Ζεσούς να το εκμεταλλεύεται σκοράροντας από κοντά. by Μανώλης Μουσουράκης
22:14
Δύο φάσεις, δύο γκολ για τους γηπεδούχους! Όλα ξεκινούν από το εξαιρετικό τους πρέσινγκ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:14
22:17
16' Φάση για τη Σίτι. Υπέροχη μπαλιά στην πλάτη της άμυνας προς τον Φόντεν, εξαιρετικό κατέβασμα από τον Άγγλο μεσοεπιθετικό, με την παράλληλη σέντρα του να κόβεται. by Μανώλης Μουσουράκης
22:19
17' Ευκαιρία για τη Ρεάλ. Πάτησαν περιοχή οι φιλοξενούμενοι (μετά από ώρα), με το πλασέ του Βινίσιους να κοντράρει και να περνά κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:21
Να σημειωθεί ότι το πρώτο γκολ της Σίτι επιτεύχθηκε στα 93'', όντας το πιο γρήγορο στην ιστορία των «πολιτών» στο Champions League. by Μανώλης Μουσουράκης
22:21
22:22
22:22
22:24
Άμυνα με βάθος από το ξεκίνημα για τη Ρεάλ. Η Σίτι την έχει κλείσει στα καρέ της, ενώ όταν της επιτρέπεται να τρέξει στην κόντρα, η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα είναι... φωτιά. by Μανώλης Μουσουράκης
22:24
22:27
25' Δοκάρι για τη Ρεάλ, αλλά ως μη γενόμενη η φάση λόγω οφσάιντ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:27
26' Τεράστια ευκαιρία για τη Σίτι. Βγήκαν στην κόντρα οι γηπεδούχοι, με το διαγώνιο σουτ του Μάχρεζ να καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. «Τρελάθηκε» ο Γκουαρδιόλα με τον παίκτη του, ο οποίος δεν έσπασε την μπάλα στην «καρδιά» της περιοχής, όπου βρισκόταν ολομόναχος ο Φόντεν. by Μανώλης Μουσουράκης
22:30
29' Πάτησε περιοχή ο Βινίσιους, το γύρισμά του όμως προς τον Μπενζεμά ήταν κακό. by Μανώλης Μουσουράκης
22:31
29' Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία για τη Σίτι. Τεράστιο το κενό στα μετόπισθεν της Ρεάλ, ξεχύθηκαν στην αντεπίθεση οι «πολίτες», όμως το διαγώνιο σουτ του Φόντεν -ύστερα από το εξαιρετικό πέρασμα του Ντε Μπρόινε- έφυγε δίπλα από το αριστερό δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:32
22:32
31' Μακρινό σουτ του Ζιντσένκο, περνά άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:34
33' ΓΚΟΛ η Ρεάλ Μαδρίτης! 2-1! Σκόρερ -ποιος άλλος- ο Καρίμ Μπενζεμά! Σέντρα του Μεντί, μονοκόμματο σουτ με το αριστερό από τον Γάλλο παικταρά και η μπάλα στα δίχτυα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:35
Και πάνω που είχε αρχίσει να πιέζει η Ρεάλ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:36
35' Φάση για τη Ρεάλ. Διαγώνιο σουτ εντός περιοχής από τον Ροντρίγκο, έδιωξε σε κόρνερ ο Έντερσον. by Μανώλης Μουσουράκης
22:37
Ανεβάζει ρυθμούς η Ρεάλ μετά το αποκαρδιωτικό ξεκίνημά της. by Μανώλης Μουσουράκης
22:37
36' Αναγκαστική αλλαγή για τη Σίτι! Ο Φερναντίνιο στη θέση του Στόουνς, ο οποίος άρχισε με ενοχλήσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
22:38
22:38
22:39
Τρομερός ρυθμός στο πρώτο ημίχρονο της συνάντησης. by Μανώλης Μουσουράκης
22:41
Ο Καρίμ Μπενζεμά έφτασε τις 600 συμμετοχές με τη φανέλα της Ρεάλ Μαδρίτης και «έπιασε» τον θρυλικό Πάκο Χέντο στην 7η θέση του σχετικού πίνακα! Διαβάστε εδώ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:44
43' «Αλήτικο» άδειασμα του Ζεσούς στον Μιλιτάο, κέρδος του κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:45
22:46
45' Φάουλ σε καλή θέση για τη Σίτι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:46
Πάνω στο τείχος η εκτέλεση από τον Ντε Μπρόινε. by Μανώλης Μουσουράκης
22:46
Ένα το λεπτό του έξτρα χρόνου. by Μανώλης Μουσουράκης
22:47
45'+1' Επικίνδυνο γύρισμα του Μάχρεζ από δεξιά, απομάκρυνε η άμυνα της Ρεάλ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:48
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Η Σίτι θα πάει προηγούμενη 2-1 στα αποδυτήρια εκμεταλλευόμενη το καταιγιστικό της ξεκίνημα. Ντε Μπρόινε (2') και Ζεσούς (11') τα γκολ για τους γηπεδούχους, μείωσε στο 33' ο Μπενζεμά. by Μανώλης Μουσουράκης
22:56
23:03
Οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:04
Πρώτη αλλαγή για τη Ρεάλ. Ο Νάτσο θα μπει στη θέση του Αλάμπα. Υπενθυμίζεται ότι ο Γερμανός αμυντικός ήταν αμφίβολος για το ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
23:04
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
23:06
48' Δοκάρι για τη Σίτι! Ο Μάχρεζ τσίμπησε την μπάλα από τον Μιλιτάο, πάτησε ολομόναχος περιοχής, με το πλασέ του να σταματά στο δεξί δοκάρι. Ο Φόντεν πήρε το «ριμπάουντ», πλάσαρε, όμως ο Καρβαχάλ έδιωξε πριν περάσει η μπάλα τη γραμμή. by Μανώλης Μουσουράκης
23:08
Εξαιρετικό ξεκίνημα από τη Σίτι και στο δεύτερο ημίχρονο! by Μανώλης Μουσουράκης
23:11
52' Κόντραρε στον Μιλιτάο το σουτ του Ντε Μπρόινε από το ύψος της μεγάλης περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
23:11
53' ΓΚΟΛ η Σίτι! 3-1! Σκόρερ ο Φόντεν! Παράλληλο γύρισμα του Φερναντίνιο από δεξιά, με τον Φόντεν να πετάγεται στο ύψος της μικρής περιοχής σκοράροντας με καρφωτή κεφαλιά. Όλα ξεκίνησαν πάλι από το πρέσινγκ των γηπεδούχων. by Μανώλης Μουσουράκης
23:14
55' ΓΚΟΛ η Ρεάλ Μαδρίτης! 3-2! Σκόρερ ο Βινίσιους! Τι ματσάρα βλέπουμε! Τρομερή προσποίηση του Βινίσιους στον Φερναντίνιο στη σέντρα, κουβάλησε την μπάλα μέχρι την περιοχή, όπου και πλάσαρε για το 3-2. by Μανώλης Μουσουράκης
23:16
23:20
Πιέζει ψηλά η Σίτι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:20
62' Επικίνδυνη σέντρα εντός περιοχής από τον Μπενζεμά, έδιωξαν οι γηπεδούχοι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:21
Πάνω-κάτω η μπάλα, τι ματσάρα... by Μανώλης Μουσουράκης
23:21
23:23
23:27
68' Μεγάλη φάση για τη Σίτι. Σέντρα-σουτ του Ντε Μπρόινε, βρήκε τον Λαπόρτ που είχε μείνει ψηλά, με το μονοκόμματο σουτ του στόπερ των γηπεδούχων να πηγαίνει πάνω στον Κουρτουά. by Μανώλης Μουσουράκης
23:29
70' Ο Καμαβινγκά στη θέση του Ροντρίγκο για τη Ρεάλ. Θέλει να οχυρώσει τον άξονα της ομάδας του ο Ανσελότι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:31
Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά. Λογικό, δεν γίνεται να παίζουν στα «κόκκινα» επί 90'. by Μανώλης Μουσουράκης
23:33
74' ΓΚΟΛ η Σίτι! 4-2! Σκόρερ ο Μπερνάρντο Σίλβα! Αρχικά δόθηκε πλεονέκτημα σε πτώση του Ντε Μπρόινε εκτός περιοχής, η μπάλα έφτασε στον Σίλβα που με σουτάρα σκόραρε για το 4-2. Οι παίκτες της Ρεάλ έμειναν «παγωμένοι». by Μανώλης Μουσουράκης
23:35
76' Τρομερή ευκαιρία για τη Σίτι. Μπάσιμο του Μάχρεζ από δεξιά, έκανε και το σουτ από δύσκολη γωνία, με την μπάλα να φεύγει παράλληλα με την τελική γραμμή. by Μανώλης Μουσουράκης
23:36
Ο Γκουαρδιόλα ζητά από το «Έτιχαντ» να ξεσηκωθεί! Ο Ισπανός τεχνικός θέλει από την ομάδα του να καθαρίσει την πρόκριση. Ήδη έχει σπαταλήσει πολλές ευκαιρίες και η Ρεάλ είναι πάντα Ρεάλ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:36
23:37
78' Αδύναμο σουτ του Μόντριτς, έφυγε έξω. by Μανώλης Μουσουράκης
23:38
79' Ο Θεμπάγιος στη θέση του Μόντριτς. by Μανώλης Μουσουράκης
23:39
80' Πέναλτι για τη Ρεάλ! Χέρι του Λαπόρτ. Η μπάλα πήγε από το κεφάλι του στο χέρι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:40
Ελέγχθηκε η φάση. Μπενζεμά πάνω από την μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:41
82' ΓΚΟΛ η Ρεάλ! 4-3! Σκόρερ ο Μπενζεμά με εκτέλεση αλά Πανένκα! Συνεχίζει να γράφει ιστορία ο Γάλλος παικταράς, ο οποίος έφτασε τα 14 γκολ στη φετινή διοργάνωση. by Μανώλης Μουσουράκης
23:42
83' Ο Στέρλινγκ στη θέση του Ζεσούς. by Μανώλης Μουσουράκης
23:44
86' Back-to-back απειλή με τον Στόουνς για τη Σίτι. Παραμένει το 4-3. by Μανώλης Μουσουράκης
23:46
87' Απελπιστικό σουτ του Βινίσιους εντός της περιοχής της Σίτι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:47
88' Ο Ασένσιο στη θέση του Βινίσιους. by Μανώλης Μουσουράκης
23:54
90'+4' Λήξη του αγώνα! by Μανώλης Μουσουράκης
23:54
Είδαμε ένα από τα καλύτερα ματς των τελευταίων -πολλών- ετών στο Champions League! by Μανώλης Μουσουράκης
23:55
Η Μάντσεστερ Σίτι θα επικρατήσει 4-3 της Ρεάλ, έχει ένα μικρό προβάδισμα, αλλά πάμε για μία εξίσου μυθική τιτανομαχία την άλλη Τετάρτη στη Μαδρίτη! by Μανώλης Μουσουράκης