Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Champions League.

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:42
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live από το «Άνφιλντ» την εξέλιξη της αναμέτρησης Λίβερπουλ - Βιγιαρεάλ, με τις δυο τους να κοντράρονται στον πρώτο μεταξύ τους ημιτελικό για το φετινό Champions League! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:44
Στον έτερο ημιτελικό της διοργάνωσης, η Μάντσεστερ Σίτι νίκησε με 4-3 την χθεσινή ματσάρα κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης!
by Δημήτρης Παπαδήμας
21:49
Οι ενδεκάδες του ματς: Λίβερπουλ (Κλοπ, 4-3-3): Άλισον - Άρνολντ, Κονατέ, Φαν Ντάικ, Ρόμπερτσον - Χέντερσον, Φαμπίνιο, Τιάγκο - Σαλάχ, Μανέ, Ντίας Βιγιαρεάλ (Έμερι, 4-4-2): Ρούλι - Φόιτ, Αλμπιόλ, Πάου Τόρες, Εστουπινιάν - Τσουκουέζε, Παρέχο, Καπουέ, Κοκλίν - Λο Σέλσο, Νταντζουμά by Δημήτρης Παπαδήμας
21:50
Ο Κώστας Τσιμίκας ταλαιπωρείται από ίωση και δεν βρίσκεται στην αποστολή της Λίβερπουλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:54
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Πολωνός Μαρτσίνιακ, με βοηθούς τους Σοκολνίτσκι και Λιστκίεβιτς. Τέταρτος ο Βίντσιτς και VAR οι Κβιατκόφσκι και Φρατκόφσκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:57
3.000 φίλοι της Βιγιαρεάλ δίνουν βροντερό παρών σε μία κατακίτρινη γωνία του «Άνφιλντ»! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:57
Οι δύο ομάδες έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:58
Όπως αναμενόταν, εντυπωσιακή η ατμόσφαιρα στην έδρα της Λίβερπουλ! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:00
Σημαντικότατη απουσία για τη Βιγιαρεάλ, αυτή του επιθετικού της Ζεράρ Μορένο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:00
Έναρξη του ημιτελικού! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:02
22:03
3' Η Λίβερπουλ πιέζει ψηλά στα πρώτα λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:04
4' Ο Χέντερσον έκανε υπέροχη μακρινή μπαλιά, ο Σαλάχ δεν κατάφερε να κάνει ένα δύσκολο κοντρόλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:06
6' Ανεβάζει ρυθμό η Λίβερπουλ και αναγκάζει τη Βιγιαρεάλ να αμυνθεί πολύ κοντά στην περιοχή της. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:07
7' Ο Μανέ κερδίζει από τον Λο Σέλσο το πρώτο κόρνερ της βραδιάς. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:08
8' Πρώτη καλή στιγμή, μετά από κεφαλιά του Κονατέ ο Μανέ δεν προλαβαίνει να κάνει το τελείωμα από πολύ κοντά. Δεύτερο συνεχόμενο κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:09
9' Ο Άρνολντ εκτέλεσε, κεφαλιά του Σαλάχ πολύ ψηλά. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:10
10' Πρώτο κόρνερ για τη Βιγιαρεάλ τώρα, πάει να εκτελέσει ο Παρέχο μπροστά στους φιλάθλους της ομάδας του. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:11
11' Επικίνδυνη σέντρα του Νταντζουμά, είχε ξεκινήσει από θέση οφσάιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:11
22:12
12' Τεράστια ευκαιρία για τη Λίβερπουλ, με τον Μανέ να αστοχεί με κεφαλιά από πάρα πολύ κοντά. Υπέροχη κίνηση και σέντρα του Σαλάχ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:14
14' Μία ακόμα καλή στιγμή για τη Λίβερπουλ. Σούταρε από μακριά με δύναμη ο Ντίας, απέκρουσε με διπλή προσπάθεια ο Ρούλι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:16
15' Πιέζει η Λίβερπουλ! Ο Τιάγκο σούταρε μετά από κόρνερ, διώχνει με δυσκολία ο Ρούλι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:19
19' Καλή προσπάθεια της Βιγιαρεάλ, με τον Ρόμπερτσον να κόβει τελευταία στιγμή πάσα που θα έβγαζε τετ-α-τετ τον Τσουκουέζε. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:20
22:23
22' Ο Χέντερσον σούταρε με τη μία από πάρα πολύ πλάγια θέση, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:24
Η μεγάλη ευκαιρία του Μανέ στο 12':
22:26
Ο Τιάγκο κάνει μία ακόμα «αρχοντική» εμφάνιση στο κέντρο της Λίβερπουλ. Εικόνα live 21971209/95850.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
22:27
27' Ευκαιρία για τη Λίβερπουλ, με τον Μανέ να βρίσκει τον Σαλάχ και τον Αιγύπτιο να κάνει φαλτσαριστό πλασέ μέσα από την περιοχή, λίγο πάνω από τα δοκάρια. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:28
28' Φάουλ σε καλή θέση τώρα, το κέρδισε ο Άρνολντ από τον Κοκλέν. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:28
Άρνολντ και Σαλάχ πάνω από την μπάλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:29
29' Ο Άρνολντ εκτέλεσε όμορφα, αλλά η μπάλα στο τείχος και το κεφάλι του Τόρες. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:31
31' Ακόμα ένα μακρινό σουτ του πολύ δραστήριου Ντίας, διώχνει με αστάθεια ο Ρούλι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:32
32' Κίτρινη κάρτα στον Φαν Ντάικ, σταμάτησε αντεπίθεση της Βιγιαρεάλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:34
33' Ακόμα μία ευκαιρία για τους γηπεδούχους, με γυριστό του Μανέ να κοντράρει στον Αλμπιόλ και να καταλήγει κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:34
34' Ο Σαλάχ δυνατό σουτ τώρα, σωτήριο τάκλιν του Φόιτ και κόρνερ ξανά. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:35
35' Ο Χέντερσον υπέροχη μακρινή μπαλιά, γύρισμα με τη μία του Άρνολντ και σουτ του Σαλάχ ψηλά. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:36
12 τελικές η Λίβερπουλ, καμία η Βιγιαρεάλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:37
36' Ο Λο Σέλσο πετάχτηκε με προβολή και πήγε να κρεμάσει τον Άλισον, η μπάλα ψηλά. Πρώτη τελική προσπάθεια για τους φιλοξενούμενους. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:38
22:39
Η ευκαιρία του Σαλάχ στο 27':
22:41
Και το γυριστό του Μανέ που κόντραρε στο 33':
22:43
42' Δοκάρι για τη Λίβερπουλ, μετά από φανταστικό μακρινό σουτ του Τιάγκο! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:45
Ένα λεπτό η καθυστέρηση. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:46
Τέλος πρώτου ημιχρόνου, Λίβερπουλ-Βιγιαρεάλ 0-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:48
«Μονόλογος» της Λίβερπουλ το πρώτο μισό, με την ομάδα του Κλοπ να πιέζει και να δημιουργεί ευκαιρίες και τη Βιγιαρεάλ να αρκείται σε παθητικό ρόλο και να μην απειλεί. Καλύτερη στιγμή για τους γηπεδούχους το δοκάρι του Τιάγκο στο 42' και η κεφαλιά του Μανέ στο 12'. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:02
Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:03
Οι φίλοι της Λίβερπουλ και ο Ντίας αντιδρούν σε μία από τις αρκετές ευκαιρίες που έχει χάσει η ομάδα τους! Εικόνα live 21971209/70669.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
23:04
47' Κίτρινη κάρτα στον Εστουπινιάν για φάουλ στον Σαλάχ. Σε καλή θέση για σέντρα το φάουλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:04
48' Ο Αλμπιόλ έδιωξε δυναμικά με κεφαλιά. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:07
50' Ο Φαμπίνιο σκόραρε, αλλά το γκολ του ακυρώθηκε άμεσα για οφσάιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:07
Η σουτάρα του Τιάγκο στο δοκάρι, λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου:
23:09
53' Κεφαλιά του Ντίας από το σημείο του πέναλτι, πάνω στον Ρούλι. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:10
53' ΓΚΟΛ για τη Λίβερπουλ! Ο Χέντερσον σέντραρε από δεξιά, η μπάλα κόντραρε στον Εστουπινιάν και μπέρδεψε τον Ρούλι, που δεν κατάφερε να αποτρέψει το γκολ! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:12
56' ΓΚΟΛ για τη Λίβερπουλ! 2-0! Σαλάχ περνάει την μπάλα από τη μύτη της βελόνας και βγάζει μόνο του τον Μανέ, που από κοντά διπλασιάζει τα τέρματα των γηπεδούχων! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:14
57' Έκανε αλλαγή η Βιγιαρεάλ, με τον Πεντράθα να παίρνει τη θέση του Κοκλέν. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:16
60' Η Βιγιαρεάλ δεν μπορεί να ξεμυτήσει, ενώ η Λίβερπουλ δεν δείχνει διάθεση επανάπαυσης, ψάχνοντας και τρίτο γκολ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:16
60' Έπεσε για πέναλτι ο Σαλάχ, παίζετε λέει ο Μαρτσίνιακ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:18
Η Λίβερπουλ έχει μετατρέψει την ανωτερότητά της σε προβάδισμα δύο τερμάτων και ελέγχει απόλυτα τον ρυθμό του ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:18
62' Ο Τιάγκο παίζει και άμυνα, κόβει τον Τσουκουέζε λίγο πριν μπει στη μεγάλη περιοχή του... θεατή ως τώρα Άλισον. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:19
62' Κίτρινη κάρτα στον Λο Σέλσο, σε καλή θέση το φάουλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:21
64' Ακυρωθέν γκολ του Ρόμπερτσον, ήταν οφσάιντ σε συστημένη σέντρα του Άρνολντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:23
Το αυτογκόλ του Εστουπινιάν για το 1-0:
23:23
Και το 2-0 μετά τη συνεργασία Σαλάχ-Μανέ:
23:25
68' Ωραίο πλασέ του Ντίας, κοντράρει και κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:25
69' Δεύτερο κόρνερ σερί, μετά από επέμβαση του Αλμπιόλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:26
69' Η Βιγιαρεάλ αδυνατεί να απειλήσει στο ελάχιστο την εστία του Άλισον. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:29
71' Τριπλή αλλαγή κάνει ο Έμερι. Οριέ Τριγκέρος και Ντία αντί των Εστουπινιάν, Τσουκουέζε και Παρέχο. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:29
73' Αλλαγές και για τη Λίβερπουλ. Κειτά αντί Χέντερσον και Ζότα αντί του σκόρερ Μανέ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:35
78' Έχει πέσει λίγο ο ρυθμός, με τη Λίβερπουλ να συνεχίζει να είναι κυρίαρχη. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:37
80' Διπλή αλλαγή για τον Κλοπ. Οριγί και Γκόμεζ αντί Άρνολντ και Ντίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:42
85' Αλκάθερ αντί Νταντζούμα για τη Βιγιαρεάλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:42
Έχει «σβήσει» το ματς τώρα η Λίβερπουλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:47
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων by Δημήτρης Παπαδήμας
23:50
Τέλος! Λίβερπουλ-Βιγιαρεάλ 2-0. Κυρίαρχοι οι Reds, παίρνουν από σήμερα τεράστιο προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό! by Δημήτρης Παπαδήμας