Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα πλέι-άουτ της Super League 1.

16:57
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον Παναιτωλικό που ανοίγει την αυλαία της 5ης αγωνιστικής των playouts. by Γιώργος Τσανάκας
16:57
Πέρσι ο ΟΦΗ και ο Παναιτωλικός μονομάχησαν για να αποφύγουν την 13η θέση. Όταν έφτασαν στην τελευταία αγωνιστική των Playouts ο ΟΦΗ είχε σωθεί και ο Παναιτωλικός πήρε την ισοπαλία για να τερματίσει 13ος. Φέτος παίζουν λίγο νωρίτερα στο Ηράκλειο και ήδη έχουν εξασφαλίσει την παραμονή τους, κάτι που κάνει το παιχνίδι να αναμένεται ελεύθερο και θεαματικό. by Γιώργος Τσανάκας
16:58
Με την ισοπαλία που πήρε στο Περιστέρι, ο ΟΦΗ παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας του μίνι πρωταθλήματος, αλλά η τελική κατάταξή του θα κριθεί κατά πολύ στα δύο παιχνίδια που έχει διαδοχικά στην έδρα του. by Γιώργος Τσανάκας
16:58
Στην έδρα του έχει χάσει και τα δύο παιχνίδια των Playouts, με Ιωνικό και Απόλλωνα, αφού είχε κερδίσει τα τρία τελευταία της κανονικής περιόδου. Έχει σκοράρει και στα 11 τελευταία στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης», μετά το 0-0 με τη Λαμία στις 24 Οκτωβρίου. by Γιώργος Τσανάκας
16:58
Πήρε τον πρώτο του βαθμό στα Playouts υποδεχόμενος τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Παναιτωλικός όμως εξασφάλισε και μαθηματικά την παραμονή του στην κατηγορία, αφού Λαμία και Απόλλων Σμύρνης δεν μπορούν να τον φτάσουν βαθμολογικά. by Γιώργος Τσανάκας
16:58
Έχει ένα βαθμό στα τέσσερα τελευταία, ενώ είχε τρεις νίκες και μια ισοπαλία στα τέσσερα τελευταία της κανονικής περιόδου. Ωστόσο έχει την υψηλότερη συγκομιδή των τελευταίων τριών σεζόν και την πιο άνετη παραμονή. Έχασε στο μοναδικό εκτός έδρας παιχνίδι του ως τώρα στα Playouts, αυτό στη Ριζούπολη, αφού είχε τρεις νίκες και μία μόνο ήττα, αυτή από τον Ολυμπιακό, στα πέντε τελευταία της κανονικής περιόδου. by Γιώργος Τσανάκας
16:59
Η παράδοση Νίκες ΟΦΗ: 7 Ισοπαλίες: 2 Νίκες Παναιτωλικού: 8 Με γηπεδούχο τον ΟΦΗ Νίκες ΟΦΗ: 6 Ισοπαλίες: 2 Νίκες Παναιτωλικού: 1 by Γιώργος Τσανάκας
17:00
ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Επασί – Μαρινάκης, Βούρος, Διαμαντής, Μπαλογιάννης - Μεγιάδο, Μπουζούκης, Νέιρα – Λάμπρου, Λουίζ Φελίπε, Τσιλιανίδης. by Γιώργος Τσανάκας
17:00
Στον πάγκο οι Σωτηρίου, Ουές, Λυμπεράκης, Πασαλίδης, Σελίμοβιτς, Καμάου, Γιαννούλης, Στάικος, Χαλκιαδάκης. by Γιώργος Τσανάκας
17:00
Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Ανέστης – Αποστολάκης, Λάρσον, Κορνέλιους, Περέιρα – Φλόρες, Αντούνες – Ντουάρτε, Μεντόσα, Μόρσεϊ – Βέργος. by Γιώργος Τσανάκας
17:00
Στον πάγκο οι Μελίσσας, Βαρόνε, Καρέλης, Λούι, Μπαρμπόσα, Μάρτενσον, Μπελεβώνης, Νταγκό, Μπακαδήμας. by Γιώργος Τσανάκας
17:02
Διαιτητής ο Γιάννης Παπαδόπουλος και βοηθοί του οι Πάτρας, Η. Παπαδόπουλος, ενώ τέταρτος ο Βάτσιος. Στο VAR οι Τσακαλίδης, Απτόσογλου. by Γιώργος Τσανάκας
17:27
Σε λιγότερα από ένα πεντάλεπτο θα ξεκινήσει το ματς στο «Γεντί Κουλέ». by Γιώργος Τσανάκας
17:30
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
17:32
3' Γρήγορα στην κόντρα ο ΟΦΗ, κόβει ο Κορνέλιους τελευταία στιγμή. by Γιώργος Τσανάκας
17:34
4' Πλασέ του προωθημένου Βούρου, άουτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
17:39
9' Σουτ του Λουίς Φελίπε, μπλόκαρε ο Ανέστης. by Γιώργος Τσανάκας
17:39
Πρώτο δεκάλεπτο στο ματς, πατάει καλύτερα ο ΟΦΗ και είναι πιο επικίνδυνος, με τον Παναιτωλικό να ψάχνεται στην κόντρα κυρίως στο ξεκίνημα. by Γιώργος Τσανάκας
17:47
17' Γκολ για τον ΟΦΗ με τον Λάμπρου, αλλά έχει σηκωθεί το σημαιάκι! Σωστά, είναι εκτεθειμένος μετά το σουτ του Λουίς Φελίπε και την επέμβαση του Ανέστη. by Γιώργος Τσανάκας
17:54
Στα μισά του πρώτου μέρους, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε ΟΦΗ και Παναιτωλικό. by Γιώργος Τσανάκας
17:55
25' Κάρτα στον Μαρινάκη. by Γιώργος Τσανάκας
17:56
27' Σουτ του Μπουζούκη από τα όρια της περιοχής, κόντραρε στα σώματα η μπάλα και απομακρύνθηκε. Πιέζει ο ΟΦΗ... by Γιώργος Τσανάκας
18:00
by Γιώργος Τσανάκας
18:01
32' Σουτ του Βέργου, άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
18:02
32' Κίτρινη κάρτα στον Διαμαντή. by Γιώργος Τσανάκας
18:03
33' Μπελεβώνης αντί Μεντόσα για τον Παναιτωλικό. by Γιώργος Τσανάκας
18:10
40' Καμάου αντί Λάμπρου για τον ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
18:16
2 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
18:17
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! ΟΦΗ και Παναιτωλικός πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το ματς, χωρίς τέρματα (0-0). Μέτριο παιχνίδι με λιγοστές φάσεις, ξεκίνησε με καλό ρυθμό αλλά στη συνέχεια έπεσε... by Γιώργος Τσανάκας
18:33
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
18:35
47' Σουτ του Μπελεβώνη, η μπάλα κοντράρει και περνάει κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
18:40
52' Γκοοοολ για τον Παναιτωλικό! by Γιώργος Τσανάκας
18:41
Ταχύτατη κόντρα για τον Παναιτωλικό, ο Βέργος κλείνει προς τα μέσα και με φοβερό σουτ στην κλειστή γωνία, θα νικήσει τον Επασί , δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα του. by Γιώργος Τσανάκας
18:41
53' Κίτρινη κάρτα στον Μεγιάδο. by Γιώργος Τσανάκας
18:44
57' Σέντρα-σουτ του Καμάου, διώχνει με τα πόδια ο Ανέστης. by Γιώργος Τσανάκας
18:46
59' Στάικος και Γιαννούλης μέσα, Μπουζούκης και Τσιλιανίδης έξω για τον ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
18:48
60' Kάρτα στον Καμάου. by Γιώργος Τσανάκας
18:48
18:57
70' Λούι αντί Αποστολάκη και Νταγκό αντί Μόρσει για τον Παναιτωλικό. by Γιώργος Τσανάκας
19:00
70' Ο Ουές στη θέση του Διαμαντή για τον ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
19:03
76' Κάρτα στον Κορνέλιους. by Γιώργος Τσανάκας
19:04
76' Σουτ του Νέιρα, η μπάλα περνά άουτ... Καλή φάση για τον ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
19:05
78' Νέα φάση, αυτή τη φορά για τον Παναιτωλικό. Ο Βέργος πήγε να περάσει τον Επασί και να πλασάρει, σε κόρνερ ο κίπερ του ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
19:06
78' Γκοοοολ για τον Παναιτωλικό! Ο Φλόρες κάνει το σουτ, ο Επασί χάνειτ ην μπάλα και από κοντά ο Κορνέλιους σκοράρει. Θα γίνει έλεγχος στο VAR για το αν είναι εκτεθειμένος ο σκόρερ. by Γιώργος Τσανάκας
19:09
Οφσάιντ, δεν μετράει το γκολ! by Γιώργος Τσανάκας
19:09
Παραμένει το 1-0 υπέρ του Παναιτωλικού κόντρα στον ΟΦΗ... by Γιώργος Τσανάκας
19:09
82' Σουτ του Μεγιάδο, κοντράρει και περνάει κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
19:12
84' Σουτ του Στάικου, σε κόρνερ ο Ανέστης. by Γιώργος Τσανάκας
19:14
87' Ο Καρέλης στη θέση του Βέργου και ο Μπαρμπόσα στη θέση του Ντουάρτε για τον Παναιτωλικό. by Γιώργος Τσανάκας
19:16
88' Φανταστική κάθετη του Νέιρα στον Φελίπε, τρομερό και το κόψιμο του Κορνέλιους πριν εκτελέσει ο Βραζιλιάνος. by Γιώργος Τσανάκας
19:18
Συμπληρώθηκαν τα 90', πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
19:21
90'+3' Κόρνερ για τον ΟΦΗ, που ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης. by Γιώργος Τσανάκας
19:21
Ανεκμετάλλευτο πέρασε, πιέζουν οι Κρητικοί. by Γιώργος Τσανάκας
19:22
90'+4' Τεράστια φάση για τον ΟΦΗ, ο Νέιρα από τη μικρή περιοχή σχεδόν δεν μπορεί να βρει εστία! by Γιώργος Τσανάκας
19:23
Τέλος στο ματς! Ο Παναιτωλικός επικράτησε 1-0 του ΟΦΗ στο Γεντί Κουλέ χάρη στη γκολάρα του Βέργου στο 52ο λεπτό. by Γιώργος Τσανάκας