Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τον τίτλο της Κυπελλούχου Ελλάδας στο χάντμπολ ανδρών.

ΑΕΚ-Πυλαία
19:46
Καλησπέρα σας! by Κώστας Μωυσιάδης
19:49
Μαζί θα παρακολουθήσουμε το μεγάλο τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας, ανάμεσα στην ΑΕΚ και την Πυλαία που διεξάγεται στο «ΔΑΚ Λευκόβρυσης» στην Κοζάνη by Κώστας Μωυσιάδης
19:52
Θυμίζουμε πως η Πυλαία κατάφερε να πάρει την πρόκριση απέναντι στον ΠΑΟΚ, επικρατώντας με 26-23 και έκανε την μεγάλη έκπληξη, ενώ η ΑΕΚ επικράτησε με 28-24 του Ολυμπιακού. by Κώστας Μωυσιάδης
19:53
Η αναμέτρηση ξεκινάει στις 20:00, ενώ αυτή την στιγμή γίνεται η παρουσίαση των ομάδων. by Κώστας Μωυσιάδης
19:55
Για την ΑΕΚ ο Δημήτρης Δημητρούλιας έχει στην διάθεση του: Στεφάνοβιτς , Τζηράς , Σεβέλεφ, Νικολαΐδης, Λέμος , Άντζελιτς, Μυλωνάς , Ηλιόπουλος, Μπουκοβίνας, Πλάθα , Μόγια , Κοτσιώνης, Παπαδιονυσίου , Ουγκάλντε , Καλόμοιρος, Κεδέρης. by Κώστας Μωυσιάδης
19:56
Για την Πυλαία του Μπάμπη Ανανιάδη: Μπαμπατζανίδης, Ζαφείρης , Αντωνιάδης , Μέτσης, Ελευθεριάδης , Ν. Κουκμίσης, Τσαμεσίδης , Γιαννακίδης, Κ. Κουκμίσης , Σαμαράς, Αλεξανδρίδης, Παπαγεωργίου , Αλατσατιανός , Γιαννακόπουλος, Τριανταφυλλίδης , Μπάτζιος . by Κώστας Μωυσιάδης
19:58
Λίγα λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα να θυμίσουμε πως η ΑΕΚ διεκδικεί το 5ο τρόπαιο της, μετά από αυτά του 2009, του 2013, του 2014 και του 2021. by Κώστας Μωυσιάδης
19:59
Από την άλλη πλευρά η Πυλαία, στην παρθενική της συμμετοχή σε τελικό Κυπέλλου Ελλάδας, διεκδικεί τον πρώτο της τίτλο. by Κώστας Μωυσιάδης
20:00
Ενός λεπτό σιγή στην μνήμη του Κώστα Κινατζίδη by Κώστας Μωυσιάδης
20:01
Έναρξη στον μεγάλο τελικό, η πρώτη επίθεση στην ΑΕΚ by Κώστας Μωυσιάδης
20:03
Χωρίς σκορ παραμένει το πρώτο τρίλεπτο στην αναμέτρηση, με τις δύο ομάδες να παίζουν σκληρά στο αμυντικό κομμάτι. by Κώστας Μωυσιάδης
20:09
Συνεχίζει την εντυπωσιακή εμφάνιση που έκανε και χθες ο τερματοφύλακας της Πυλαίας, Μπαμπατζανίδης, που κρατάει το 2-2 για την ομάδα του. by Κώστας Μωυσιάδης
20:10
3-2 προβάδισμα για πρώτη φορά η ΑΕΚ με Χιμένεθ Πλάθα by Κώστας Μωυσιάδης
20:11
Συμπληρώσαμε το πρώτο δεκάλεπτο, ο Δημήτρης Δημητρούλιας πέρασε στο παιχνίδι τον Μούγια by Κώστας Μωυσιάδης
20:13
Στην επίθεση βρίσκεται η Πυλαία, με το 3-2 να παραμένει για την ΑΕΚ by Κώστας Μωυσιάδης
20:15
4-4 ευστοχεί ο Τζηράς, που σημειώνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα by Κώστας Μωυσιάδης
20:19
Καλεί time out ο Δημήτρης Δημητρούλιας, καθώς βλέπει την ομάδα του να μην μπορεί να σπάσει την άμυνα της Πυλαίας by Κώστας Μωυσιάδης
20:21
Μέσα σε αυτά τα 18 λεπτά που έχουν παιχτεί, η Πυλαία έχει καταφέρει να κλείσει πολύ καλά τις επιλογές της «Ένωσης» by Κώστας Μωυσιάδης
20:25
Εννιά λεπτά απομένουν για να ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο στον τελικό, με το σκορ να παραμένει στο 7-8 για την Πυλαία by Κώστας Μωυσιάδης
20:36
Κερδισμένο πέναλτι για την ΑΕΚ και δίλεπτη για τον Ζαφείρης της Πυλαίας by Κώστας Μωυσιάδης
20:37
Αποκρούει ο Μπαμπατζανίδης αρχικά το πέναλτι του Τζηρά, παίρνει το ριμπάουντ ο παίκτης της ΑΕΚ και μειώνει σε 9-11 by Κώστας Μωυσιάδης
20:39
Κερδίζει φάουλ η Πυλαία στο τελευταίο δευτερόλεπτο, θα κάνει σουτ σε νεκρό χρόνο ο Τσαμεσίδης για την Πυλαία by Κώστας Μωυσιάδης
20:39
Αποκρούει ο Πέτρος Μπουκοβίνας by Κώστας Μωυσιάδης
20:39
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο by Κώστας Μωυσιάδης
20:41
18 σουτ έχει κάνει η ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο τα 9 έχουν πάει στην εστία by Κώστας Μωυσιάδης
20:41
Από την άλλη πλευρά η Πυλαία, έχει 19 σουτ με 12 από αυτά να έχουν βρει στόχο στην εστία by Κώστας Μωυσιάδης
20:43
Στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΚ δεν έχει καταφέρει να σπάσει την αμυντική λειτουργία της Πυλαίας, πράγμα που την έχει αφήσει πίσω στο σκορ με διαφορά τριών τερμάτων by Κώστας Μωυσιάδης
20:50
Επιστρέφουν σιγά σιγά οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο by Κώστας Μωυσιάδης
20:51
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, στην επίθεση βρίσκεται η Πυλαία by Κώστας Μωυσιάδης
20:51
Κερδίζει πέναλτι ο Γιώργος Ελευθεριάδης by Κώστας Μωυσιάδης
20:51
9-13 by Κώστας Μωυσιάδης
20:53
Εκτός από την εντυπωσιακή δουλειά στην άμυνα της η Πυλαία, ο Μπαμπατζανίδης κάνει και σήμερα εντυπωσιακό παιχνίδι by Κώστας Μωυσιάδης
20:54
Τραγικό λάθος από τον Δημήτρη Τζηρά στην αντεπίθεση της ΑΕΚ, χαμένη ευκαιρία για να μειώσει by Κώστας Μωυσιάδης
21:08
Κρατάει την ΑΕΚ ζωντανή ο Άντζελιτς, που πέρασε στην θέση του Πέτρου Μπουκοβίνα by Κώστας Μωυσιάδης
21:12
Δίλεπτη αποβολή για τον Αλεξανδρίδη, την κέρδισε με ωραίο τρόπο ο Πατρίκ Λέμος by Κώστας Μωυσιάδης
21:15
Παραμένει το 15-17 με περίπου 12λεπτά να παραμένουν για να δούμε ποιος θα είναι Κυπελλούχος Ελλάδας by Κώστας Μωυσιάδης
21:16
Από μια δίλεπτη σε κάθε πάγκο έχει δοθεί από τους διαιτητές by Κώστας Μωυσιάδης
21:17
Με τέσσερις παίκτες μένει η Πυλαία by Κώστας Μωυσιάδης
21:19
Η ΑΕΚ δείχνει να βρίσκει τα πατήματα της στο δεύτερο ημίχρονο, έχει καταφέρει να μειώσει την διαφορά στα δύο γκολ, ωστόσο ο Μπαμπατζανίδης έχει κατεβάσει ρολά και κάνει πιο δύσκολη την δουλειά για την ομάδα του Δημήτρη Δημητρούλια. by Κώστας Μωυσιάδης
21:20
Οι παρατηρητές εξέταζαν την τελευταία φάση και είχαμε διακοπή στον αγωνιστικό χώρο, τώρα έχουμε επανεκκίνηση στον αγώνα by Κώστας Μωυσιάδης
21:22
Δέκα λεπτά απομένουν στην αναμέτρηση, 15-17 παραμένει το σκορ by Κώστας Μωυσιάδης
21:22
Time out για την ΑΕΚ πήρε ο Δημήτρης Δημητρούλιας by Κώστας Μωυσιάδης
21:23
by Κώστας Μωυσιάδης
21:24
Ένα σουτ που κάνει ο Καλόμοιρος, περνάει άουτ. Εξετάζουν την φάση οι διαιτητές by Κώστας Μωυσιάδης
21:37
Time out παίρνει ο Μπάμπης Ανανιάδης, με περίπου δύο λεπτά να απομένουν και την Πυλαία να βρίσκεται μπροστά με δύο τέρματα by Κώστας Μωυσιάδης
21:39
Time out από τον Δημήτρη Δημητρούλια, ένα λεπτό και τριάντα δευτερόλεπτα απομένουν. by Κώστας Μωυσιάδης
21:42
Τέλος! Η Πυλαία είναι Κυπελλούχος Ελλάδας με πρωταγωνιστή τον τερματοφύλακας της by Κώστας Μωυσιάδης
21:43
Η Πυλαία στην παρθενική της παρουσία σε τελικό. Η Πυλαία, που αποτελείται κυρίως από φοιτητές, καταφέρνει να κατακτήσει το Κύπελλό Ελλάδας, απέναντι στην ισχυρή ΑΕΚ by Κώστας Μωυσιάδης
21:44
Η ομάδα του Δημήτρη Δημητρούλια, το πάλεψε μέχρι την τελευταία στιγμή, κατάφερε να μειώσει την διαφορά στο ένα τέρμα, ωστόσο δεν ήταν αρκετό. by Κώστας Μωυσιάδης
21:46
Πλέον στην «Ένωση» στρέφουν τα βλέμματα στους τελικούς του πρωταθλήματος της Premier Handball, απέναντι στον Ολυμπιακό που ξεκινάνε στις 6 Μαΐου. by Κώστας Μωυσιάδης