Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα πλέι-οφ της Super League 1.

16:30
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης που ανοίγει την αυλαία της 6ης αγωνιστικής των playoffs ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον ΠΑΣ Γιάννινα. by Γιώργος Τσανάκας
16:33
Ο Ολυμπιακός προέρχεται από τον αποκλεισμό στο Κύπελλο από τον ΠΑΟΚ, αφού μετά το 1-1 στο "Γ. Καραϊσκάκης" και το 0-0 στην Τούμπα, έμεινε εκτός τελικού λόγω του κανονισμού του εκτός έδρας γκολ. by Γιώργος Τσανάκας
16:34
Τρεις διαδοχικές απώλειες για τους ερυθρόλευκους στα playoffs, που θέλουν όσο το δυνατόν ταχύτερα να κλειδώσουν τη μαθηματική κατάκτηση του πρωταθλήματος. Μάλιστα ο Ολυμπιακός δεν έχει κερδίσει πέντε επίσημα παιχνίδια στη σειρά, για πρώτη φορά μετά από τέσσερα και πλέον χρόνια. by Γιώργος Τσανάκας
16:35
Η τελευταία νίκη του Ολυμπιακού ήταν πριν από 48 μέρες και ήταν το 2-1 επί του Άρη στο ξεκίνημα των Playoffs. Από τότε ο Ολυμπιακός δεν έχει κερδίσει τρία ματς πρωταθλήματος. by Γιώργος Τσανάκας
16:37
Στην έδρα του συνεχίζει αήττητος στα τελευταία 34 παιχνίδια. Έχει να χάσει από τις 12 Ιουλίου 2020, 1-0 από τον ΠΑΟΚ τότε. Φέτος έκανε τρεις ισοπαλίες, όλες με ομάδες της Αθήνας, Ατρόμητο, Παναθηναϊκό και ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
16:37
Ο ΠΑΣ Γιάννινα μετά από τρεις ισοπαλίες, έχασε στην έδρα του από την ΑΕΚ και απομακρύνθηκε από την τέταρτη θέση της βαθμολογίας. Είναι η μοναδική ομάδα, που δεν έχει νίκη στα Playoffs. by Γιώργος Τσανάκας
16:37
Συνολικά είναι χωρίς νίκη στα έξι τελευταία για το πρωτάθλημα. Είχε τέσσερις νίκες στα έξι αμέσως προηγούμενα, που τον βοήθησαν να μπει στην πρώτη εξάδα. by Γιώργος Τσανάκας
16:37
Με την ΑΕΚ ο ΠΑΣ πέτυχε δύο γκολ, αφού είχε ένα συνολικά στα πέντε προηγούμενα. Και τα τρία του γκολ στα έξι τελευταία παιχνίδια τα έχει πετύχει ο Χουάν Περέα. by Γιώργος Τσανάκας
16:37
Εκτός έδρας ο ΠΑΣ Γιάννινα έχει δύο ισοπαλίες και δύο ήττες, μετά τη νίκη του στο Αγρίνιο, στις 5 Φεβρουαρίου. Μάλιστα δεν έχει σκοράρει στα τέσσερα αυτά παιχνίδια. Έχει πετύχει τρία γκολ στα 10 τελευταία εκτός έδρας, μετά τη νίκη 5-0 που είχε πετύχει σε βάρος του Άρη στο «Κλεάνθης Βικελίδης». by Γιώργος Τσανάκας
16:38
Η παράδοση Νίκες Ολυμπιακού: 34 Ισοπαλίες: 12 Νίκες ΠΑΣ Γιάννινα: 7 Με γηπεδούχο τον Ολυμπιακό Νίκες Ολυμπιακού: 22 Ισοπαλίες: 4 Νίκες ΠΑΣ Γιάννινα: 0 by Γιώργος Τσανάκας
16:44
Ολυμπιακός (Πέδρο Μάρτινς): Βατσλίκ, Βρουσάι, Παπασταθόπουλος, Μπα, Ρέαμπτσιουκ, Μπουχαλάκης, Εμβιλά, Καρβάλιο, Γκάρι Ροντρίγκες, Μασούρας, Ελ Αραμπί. by Γιώργος Τσανάκας
16:44
Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό οι Κρίστινσον, Μ. Καμαρά, Κούντε, Λόπες, Ανδρούτσος, Βαλμπουενά, Τικίνιο, Α. Παπαδόπουλος και Φορτούνης by Γιώργος Τσανάκας
16:44
ΠΑΣ Γιάννινα (Ηρακλής Μεταξάς): Λοντίγκιν, Λιάσος, Κάργας, Εραμούσπ, Πίρσμαν, Στάνκο, Ντομίνγκεθ, Καραχάλιος, Γκαρντάφσκι Περέα, Σνέιντερ. by Γιώργος Τσανάκας
16:44
Στον πάγκο για τον ΠΑΣ οι Αθανασίου, Σάλιακας, Παντελάκης, Ποζνάνσκι, Α. Οικονομόπουλος, Σιόντης, Κύρκος, Μπρένερ και Λώλης by Γιώργος Τσανάκας
16:47
Διαιτητής είναι ο Καραντώνης, με βοηθούς τους Δημητριάδη, Καραγκιζόπουλο, ενώ τέταρτος ο Κουτσιαύτης. Στο VAR οι Γκορτσίλας, Κουρομπύλια. by Γιώργος Τσανάκας
16:56
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, παρέα με το διαιτητικό τρίο. by Γιώργος Τσανάκας
16:59
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
17:02
2' Σε θέση οφσάιντ ο Ροντρίγκες... by Γιώργος Τσανάκας
17:03
Ελέγχει τον ρυθμό στο ξεκίνημα ο Ολυμπιακός όπως είναι λογικό, ενώ ο ΠΑΣ είναι πίσω από την μπάλα και θα περιμένει να χτυπήσει στην κόντρα. by Γιώργος Τσανάκας
17:04
5' Φοβερή σέντρα του Βρουσάι, ο Λιάσος δεν επιτρέπει στον Ελ Αραμπί να εκετελέσει. Μαζεύει ο Λοντίγκιν... by Γιώργος Τσανάκας
17:05
6' Κεφαλιά του προωθημένου Μπα, σε κόρνερ. Δεύτερο στη σειρά για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
17:05
6' Γκοοολ για τον Ολυμπιακό! by Γιώργος Τσανάκας
17:06
Μακρινό σουτ του Ροντρίγκες, η μπάλα κοντράρει και αλλάζει πορεία, με τον Ελ Αραμπί να κάνει έξυπνη κεφαλιά και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και αντίθετα με την πορεία του Λοντίγκιν... Βρίσκει το γρήγορο γκολ που έψαχνε ο Ολυμπιακός. by Γιώργος Τσανάκας
17:07
8' Πήγε να βγάλει ωραία συνεργασία ο Ολυμπιακός, αλλά η κάθετη του Καρβάλιο ήταν πιοδυνατή και ο Λοντίγκιν μπλόκαρε προ του Αραμπί. by Γιώργος Τσανάκας
17:10
Προσπαθεί να αναθαρρίσει ο ΠΑΣ, αλλά δυσκολεύεται να βγει με καλές προϋποθέσεις μπροστά. by Γιώργος Τσανάκας
17:11
12' Μονομαχία Ρέαμπτσουκ-Περέα, κερδίζει το φάουλ ο πρώτος και ενώ ο φορ του ΠΑΣ προσπαθούσε να φανεί απειλητικός... by Γιώργος Τσανάκας
17:12
13' Ωραία μπαλιά του Καρβάλιο στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, ο Ροντρίγκες δεν προλαβαίνει να τσιμπήσει την μπάλα προ του Λοντίγκιν. by Γιώργος Τσανάκας
17:13
14' Ο Καρβάλιο λίγο έλειψε από πολύ πλάγια να απειλήσει με έξυπνη εκτέλεση φάουλ, άουτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
17:15
17' Σουτ του Μπουχαλάκη στην κίνηση, η μπάλα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
17:18
19' Γύρισμα του Λιάσου στην περιοχή, δεν έχει πρόβλημα η άμυνα του Ολυμπιακού. by Γιώργος Τσανάκας
17:20
21' Υποδειγματική αντεπίθεση του ΠΑΣ, το γύρισμα του Πίρμσαν καταλήγει στην αγκαλιά του Βατσλίκ. by Γιώργος Τσανάκας
17:20
22' Πρώτο κόρνερ για τον ΠΑΣ στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
17:21
Περνάει ανεκμετάλλευτο για τους Ηπειρώτες... by Γιώργος Τσανάκας
17:22
23' Σουτ του Εμβιλά από τα 20 μέτρα, κόντραρε και πέρασε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
17:24
25' Ωραία κίνηση και σέντρα του Ροντρίγκες, ο Αραμπί τεντώνεται αλλά δεν βρίσκει καλά την μπάλα και περνάει άουτ... by Γιώργος Τσανάκας
17:27
28' Ο Καρβάλιο βρίσκει τον Μασούρα που επιχειρεί το βολέ αλλά δεν βρίσκει στόχο... by Γιώργος Τσανάκας
17:27
8-0 οι τελικές υπέρ του Ολυμπιακού. by Γιώργος Τσανάκας
17:31
Μισάωρο στο ματς, ο Ολυμπιακός προηγείται 1-0 του ΠΑΣ Γιάννινα χάρη στο γκολ του Ελ Αραμπί στο 6'. by Γιώργος Τσανάκας
17:32
33' Εκτέλεση φάουλ του Ροντρίγκες, κεφαλιά του Μπα, πάνω από τα δοκάρια... Πιέζει ο Ολυμπιακός. by Γιώργος Τσανάκας
17:34
35' Σουτ του Καρβάλιο, ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
17:36
37' Ο Πίρσμαν σπάει στον Λιάσο, αυτός κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα κοντράρει στα σώματα. by Γιώργος Τσανάκας
17:37
38' Μέσα ο Σάλιακας, έξω ο Λιάσος για τον ΠΑΣ. by Γιώργος Τσανάκας
17:39
40' Βρέθηκε μέσα στην περιοχή και υπό καλές προϋποθέσεις ο Καρβάλιο, αλλά έκανε κάκιστο σουτ. by Γιώργος Τσανάκας
17:40
Στο γήπεδο και ο τεχνικός της Εθνικής Ελλάδας, Γκουστάβο Πογέτ, βλέπει το ματς... by Γιώργος Τσανάκας
17:40
42' Κίτρινη κάρτα στον Σάλιακα. by Γιώργος Τσανάκας
17:42
43' Γκοοοολ για τον Ολυμπιακό! by Γιώργος Τσανάκας
17:42
Υπέροχη κάθετη του Μασούρα, ο Ροντρίγκες κάνει τρομερό τελείωμα και εκτελεί τον Λοντίγκιν για το 2-0! by Γιώργος Τσανάκας
17:42
43' Κάρτα στον Πίρσμαν. by Γιώργος Τσανάκας
17:44
Ένταση με Μπουχαλάκη και Κάργα... by Γιώργος Τσανάκας
17:44
Τα βρήκαν τελικά οι δυο τους, όλα καλά... by Γιώργος Τσανάκας
17:47
45'+3' Γκοοοολ για τον ΠΑΣ! by Γιώργος Τσανάκας
17:47
Πολύ ωραία ανάπτυξη της μπάλας από τους φιλοξενούμενους, ο Σνάιντερ σπάει στον Περέα που με υπέροχο πλασέ στην κίνηση εκτελεί τον Βατσλίκ και μειώνει σε 2-1. Το πανηγύρισε έντονα ο Κολομβιανός φορ! by Γιώργος Τσανάκας
17:49
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ο Ολυμπιακός προηγείται 2-1 του ΠΑΣ Γιάννινα. Ελ Αραμπί και Ροντρίγκες έδωσαν αέρα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους, ο Περέα μείωσε στο φινάλε του πρώτου μέρους για τους φιλοξενούμενους. by Γιώργος Τσανάκας
18:02
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Γιώργος Τσανάκας
18:10
52' Γρήγορη κόντρα του ΠΑΣ, ο Σνάιντερ κάνει το γύρισμα προς τον αφύλαχτο Περέα αλλά τελευταία στιγμή ο Μπα διώχνει σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
18:12
56' Ο Μαντί Καμαρά στη θέση του Μπουχαλάκη για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
18:15
57' Γύρισμα του Ρέαμπτσουκ, κάνει την προβολή ο Ελ Αραμπί αλλά δεν θα βρει εστία. by Γιώργος Τσανάκας
18:16
Θα περιμένουμε λίγο γιατί εξετάζεται χέρι που έκανε ο Εραμούσπε στο γύρισμα του Ρέαμπτσουκ, υπάρχει πιθανή περίπτωση πέναλτι. by Γιώργος Τσανάκας
18:16
Συνεχίζεται το ματς... by Γιώργος Τσανάκας
18:18
61' Γκοοοολ για τον Ολυμπιακό! by Γιώργος Τσανάκας
18:19
Ωραία εναλλαγή της μπάλας από τους ερυθρόλευκους, έκανε το πλασέ ο Καρβάλιο, έδιωξε ο Λοντίγκιν και ο Ροντρίγκες πήρε το ριμπάουντ και σκόραρε. Φαίνεται σε πρώτη φάση να είναι οφσάιντ ο Αραμπί που συμμετείχε... by Γιώργος Τσανάκας
18:19
ΔΕΝ μετράει τελικά, οφσάιντ! Παραμένει το 2-1. by Γιώργος Τσανάκας
18:21
63' Τεράστια φάση για τον ΠΑΣ. Σε τετ-α-τετ ο Γκαρντάφσκι, κακό πλασέ πάνω στον Βατσλίκ που κρατάει το προβάδισμα του Ολυμπιακού. by Γιώργος Τσανάκας
18:21
63' Λώλης αντί Ντομίνγκεθ για τον ΠΑΣ. by Γιώργος Τσανάκας
18:21
8-2 τα κόρνερ στο ματς... by Γιώργος Τσανάκας
18:25
68' Ωραίο σουτ του Μασούρα, ωραία και η επέμβαση του Λοντίγκιν που διώχνει σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
18:29
73' Λόπες αντί Μασούρα για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
18:31
74' Σουτάρα του Εμβιλά από τα 25 μέτρα, γλύφει το οριζόντιο δοκάρι. by Γιώργος Τσανάκας
18:37
80' Γκοοοολ για τον ΠΑΣ! by Γιώργος Τσανάκας
18:37
Βαθιά μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Ρέαμπτσουκ χάνει τον Σνάιντερ, ο οποίος με πλασέ στην κίνηση εκτελεί τον Βατσλίκ για το 2-2! by Γιώργος Τσανάκας
18:38
Από την... αρχή ξανά το παιχνίδι, πλέον! by Γιώργος Τσανάκας
18:39
Να δούμε την αντίδραση του Ολυμπιακού, αλλά και το πώς θα διαχειριστεί το ματς ο ΠΑΣ. by Γιώργος Τσανάκας
18:40
83' Κούντε, Βαλμπουενά και Τικίνιο μέσα, έξω οι Εμβιλά, Καρβάλιο και Γκάρι Ροντρίγκες για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
18:41
84' Ωραία προσπάθεια του Βρουσάι και σουτ, στο σώμα του Πίρσμαν και κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
18:41
84' Κεφαλιά του προωθημένου Μπα, άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
18:41
85' Οικονομόπουλος αντί Σνάιντερ για τον ΠΑΣ. by Γιώργος Τσανάκας
18:43
86' Κάρτα στον Οικονομόπουλο. by Γιώργος Τσανάκας
18:47
6 λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Τσανάκας
18:49
Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ολυμπιακό, πάει και απευθείας. by Γιώργος Τσανάκας
18:50
90'+3' Στο τείχος η εκτέλεση του Βαλμπουενά. by Γιώργος Τσανάκας
18:50
90'+3' Τέσσερις με τρεις κόντρα για τον ΠΑΣ, δεν φτάνουν ούτε καν σε τελική. Σωτήρας ο Μπα. by Γιώργος Τσανάκας
18:52
90'+5' Σουτάρα του Ρόνι Λόπες μέσα από την περιοχή, τρομερή επέμβαση του Λοντίγκιν! by Γιώργος Τσανάκας
18:53
90'+6' Νέα επέμβαση του Λοντίγκιν, αυτή τη φορά σε κεφαλιά του Τικίνιο. by Γιώργος Τσανάκας
18:54
90'+7' Κάρτα στον Παπασταθόπουλο. by Γιώργος Τσανάκας
18:54
90'+8' Γκοοοολ για τον Ολυμπιακό! by Γιώργος Τσανάκας
18:55
Ο Ρόνι Λόπες με μυθικό βολέ μέσα και δεξιά από την περιοχή, εκτελεί τον Λοντίγκιν και χαρίζει τη νίκη στον Ολυμπιακό! Φοβερό γκολ, φοβερό! by Γιώργος Τσανάκας
18:57
Τέλος στο ματς! Ο Ολυμπιακός επικράτησε 3-2 του ΠΑΣ Γιάννινα! by Γιώργος Τσανάκας