Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα πλέι-οφ της Super League 1.

18:32
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Παναθηναϊκός-Άρης για την 6η αγωνιστική των playoffs, το οποίο μπορεί να κρίνει πολλά για το ευρωπαϊκό εισιτήριο. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:35
Το «τριφύλλι» προέρχεται από τη νίκη με 1-0 επί του Ολυμπιακού στο πρωτάθλημα και από την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου, όπου θα αντιμετωπίσει τον ΠΑΟΚ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:36
Ο Άρης επικράτησε 1-0 του ΠΑΟΚ πριν τη διακοπή για το Πάσχα. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:36
Οι «πράσινοι» είναι στην 4η θέση με 51 βαθμούς. Τόσους έχει και η ΑΕΚ. Ο Άρης είναι 3ος με 53. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:37
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
18:37
Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Μπρινιόλι - Κώτσιρας, Βέλεθ, Σένκεφελντ, Χουάνκαρ - Πέρεθ, Βιγιαφάνιες, Γκατσίνοβιτς - Παλάσιος, Αϊτόρ, Ιωαννίδης. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:38
Άρης (Χερμάν Μπούργος): Κουέστα - Εμπακατά, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Γκάνεα - Σάσα, Ντουκουρέ, Ματίγια, Γκάμα - Μανσίνι, Καμαρά. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:39
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Ξενόπουλος, Αλεξανδρόπουλος, Καρλίτος, Χατζηγιοβάνης, Σάντσεζ, Κουρμπέλης, Σιδεράς, Μαουρίσιο, Βιτάλ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:39
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Σιαμπάνης, Μ. Γκαρσία, Μπερτόγλιο, Ιτούρμπε, Μάνος, Εντιαγέ, Σούντγκρεν, Λουίς Πάλμα, Δεληζήσης. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:40
Διαιτητής: Αλιγιάρ Αγκαγιέφ Βοηθοί: Ζεϊνάλ Ζεϊνάλοφ, Αφίκ Αμιραλί 4ος Διαιτητής: Σπυρίδων Ζαμπαλάς VAR: Βάσκο Σάντος, Βασίλης Νικολακάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
18:43
Στο γήπεδο είναι και περίπου 150 οπαδοί του Άρη by Αποστόλης Λιβάνιος
18:43
by Αποστόλης Λιβάνιος
18:44
Η παράδοση Νίκες Παναθηναϊκού: 66 Ισοπαλίες: 29 Νίκες Άρη: 26 Με γηπεδούχο τον Παναθηναϊκό Νίκες Παναθηναϊκού: 44 Ισοπαλίες: 10 Νίκες Άρη: 6 by Αποστόλης Λιβάνιος
18:45
Εκτός Διούδης και Σάρλια για τον Παναθηναϊκό. Επιστροφή Σάσα, Ιτούρμπε και Κουέστα για τον Άρη. Υπενθυμίζεται ότι ο Μπούργος δεν θα είναι στον πάγκο λόγω τιμωρίας by Αποστόλης Λιβάνιος
18:48
Νωρίτερα έγινε γνωστή μια δυσάρεστη είδηση για τον Παναθηναϊκό και όχι μόνο φυσικά, καθώς «έφυγε» από τη ζωή σε ηλικία 81 ετών ο Ίβιτσα Όσιμ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:55
Πέντε λεπτά για τη σέντρα στη Λεωφόρο by Αποστόλης Λιβάνιος
18:55
Την ίδια ώρα, ο Ολυμπιακός κάνει το 2-1 κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα στο 90+8' με τον Λόπες by Αποστόλης Λιβάνιος
19:01
2' Άστοχο εκτός περιοχής σουτ του Γκάμα, δεν ανησύχησε ο Μπρινιόλι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:05
6' Τελική για τον Παναθηναϊκό. Έκλεψε την μπάλα με τον Βιγιαφάνιες, ο οποίος ελίχθηκε μέσα στην περιοχή και κλείστηκε, με το σουτ του Αργεντίνου να μπλοκάρει ο Κουέστα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:05
19:14
15' Ωραία επίθεση για τον Παναθηναικό, δίχως... happy end. Οι πράσινοι κυκλοφόρησαν την μπάλα και αυτή έφτασε στα δεξιά στον Παλάσιος που έκανε κάκιστο-άστοχο σουτ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:19
20' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Έπειτα από μεγάλη μεταβίβαση, ο Γκάνεα δεν υπολόγισε καλά τη φάση, ο Γκατσίνοβιτς πήρε και έστρωσε για τον Παλάσιος, ο οποίος έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Κουέστα με σουτ από κοντινή απόσταση και στη συνέχεια αστόχησε ο Αϊτόρ από το ημικύκλιο. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:24
25' Σουτ του Πέρεθ από μακρινή απόσταση, μπλόκαρε ο Κουέστα, που δεν αιφνιδιάστηκε, παρά την κόντρα στον Ματίγια και την αλλαγή πορείας της μπάλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:25
19:25
Πρόβλημα με Γκατσίνοβιτς στον Παναθηναϊκό by Αποστόλης Λιβάνιος
19:25
Ξεκίνησε ζέσταμα ο Αλεξανδρόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
19:26
28' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός, 1-0! Εξαιρετική στημένη μπάλα από τον Αϊτόρ, κεφαλιά του Σένκεφελντ που δεν έβλεπε εστία και η μπάλα στα δίχτυα του Κουέστα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:27
29' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Αλεξανδρόπουλος αντί Γκατσίνοβιτς λόγω προβλήματος του Σέρβου μέσου στον οπίσθιο μηριαίο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:29
31' Αναγκαστική αλλαγή και για τον Άρη: Ιτούρμπε αντί Σάσα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:30
Πάντως, ο άσος του Άρη, ο οποίος είχε πρόβλημα εδώ και αρκετά λεπτά, είχε κάνει νεύμα εδώ και λίγη ώρα ότι μπορεί να συνεχίσει. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:36
38' Γέμισμα του Αϊτόρ, κεφαλιά-γύρισμα του Βέλεθ από τα αριστερά, μπλόκαρε ο Κουέστα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:41
42' Κίτρινη για τον Καμαρά για φάουλ στον Πέρεθ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:43
45' Σκληρό μαρκάρισμα του Καμαρά στον Βιγιαφάνιες. Είναι για δεύτερη by Αποστόλης Λιβάνιος
19:43
45' Με δέκα ο Άρης! Δικαιολογημένη δεύτερη κίτρινη στον εκνευρισμένο Καμαρά. Κίτρινη και στον Βέλεθ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:44
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
19:45
Ανοίγει κουβέντα και με την κερκίδα ο Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
19:45
19:47
45+3' Ημίχρονο στη Λεωφόρο: Παναθηναϊκός-Άρης 1-0! Το γκολ του Σένκεφελντ στο 28' χωρίζει τις δύο ομάδες, ενώ ο Άρης από τις καθυστερήσεις παίζει με δέκα λόγω αποβολής του Καμαρά με δύο κίτρινες (42', 45'). by Αποστόλης Λιβάνιος
20:03
Έναρξη στο β' μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
20:08
50' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Ιωαννίδης έκλεψε την μπάλα από το λάθος του Μπράμπετς, αλλά ο αμυντικός του Άρη μπλόκαρε το κοντινό σουτ του Αϊτόρ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:09
20:10
Έχει μπει καλά ο Παναθηναϊκός by Αποστόλης Λιβάνιος
20:12
54' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Ο Μπρούνο Γκάμα έστρωσε για τον Γκάνεα, ο οποίος βρέθηκε μόνος του από τα αριστερά και κάπως πλάγια, με το σουτ του να είναι για λίγο άστοχο. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:14
55' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Ιωαννίδης έφυγε στην κόντρα, κέρδισε τη μάχη με τον Φαμπιάνο, αλλά στη συνέχεια γλίστρησε. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:14
56' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Ο Μαντσίνι βρέθηκε φάτσα με τον Μπρινιόλι έπειτα από γύρισμα του Ιτούρμπε και ο Ιταλός έκανε εξαιρετική επέμβαση. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
56' Άστοχη κεφαλιά του Ιωαννίδη, ενώ ακολουθούσε ο Παλάσιος by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
59' Πολύ καλή φάση για τον Παναθηναϊκό. Ο Αϊτόρ πάτησε περιοχή, έπιασε δυνατό σουτ, αλλά πάνω στον Κουέστα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:17
Οι τελικές είναι 9(6)-3(1) by Αποστόλης Λιβάνιος
20:18
60' Φωνές από τον Άρη για πέναλτι. Σε σουτ του Μαντσίνι, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Βέλεθ, αλλά το είχε σχεδόν κολλημένο στο σώμα του ο Ισπανός. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:19
62' Εντιαγέ αντί Ντουκουρέ και Πάλμα αντί Γκάμα για τον Άρη. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:23
65' Εκτέλεση φάουλ του Βιγιαφάνιες, η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κουέστα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:25
67' Κίτρινη για τον Παναθηναϊκό, την αντίκρισε ο Πέρεθ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:25
68' Εκτέλεσε το φάουλ ο Ιτούρμπε, έδιωξε η άμυνα του Παναθηναϊκού by Αποστόλης Λιβάνιος
20:27
69' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Γεμάτο σουτ του Παλάσιος, έδιωξε σε κόρνερ ο Κουέστα. Πάντως, ο διαιτητής έδωσε άουτ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:27
70' Κίτρινη στον Χουάνκαρ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:28
71' Σουτ του Πάλμα, μπλόκαρε ο Μπρινιόλι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:30
20:31
20:38
81' Κουρμπέλης αντί Βιγιαφάνιες και Βιτάλ αντί Παλάσιος για τον Παναθηναϊκό by Αποστόλης Λιβάνιος
20:41
83' Άστοχο σουτ του Εντιαγέ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:43
84' Σούντγκρεν αντί Γκάνεα και Γκαρσία αντί του Μαντσίνι για τον Άρη. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:46
89' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Αλεξανδρόπουλος έκλεψε με τάκλιν, έκανε το γύρισμα, αλλα έδιωξε η άμυνα του Άρη. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:48
89' Καρλίτος παίρνει τη θέση του Ιωαννίδη και ο Χατζηγιοβάνης αυτή του Αϊτόρ για τον Παναθηναϊκό. Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
20:52
Τέλος στη Λεωφόρο: Παναθηναϊκός-Άρης 1-0! Το γκολ του Σένκεφελντ χάρισε τη νίκη στην ομάδα του Γιοβάνοβιτς απέναντι στους "κίτρινους" (με δέκα από το 45') και τους έστειλε στην 3η θέση. by Αποστόλης Λιβάνιος