Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα πλέι-οφ της Super League 1.

20:30
Καλησπέρα σας! by Μανώλης Μουσουράκης
20:31
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του ντέρμπι ΠΑΟΚ-ΑΕΚ, το οποίο είναι προγραμματισμένο για τις 21:00 στην Τούμπα στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής των playoffs της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
20:33
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Δημήτρη Τσορμπατζόγλου. by Μανώλης Μουσουράκης
20:34
Ας δούμε αρχικά τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
20:35
ΠΑΟΚ (Ρασβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης - Τέιλορ, Βαρέλα, Μιχάι, Σάστρε - Σοάρες, Σβαμπ - Α. Ζίβκοβιτς, Μουργκ, Μιτρίτσα - Τσόλακ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:35
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Ζ. Ζίβκοβιτς, Ίνγκασον, Κρέσπο, Λύρατζης, Σίντκλεϊ, Κούρτιτς, Άκπομ, Ολιβέιρα, Κούτσιας. by Μανώλης Μουσουράκης
20:38
Πολλά τα προβλήματα αλλά και οι αλλαγές για τον «δικέφαλο του Βορρά», με τον Ρασβάν Λουτσέσκου να επιλέγει να δώσει ανάσες σε αρκετούς βασικούς ελέω των συνεχόμενων παιχνιδιών. Εκτός οι Μπίσεσβαρ, Αουγκούστο, Τσιγγάρας, Μιχαηλίδης, Βιεϊρίνια, Ελ Καντουρί και Ζαμπά. by Μανώλης Μουσουράκης
20:40
Προβλήματα υπάρχουν και στην πλευρά των «κιτρινόμαυρων». Σημαντικότερο όλων εκείνο του Σέρχιο Αραούχο, ο οποίος υπέστη θλάση και θα χάσει το υπόλοιπο της σεζόν. Εκτός επίσης οι Γαλανόπουλος, Σιμόες , Γέβτιτς και Τάνκοβιτς, ενώ με απόφαση προπονητή και οι Βράνιες και Λε Ταλέκ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:40
ΑΕΚ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Στάνκοβιτς - Ρότα, Μήτογλου, Τζαβέλλας, Χατζισαφί - Σιμάνσκι, Κριχόβιακ, Μάνταλος - Λ. Γκαρσία, Άμραμπατ, Τσούμπερ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:41
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Τσιντώτας, Μοχαμάντι, Σβάρνας, Μισελέν, Φράνσον, Σάκχοφ, Μουστακόπουλος, Ανσαριφάρντ, Τζ. Γκαρσία. by Μανώλης Μουσουράκης
20:41
Διατηρείται το 4-3-3 για την ΑΕΚ, με τον Άμραμπατ να αντικαθιστά τον Αραούχο στην κορυφή της επίθεσης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:43
Στην Τούμπα για να παρακολουθήσει διά ζώσης την ΑΕΚ και ο επόμενος προπονητής της, Ματίας Αλμέιδα. Δείτε εδώ φωτογραφικό υλικό. by Μανώλης Μουσουράκης
20:45
Διαιτητική ομάδα: Καμπάκοφ (Μαργκαρίτοφ, Βαλκόφ, 4ος Σιδηρόπουλος, VAR: Στογιάνοφ, Τριανταφύλλου) by Μανώλης Μουσουράκης
20:48
Ο ΠΑΟΚ προέρχεται από τη μεσοβδόμαδη πρόκριση επί του Ολυμπιακού στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος. Σε επίπεδο πρωταθλήματος είχε ηττηθεί στα δύο τελευταία του ματς (από Παναθηναϊκό και Άρη). Διατηρεί ακόμη μαθηματικές ελπίδες για τον τίτλο, όντας στο -14 (με παιχνίδι λιγότερο) από τους «ερυθρόλευκους», τους οποίους αντιμετωπίζει την Τετάρτη (3/5) στην εξ αναβολής αναμέτρηση για την 4η αγωνιστική των playoffs. by Μανώλης Μουσουράκης
20:51
Από την άλλη, η ΑΕΚ την προηγούμενη αγωνιστική επικράτησε 3-2 στην έδρα του ΠΑΣ Γιάννινα. Μετά και τη νίκη (1-0) του Παναθηναϊκού επί του Άρη, είναι στην 5η θέση (51β.), στο -3 από τους «πράσινους» και στο -2 από τους «κίτρινους». Καταρχάς όμως κυνηγά τους τελευταίους για ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο, καθώς το «τριφύλλι» μπορεί να το πάρει εάν κατακτήσει το Κύπελλο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:53
20:53
20:53
20:53
20:53
20:55
Οι αγώνες του στο φετινό πρωτάθλημα: 26.09.2021: ΠΑΟΚ – ΑΕΚ 2-0 (42' Μπίσεσβαρ, 79' πέναλτι Κούρτιτς) 02.03.2022: ΑΕΚ – ΠΑΟΚ 1-1 (28' Γκαρσία – 36' Κούρτιτς. Στο 19' κόκκινη Τσιγγάρας του ΠΑΟΚ) 20.03.2022: ΑΕΚ – ΠΑΟΚ 0-1 (50' Τσολάκ) Στο Kύπελλο: ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 0-0, ΑΕΚ-ΠΑΟΚ 1-2 by Μανώλης Μουσουράκης
20:56
Ο ΠΑΟΚ είναι αήττητος κόντρα στην ΑΕΚ στα τελευταία οκτώ παιχνίδια πρωταθλήματος και δώδεκα μαζί με το Κύπελλο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:58
Η τελευταία νίκη για την «Ένωση» σημειώθηκε την 1η Ιουλίου του 2020. by Μανώλης Μουσουράκης
20:59
Παρά το αρνητικό σερί που τρέχει κόντρα στον ΠΑΟΚ, η ΑΕΚ συνεχίζει να έχει το «πάνω χέρι» στην ιστορία των μεταξύ τους αγώνων. Η ιστορία στα μεταξύ τους: Νίκες ΠΑΟΚ: 41 Ισοπαλίες: 38 Νίκες ΑΕΚ: 60 Με γηπεδούχο τον ΠΑΟΚ: Νίκες ΠΑΟΚ: 32 Ισοπαλίες: 23 Νίκες ΑΕΚ: 14 by Μανώλης Μουσουράκης
20:59
Οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:01
Όλα έτοιμα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:02
1' Σέντρα στο ντέρμπι! by Μανώλης Μουσουράκης
21:04
Κυκλοφορεί την μπάλα η ΑΕΚ στα πρώτα λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:05
3' Επικίνδυνο γύρισμα του Γκαρσία από τα δεξιά, ο Τέιλορ συνέκλινε και έδιωξε. by Μανώλης Μουσουράκης
21:06
Ο Μουργκ κινείται στον άξονα, έχοντας στα δεξιά του τον Ζίβκοβιτς και αριστερά τον Μιτρίτσα. Ως δεξί μπακ ο Τέιλορ και ως αριστερό ο Σάστρε. by Μανώλης Μουσουράκης
21:09
4' Δοκάρι για την ΑΕΚ, αλλά ως μη γενόμενη η φάση. Ήταν εκτεθειμένος στην αρχή της φάσης ο Άμραμπατ. Εν συνεχεία συνέκλινε, έπιασε το μακρινό σουτ, το οποίο προσέκρουσε στη ρίζα του δεξιού δοκαριού. by Μανώλης Μουσουράκης
21:09
6' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! 1-0! Σκόρερ ο Τσόλακ! Εκτέλεση φάουλ, δεν έδιωξε πειστικά η άμυνα της ΑΕΚ, με τον Τσόλακ να σκοράρει από κοντά σε δεύτερο χρόνο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:10
Η φάση θα ελεγχθεί επειδή φαίνεται να έχει βρει η μπάλα στον αγκώνα του Τσόλακ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:11
Έχει βρει στον αγκώνα του Τσόλακ η μπάλα. Γίνεται έλεγχος στο VAR. by Μανώλης Μουσουράκης
21:11
Οριστικό: Υπάρχει χέρι. Παραμένει το 0-0. by Μανώλης Μουσουράκης
21:11
Υπήρξε και μια μικρή ένταση, όλα καλά τώρα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:14
12' Επέλαση από τον Σοάρες με την μπάλα, «στοπ» από τον Τζαβέλλα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:15
21:15
21:15
21:15
Κυκλοφορεί την μπάλα ο ΠΑΟΚ τώρα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:16
14' Κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία στον Παναγιώτη Κονέ στον πάγκο της ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:17
15' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ! 0-1! Σκόρερ ο Άμραμπατ! Τρομερό σουτ στην κίνηση εντός περιοχής από τον Μαροκινό άσο -ύστερα από στρώσιμο του Κριχόβιακ- με την μπάλα να καρφώνεται στα αντίπαλα δίχτυα. Η φάση ξεκίνησε από τον ίδιο τον Άμραμπατ που είχε τραβηχτεί εκτός περιοχής κι εν συνεχεία από υπέροχη ποδιά του Χατζισαφί. by Μανώλης Μουσουράκης
21:20
Φαίνεται να βγαίνει αμέσως για τον Σωκράτη Οφρυδόπουλο η επιλογή του να ξεκινήσει με τον Άμραμπατ ως ψευτοεννιάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:23
20' Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Άμραμπατ μετά από εξαιρετική κούρσα έβγαλε με ωραία κάθετη ολομόναχο εντός της αντίπαλης περιοχής τον Γκαρσία, ο οποίος όμως έχασε την ισορροπία του στο γλιστερό αγωνιστικό χώρο! by Μανώλης Μουσουράκης
21:26
24' Σουτ του Μάνταλου εκτός περιοχής, κοντράρει η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:28
Πιέζει ψηλά ο ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:29
27' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! 1-1! Σκόρερ ο Τσόλακ! Ύστερα από πίεση ψηλά και ολέθριο λάθος του Τσούμπερ (λάθος γύρισμα προς τα πίσω), ο Μουργκ έκλεψε την μπάλα, έστρωσε στον Τσόλακ, ο οποίος πλάσαρε εύστοχα για το 1-1. by Μανώλης Μουσουράκης
21:31
Στο έδαφος ο Σιμάνσκι, ο οποίος δέχθηκε αγκωνιά από τον Τσόλακ στη φάση του γκολ! by Μανώλης Μουσουράκης
21:36
34' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Χατζισαφί έστρωσε μεταξύ πέναλτι και μικρής περιοχής στον Σιμάνσκι, εκείνος σούταρε στην κίνηση, με τον Μιχάι να διώχνει καίρια σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:40
Σειρά της ΑΕΚ να πιέσει ψηλά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:42
38' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Σέντρα του Ρότα και κεφαλιά του Μάνταλου, με τον Πασχαλάκη να διώχνει εξαιρετικά σε πρώτο χρόνο, ενώ ο Άμραμπατ αστόχησε από πλεονεκτική θέση (ολομόναχος) παίρνοντας το «ριμπάουντ». Αιφνιδιάστηκε ο Μαροκινός μεσοεπιθετικός. by Μανώλης Μουσουράκης
21:43
Τελευταίο πεντάλεπτο στην κανονική διάρκεια. by Μανώλης Μουσουράκης
21:45
42' Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα για τον ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:45
43' Κίτρινη κάρτα στον Ρότα για διαμαρτυρία. by Μανώλης Μουσουράκης
21:47
44' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Πολύ καλή η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μιτρίτσα, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:48
45'+1' Γυριστή κεφαλιά από τον Τζαβέλλα, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, φεύγει έξω. by Μανώλης Μουσουράκης
21:49
Τρέχουμε το δεύτερο από τα τέσσερα λεπτά των καθυστερήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
21:50
45'+2' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Φαλτσαριστή σουτάρα του Ζίβκοβιτς από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ξυστά από το δεξί δοκάρι η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:51
45'+3' Φάση για την ΑΕΚ. Η «Ένωση» φόρτωσε την αντίπαλη περιοχή, ωραίο «1-2» από Γκαρσία και Κριχόβιακ, με το σουτ του πρώτου να φεύγει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:51
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες θα πάνε ισόπαλες (1-1) στα αποδυτήρια. Ο Άμπραμπατ άνοιξε το σκορ στο 15', με τον Τσόλακ να ισοφαρίζει στο 27'. Ακυρώθηκε -σωστά- τέρμα του τελευταίου στο 6'. Καλύτερη η ΑΕΚ, η οποία έχει σπαταλήσει πολλές ευκαιρίες. 3(1)-6(3) οι τελικές για ΠΑΟΚ και ΑΕΚ, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:54
22:08
Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:09
Ο ΠΑΟΚ θα αρχίσει το δεύτερο μέρος με μια αναγκαστική αλλαγή. Ο Ίνγκασον θα περάσει στη θέση του Βαρέλα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:09
Χωρίς αλλαγές η ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:09
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:11
47' Φάση για την ΑΕΚ. Μακρινό σουτ του Κριχόβιακ, καταλήγει δίπλα από το δεξί δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:13
Έχει μπει με επιθετικές διαθέσεις και στο δεύτερο μέρος η «Ένωση». by Μανώλης Μουσουράκης
22:14
49' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ, αλλά ως μη γενόμενη η φάση. Ο Πασχαλάκης απέκρουσε το διαγώνιο σουτ του Τσούμπερ, ωστόσο ο Λιβάι ήταν εκτεθειμένος στην αρχή της φάσης. Πάντως, πραγματοποιήθηκε εξαιρετική κυκλοφορία της μπάλας. by Μανώλης Μουσουράκης
22:16
52' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Δυνατό μακρινό σουτ από τον Σάστρε, πέφτει και αποκρούει ο Στάνκοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
22:17
53' Αναμπουμπούλα στην περιοχή της ΑΕΚ, μετά από εκτέλεση κόρνερ. Ο Στάνκοβιτς μπλόκαρε προ των Ζίβκοβιτς και Τσόλακ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:20
55' Στιγμή για την ΑΕΚ. Μακρινό σουτ του Κριχόβιακ, φεύγει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:23
59' Κίτρινη στον Μιτρίτσα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:24
59' Ένταση μεταξύ των πάγκων των δύο ομάδων. Κίτρινη κάρτα σε Κυριακίδη και Τσονάκα. Ο Λουτσέσκου ενεπλάκη και ήρθε... face to face με τον Κυριακίδη. by Μανώλης Μουσουράκης
22:25
61' Κίτρινη και στον Χατζισαφί τώρα για διαμαρτυρία. by Μανώλης Μουσουράκης
22:27
Έχει πέσει ο ρυθμός. by Μανώλης Μουσουράκης
22:30
65' Επικίνδυνη σέντρα του Χατσισαφί από τα αριστερά, δεν προλαβαίνει να κάνει την προβολή ο Άμραμπατ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:31
67' Φάση για την ΑΕΚ. Ο Τσούμπερ προσπάθησε να κρεμάσει από μακριά τον Πασχαλάκη, χωρίς όμως να βρει στόχο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:32
68' Ο Λύρατζης στη θέση του Τέιλορ για τον ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:33
22:37
73' Κίτρινη στον Μήτογλου. by Μανώλης Μουσουράκης
22:38
74' Κίτρινη και στον Τζαβέλλα. Κιτρινισμένη όλη η αμυντική τετράδα της ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:39
74' Μπήκε ο Κούρτιτς στη θέση του Σοάρες. by Μανώλης Μουσουράκης
22:41
Η ΑΕΚ συνεχίζει να είναι εκείνη που ψάχνει το γκολ, ούσα όμως λιγότερο επικίνδυνη στο τελευταίο εικοσάλεπτο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:44
Έχει οπισθοχωρήσει ο ΠΑΟΚ. Στο μισό γήπεδο οι γηπεδούχοι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:45
81' Πολύ καλή αντεπίθεση από τον ΠΑΟΚ, καίριο κόψιμο του Σιμάνσκι πάνω στον Σάστρε! by Μανώλης Μουσουράκης
22:46
82' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Οι Άκπομ και Ολιβέιρα στις θέσεις των Τσόλακ και Μιτρίτσα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:48
83' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ! Ο Ολιβέιρα βγήκε σε θέση τετ-α-τετ, εκτέλεσε φαλτσαριστά, με την μπάλα να καταλήγει στη συμβολή των δοκών. Η φάση ξεκίνησε από εξαιρετική μπαλιά του Σβαμπ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:49
Θα μπει σε λίγο ο Φράνσον στη θέση του Μάνταλου, κάνοντας ντεμπούτο με την ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:50
86' Αλλαγή για την ΑΕΚ: Φράνσον αντί Μάνταλου by Μανώλης Μουσουράκης
22:52
88' Κίτρινη για την ΑΕΚ, την είδε ο Άμραμπατ για μαρκάρισμα στον Λύρατζη. by Μανώλης Μουσουράκης
22:53
Λίγο πριν, η ΑΕΚ έφυγε επικίνδυνα στην κόντρα με τον Τσούμπερ, ο οποίος βρέθηκε στο έδαφος, αλλά δεν πήρε το φάουλ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:54
89' Σέντρα του Άμραμπατ από τα δεξιά, προβολή του Κριχόβιακ, έδιωξε ο Ίνγκασον σε κόρνερ by Μανώλης Μουσουράκης
22:56
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Μανώλης Μουσουράκης
22:56
90'+2' Ανσαριφάρντ αντί Άμραμπατ για την ΑΕΚ by Μανώλης Μουσουράκης
22:58
Τέλος στην Τούμπα: ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 1-1! Ο Άμραμπατ άνοιξε το σκορ στο 15’ και ο Τσόλακ ισοφάρισε στο 27ο λεπτό. Στους 60 βαθμούς πλέον ο 2ος ΠΑΟΚ, ενώ η ΑΕΚ είναι 5η με 52. Στο -2 από τον Παναθηναϊκό (3ος) και στο -1 από τον Άρη (4ος). by Μανώλης Μουσουράκης