Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα πλέι-άουτ της Super League 1.

18:44
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση για την 5η αγωνιστική των Playouts ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τη Λαμία! by Αναστασία Βοσνάκη
18:45
Ο Αστέρας Τρίπολης μπήκε στα Playouts δύο βαθμούς πίσω από τον πρωτοπόρο ΟΦΗ και τώρα είναι ένα βαθμό πίσω. Ξεκίνησε τα Playouts με νίκη στο Βόλο, τη μοναδική του στα επτά τελευταία. Έχει δύο ισοπαλίες στα τρία τελευταία, ενώ δεν είχε καμία στα 14 προηγούμενα. Μέχρι τις αρχές Φεβρουαρίου έκανε ένα σερί πέντε νικών, αλλά στη συνέχεια έκανε μόλις δύο στα 10 τελευταία. Μάλιστα οι δύο τελευταίες νίκες του είναι εκτός έδρας, αφού στην Τρίπολη δεν έχει κερδίσει τα τέσσερα τελευταία, χάνοντας τρία από αυτά και φέρνοντας μια ισοπαλία. Αμέσως πριν είχε πέντε διαδοχικές νίκες, με τελευταία στις 2 Φεβρουαρίου επί του ΠΑΣ Γιάννινα. Δεν έχει σκοράρει στα έξι από τα 15 παιχνίδια της έδρας του. Και οι τρεις ισοπαλίες του στην Τρίπολη είναι με 0-0. by Αναστασία Βοσνάκη
18:45
Η ήττα εντός έδρας από τον Ιωνικό, ήταν ένα άσχημο αποτέλεσμα, αφού πλέον η Λαμία δεν μπορεί να φτάσει στη 12η θέση και να σωθεί άμεσα. Στην καλύτερη περίπτωση θα αγωνιστεί με την δευτεραθλήτρια της Super League 2, αλλά για να γίνει και αυτό θα πρέπει να κρατηθεί πάνω από τον Απόλλωνα Σμύρνης. Μπορεί στο ξεκίνημα των Playouts να πέτυχε νίκη ελπίδας στο Αγρίνιο, αλλά έχασε και τα τρία επόμενα παιχνίδια, αλλά και τους δύο ημιτελικούς Κυπέλλου από τον Παναθηναϊκό. Τώρα η Λαμία έχει 10 ήττες στα 11 τελευταία για το πρωτάθλημα και 12 στα 13 επίσημα. Είναι χωρίς ισοπαλία 15 επίσημους αγώνες και 12 για το πρωτάθλημα. Εκτός έδρας έχει μια νίκη στα 10 τελευταία, αυτή στο Αγρίνιο, ενώ έχει χάσει άλλα επτά και έχει δύο ισοπαλίες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:46
Η ιστορία Νίκες Αστέρα Τρίπολης: 2 Ισοπαλίες: 6 Νίκες Λαμίας: 3 by Αναστασία Βοσνάκη
18:46
Με γηπεδούχο τον Αστέρα Τρίπολης Νίκες Αστέρα Τρίπολης: 1 Ισοπαλίες: 3 Νίκες Λαμίας: 2 by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
Οι Αρκάδες ανακοίνωσαν τέσσερα κρούσματα κορωνοϊού, ωστόσο δεν διευκρινίζεται αν αφορά παίκτες ή τεχνικό επιτελείο. Ο Μίλαν Ράσταβατς δεν θα έχει στη διάθεσή του ούτως ή άλλως τον Καπίγια ο οποίος είναι μακροχρόνια απών, αλλά πλέον ακολουθεί πρόγραμμα επανένταξης, τον Κρέσπι λόγω ενοχλήσεων στους κοιλιακούς, τον Τιλίκα που έχει οστικό οίδημα στο γόνατο και τον Τασουλή, που κάνει θεραπεία για το πρόβλημα που αντιμετώπισε στη μέση και δεν αναμένεται να προλάβει κάποιο από τα παιχνίδια της σεζόν. by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
Ο Τζανλούκα Φέστα από την άλλη δεν θα έχει στη διάθεσή του πέντε παίκτες, τους Βέλλιο, Αντέτζο, Βύντρα, Νινούα και Τσούκαλο, ενώ στην αποστολή επέστρεψε ο Αραμπούλι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:48
Το παιχνίδι θα διευθύνει ο Φωτιάς του συνδέσμου Πέλλας, με βοηθούς τους Μπουξμπάουμ του συνδέσμου Ανατολικής Αττικής και Ψαρρή του συνδέσμου Ζακύνθου, ενώ 4ος διαιτητής θα είναι ο Αγγέλακης του συνδέσμου Μακεδονίας. Διαιτητής VAR θα είναι ο Παπαπέτρου του συνδέσμου Αθηνών, με βοηθό τον Φωτόπουλο του ίδιου συνδέσμου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:26
Οι δυο ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:30
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:33
3' Καμία αξιοσημείωτη φάση μέχρι τώρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:35
5' Πήγε να απειλήσει ο Σονί, βγήκε και μάζεψε ο Σαράνοφ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:38
8' Πιο δυναμικά έχει μπει η Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
9' Κοντινή κεφαλιά ο Σίτο, ο Σαράνοφ μπλόκαρε. by Αναστασία Βοσνάκη
19:40
10' Μεγάλη φάση για τον Αστέρα! Δυνατό σουτ ο Σονί, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
13' Φάουλ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. Ξανά φάουλ για τον Αστέρα σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
15' Εκτελεί ο Σονί, ο Μπαράλες παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
17' Φάουλ για τη Λαμία. Συγκρούστηκε ο Καρμόνα με τον Σαραμαντά. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
Έδιωξε η άμυνα του Αστέρα Τρίπολης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:51
21' Φωνάζει για πέναλτι ο Αστέρας σε πτώση του Μπαράλες, αλλά ο Φωτιάς λέει παίζετε. by Αναστασία Βοσνάκη
19:53
23' Ευκαιρία για τη Λαμία! Ωραία ατομική ενέργεια του Μανούσου, έκανε κακό τελείωμα και έχασε την ευκαιρία να σκοράρει. by Αναστασία Βοσνάκη
19:57
27' Σουτ ο Σονί, η μπάλα κοντράρει και μαζεύει ο Σαράνοφ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:59
29' Σέντρα σουτ ο Μιχόπουλος, μπλοκάρει ο Σαράνοφ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:00
30' Δυνατό σουτ ο Σονί, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:00
Συμπληρώσαμε μισή ώρα στο παιχνίδι και το 0-0 παραμένει. Ισορροπημένο σε γενικές γραμμές το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:03
33' Δυνατό σουτ ο Άλβαρες, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:05
35' Ωραία σέντρα ο Άλβαρες, ο Σαράνοφ διώχνει με τις γροθιές. by Αναστασία Βοσνάκη
20:06
36' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:06
Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:15
45' Γκολ η Λαμία με τον Μανούσο! 1-0 η ομάδα του Τζανλούκα Φέστα! by Αναστασία Βοσνάκη
20:17
Τέλος στο πρώτο μέρος το οποίο ήταν ισορροπημένο. Η Λαμία στο 45' βρήκε το γκολ με τον Μανούσο και πηγαίνει στα αποδυτήρια με προβάδισμα. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
20:23
20:32
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
47' Πολύ ωραίο σουτ ο Μιχόπουλος, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:35
48' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Μπαράλες δεν μπορεί με κοντινή κεφαλιά να σκοράρει, με τον Σαράνοφ να κάνει φοβερή επέμβαση. by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
51' Σέντρα ο Καρμόνα δε βρίσκει κανέναν συμπαίκτη του, με την μπάλα να απομακρύνεται. by Αναστασία Βοσνάκη
20:40
53' Ωραία ατομική ενέργεια του Σίτο, πέρασε τρεις παίκτες της Λαμίας, αλλά το σουτ που έκανε ήταν αδύναμο και μπλόκαρε ο Σαράνοφ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:45
58' Έχει ανεβάσει ρυθμούς ο Αστέρας στο δεύτερο μέρος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
61' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
61' Αλλαγές πρώτα. Έξω Μιχόπουλος, Κανελλόπουλος, μέσα Μπενίτο, Ιγκλέσιας. by Αναστασία Βοσνάκη
20:49
Το κόρνερ πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:49
20:52
65' Έξω ο Τιρόνε, μέσα ο Νούνιες για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
20:54
67' Ο Μπενίτο μέσα από τη μικρή περιοχή δεν μπορεί να σκοράρει. by Αναστασία Βοσνάκη
20:58
72' Κακό σουτ ο Σίτο, η μπάλα στην αγκαλιά του Σαράνοφ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:01
75' Αλλαγή για τη Λαμία. Ρόμανιτς μέσα, έξω ο Καραμάνος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:04
77' Κόρνερ για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:04
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:05
78' Φάουλ για τη Λαμία σε καλό σημείο. Ο Ιγκλέσιας στον Ρόμανιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
21:06
80' Γκολ για τη Λαμία με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Προβυδάκης και 2-0! by Αναστασία Βοσνάκη
21:08
81' Κόρνερ ο Αστέρας. Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:09
Αλλαγή για τον Αστέρα, μέσα ο Γιώργος Παπαδόπουλος, έξω ο Σίτο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:12
85' Μπεχαράνο, Μανούσος εκτός, Γκέντσογλου, Αραμπούλι εντός για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:17
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
21:21
Τέλος στο ματς! Η Λαμία πέρασε από την Τρίπολη, επικράτησε 2-0 του Αστέρα και ξέφυγε στο +4 από τα χαμηλά της βαθμολογίας. by Αναστασία Βοσνάκη