Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Champions League.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της ρεβάνς μεταξύ των Βιγιαρεάλ και Λίβερπουλ για τους «4» του Champions League. by Μανώλης Μουσουράκης
21:43
Σέντρα στο «Θεράμικα» στις 22:00. by Μανώλης Μουσουράκης
21:46
Η Λίβερπουλ επικράτησε 2-0 στο «Άνφιλντ». Αδικεί τους «κόκκινους» το σκορ, καθώς έχαναν τη μία ευκαιρία μετά την άλλη έχοντας και δοκάρι. Την ίδια στιγμή δεν δέχτηκαν φάσεις. Το αυτογκόλ του Εστουπινιάν στο 53' και το τέρμα του Μανέ στο 55' διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:47
Θυμηθείτε τις καλύτερες στιγμές από την πρώτη αναμέτρηση των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
21:48
Ας δούμε τις συνθέσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
21:48
Βιγιαρεάλ (Ουνάι Έμερι): Ρούλι – Φόιτ, Αλμπιόλ, Τόρες, Εστουπινιάν – Λο Σέλσο, Παρέχο, Καπού, Κοκλέν – Ζ. Μορένο, Ντιά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:48
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Ασένχο, Γιόργκενσεν, Γκασπάρ, Αλκάθερ, Ιμπόρα, Τσουκουέζε, Τριγκέρος, Πένια, Μαντί, Μόι Γκόμεζ, Πεντράθα, Οριέ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:49
Λίβερπουλ (Γιούργκεν Κλοπ): Άλισον – Άρνολντ, Κονατέ, Φαν Ντάικ, Ρόμπερτσον – Φαμπίνιο, Κεϊτά, Αλκάνταρα – Σαλάχ, Μανέ, Ζότα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:49
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Κέλεχερ, Μίλνερ, Γκόμεζ, Χέντερσον, Τσάμπερλεϊν, Τζόουνς, Μιναμίνο, Τσιμίκας, Λουίς Ντίας, Οριγκί, Μάτιπ, Έλιοτ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:52
Εκτός για τη Βιγιαρεάλ οι Πίνο, Αλμπέρτο Μορένο και Ντανζούμα. Δεν τα κατάφερε για τη Λίβερπουλ ο Φιρμίνο, με τον Τσιμίκα να αρχίζει από τον πάγκο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:53
Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Ολλανδός Ντάνι Μάκελι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:54
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1HD. by Μανώλης Μουσουράκης
21:57
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:59
Εκπληκτική η ατμόσφαιρα στο... τιγκαρισμένο «Θεράμικα»! by Μανώλης Μουσουράκης
22:01
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
22:03
Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά... by Μανώλης Μουσουράκης
22:04
3' ΓΚΟΛ η Βιγιαρεάλ! 1-0! Σκόρερ ο Ντιά! Σέντρα Εστουπινιάν από αριστερά, γύρισμα του Καπού, με τον Ντιά να πλασάρει ολομόναχος. Ιδανικό ξεκίνημα για τους γηπεδούχους, οι οποίοι σκοράρουν στην πρώτη φάση της αναμέτρησης. by Μανώλης Μουσουράκης
22:06
Η Βιγιαρεάλ χρειάζεται ακόμα ένα τέρμα για να στείλει το ματς στην παράταση. Υπενθυμίζεται ότι δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:09
Να δούμε ποια θα είναι η αντίδραση της Λίβερπουλ. Καμία μέχρι στιγμής... by Μανώλης Μουσουράκης
22:09
Αντίθετα, οι γηπεδούχοι δείχνουν τη διάθεση να εκμεταλλευτούν άμεσα το μομέντουμ τους. by Μανώλης Μουσουράκης
22:10
10' Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα για τη Λίβερπουλ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:11
Δεν πλάσαρε καλά ο Ζότα, μετά την εκτέλεση του Ρόμπερτσον. Άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:13
12' Στιγμή για τη Βιγιαρεάλ. Συρτό σουτ εκτός περιοχής από τον Παρέχο, φεύγει ξυστά από το αριστερό δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:17
16' Ευκαιρία για τη Βιγιαρεάλ. Κι άλλη σέντρα από τον Εστουπινιάν, σταμάτησε στον Ρόμπερτσον η κεφαλιά που έπιασε ο Μορένο από το ύψος της μικρής περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
22:18
Κυκλοφορεί την μπάλα η Λίβερπουλ, αλλά δεν μπορεί να την κάνει κάτι. Αντίθετα, δέχεται φάσεις. Καμία σχέση με το πρώτο παιχνίδι το ματς μέχρι στιγμής. by Μανώλης Μουσουράκης
22:18
by Μανώλης Μουσουράκης
22:24
22' Προϋποθέσεις αντεπίθεσης για τη Βιγιαρεάλ, καίρια παρέμβαση από τον Φαν Ντάικ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:25
24' Ωραία μπαλιά του Σαλάχ στον Ζότα, ο οποίος καθυστέρησε να εκτελέσει βγαίνοντας σε θέση τετ-α-τετ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:25
22:31
30' Δεν περνά η μπαλιά του Άρνολντ προς τον Σαλάχ... by Μανώλης Μουσουράκης
22:34
Το καλό για τη Λίβερπουλ είναι ότι τουλάχιστον έχει σταματήσει να απειλείται. Παρόλα αυτά, πρέπει να χτίσει με πιο ορθολογικό τρόπο τις επιθέσεις της. Βέβαια, για να τα λέμε όλα αυτή τη στιγμή έχει σκορ πρόκρισης στα χέρια της... by Μανώλης Μουσουράκης
22:34
22:37
3(1)-2(0) οι τελικές για Βιγιαρεάλ και Λίβερπουλ, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:38
37' Διαμαρτυρίες για πέναλτι από τη Βιγιαρεάλ! Ο Λο Σέλσο βγαίνει ενώπιον του Άλισον, τσμπάει την μπάλα κι εν συνεχεία ανατρέπεται. Ο πορτιέρε της Λίβερπουλ έχει βρει πρώτα μπάλα όμως. by Μανώλης Μουσουράκης
22:39
Περιμένουμε... by Μανώλης Μουσουράκης
22:40
Εξετάστηκε η φάση από τον VAR: Δεν δίνεται πέναλτι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:41
22:41
41' ΓΚΟΛ η Βιγιαρεάλ! 2-0! Σκόρερ ο Κοκλέν! Σέντρα του Καπού, καρφωτή κεφαλιά από τον Κοκλέν και σκορ παράτασης! by Μανώλης Μουσουράκης
22:48
Τέλος στο πρώτο μέρος. Η Βιγιαρεάλ πραγματοποίησε εντυπωσιακό πρώτο ημίχρονο και πάει στα αποδυτήρια προηγούμενη 2-0. Ένα αποτέλεσμα που οδηγεί το ματς στην παράταση εφόσον παραμείνει. Οι Ντιά (3') και Κοκλέν (41') οι σκόρερ για τους Ισπανούς. by Μανώλης Μουσουράκης
22:52
Η φάση που ζήτησε πέναλτι η Βιγιαρεάλ: by Μανώλης Μουσουράκης
22:53
Από το ριπλέι φαίνεται να έχει βρει πρώτα μπάλα ο Άλισον. Οπότε είναι σωστή η απόφαση. by Μανώλης Μουσουράκης
22:57
23:03
Ο Ντίας θα είναι η πρώτη αλλαγή για τη Λίβερπουλ. Περνά στη θέση του Ζότα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:03
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. Χωρίς αλλαγές η Βιγιαρεάλ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:06
48' Φάουλ σε καλό σημείο για τη Λίβερπουλ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:06
Αιφνιδιάστηκε ο Μανέ από το γλυκό γέμισμα του Άρνολντ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:11
54' Σέντρα του Άρνολντ, απομακρύνει με γροθιές ο Ρούλι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:13
55' Δοκάρι για τη Λίβερπουλ! Μακρινή σουτάρα του Άρνολντ, η μπάλα κοντράρει στον Κοκλέν, παίρνει ύψος και προσγειώνεται στο οριζόντιο δοκάρι! by Μανώλης Μουσουράκης
23:15
57' Ευκαιρία για τη Λίβερπουλ! Το γυριστό του ολομόναχου Ζότα, ύστερα από σέντρα του Μανέ, φεύγει άουτ. Η φάση ξεκίνησε από υπέροχη μπαλιά του Κεϊτά. by Μανώλης Μουσουράκης
23:16
Η Λίβερπουλ δείχνει σαφώς καλύτερο πρόσωπο στο δεύτερο μέρος. Όχι κάτι... τρελό, αλλά σίγουρα καλύτερο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:19
62' ΓΚΟΛ η Λίβερπουλ! 2-1! Σκόρερ ο Φαμπίνιο! Διαγώνιο σουτ του Βραζιλιάνου χαφ, με την μπάλα να περνά κάτω από τα πόδια του Ρούλι. Το έψαχνε το γκολ η Λίβερπουλ και το βρήκε. by Μανώλης Μουσουράκης
23:21
Δεδομένου ότι δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, η Βιγιαρεάλ με ένα τέρμα στέλνει το ματς στην παράταση. by Μανώλης Μουσουράκης
23:21
64' Κίτρινη στον Καπού. by Μανώλης Μουσουράκης
23:23
23:24
66' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λίβερπουλ. Ο Ντίας συνέκλινε, έπιασε το σουτ, όμως η κόντρα στον Καπού οδηγεί σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:25
67' ΓΚΟΛ η Λίβερπουλ! 2-2! Σκόρερ ο Ντίας! Σέντρα του Άρνολντ με το αριστερό, ο Ντίας φεύγει από κανονική θέση και με σκαστή κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:26
Πολύ δραστήριος ο Ντίας από τη στιγμή που μπήκε. by Μανώλης Μουσουράκης
23:28
Οι Τσουκουέζε και Πεντράθα στις θέσεις των Μορένο και Κοκλέν, αντίστοιχα, για τη Βιγιαρεάλ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:30
23:30
4(2)-10(3) οι τελικές πλέον για Βιγιαρεάλ και Λίβερπουλ, αντίστοιχα. Κατακόρυφη άνοδος για τους «κόκκινους» στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
23:32
74' ΓΚΟΛ η Λίβερπουλ! 2-3! Ολική ανατροπή με Μανέ! Ο Μανέ έφυγε στην κόντρα, πέρασε Ρούλι και Φόιτ και από διαγώνια θέση πλάσαρε για το 2-3. by Μανώλης Μουσουράκης
23:34
Αυτή είναι η δυναμική της Λίβερπουλ. Άφαντη για ένα ολόκληρο ημίχρονο, αλλά ικανή να σε διαλύσει εντός δώδεκα λεπτών! by Μανώλης Μουσουράκης
23:37
Ώρα για αλλαγές. by Μανώλης Μουσουράκης
23:38
79' Οι Αλκάθερ, Οριέ και Τριγκέρος στις θέσεις των Ντιά, Αλμπιόλ και Εστουπινιάν. by Μανώλης Μουσουράκης
23:39
80' Ο Τσιμίκας στο ματς! Στη θέση του Ρόμπερτσον. by Μανώλης Μουσουράκης
23:39
Και οι Τζόουνς και Χέντερσον μέσα αντί των Αλκάνταρα και Κεϊτά. by Μανώλης Μουσουράκης
23:41
23:42
85' Κάρτα στον Πάου Τόρες. by Μανώλης Μουσουράκης
23:43
86' Κάρτα στον Καπού, είναι η δεύτερη. Με δέκα η Βιγιαρεάλ! by Μανώλης Μουσουράκης
23:44
87' Μακρινό σουτ του Χέντερσον, η μπάλα άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:47
89' Γρήγορη κόντρα της Λίβερπουλ, τα χαλάει τελευταία στιγμή μέσα στην περιοχή ο Σαλάχ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:48
Συμπληρώθηκαν τα 90'. Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Μανώλης Μουσουράκης
23:50
Τέλος στο ματς! Η Λίβερπουλ βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο στο πρώτο μέρος (2-0), αλλά έκανε μεγάλη ανατροπή στο δεύτερο μέρος, επικράτησε 3-2 και με δύο νίκες (σσ. συνολικό σκορ 5-2) πήρε την πρόκριση στον τελικό του Champions League. by Μανώλης Μουσουράκης
23:51
Πρώτη ομάδα στον τελικό η Λίβερπουλ! Περιμένει να δει αν η Μάντσεστερ Σίτι ή η Ρεάλ Μαδρίτης θα είναι η αντίπαλός της. by Μανώλης Μουσουράκης