Ρεάλ Μαδρίτης-Μάντσεστερ Σίτι

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Champions League.

21:03
Καλησπέρα σας! Στο Σαντιάγκο Μπερναμπέου βγαίνει ο δεύτερος φιναλίστ του τελικού του Champions League. by Γιώργος Τσανάκας
21:05
Στον τελικό περιμένει ήδη η Λίβερπουλ, η οποία ντούμπλαρε τις νίκες της απέναντι στη Βιγιαρεάλ επικρατώντας 3-2 με ανατροπή, χθες, στο Θεράμικα. Πρόκριση στον τελικό λοιπόν με συνολικό σκορ 5-2. by Γιώργος Τσανάκας
21:06
Σήμερα, αναμένεται μεγάλο ματς στο Μπερναμπέου. Η Ρεάλ Μαδρίτης φιλοξενεί τη Μάντσεστερ Σίτι στη ρεβάνς του φοβερού και τρομερού 4-3 με το οποίο είχαν επικρατήσει οι σίτιζενς στο πρώτο παιχνίδι. by Γιώργος Τσανάκας
21:06
Ασφαλώς, η Σίτι έχει το προβάδισμα πρόκρισης μετά τη νίκη στο πρώτο ματς, αλλά και βάσει της εικόνας που έδειξε. Παρόλα αυτά, η Ρεάλ είναι μια εξίσου πολύ καλή ομάδα που δεν μπορείς να βγάλεις εκτός κουβέντους. by Γιώργος Τσανάκας
21:07
Μια προσωπική μονομαχία δύο σπουδαίων προπονητών: Κάρλο Αντσελότι εναντίον Πεπ Γκουαρδιόλα! by Γιώργος Τσανάκας
21:07
Αλλά και μια μονομαχία δύο τρομερών ποδοσφαιριστών και σπουδαίων προσωπικοτήτων: Καρίμ Μπενζεμά εναντίον Κέβιν Ντε Μπρόινε. by Γιώργος Τσανάκας
21:09
by Γιώργος Τσανάκας
21:09
Η Σίτι μετρά τρεις διαδοχικές νίκες επί της Ρεάλ (μία στο Μπερναμπέου, δύο στο Ετιχαντ). Μόνο Αγιαξ (1973-1995) και Μπάγερν (2000-2002) την έχουν νικήσει τέσσερις φορές στη σειρά! by Γιώργος Τσανάκας
21:09
Η Ρεάλ έχει εντός έδρας ρεκόρ 9-7-4 απέναντι σε αγγλικές ομάδες, ενώ η Σίτι αντίστοιχα έχει 3-2-7 επί ισπανικού εδάφους. by Γιώργος Τσανάκας
21:10
Η Ρεάλ αποκλείστηκε σε όλους τους 5 ημιτελικούς Τσάμπιονς Λιγκ που έχει δώσει, μετά από ήττα στο πρώτο παιχνίδι. Μόλις μία νίκη μετράει η Μάντσεστερ Σίτι σε 7 επισκέψεις της σε έδρες ισπανικών ομάδων σε νοκ άουτ φάση ευρωπαϊκής διοργάνωσης (4 ήττες). by Γιώργος Τσανάκας
21:10
Ο Μπενζεμά έχει σκοράρει 9 φορές στα φετινά νοκ άουτ παιχνίδια και ψάχνει ακόμα ένα για να ισοφαρίσει το ρεκόρ του Κριστιάνο Ρονάλντο, που κρατάει από τη σεζόν 2016-17. by Γιώργος Τσανάκας
21:12
Ρεάλ Μαδρίτης (Κάρλο Αντσελότι): Κουρτουά – Καρβαχάλ, Μιλιτάο, Νάτσο, Μεντί – Κασεμίρο, Κρόος, Μόντριτς – Βαλβέρδε, Μπενζεμά, Βινίσιους. by Γιώργος Τσανάκας
21:12
Στον πάγκο οι Λούνιν, Φουίντιας, Αλάμπα, Βαγιέχο, Ασένσιο, Μαρσέλο, Γιόβιτς, Βάσκεθ, Θεμπάγιος, Ροντρίγκο, Μαριάνο Ντίαζ, Καμαβινγκά. by Γιώργος Τσανάκας
21:13
Μάντσεστερ Σίτι (Πεπ Γκουαρδιόλα): Έντερσον – Γουόκερ, Ντίας, Λαπόρτ, Κανσέλο – Ρόδρι, Μπερνάρντο Σίλβα, Ντε Μπρόινε – Μαχρέζ, Ζεσούς, Φόντεν. by Γιώργος Τσανάκας
21:13
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι Στέφεν, Κάρσον, Άκε, Στέρλινγκ, Γκιντογκάν, Γκρίλις, Ζιντσένκο, Φερναρντίνιο, Ίγκαν-Ράιλι, Πάλμερ, ΜακΆτι, Λάβια. by Γιώργος Τσανάκας
21:15
21:16
21:16
21:19
Διαιτητής ο Ντανιέλε Ορσάτο (Ιταλία). Βοηθοί του οι συμπατριώτες του Τσίρο Καρμπόνε, Αλεσάντρο Τζαλατίνι, ενώ τέταρτος ο Νταβίντε Μάσα. Στο VAR οι Μασιμιλιάνο Ιράτι, Πάολο Βαλέρι. by Γιώργος Τσανάκας
21:21
21:41
21:46
22:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
22:02
2' Πρώτη επίσκεψη της Ρεάλ στα αντίπαλα καρέ, απομάκρυνε η άμυνα της Σίτι. by Γιώργος Τσανάκας
22:03
3' Πρώτο κόρνερ, είναι για τη Σίτι. by Γιώργος Τσανάκας
22:03
Πήγε να βγάλει κομπίνα, έδιωξε ο Κασεμίρο. by Γιώργος Τσανάκας
22:04
4' Φάση για τη Ρεάλ. Αμαρκάριστος ο Μπενζεμά στην περιοχή, πιάνει την κεφαλιά αλλά δεν βρίσκει στόχο. by Γιώργος Τσανάκας
22:08
8' Ένταση ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων, Λαπόρτ-Μόντριτς-Βινίσιους είχαν κοκορομαχία. by Γιώργος Τσανάκας
22:08
9' Από μια κάρτα σε Λαπόρτ και Μόντριτς. by Γιώργος Τσανάκας
22:09
22:10
22:11
12' Σουτ στην κίνηση του Μπενζεμά, άουτ η μπάλα... by Γιώργος Τσανάκας
22:14
15' Γεμάτο σουτ του Ντε Μπρόινε, μπλόκαρε ο Κουρτουά που είχε καλή θέση. by Γιώργος Τσανάκας
22:15
Ισορροπημένο το ματς στο πρώτο τέταρτο, η Σίτι σίγουρα θα προτιμούσε να είχε για περισσότερη ώρα την μπάλα στα πόδια της, η Ρεάλ ψάχνεται αρκετά στο transition. by Γιώργος Τσανάκας
22:18
18' Απειλεί ξανά η Ρεάλ: ο Βινίσιους κάνει το βολέ μέσα στην περιοχή που περνάει ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
22:20
20' Μεγάλη φάση για τη Σίτι! Κάθετη του Ντε Μπρόινε, πιάνει το σουτ στην κίνηση ο Σίλβα αλλά ο Κουρτούα διώχνει εντυπωσιακά. by Γιώργος Τσανάκας
22:21
22:23
23' Νέα φάση για τη Σίτι. Σουτ του Ζεσούς στην κίνηση, η μπάλα ένα μέτρο από το αριστερό παραθυράκι της εστίας. by Γιώργος Τσανάκας
22:25
Πίεσε ψηλά η Ρεάλ και υποχρέωσε σε λάθος της Σίτι. Ο Γουόκερ δεν πατάει καλά, προέρχεται από τραυματισμό άλλωστε. by Γιώργος Τσανάκας
22:25
26' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τη Ρεάλ. by Γιώργος Τσανάκας
22:26
27' Ωραία η εκτέλεση φάουλ του Κρόος, βρίσκει ίσα ίσα στο κεφάλι του Μαχρέζ για να περάσει δίπλα από το δεξί "Γ". by Γιώργος Τσανάκας
22:30
Μισάωρο στο Μπερναμπέου, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Ρεάλ και Σίτι. by Γιώργος Τσανάκας
22:31
Πρέπει να μπει στο κλίμα ο Ντε Μπρόινε, ως τώρα δεν το έχει καταφέρει και αυτό φαίνεται στην κυκλοφορία της μπάλας και στη δημιουργία της ομάδας του Γκουαρδιόλα. by Γιώργος Τσανάκας
22:32
32' Έχει κάνει δεύτερο φάουλ για κάρτα ο ΚΑσεμίρο, να δούμε αν θα τη γλιτώσει ή όχι. by Γιώργος Τσανάκας
22:33
Κάνει ζέσταμα ο Καμαβινγκά, ο Κασεμίρο δείχνει να έχει ένα μικροπρόβλημα. Γλίτωσε την καρτούλα πάλι ο Βραζιλιάνος, πάντως... by Γιώργος Τσανάκας
22:34
46%-54% η κατοχή της μπάλας... by Γιώργος Τσανάκας
22:34
Νέα διακοπή, ο Μπενζεμά στο έδαφος γιατί έφαγε την μπάλα σε... άσχημο σημείο. by Γιώργος Τσανάκας
22:35
22:35
22:38
39' Κυκλοφορεί υπέροχη και με υπομονή την μπάλα η Σίτι, τελικά κέρδος ένα κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
22:39
40' Σουτ του Φόντεν με το δεξί και 20 μέτρα από την εστία, έδιωξε ο Κουρτουά. by Γιώργος Τσανάκας
22:40
40' Φοβερό τάκλιν του Γουόκερ, παίρνει την μπουκιά από το στόμα του Βινίσιους. by Γιώργος Τσανάκας
22:42
43' Ο Μπενζεμά έφυγε απέναντι στον Έντερσον και πλάσαρε άουτ. Σωστά υποδείχτηκε σε θέση οφσάιντ. by Γιώργος Τσανάκας
22:45
2 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
22:46
45'+2' Κόρνερ κερδίζει η Σίτι, μετά από σουτ του Ντε Μπρόινε που κόντραρε. by Γιώργος Τσανάκας
22:47
Άλλο ένα, θα το αφήσει να εκτελεστεί ο ρέφερι. by Γιώργος Τσανάκας
22:48
Τέλος στο πρώτο μέρος! Ρεάλ Μαδρίτης και Μάντσεστερ Σίτι πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το ματς, χωρίς τέρματα (0-0). Ισορροπημένο παιχνίδι, ένα κλικ καλύτερη η ομάδα του Γκουαρδιόλα. by Γιώργος Τσανάκας
22:50
23:03
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Γιώργος Τσανάκας
23:03
46' Τεράστια φάση στα 10 δευτερόλεπτα για τη Ρεάλ! Γύρισμα του Μπενζεμά παράλληλα με την εστία, ο Βινίσιους από την μικρή περιοχή πλασάρει άουτ! by Γιώργος Τσανάκας
23:07
50' Σέντρα-σουτ του Ζεσούς, μπλόκαρε ο Κουρτουά. by Γιώργος Τσανάκας
23:09
52' Πολλά λάθη στην άμυνα της Σίτι, δεν μπορεί κανείς εκ των Μόντριτς, Βινίσιους να τα εκμεταλλευτούν και να σκοράρουν. by Γιώργος Τσανάκας
23:13
23:14
Έχει ανέβει η Ρεάλ στο δεύτερο μέρος, προσπαθεί με Μπενζεμά και Βινίσιους να βρει τις φάσεις και ένα γκολ τουλάχιστον. by Γιώργος Τσανάκας
23:22
Φτάσαμε στο 65' παραμένει το 0-0 ανάμεσα στις δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
23:22
65' Κάρτα στον Καρβαχάλ. by Γιώργος Τσανάκας
23:25
68' Ροντρίγκο αντί Κρόος για τη Ρεάλ. by Γιώργος Τσανάκας
23:28
Ο Γουόκερ δεν μπορεί να συνεχίσει... by Γιώργος Τσανάκας
23:29
72' Μέσα ο Ζιντσένκο, έξω ο Γουόκερ. Μπαίνει και ο Γκιντογκάν στη θέση του Ντε Μπρόινε. by Γιώργος Τσανάκας
23:30
73' Γκοοοοοολ για την Σίτι! Τρομερή κυκλοφορία της μπάλας από τους φιλοξενούμενους με Ζιντσένκο, Γκιντογκάν, Σιλβα, ο τελευταίος σπάει στον Μαχρέζ που με απίθανο πλασέ στην κίνηση εκτελεί τον Κουρτουά! 1-0 η Σίτι και αγκαλιάζει την πρόκριση! by Γιώργος Τσανάκας
23:32
75' Καμαβινγκά και Ασένσιο μέσα, Κασεμίρο και Μόντριτς έξω για τη Ρεάλ. by Γιώργος Τσανάκας
23:33
Όλα για όλα η Ρεάλ, ψάχνει δύο γκολ για να στειλει το ματς στην παράταση. by Γιώργος Τσανάκας
23:35
78' Γκρίλις στη θέση του Ζεσούς για τη Σίτι. by Γιώργος Τσανάκας
23:39
82' Μεγάλη επέμβαση του Έντερσον σε τετ-α-τετ με τον Μπενζεμά, ήταν σε θέση οφσάιντ ο φορ της Ρεάλ. by Γιώργος Τσανάκας
23:41
84' Κάρτα στον Μιλιτάο. by Γιώργος Τσανάκας
23:41
85' Έξω ο Μαχρέζ, μέσα ο Φερναντίνιο. by Γιώργος Τσανάκας
23:43
86' Τρομερή επέμβαση του Κουρτουά σε ρουκέτα του Κανσέλο! by Γιώργος Τσανάκας
23:44
87' Απίστευτη φάση για τη Σίτι, πάνω στη γραμμή ο Μαντί βγάζει το σουτ του Γκρίλις και ο Φόντεν δεν μπορεί να σκοράρει! Στα... καπάκια ο Γκρίλις χορεύει δύο αντιπάλους, αλλά ο Κουρτουά κάνει απίθανη επέμβαση με το πόδι! by Γιώργος Τσανάκας
23:47
90' Γυρίζει ο Καρβαχάλ παράλληλα με την εστία, ο Ασένσιο δεν προλαβαίνει με τάκλιν να σκοράρει! by Γιώργος Τσανάκας
23:47
90' Γκοοοοοολ για τη Ρεάλ! Ο Μπενζεμά γυρίζει την κατάλληλη στιγμή, με τον Ροντρίγκο να κάνει την εξ επαφής προβολή και να ισοφαρίζει! by Γιώργος Τσανάκας
23:48
Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις! ΘΡΙΛΕΡ ΣΤΟ ΜΠΕΡΝΑΜΠΕΟΥ! by Γιώργος Τσανάκας
23:48
90'+1' Γκοοοοοολ για τη Ρεάλ Μαδρίτης! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ, ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! Ο Ροντρίγκο πηδάει ψηλότερα απ' όλους μετά τη σέντρα του Καρβαχάλ και γράφει το 2-1. by Γιώργος Τσανάκας
23:49
Απίστευτη Ρεάλ Μαδρίτης, απίστευτη και επτάψυχη! Όπως είναι το ματς πάει παράταση! by Γιώργος Τσανάκας
23:50
90'+3' Πολύ μεγάλη φάση για τη Ρεάλ για την απόλυτη ανατροπή! Λίγο έλειψε ο Ροντρίγκο να πετύχει χατ-τρικ, το βγάζει ο Έντερσον. by Γιώργος Τσανάκας
23:51
90'+4' Μεγάλη φάση για τη Σίτι. Ο Φόντεν κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή, λίγο άουτ! by Γιώργος Τσανάκας
23:54
90'+6' Κάρτα στον Βαλβέρδε. by Γιώργος Τσανάκας
23:54
Τέλος στο ματς, παράταση! Η επτάψυχη Ρεάλ Μαδρίτης με δύο γκολ του Ροντρίγκο στο φινάλε το έστειλε στην παράταση, 2-1 το σκορ απέναντι στη Σίτι! by Γιώργος Τσανάκας
23:58
Σέντρα στην παράταση! Τι άλλο θα δούμε σήμερα... by Γιώργος Τσανάκας
23:59
92' Πλασέ του Μπενζεμά στην κίνηση, λίγο έλειψε να φύγει η μπάλα από τα χέρια του Έντερσον... by Γιώργος Τσανάκας
00:00
93' Πέναλτι για τη Ρεάλ Μαδρίτης! Απίστευτα πράγματα, απίστευτα! Τρομερή κούρσα του Καμαβινγκά, σπάει στον Ροντρίγκο που κάνει το γύρισμα και ο Μπενζεμά ανατρέπεται από τον Ντίας. by Γιώργος Τσανάκας
00:01
Αυτοκτονεί η Σίτι, βγάζει τεράστια ψυχή η Ρεάλ! by Γιώργος Τσανάκας
00:02
95' Γκοοοοολ για τη Ρεάλ Μαδρίτης! Τι κάνει η βασίλισσα, απίστευτο και όμως αληθινό! Ο Μπενζεμά στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνία, τον Έντερσον στη δεξιά και γράφει το 3-1. Προβάδισμα πρόκρισης για τη Ρεάλ! by Γιώργος Τσανάκας
00:03
Η Σίτι για ακόμη μια φορά σε κρίσιμα σημείο δείχνει αυτοκτονικές τάσεις, λυγίζει από το άγχος. Η Ρεάλ δεν παραδίνεται ΠΟΤΕ! by Γιώργος Τσανάκας
00:05
00:05
00:05
00:08
99' Στέρλινγκ αντί Ρόδρι για τη Σίτι. by Γιώργος Τσανάκας
00:09
101' Κάρτα στον Στέρλινγκ. by Γιώργος Τσανάκας
00:12
104' Έξω ο Μπενζεμά, μέσα ο Θεμπάγιος για τη Ρεάλ. by Γιώργος Τσανάκας
00:13
00:13
Η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Κανσέλο στην περιοχή, το θεωρεί ακούσιο ο διαιτητής. by Γιώργος Τσανάκας
00:14
Αμύνεται με νύχια και δόντια η Ρεάλ... by Γιώργος Τσανάκας
00:15
105'+2' Απίθανη φάση για τη Σίτι! Γυριστή κεφαλιά του Φόντεν, απίστευτη επέμβαση του Κουρτουά. Παίρνει το ριμπάουντ αλλά δεν μπορεί να βρει εστία εξ επαφής ο Φερναντίνιο! by Γιώργος Τσανάκας
00:17
Τέλος στο πρώτο μέρος της παράτασης! Η Ρεάλ προηγείται 3-1 της Σίτι, καλείται να αντέξει άλλα 15 λεπτά για να πάρει μια επική πρόκριση στον τελικό. Μπορει η Σίτι; Έχει τα ψυχικά θέματα; Ένα τέταρτο ακόμα... by Γιώργος Τσανάκας
00:18
Σέντρα στο δεύτερο μέρος της παράτασης! by Γιώργος Τσανάκας
00:21
Προσπαθεί να ροκανίσει τον χρόνο η Ρεάλ και καλά κάνει εδώ που έχει φτάσει... Στο 108' είμαστε! Να δούμε αν θα μπορέσει να συνεχίσει στο ματς ο Μιλιτάο! by Γιώργος Τσανάκας
00:24
Στο 112' φτάσαμε, η Ρεάλ κρατάει γερά, η Σίτι το παλεύει αλλά είναι ζήτημα αν... μπορεί! by Γιώργος Τσανάκας
00:25
00:25
00:25
113' Κάρτα στον Ζιντσένκο. by Γιώργος Τσανάκας
00:27
115' Mέσα οι Βάσκεθ, Βαγιέχο, έξω οι Μιλιτάο, Βινίσιους για τη Ρεάλ. by Γιώργος Τσανάκας
00:28
Πέντε λεπτά ακόμα, δύο-τρία λεπτά καθυστερήσεις θα έχουμε σίγουρα... by Γιώργος Τσανάκας
00:32
120' Κόρνερ για τη Σίτι! by Γιώργος Τσανάκας
00:32
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος, άντε να δούμε. by Γιώργος Τσανάκας
00:33
Τίποτα, ανεκμετάλλευτο πέρασε και η Ρεάλ... ροκανίζει το πρώτο λεπτό! by Γιώργος Τσανάκας
00:34
Ενάμιση λεπτό ακόμα... by Γιώργος Τσανάκας
00:35
Μαζεύει τη βαθιά μπαλιά ο Κουρτουά, λιγότερο από μισό λεπτό μένει... by Γιώργος Τσανάκας
00:36
Τέλος στο ματς! Η Ρεάλ Μαδρίτης στον τελικό του Champions League όπου θα αντιμετωπίσει τη Λίβερπουλ! by Γιώργος Τσανάκας