ΑΕΚ-Ολυμπιακός

Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την εξέλιξη του πρώτου τελικού για το πρωτάθλημα χάντμπολ ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Ολυμπιακό, που πραγματοποιείται στη Χαλκίδα.

19:07
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε τον πρώτο τελικό χάντμπολ ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Ολυμπιακό. by www.sport-fm.gr
19:14
Οι δύο ομάδες αναμετρώνται για δεύτερη φορά μέσα σε μια εβδομάδα, καθώς την προηγούμενη Παρασκευή (29/4), ήταν αντιμέτωπες στον ημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδας by www.sport-fm.gr
19:14
Η ΑΕΚ πλέον έχει να διαχειριστεί και την απουσία του Πάτρικ Λέμος, που είχε αποβληθεί στον τελικό του Κυπέλλου by www.sport-fm.gr
19:14
19:15
19:17
Τυπικά γηπεδούχος στον σημερινό τελικό στο κλειστό της Χαλκίδας, είναι η ΑΕΚ, ενώ να θυμίσουμε πως όλοι τελικοί θα γίνουν στην Χαλκίδα by www.sport-fm.gr
19:17
19:18
19:20
19:20
19:20
19:21
3-4 με Σλαβούλιτσα αρχικά ο Ολυμπιακός, απάντησε γρήγορα ο Μυλωνάς για την ΑΕΚ by www.sport-fm.gr
19:22
19:23
19:24
19:25
19:26
Κάνει το σουτ ο Κωτσιώνης για την ΑΕΚ, αποκρούει ο Κοτανίδης και κρατάει το προβάδισμα τριών τερμάτων για την ομάδα του by www.sport-fm.gr
19:27
5-7 μειώνει η ΑΕΚ με τον Δημήτρη Τζηρά να παίρνει την ασίστ από τον Πέτρο Μπουκοβίνα, να αποφεύγει τον παίκτη που τον μάρκαρε και να σκοράρει by www.sport-fm.gr
19:28
19:28
19:29
έχουμε συμπληρώσει τα πρώτα 13 λεπτά στην αναμέτρηση, ο Ολυμπιακός παίζει πολύ καλή άμυνα και βάζει δύσκολα στον «δικέφαλο» by www.sport-fm.gr
19:29
19:31
7-8 ο Χρήστος Κεδέρης στην επιστροφή του στην αγωνιστική δράση, πετυχαίνει το πρώτο του τέρμα στην πρώτη του επαφή με την μπάλα by www.sport-fm.gr
19:32
15 λεπτά μένουν για να ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, με τον Ολυμπιακό να προηγείται 7-8 by www.sport-fm.gr
19:32
19:33
19:33
Χαμένη ευκαιρία από τον Δημήτρη Τζηρά να ισοφαρίσει για την ΑΕΚ, καθώς ο Κοτανίδης απέκρουσε το πέναλτι by www.sport-fm.gr
19:34
19:35
19:36
19:36
19:37
Ζητάει time out ο Δημήτρης Δημητρούλιας, ενώ απομένουν 10 λεπτά για να ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο by www.sport-fm.gr
19:38
Ο τεχνικός της «Ένωσης», βλέπει ότι η ομάδα του δεν μπορεί να σπάσει την αμυντική λειτουργία του Ολυμπιακού και ψάχνει να βρει λύσεις για να το αλλάξει αυτό. by www.sport-fm.gr
19:39
19:39
19:40
19:41
19:41
19:43
Παραμένει το 7-11 έξι λεπτά πριν τον ημίχρονο. Time out παίρνει ο προπονητής του Ολυμπιακού by www.sport-fm.gr
19:44
19:45
19:45
19:46
19:48
Διαμαρτυρίες από την πλευρά της ΑΕΚ για την τελευταία απόφαση που πήραν οι διαιτητές του αγώνα by www.sport-fm.gr
19:49
19:50
Δίλεπτη σε παίκτη της ΑΕΚ, Ο Παπαδιονυσίου είναι αυτός που θα περάσει εκτός αγώνα για δύο λεπτά by www.sport-fm.gr
19:51
19:52
19:52
20:01
Πολύ καλή η αμυντική λειτουργία του Ολυμπιακού και σε συνδυασμό με τον φοβερό Κοτίδη, έχει καταφέρει να κλείσει τις επιλογές της ΑΕΚ, δεν της έχει δώσει διαδρόμους για να πετύχουν γκολ ή να πάρουν μια προσπάθεια ανενόχλητοι. by www.sport-fm.gr
20:02
20:04
Να θυμίσουμε πως η ΑΕΚ στην κανονική διάρκεια ήταν αυτή που κατέκτησε την πρώτη θέση στο πρωτάθλημα με 22 βαθμούς, ενώ ο Ολυμπιακός ήταν δεύτερο με 16 βαθμούς by www.sport-fm.gr
20:04
20:04
20:06
20:07
20:09
20:10
Στην επίθεση η ΑΕΚ με παίκτη παραπάνω, μετά από την χαμένη ευκαιρία του Ολυμπιακού by www.sport-fm.gr
20:11
20:12
20:13
Οι φίλοι της «Ένωσης» δεν έχουν σταματήσει να τραγουδάνε και να δίνουν δύναμη στην ομάδα τους by www.sport-fm.gr
20:20
Φαίνεται να υπήρξε πρόβλημα με τους φίλους της ΑΕΚ, που βρισκόντουσαν πάνω από τον πάγκο της ομάδας του Ολυμπιακού by www.sport-fm.gr
20:22
20:23
20:23
20:25
Τσεκάρουν αν βρήκε σε χέρια παικτών του Ολυμπιακού, το τελευταίο σουτ που έκανε ο Χριστόδουλος Μυλωνας με την βοήθεια του βίντεο by www.sport-fm.gr
20:35
14 αποκρούσεις έχει καταφέρει να κάνει ο Κωνσταντίνος Κοτανίδης του Ολυμπιακού, ενώ 7 έχει από την άλλη πλευρά ο Μαυροβούνιος τερματοφύλακας της ΑΕΚ by www.sport-fm.gr
20:36
20:36
20:37
Δίλεπτη στον Ανδρέα Αραπακόπουλο. Ο παίκτης του Ολυμπιακού το δέχεται χωρίς να διαμαρτυρηθεί by www.sport-fm.gr
20:39
20:41
11 λεπτά απομένουν για να ολοκληρωθεί ο πρώτος τελικός ανάμεσα σε ΑΕΚ και Ολυμπιακό, το 15-19 για τον Ολυμπιακό παραμένει by www.sport-fm.gr
20:48
19-20 μειώνει στο ένα γκολ ο Μυλωνάς. Κρατάει την ΑΕΚ μέσα στο παιχνίδι που συνεχίζει να πιέζει ψηλά by www.sport-fm.gr
20:55
Εντυπωσιακό το τελευταίο πεντάλεπτο στην αναμέτρηση, η ΑΕΚ παλεύει με νύχια και με δόντια να βρει τρόπο να βρεθεί για πρώτη φορά μπροστά στο σκορ και να πάρει αυτόν τον πρώτο τελικό στην Χαλκίδα by www.sport-fm.gr
20:55
20:56
20:57
20:57
20:58
21-21 παραμένει, αν ο Ολυμπιακό δεν πετύχει γκολ από σουτ σε νεκρό χρόνο, τότε θα οδηγηθούμε στην παράταση, σε μια συναρπαστική αναμέτρηση! by www.sport-fm.gr
20:59
Διακοπή αυτή την στιγμή, καθώς οι διαιτητές εξετάζουν στο βίντεο τον χρόνο όπως που είχε απομείνει όπως φαίνεται by www.sport-fm.gr
21:00
21:00
21:03
Ακόμα περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει με τον χρόνο, έχουν πάει και οι παρατηρητές του αγώνα να συμβουλευτούν το βίντεο by www.sport-fm.gr
21:05
21:05
21:06
21:09
Ο Ολυμπιακός από την αρχή της αναμέτρησης ήταν καλύτερος στον αγωνιστικό χώρο,ωστόσο το τελευταίο εντυπωσιακό πεντάλεπτο της ΑΕΚ, ήταν αυτό που την έκανε να φτάσει στην ισοφάριση και να διεκδικεί την νίκη σε αυτόν τον πρώτο τελικό, του πρωταθλήματος της Hanball Premier. by www.sport-fm.gr