Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα πλέι-άουτ της Super League 1.

19:23
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Απόλλων Σμύρνης-Λαμία για την 6η αγωνιστική των playouts by Αποστόλης Λιβάνιος
19:24
Κυρίως για τους γηπεδούχους, οι οποίοι θέλουν ΜΟΝΟ τη νίκη, αλλιώς υποβιβάζονται. Σε περίπτωση που πάρουν το τρίποντο θα έχουν ελπίδες να πάνε στα μπαράζ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:25
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
19:25
Απόλλων Σμύρνης (Μπάμπης Τεννές): Σόρτσαν - Μπαξεβανίδης, Ντομίνγκες, Ρόγκνε - Ντεντάκης, Βιτλής, Σλίβκα, Κάστρο, Μαρτίνες - Ντάουντα, Ιωαννίδης. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:25
Λαμία (Τζανλούκα Φέστα): Σαράνοφ - Τζανετόπουλος, Λούκας, Σιμόν - Προβυδάκης, Τζανδάρης, Μπεχαράνο, Τιρόνε, Σαραμαντάς - Μανούσος, Καραμάνος. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:27
Διαιτητής: Αντρίς Τρεϊμανίς Βοηθοί: Χάραλντς Γκουντερμάνις, Αλεκσέις Σπασιονίκοφς 4ος Διαιτητής: Ιωάννης Παπαδόπουλος VAR: Ματέι Γιουγκ, AVAR: Βασίλης Νικολακάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:28
Ο Μπάμπης Τεννές δεν θα έχει στη διάθεσή του, τον Φατιόν, τον ανέτοιμο Άλβες, τους Παμλίδη και Σίγκνεβιτς. Αντίθετα, ο Φερνάντες και ο Γιαννιώτας θα είναι στη διάθεσή του προπονητή τους. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:28
Από την άλλην πλευρά ο Φέστα, οφείλει να κάνει τα πλάνα του χωρίς τους Αντζέτζο, Βύντρα, Νινούα, Τσούκαλος και Βέλλιο. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:29
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:30
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
19:33
3' Πρώτη αξιόλογη επίθεση για τον Απόλλωνα, αλλά ολοκληρώνεται ανεπιτυχώς με κακό γύρισμα του Μαρτίνες. Κατευθείαν εκτός η μπάλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:40
8' Άστοχη κεφαλιά του Σλίβκα μετά από φάουλ του Μαρτίνες. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:41
11' Κεφαλιά του Ιωαννίδη στην αγκαλιά του Σαράνοφ, αφού δεν είχε καλή ισορροπία στη σέντρα του Μαρτίνες. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:44
13' Καλή στιγμή για τη Λαμία. Εκτέλεση φάουλ του Προβυδάκη, ο Λούκας δεν κατάφερε να έρθει σε επαφή με την μπάλα για λίγο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:45
15' Απειλεί ξανά η Λαμία. Κεφαλιά του αμαρκάριστου Λούκας, η μπάλα πέρασε εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
16' Διαμαρτυρίες από τους παίκτες του Απόλλωνα για πέναλτι. Σε προσπάθεια του Ιωαννίδη, η μπάλα έχει βρει στο χέρι του Λούκας, αλλά ουσιαστικά το έχει κολλητό by Αποστόλης Λιβάνιος
19:47
Έγινε έλεγχος στο VAR, συνεχίζεται το παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:53
23' Τελική για τη Λαμία. Μακρινό σουτ του Τζανδάρη, κανένα πρόβλημα για τον Σόρτσαν by Αποστόλης Λιβάνιος
19:57
28' Ως μη γενόμενη φάση, αλλά δεν υπάρχει αυτό που έχασε ο Απόλλων! Ο Ρόγκνε αστόχησε σε κενή εστία, πληρώνοντας το γεγονός ότι δεν είχε καλή ισορροπία και στη συνέχεια δόθηκε οφσάιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:03
33' Άστοχη κεφαλιά του Μπεχαράνο για τη Λαμία από πλάγια θέση, η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Σόρτσαν. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:06
36' Ευκαιρία για τη Λαμία! Γύρισμα του Προβυδάκη από τα δεξιά, έδιωξε σε κόρνερ ο Ντομίνγκες προ του Μανούσου, που ήταν έτοιμος να εκτελέσει από εξαιρετική θέση. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:07
Πέρασε η φάση, δίχως να ανησυχήσει ο Σόρτσαν by Αποστόλης Λιβάνιος
20:09
39' Κίτρινη στον Μπεχαράνο, που σταμάτησε αντεπίθεση των γηπεδούχων με τον Μαρτίνες by Αποστόλης Λιβάνιος
20:12
42' Καλή στιγμή για τη Λαμία. Συνεργασία Καραμάνου με Τζανδάρη, με τον δεύτερο να πλασάρει από καλή θέση, αλλά το σουτ του ήταν αδύναμο. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:12
43' Μεγάλη φάση για τον Απόλλωνα! Προώθηση του Βιτλή και η μπάλα στο δοκάρι από την κεφαλιά του μετά από γέμισμα του Μαρτίνες. Δεν τη βρήκε γεμάτα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:14
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
20:17
45'+2' Απειλεί η Λαμία. Ο Μανούσος έφυγε στην κόντρα, αλλά ήταν μόνος του, με αποτέλεσμα να κλειστεί και να κάνει άστοχο σουτ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:17
Ημίχρονο στη Ριζούπολη: Απόλλων-Λαμία 0-0 Σχετικά μοιρασμένο το παιχνίδι, με τους γηπεδούχους να μπαίνουν πιο δυνατά και στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι να ισορροπούν την κατάσταση. Κορυφαία φάση πάντως ήταν το δοκάρι του Βιτλή στο 43' για την "Ελαφρά Ταξιαρχία". Υπενθυμίζεται ότι η ομάδα του Τεννέ θέλει μόνο τη νίκη, ενώ εκείνη του Φέστα βολεύεται και με την ισοπαλία. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:24
by Αποστόλης Λιβάνιος
20:33
Ο Τσίμπσαχ αντί του Ρόγκνε για τον Απόλλωνα. Πρόκειται για αναγκαστική αλλαγή που αφορά το κέντρο της άμυνας. Μετακίνηση του Κάστρο στο κέντρο της άμυνας by Αποστόλης Λιβάνιος
20:35
Έναρξη στο β' μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
20:40
52' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Άστοχη κεφαλιά του Ντάουντα στη σέντρα του Σλίβκα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:40
Πρόβλημα με Βιτλή στον Απόλλωνα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:41
Κάνει προθέρμανση ο Τουτουαρίμα, πολύ πιθανό να πάρει τη θέση του by Αποστόλης Λιβάνιος
20:46
58' Κίτρινη για τον Απόλλωνα, την είδε ο Κάστρο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:46
58' Ο Φερνάντες αντί του Μπαξεβανίδη για τον Απόλλωνα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:47
Πρόβλημα με Καραμάνο στη Λαμία by Αποστόλης Λιβάνιος
20:50
62' Πολύ άστοχο σουτ του Τιρόνε για τη Λαμία by Αποστόλης Λιβάνιος
20:52
Αρχίζει να βρίσκει ρυθμό ο Απόλλων by Αποστόλης Λιβάνιος
20:53
65' Απειλεί ο Απόλλων! Κεφαλιά του Ντάουντα μετά από γέμισμα από τα δεξιά, δεν έφτασε στην μπάλα ο Τσίμπσαχ και η μπάλα έφυγε λίγο έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:54
66' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Νούνιες αντί του Τιρόνε. Με νέο... playmaker οι φιλοξενούμενοι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:58
70' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ρόμανιτς στη θέση του Καραμάνου. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:00
73' Κίτρινη για τον Απόλλωνα, την είδε ο Βιτλής by Αποστόλης Λιβάνιος
21:02
74' Πολύ άστοχο σουτ του Μπεχαράνο μέσα από την περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
21:03
Θα μπει ο Τσιλούλης σε λίγο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:05
Αρχίζει να πιέζει πολύ ο χρόνος τον Απόλλωνα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:05
73' Ο Γιαννιώτας αντί του Ιωαννίδη. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:07
79' Τσιλούλης αντί Σλίβκα για τον Απόλλωνα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:12
84' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Αραμπούλι αντί του Μανούσου. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:14
86' Τρομερή ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Έπειτα από προσπάθεια του Φερνάντες, η μπάλα από τις κόντρες έφτασε στον Τσιλούλη που έστειλε την μπάλα λίγο έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:14
87' Σουτ του Γιαννιώτα, έδιωξε ο Σαράνοφ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:18
90' Άστοχο σουτ του Ντάουντα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:18
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
21:20
Όλη η Λαμία πίσω, πιέζει ο Απόλλων by Αποστόλης Λιβάνιος
21:21
90'+3' Σουτ του Μπεχαράνο, η μπάλα εκτός σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:21
Μισό λεπτό ακόμα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:22
Τέλος στη Ριζούπολη: Απόλλων-Λαμία 0-0. Υποβιβάζονται οι γηπεδούχοι, στο μπαράζ οι φιλοξενούμενοι by Αποστόλης Λιβάνιος