Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Ατρόμητος-Ιωνικός, η οποία θα διεξαχθεί στο Περιστέρι στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής των Playouts της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
Σέντρα στις 19:30. by Μανώλης Μουσουράκης
Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν): Γιαννιώτης - Κιβρακίδης, Έρλινγκμαρκ, Μαυρομμάτης, Καστεγιάνο – Χαρίσης, Σάλομον, Καρτάλης – Ροτάριου, Κουλούρης, Μουνίθ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:24
Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Βίντμαρ - Μύγας, Ρομαό, Σάντσες, Τσιριγώτης, Βαλεριάνος - Κάνιας, Κιάκος, Ντάλσιο - Λένις, Μάντζης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:26
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Μάριτς, Ντένιτς, Άλιμπεκ, Μπεντινέλι, Στρούγγης, Νταβιώτης, Νάτσος, Χατζηισαΐας, Βασιλαντωνόπουλος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:26
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Χριστοδουλής, Βαφέας, Τουράμ, Γκοτσούλιας, Ματσούκας, Πλατέλλας, Άοσμαν, Καμπράλ, Πογοσιάν. by Μανώλης Μουσουράκης
19:29
Αμφότερες οι ομάδες έχουν εξασφαλίσει την παραμονή τους. Στην 3η θέση (39β.) ο Ιωνικός, στηνο Ατρόμητος (32β.). Επίσης είναι και οι δύο αήττητες στα Playouts. Οι φιλοξενούμενοι πραγματοποιούν εντυπωσιακή πορεία στο μίνι πρωτάθλημα με τέσσερις νίκες σε πέντε ματς. Τελευταία η «πεντάρα» (5-1) επί του Απόλλωνα. Πολύ καλό φεγγάρι και για τους γηπεδούχους, οι οποίοι όμως προέρχονται από δύο σερί ισοπαλίες (με ΟΦΗ και Βόλο). by Μανώλης Μουσουράκης
19:30
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Χρήστου Κατριμουστάκη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:30
Διαιτητική ομάδα: Αγγελάκης (Φωτόπουλος, Μπαλτάς, 4ος Τζήλος, VAR: Κουμπαράκης, Νικολαΐδης) by Μανώλης Μουσουράκης
19:33
Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
19:34
Να σημειωθεί ότι ο Βίντμαρ πραγματοποιεί το ντεμπούτο του με τη φανέλα του Ιωνικού. by Μανώλης Μουσουράκης
19:35
2' Στιγμή για τον Ατρόμητο. Δυνατό μακρινό σουτ από τον Κιβρακίδη, διώχνει σε κόρνερ ο Βίντμαρ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:37
4' Καλή στιγμή και για τον Ιωνικό. Παρόμοια φάση με την προηγούμενη. Απάντησε με κεραυνό ο Ντάλσιο, μπλόκαρε ο Γιαννιώτης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:38
4' Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Οι γηπεδούχοι βρήκαν χώρο, έτρεξαν στην αντεπίθεση, με τον Κουλούρη να πλασάρει και τον Ρομαό να διώχνει την μπάλα λίγο πριν εκείνη περάσει τη γραμμή. by Μανώλης Μουσουράκης
19:42
Κυκλοφορεί την μπάλα ο Ατρόμητος, με τον Ιωνικό να πιέζει ψηλά. by Μανώλης Μουσουράκης
19:43
10' Ακυρώνεται γκολ του Ατρομήτου. Ο Κουλούρης έσπρωξε με το χέρι την μπάλα προς τα δίχτυα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:44
Οριστικό: Παραμένει το 0-0. Η φάση εξετάστηκε από τον VAR. Υπάρχει χέρι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:47
14' Φάση διαρκείας στα καρέ του Ιωνικού μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ατρομήτου. Καθαρίζει με το κεφάλι ο Σάντσες. by Μανώλης Μουσουράκης
19:49
Ο Ιωνικός τώρα στην κυκλοφορία της μπάλας. by Μανώλης Μουσουράκης
19:53
20' Γέμισμα του Βαλεριάνου από αριστερά, δεν βρίσκει στόχο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:55
Εδώ και περίπου 5-6 λεπτά οι φιλοξενούμενοι έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων, χωρίς να έχουν καταφέρει βέβαια κάτι ιδιαίτερο μέχρι στιγμής. by Μανώλης Μουσουράκης
19:56
23' Ο Κάνιας δέχτηκε την πρώτη κίτρινη στο ματς για δυνατό μαρκάρισμα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:58
25' Φάση για τον Ατρόμητο. Σέντρα του Κιβρακίδη από τα δεξιά, έπιασε την κεφαλιά ο Κουλούρης από το ύψος της μικρής περιοχής, με την μπάλα να περνά άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:59
20:00
20:00
20:01
Να σημειωθεί ότι πριν την έναρξη της αναμέτρησης ο Κρις Κόλμαν κατευθύνθηκε προς τους οργανωμένους του Ατρομήτου. Διαβάστε περισσότερα εδώ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:07
Οι φίλοι του Ατρομήτου συνεχίζουν να δίνουν τον δικό τους ξεχωριστό παλμό. by Μανώλης Μουσουράκης
20:11
38' Κίτρινη στον Καστεγιάνο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:13
40' Στιγμή για τον Ιωνικό. Μακρινό σουτ του Μύγα με το αριστερό, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:16
43' Δοκίμασε από μακριά το πόδι του ο Χαρίσης, χωρίς όμως να βρει στόχο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:17
44' Αδύναμη κεφαλιά του Μάντζη, πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:18
Τρέχουμε το ένα λεπτό του έξτρα χρόνου. by Μανώλης Μουσουράκης
20:20
Τέλος στο πρώτο μέρος. Χωρίς σκορ (0-0) στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες. Αρκετά χαμηλός ο ρυθμός στο μεγαλύτερο κομμάτι μέχρι στιγμής. by Μανώλης Μουσουράκης
20:20
5(3)-3(1) οι τελικές για Ατρόμητο και Ιωνικό, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:32
Να σημειωθεί ότι στο γήπεδο βρίσκεται και ο νέος τεχνικός της ΑΕΚ, Ματίας Αλμέιδα, μαζί με ένα εκ των μελών του τιμ του, Ντανιέλ Μάριο Βέγκα. Αύριο για πρώτη φορά θα βρεθεί και στο ΟΑΚΑ, προκειμένου να παρακολουθήσει το ντέρμπι της «Ένωσης» με τον Παναθηναϊκό. by Μανώλης Μουσουράκης
20:35
Οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:37
Με δύο αλλαγές θα ξεκινήσει ο Ιωνικός στο δεύτερο μέρος. Οι Άοσμαν και Τουράμ θα περάσουν στις θέσεις των Κιάκου και Μάντζη. Χωρίς αλλαγή προσώπων ο Ατρόμητος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:38
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:41
48' Φιλόδοξη προσπάθεια του Κουλούρη, ο οποίος προσπάθησε -ανεπιτυχώς- να κρεμάσει από πολύ μακρινή απόσταση τον Βίντμαρ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:48
56' Κεφαλιά του Ροτάριου μετά από εκτέλεση φάουλ του Μουνίθ, περνά άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:49
Πολλά ατομικά λάθη από τους παίκτες του Ιωνικού στο δεύτερο ημίχρονο. Δίνουν τις προϋποθέσεις στον Ατρόμητο, ο οποίος όμως δεν τις εκμεταλλεύεται. by Μανώλης Μουσουράκης
20:52
60' Μακρινό σουτ του Τουράμ, δεν ανησυχεί ο Γιαννιώτης που μπλοκάρει. by Μανώλης Μουσουράκης
20:54
62' Καλή στιγμή για τον Ιωνικό. Δυνατό σουτ εκτός περιοχής από τον Ντάλσιο, πέφτει και διώχνει σε κόρνερ ο Γιαννιώτης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:56
64' O Μύγας υποδείχθηκε λανθασμένα σε θέση οφσάιντ, έχοντας πιάσει πριν απειλητικό διαγώνιο σουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:56
64' Πάνω από τα δοκάρια το μακρινό σουτ του Μουνίθ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:57
Σαν να ανεβαίνει ο ρυθμός σιγά-σιγά. by Μανώλης Μουσουράκης
20:58
66' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Ιωνικό. Ύστερα από εξαιρετική κούρσα του Μύγα και μαρκάρισμα του Κιβρακίδη. Εντός ημικυκλίου της μεγάλης περιοχής στημένη η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:01
68' ΓΚΟΛ ο Ιωνικός! ΓΚΟΛΑΡΑ! 0-1 με σκόρερ τον Άοσμαν! Απίστευτη η απευθείας εκτέλεση του Σύρου μεσοεπιθετικού, με την μπάλα να περνά το τείχος και να καρφώνεται στα αντίπαλα δίχτυα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:04
Ο Άοσμαν φτάνει τα 8 γκολ στο πρωτάθλημα, έχοντας και 11 ασίστ. Τι σεζόν... by Μανώλης Μουσουράκης
21:05
72' Οι Μπεντινέλι και Άλιμπεκ στις θέσεις των Καρτάλη και Ροτάριου, αντίστοιχα, για τον Ατρόμητο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:07
74' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ιωνικό. Γρήγορη αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους, ο Άοσμαν έσπασε στον Τουράμ, ωστόσο το τελείωμα του τελευταίου δεν ήταν καθόλου καλό. by Μανώλης Μουσουράκης
21:08
76' Πέναλτι για τον Ατρόμητο. Ο Κουλούρης -μετά από εξαιρετική κάθετη του Άλιμπεκ- βγήκε ενώπιον του Βίντμαρ, με τον Σλοβένο τερματοφύλακα να τον ανατρέπει. Σωστή απόφαση. by Μανώλης Μουσουράκης
21:09
Η φάση εξετάζεται για οφσάιντ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:10
Οριστικό: Πέναλτι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:10
78' Δοκάρι! Αστόχησε ο Κουλούρης και το 0-1 παραμένει! Ο Έλληνας φορ έστειλε την μπάλα στη ρίζα του δεξιού δοκαριού. by Μανώλης Μουσουράκης
21:11
79' Κι άλλο πέναλτι για τον Ατρόμητο! Για χέρι του Βαλεριάνου, ύστερα από σουτ του Κιβρακίδη. Αυστηρή απόφαση, μιας και ο παίκτης του Ιωνικού προσπαθούσε να στηριχτεί κι ενώ η μπάλα έχει βρει πρώτα στο σώμα του. by Μανώλης Μουσουράκης
21:19
87' Ευκαιρία για τον Ιωνικό. Έφυγε στην κόντρα ο Λένις, έκανε το διαγώνιο σουτ, αλλά ο Γιαννιώτης μπλόκαρε. by Μανώλης Μουσουράκης
21:21
88' Έφυγε άουτ η απειλητική σέντρα του Καστεγιάνο με το δεξί. by Μανώλης Μουσουράκης
21:21
89' Ο Καμπράλ στη θέση του Λένις. by Μανώλης Μουσουράκης
21:24
Τρέχουμε το δεύτερο από τα τέσσερα λεπτά των καθυστερήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
21:27
Τελευταία φάση για τον Ατρόμητο. Μισό λεπτό ακόμα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:28
90'+5' Τεράστια επέμβαση του Γιαννιώτη σε σουτ του Πογισιάν. by Μανώλης Μουσουράκης
21:30
Τέλος στο ματς. Ο Ιωνικός θα φτάσει στην 5η νίκη του (0-1) στα playouts και θα ανέβει έστω και προσωρινά στην κορυφή της βαθμολογίας. Χρυσός σκόρερ ο Άοσμαν με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 68'. by Μανώλης Μουσουράκης