Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του ντέρμπι ΑΕΚ-Παναθηναϊκός, το οποίο θα διεξαχθεί στο ΟΑΚΑ στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής των playoffs της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
Σέντρα στις 19:30. by Μανώλης Μουσουράκης
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από την Cosmote Sport 1 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Μανώλης Μουσουράκης
Ας δούμε αρχικά τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
19:04
ΑΕΚ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Στάνκοβιτς – Ρότα, Μήτογλου, Τζαβέλλας, Μοχαμάντι – Σιμάνσκι, Κριχόβιακ, Χατζισαφί – Γκαρσία, Άμραμπατ, Τσούμπερ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:04
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Τσιντώτας, Σβάρνας, Μισελέν, Λε Ταλέκ, Φράνσον, Μάνταλος, Σάκχοφ, Ανσαριφάρντ, Τάνκοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:04
Έκπληξη -εάν και είχε δοκιμαστεί μέσα στην εβδομάδα- από Σωκράτη Οφρυδόπουλο με Χατζισαφί στην τριάδα των χαφ. Από εκεί και πέρα, ο Έλληνας τεχνικός δεν μπορεί να υπολογίζει στις υπηρεσίες των Βράνιες, Γέβτιτς, Αραούχο, Σιμόες και Γαλανόπουλου, με τους Λε Ταλέκ και Τάνκοβιτς να επιστρέφουν. by Μανώλης Μουσουράκης
19:05
Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Μπρινιόλι – Κώτσιρας, Σένκεφελντ, Βέλεθ, Χουάνκαρ – Ρούμπεν, Μαουρίσιο, Βιγιαφάνιες – Παλάσιος, Ιωαννίδης, Αϊτόρ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:05
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Διούδης, Αλεξανδρόπουλος, Μακέντα, Καρλίτος, Χατζηγιοβάνης, Σάντσες, Κουρμπέλης, Σάρλια, Βιτάλ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:06
Από την πλευρά του, ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς δεν θα έχει στη διάθεσή του τον Γκατσίνοβιτς, ενώ εκτός έμειναν και οι Βαγιαννίδης και Αγιούμπ. Επέστρεψε στην αποστολή ο Μακέντα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:06
Διαιτητής: Ματέι Γιουγκ (Σλοβενία) Βοηθοί: Ρόμπερτ Βουκάν, Μανουέλ Βιντάλι 4ος διαιτητής: Αλέξανδρος Τσακαλίδης VAR: Ασίρ Σάγκρκοβιτς by Μανώλης Μουσουράκης
19:08
Από τις πλέον κομβικές μάχες στην προσπάθεια των δύο ομάδων για την εξασφάλιση ενός ευρωπαϊκού εισιτηρίου. Οι «πράσινοι» συνεχίζουν να έχουν το «πάνω χέρι» όντας στην 3η θέση (54β.), στο +1 από τον 4ο Άρη και στο +2 από την 5η ΑΕΚ. Διανύουν πολύ καλό φεγγάρι, καθώς έχουν σημειώσει τρία «τρίποντα» στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια τους, με τελευταίο το 1-0 απέναντι στον Άρη στη Λεωφόρο. Με νίκη επί της ΑΕΚ θα έχουν κάνει τεράστιο βήμα για τα προκριματικά του Europa Conference League, ενώ με ισοπαλία θα «έχουν» σε πιθανή ισοβαθμία και τους δύο αντίπαλούς τους που βρίσκονται από κάτω τους. Βέβαια, έχουν την ευκαιρία να εξασφαλίσουν την έξοδό τους στην Ευρώπη και μέσω του Κυπέλλου, όπου θα αντιμετωπίσουν στον τελικό τον ΠΑΟΚ. Από την άλλη, η ΑΕΚ προέρχεται από την ισοπαλία (1-1) στην Τούμπα με τον ΠΑΟΚ, σε μια κατά γενική ομολογία καλή εμφάνισή της. Παρόλα αυτά, η νίκη κρίνεται επιτακτική, προκειμένου να επιστρέψει στην τετράδα αλλά και να εκμεταλλευτεί τυχόν απώλεια βαθμών του Άρη στο ματς με τον Ολυμπιακό. by Μανώλης Μουσουράκης
19:12
Να σημειωθεί ότι ο Δημήτρης Μελισσανίδης βρέθηκε στο ξενοδοχείο που είχε καταλύσει η αποστολή της ΑΕΚ ζητώντας από παίκτες και τεχνικό τιμ τη νίκη στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό. Διαβάστε περισσότερο εδώ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:13
Πριν από λίγη ώρα μετέβη ο ΟΑΚΑ και ο Ματίας Αλμέιδα. Υπενθυμίζεται ότι χθες βρέθηκε και στο Δημοτικό Στάδιο Περιστερίου για να παρακολουθήσει το Ατρόμητος-Ιωνικός. by Μανώλης Μουσουράκης
19:15
Παρέα μαζί μας στον σχολιασμό του αγώνα θα είναι και οι Σπύρος Σιαμπλής και Κώστας Μιαούλης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:17
Οι φετινοί αγώνες των δύο ομάδων: 05/12/2021: ΑΕΚ – Παναθηναϊκός 1-0 (2' Σιμάνσκι) 27/02/2022: Παναθηναϊκός – ΑΕΚ 3-0 (16' πέναλτι Αϊτόρ, 18' Παλάσιος, 29' Ιωαννίδης) 13/03/2022: Παναθηναϊκός - ΑΕΚ 1-1 (4' Αϊτόρ – 44' πέναλτι Άμραμπατ) by Μανώλης Μουσουράκης
19:18
Καλησπέρα και από εμένα. Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς επέλεξε Μαουρίσιο, τελικά, αντί του Αλεξανδρόπουλου για την 11άδα. Ποντάροντας, προφανώς, στην ικανότητά του να περάσει μια κάθετη πάσα, αλλά και στο ότι με τον Βραζιλιάνο στην τριάδα του κέντρου, ο Παναθηναικός είχε καλή απόδοση, παρά την ήττα του στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος... by Σπύρος Σιαμπλής
19:24
Αρκετός κόσμος στο ΟΑΚΑ για να στηρίξει την ΑΕΚ στην προσπάθειά της για το «τρίποντο». Έχει γεμίσει το πέταλο των οργανωμένων και η μία πλευρά του κάτω διαζώματος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:25
Πραγματοποιήθηκε η βράβευση της γυναικείας ομάδας ποδοσφαίρου της ΑΕΚ που πανηγύρισε το πρωτάθλημα και ανέβηκε από τη Γ' στη Β' Εθνική. Ο κόσμος αποθέωσε τις «κιτρινόμαυρες». by Μανώλης Μουσουράκης
19:26
19:26
Η ιστορία στα μεταξύ τους: Νίκες ΑΕΚ: 41 Ισοπαλίες: 44 Νίκες Παναθηναϊκός: 57 Με γηπεδούχο την ΑΕΚ: Νίκες ΑΕΚ: 29 Ισοπαλίες: 17 Νίκες Παναθηναϊκός: 23 by Μανώλης Μουσουράκης
19:27
19:28
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:31
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
19:33
Πιέζει ψηλά η ΑΕΚ στα πρώτα λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
19:34
3' Κόντραρε το πρώτο σουτ στο ματς, ήταν εκτός περιοχής από τον Άμραμπατ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:35
19:35
19:35
Η βράβευση της γυναικείας ομάδας ποδοσφαίρου της ΑΕΚ και ο Ματίας Αλμέιδα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:36
Κυκλοφορεί την μπάλα ο Παναθηναϊκός. by Μανώλης Μουσουράκης
19:37
by Μανώλης Μουσουράκης
19:39
7' Χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Έτρεξε στην αντεπίθεση η «Ένωση», ύστερα από κλέψιμο του Τσούμπερ, ωστόσο ο Ελβετός άσος καθυστέρησε. Στην εξέλιξη της φάσης ο Χατζισαφί έπιασε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με την μπάλα να φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:40
Με επιθετικές διαθέσεις η ΑΕΚ. Λογικό. Επιτακτική η νίκη για το σύνολο του Σωκράτη Οφρυδόπουλου. by Μανώλης Μουσουράκης
19:41
19:42
Δύο εύκολα λάθη από τον Ρούμπεν Πέρεθ, που δεν άρεσαν καθόλου στον Γιοβάνοβιτς, επιβεβαιώνουν την διάθεση της ΑΕΚ να μπλοκάρει τον άξονα του Παναθηναϊκού για να αποκτήσει αυτή τον πρωτο λόγο αλλά και το ότι έχει ξεκινήσει πιο δυνατά... by Σπύρος Σιαμπλής
19:43
12' Ο Κριχόβιακ έδιωξε σε κόρνερ, ύστερα από εκτέλεση φάουλ για τον Παναθηναϊκό. by Μανώλης Μουσουράκης
19:45
Δυναμικό «παρών» από τους φίλους της ΑΕΚ. Δεν έχουν σταματήσει να τραγουδούν από την αρχή της αναμέτρησης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:46
15' Παράλληλο γύρισμα του Χουάνκαρ, μπλοκάρει ο Στάνκοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:47
Η ΑΕΚ θα πρέπει να συνεχίσει την πίεση που ασκεί χωρίς να επιτρέπει στα χαφ του ΠΑΟ να γυρίσουν μέτωπο. Ο Πέρεθ έχει κάνει ήδη αρκετά λάθη, αλλά στην σημαντικότερη στιγμή ως τώρα, αρχικά ο Τσούμπερ και στη συνέχεια και ο Άμραμπατ δεν είχαν την αποφασιστικότητα να τελειώσουν τη φάση. by Κώστας Μιαούλης
19:49
18' Στιγμή για την ΑΕΚ. Μακρινό σουτ του Τσούμπερ, αρκετά πάνω την εστία. by Μανώλης Μουσουράκης
19:49
Φαίνεται να αλληλοεξουδετερώνονται οι δύο ομάδες προς το παρόν. by Μανώλης Μουσουράκης
19:50
19' Στιγμή και για τον Παναθηναϊκό. Δυνατό σουτ εκτός περιοχής από τον Μαουρίσιο, περνάει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:51
20' Φάση για τον Παναθηναϊκό. Γρήγορη επιστροφή του Μοχαμάντι σε αντεπίθεση των «πρασίνων» και καίρια παρέμβαση στον Παλάσιος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:52
21' Κι άλλη φάση για τον Παναθηναϊκό. Συνέκλινε και σούταρε ο Αϊτόρ, με τον Στάνκοβιτς να μπλοκάρει. by Μανώλης Μουσουράκης
19:52
Ανεβαίνουν επιθετικά οι φιλοξενούμενοι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:54
23' Ο Ιωαννίδης ρολάρει εντός της περιοχής της ΑΕΚ, κάνει και το σουτ, με τον Μήτογλου να διώχνει σε κόρνερ με τάκλιν. by Μανώλης Μουσουράκης
19:55
Έχει κερδίσει μέτρα ο Παναθηναϊκός. by Μανώλης Μουσουράκης
19:56
Βελτιωμένος ο Παναθηναϊκός στα τελευταία λεπτά, στη λογική ότι καταγράφει προσπάθειες και σουτ, έστω κι αν αυτά δεν ανησυχούν ιδιαίτερα τον Στάνκοβιτς. Έχει κερδίσει μέτρα στο γήπεδο, μπορεί να κυκλοφορήσει καλύτερα την μπάλα και φαίνεται να ανταποκρίνεται καλύτερα... by Σπύρος Σιαμπλής
19:58
Η ΑΕΚ παίζει πολύ με γεμίσματα προς τον Μοχαμάντι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:01
29' Δοκάρι για την ΑΕΚ! Λάθος διώξιμο του Κώτσιρα, ουσιαστικά τη στρώνει στον Χατζισαφί. Ο Ιρανός άσος δοκίμασε να κρεμάσει τον Μπρινιόλι από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με την μπάλα να προσγειώνεται στο οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:01
20:02
Έχει ανέβει εκ νέου η ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:03
Παρά το γεγονός πως δεν δυσκολεύεται να φτάσει στην αντίπαλη περιοχή, η Ένωση μοιάζει να μην έχει κίνηση χωρίς την μπάλα. Οι «πράσινοι» πάντως είναι επιρρεπείς απόψε στο λάθος και από μια κακή απόκρουση του Κώτσιρα, ο Χατζισαφί σουτάρει αλλά στέκεται άτυχος, αφού η μπάλα χτυπά στο δοκάρι. Η Ένωση θα πρέπει να καλύψει κάπως καλύτερα την αριστερή της πλευρά, που δέχεται βάρος, αφού οι «πράσινοι» προσπαθούν από εκεί κυρίως. by Κώστας Μιαούλης
20:04
32' Γρήγορη αντεπίθεση από την ΑΕΚ, ύστερα από αποτυχημένη εκτέλεση φάουλ του Παναθηναϊκού, γύρισε ο Κώτσιρας και έκοψε προ του Ρότα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:06
Ο Άμραμπατ και σ' αυτό το ματς βγαίνει συνεχώς εκτός κουτιού. by Μανώλης Μουσουράκης
20:08
37' Κίτρινη κάρτα στον Λιβάι, ο οποίος ανέκοψε αντεπίθεση του Χουάνκαρ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:10
39' Κάρτα και στον Βιγιαφάνιες τώρα. Σταμάτησε με το χέρι αντεπίθεση της ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:10
20:12
40' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Σέντρα του Μοχαμάντι από αριστερά, προβολή του Κριχόβιακ στην «καρδιά» της περιοχής, με την μπάλα να κοντράρει στον Βέλεθ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:12
40' Κίτρινη κάρτα στον Τζαβέλλα για αγκωνιά στην εξέλιξη της φάσης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:13
42' Σέντρα του Ρότα από δεξιά, διώχνει σε κόρνερ ο Κώτσιρας προ του Άμραμπατ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:14
43' Κίτρινη και σε Μήτογλου και Αϊτόρ, για μαρκάρισμα και νευριασμένη αντίδραση αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:16
45' Φάση για την ΑΕΚ. Πάλι με Μοχαμάντι από αριστερά, η σέντρα του οποίου έφτασε στον Γκαρσία. Δεν έπιασε καλά το σουτ ο τελευταίος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:16
Τρέχουμε το πρώτο από τα δύο λεπτά του έξτρα χρόνου. by Μανώλης Μουσουράκης
20:18
20:19
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες θα πάνε χωρίς σκορ στα αποδυτήρια. Η μεγαλύτερη φάση ανήκει στην ΑΕΚ με το δοκάρι του Χατζισαφί στο 29'. Από εκεί και πέρα, οι δύο αντίπαλοι είχαν διάθεση, αλλά όχι πολλές κλασικές ευκαιρίες. Καλύτερη η «Ένωση» στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα (με εξαίρεση το δεκάλεπτο 10'-20') χωρίς όμως να το αξιοποιήσει. by Μανώλης Μουσουράκης
20:20
20:22
Για την ΑΕΚ το πρώτο μέρος έχει διπλή ανάγνωση. Με την πίεση της στο κέντρο υποχρέωσε τον ΠΑΟ σε πολλά σφάλματα, ενώ και επιθετικά ο Μοχαμάντι, μαζί με και με τον πολύ καλό και άτυχο Χατζισαφί χτυπάνε την πλευρά του Κώτσιρα που στο πρώτο μέρος ήταν ο αδύναμος κρίκος στην «πράσινη» άμυνα. Ωστόσο το γεγονός πως δεν μπόρεσε να βρει γκολ σε ένα καλό πρώτο μέρος, είναι ένα μείον. by Κώστας Μιαούλης
20:25
Ημίχρονο στο ΟΑΚΑ, με την ΑΕΚ να ξεκινάει και να κλείνει καλύτερα το ματς, έχοντας κι ένα δοκάρι με τον Χατζισαφί, σε ένα μάλλον κακό από πλευράς θεάματος 45λεπτο. Κοινή συνισταμένη των ευκαιριών της, πάντως, ότι ήρθαν κυρίως από την αριστερή της πλευρά και από λάθη του Παναθηναϊκού, ο οποίος δεν μπόρεσε να βγάλει ένα γκολ στο δικό του καλό διάστημα και να φέρει το ματς ακόμα περισσότερο «στα μέτρα του». by Σπύρος Σιαμπλής
20:33
20:33
20:34
20:34
20:35
Ετοιμάζεται ο Βιτάλ για τον Παναθηναϊκό. Θα αποτελέσει την πρώτη του αλλαγή. by Μανώλης Μουσουράκης
20:36
Οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:37
Ο Βιτάλ περνά στη θέση του Βιγιαφάνιες. by Μανώλης Μουσουράκης
20:37
Να δούμε πώς θα διαφοροποιηθεί ο σχηματισμός για το «τριφύλλι». by Μανώλης Μουσουράκης
20:37
Χωρίς αλλαγές η ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:38
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:40
Η είσοδος του Βιτάλ αντί του Βιγιαφάνιες -που είχε και κίτρινη κάρτα- «μαρτυράει» τα... παράπονα του Γιοβάνοβιτς από την εικόνα του Παναθηναϊκού, Μένει να δούμε αν ο Παλάσιος θα παίξει δίπλα στον Ιωαννίδη, σε σύστημα 4-4-2, ή πίσω του, σε ένα 4-2-3-1 by Σπύρος Σιαμπλής
20:41
48' Γύρισμα του Λιβάι από τα δεξιά, μπλοκάρει ο Μπρινιόλι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:48
Στα πόδια της ΑΕΚ η κατοχή της μπάλας, χωρίς όμως να μπορεί να απειλήσει η «Ένωση». Εμφανής η απουσία του Αραούχο, με την περιοχή του Παναθηναϊκού να είναι άδεια. by Μανώλης Μουσουράκης
20:51
Από τον Παναθηναϊκό καταγγέλλεται πως κατά τη διάρκεια του ημιχρόνου ο διαιτητής δέχτηκε φραστική επίθεση από τον Δημήτρη Μελισσανίδη και ανθρώπους της ΑΕΚ με συγκεκριμένες αναφορές και ύβρεις για την τοποθέτησή του από τον Μαρκ Κλάτενμπεργκ. Από την ΑΕΚ διαψεύδεται κάτι τέτοιο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:52
Η ΑΕΚ στο δεύτερο ημίχρονο επιχειρεί κυρίως από τα δεξιά με Λιβάι Γκαρσία. by Μανώλης Μουσουράκης
20:52
Με δέκα λεπτά συμπληρωμένα, μετά την είσοδο του Βιτάλ στο ματς, είναι ο Αϊτόρ τελικά αυτός που υποστηρίζει τον Ιωαννίδη, με τον Παλάσιος να μένει δεξιά και τον νεοεισελθόντα να αγωνίζεται αριστερά, στο 4-4-2 του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
20:53
60' Δεν ανησυχεί τον Μπρινιόλι το μακρινό σουτ του Κριχόβιακ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:54
Ο ΠΑΟ προσπαθεί όσο μπορεί περισσότερο να χαμηλώσει τον ρυθμό, η ΑΕΚ συνεχίζει να πιέζει ψηλά, αλλά υποχρεωτικά θα πρέπει να πάρει ρίσκα. by Κώστας Μιαούλης
20:55
62' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Οι Κουρμπέλης και Καρλίτος στις θέσεις των Μαουρίσιο και Ιωαννίδη, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:59
65' Διπλή χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Σε πρώτο χρόνο ο Άμραμπατ έδιωξε την προσπάθεια του Κουρμπέλη πριν περάσει η μπάλα τη γραμμή, ενώ σε δεύτερο ο Χουάνκαρ πήρε το «ριμπάουντ», με το σουτ του να καταλήγει δίπλα από το δεξί δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:00
67' Ο Μάνταλος στη θέση του Χατζισαφί για την ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:01
68' Φάση για τον Παναθηναϊκό. Ο Κώτσιρας ανακτά την κατοχή, ύστερα από λάθος της ΑΕΚ και επιχειρεί μακρινό σουτ που φεύγει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:03
70' Ωραία μπούκα του Άμραμπατ, ωστόσο καθυστερεί να εκτελέσει, όντας και κλεισμένος. by Μανώλης Μουσουράκης
21:04
71' Ο Στάνκοβιτς μπλοκάρει το γέμισμα από τον Αϊτόρ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:05
71' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Συνέκλινε ωραία ο Καρλίτος, έπιασε και το φαλτσαριστό σουτ, με την μπάλα να περνά δίπλα από το αριστερό δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:07
74' Ο Μακέντα στη θέση του Αϊτόρ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:07
74' Ο Τάνκοβιτς στη θέση του Κριχόβιακ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:08
Ο Μάνταλος θα πάει δίπλα στον Σιμάνσκι στα χαφ. Μπροστά τους ο Τσούμπερ, με τους Λιβάι και Τάνκοβιτς στα άκρα. 4-2-3-1 πλέον για την ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:11
78' Φάση διαρκείας για τον Παναθηναϊκό, ύστερα από λάθος της ΑΕΚ, περνά ανεκμετάλλευτη. by Μανώλης Μουσουράκης
21:11
Μετά το 65' ο ΠΑΟ βρίσκει περισσότερους χώρους και με μια διπλή ευκαιρία από στημένη μπάλα και στη συνέχεια με το σουτ του Κώτσιρα, αλλά και το σουτ του Καρλίτος, μοιάζει να μπαίνει πιο δυνατά στην τελική ευθεία του ματς. Όλα για όλα από τον Οφρυδόπουλο και κίνηση με ρίσκο η είσοδος του Τάνκοβιτς αντί του Κριχόβιακ. by Κώστας Μιαούλης
21:11
21:15
Ο Γιοβάνοβιτς ετοίμαζε τον Χατζηγιοβάνη, αλλά τελικα θα περάσει τον Σάντσες. Μάλιστα, ο προπονητής του Παναθηναϊκού φίλησε τον Έλληνα άσο, γι' αυτήν την αλλαγή σκέψης. by Μανώλης Μουσουράκης
21:15
81' Τώρα ο Σάντσες αντί του Χουάνκαρ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:16
Ο Χουάνκαρ αποχώρησε τραυματίας με πρόβλημα στη γάμπα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:18
85' Φάουλ σε καλή θέση για την ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:18
Μετά το φρεσκάρισμα που επιχείρησε ο Γιοβάνοβιτς και με το οποίο θα μπορούσε ο Παναθηναϊκός να είχε ακόμα και το προβάδισμα, στις ευκαιρίες που έκανε, η λογική λέει ότι θα παέι σε διαχείριση, προκειμένου να μην χάσει τον πολύτιμο όπως εξελίσσεται η κατάσταση στη σημερινή αγωνιστική... by Σπύρος Σιαμπλής
21:18
Ο κόσμος της ΑΕΚ ζητά από τους παίκτες της ομάδας του ένα γκολ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:18
Κόρνερ για την ΑΕΚ, μετά την εκτέλεση. by Μανώλης Μουσουράκης
21:19
86' Φάση για την ΑΕΚ. Κεφαλιά του Λιβάι από σέντρα του Ρότα (μετά την εκτέλεση κόρνερ), με τον Μπρινιόλι να μπλοκάρει. by Μανώλης Μουσουράκης
21:19
87' Ο Ανσαριφάρντ στη θέση του Άμραμπατ για την ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:20
21:21
88' Κίτρινη στον Κουρμπέλη, ο οποίος ανέκοψε αντικανονικά αντεπίθεση της ΑΕΚ με τον Μάνταλο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:22
Πιέζει η ΑΕΚ για το γκολ, ωστόσο δεν μπορεί να απειλήσει ορθολογικά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:23
90' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Σουτ του Λιβάι από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μπλόκαρε ο Μπρινιόλι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:23
Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:24
Ο Γκαρσία δείχνει να αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού, αλλά συνεχίζει στο ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:28
90'+5' Καθυστέρησε να εκτελέσει ο Λιβάι εντός περιοχής του Παναθηναϊκού. by Μανώλης Μουσουράκης
21:29
Νεύρα εν συνεχεία από Μάνταλο σε Παλάσιος και κίτρινη στον αρχηγό της ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:29
Τέλος στο παιχνίδι. Χωρίς σκορ (0-0) και νικητή ολοκληρώνεται το ντέρμπι. Ο Παναθηναϊκός διατηρεί το +2 από την ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:31
Μείνετε συντονισμένοι στο sport-fm.gr για αναλυτικό ρεπορτάζ από το ντέρμπι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:37
Η ΑΕΚ κατάφερε να κρατήσει το μηδέν για πρώτη φορά από τις 20/2 ανέπαφη την εστία της αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για να της δώσει τη νίκη. Όπως σημειώσαμε στο φινάλε του πρώτου μέρους, το γεγονός πως δεν σκόραρε στα πρώτα 45' ήταν αποθαρρυντικό για κάποια αισιόδοξη έκβαση. Πλέον δεν έχει οριστικά ούτε την ισοβαθμία με τον ΠΑΟ και στο β' μέρος, μετά το 65' περισσότερο απειλήθηκε παρά απείλησε. by Κώστας Μιαούλης