ΠΑΟΚ-Άρης

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα πλέι-οφ της Super League 1.

18:16
Καλό σας απόγευμα. Ντέρμπι στην Τούμπα για την 8η αγωνιστική των playoffs της Super League 1, με τον ΠΑΟΚ να υποδέχεται τον Άρη. Σέντρα στις 18:30, με τηλεοπτική μετάδοση από Novasports Prime και ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Δημήτρη Τσορμπατζόγλου. by Γιάννης Πολιάς
18:19
Και οι δύο ομάδες χρειάζονται τη νίκη, οι μεν για να επιστρέψουν στα θετικά αποτελέσματα μετά από εννέα γκέλες και οι δε για να καλύψουν το χαμένο έδαφος μετά τις ήττες από Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό. Υπενθυμίζεται ότι ο «Δικέφαλος του Βορρά» είναι 2ος με 60 βαθμούς, ενώ οι «κίτρινοι» 4οι, με 53. by Γιάννης Πολιάς
18:21
Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου έχει εξασφαλίσει την έξοδο στο Europa Conference League αλλά δέκατο σερί ματς χωρίς νίκη θα φέρει περαιτέρω... μουρμούρα. by Γιάννης Πολιάς
18:22
Ας δούμε τις δύο ενδεκάδες. by Γιάννης Πολιάς
18:23
ΠΑΟΚ (Ρ. Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Σάστρε, Ίνγκασον, Μιχάι, Σίντκλεϊ, Τσιγγάρας, Κούρτιτς, Τέιλορ, Μουργκ, Ζίβκοβιτς, Άκπομ. Στον πάγκο: Ζ. Ζίβκοβιτς, Ταλιχμανίδης, Τσαούσης, Κουλιεράκης, Σβαμπ, Σοάρες, Μιτρίτσα, Κούτσιας, Τσόλακ. by Γιάννης Πολιάς
18:23
Άρης (Χ. Μπούργος): Κουέστα, Εμπακατά, Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Σούντγκρεν, Ντουκουρέ, Ματίγια, Μπερτόγλιο, Ιτούρμπε, Μαντσίνι, Καμαρά. Στον πάγκο: Σιαμπάνης, Γκαρσία, Σάκιτς, Λούμορ, Μάνος, Γκάμα, Δεληζήσης, Πάλμα, Μαρμαρίδης. by Γιάννης Πολιάς
18:25
18:25
Διαιτητής: Μπριχ Βοηθοί: Λουπ, Κέμπτερ 4ος: Κουτσιαύτης VAR: Γκέραχ, Φωτόπουλος by Γιάννης Πολιάς
18:26
Έχει ενδιαφέρον το γεγονός ότι ο ΠΑΟΚ δεν έχει καταφέρει να σκοράρει φέτος σε τρία ματς ενάντια στον συμπολίτη, έχοντας μία ισοπαλία (0-0) και δύο ήττες (0-1 και 0-1). by Γιάννης Πολιάς
18:27
Πλησιάζει η ώρα για τη σέντρα, με 4-2-3-1 οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
18:31
Σέντρα στο ματς με τους φιλοξενούμενους στην μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
18:33
Μπόλικες οι απουσίες για τους γηπεδούχους, που παίζουν δίχως Ελ Καντουρί, Ολιβέιρα, Λύρατζη, Ζαμπά, Μιχαηλίδη, Βιεϊρίνια, Αουγκούστο, Μπίσεσβαρ και Κρέσπο. by Γιάννης Πολιάς
18:34
Ο δε Μπούργος, δεν έχει Εντιαγέ, Σάσα, Γκάνεα, Μπεναλουάν και Λόπεθ. by Γιάννης Πολιάς
18:35
4' Στο έδαφος ο Ματίγια, σηκώνεται και βγαίνει εκτός για να συνεχιστεί το ματς. by Γιάννης Πολιάς
18:37
5' Πρώτη καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Κανείς δεν κατάφερε να αξιοποιήσει το γύρισμα του Μουργκ, στη συνέχεια το σουτ του Τσιγγάρα κόντραρε σε αμυντικό. by Γιάννης Πολιάς
18:39
8' Ακίνδυνη μπαλιά Εμπακατά, εύκολα ο Πασχαλάκης. by Γιάννης Πολιάς
18:39
8' Κόρνερ για τον Άρη, πρώτο στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
18:40
9' Ωραίο σουτ Σούντγκρεν έξω από την περιοχή, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
18:44
13' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
18:48
17' Η κατοχή της μπάλας είναι στο 66% για τον Άρη. by Γιάννης Πολιάς
18:49
18:51
20' Κόρνερ για τον Άρη μετά από προσπάθεια του Καμαρά από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
18:51
Το πήγε απευθείας ο Ιτούρμπε, έβγαλε σε κόρνερ ο Πασχαλάκης! by Γιάννης Πολιάς
18:52
Έχει τραυματιστεί στη φάση ο Άκπομ. by Γιάννης Πολιάς
18:53
22' Πολύ άστοχο το σουτ του Μαντσίνι. by Γιάννης Πολιάς
18:53
Συνεχίζει κανονικά ο Άκπομ. by Γιάννης Πολιάς
18:59
28' Πλησιάζουμε τη μισή ώρα αγώνα, ο Άρης είναι γενικά ανώτερος αλλά οι γηπεδούχοι δεν δυσκολεύονται να εξισορροπήσουν την κατάσταση. by Γιάννης Πολιάς
19:00
29' Κόρνερ για τον Άρη, μπήκε επικίνδυνα από τα δεξιά ο Μαντσίνι αλλά το γύρισμά του κόντραρε. by Γιάννης Πολιάς
19:00
Όλα τα κόρνερ του Άρη ως τώρα είναι από τα δεξιά και έχουν πάει όλα στο πρώτο δοκάρι, με Πασχαλάκη-Άκπομ να κόβουν σταθερά. by Γιάννης Πολιάς
19:02
31' Ακίνδυνο το σουτ που επιχείρησε ο Μαντσίνι από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
19:03
Η κατοχή της μπάλας έχει πέσει στο 52% για τους «κίτρινους», που έχουν τελικές 4-1. by Γιάννης Πολιάς
19:04
33' Εύκολα ο Κουέστα το μακρινό σουτ του Κούρτιτς. by Γιάννης Πολιάς
19:05
34' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, αν και ίσως υπήρχε οφσάιντ στο γύρισμα που έγινε από δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
19:06
19:09
38' Κίτρινη κάρτα στον Μπερτόγλιο για φάουλ στον Ίνγκασον. by Γιάννης Πολιάς
19:10
39' Ο Καμαρά βγήκε τετ α τετ με τον Πασχαλάκη αλλά... κατάφερε να κάνει κοντρόλ τόσο κακό που η μπάλα κατέληξε κατευθείαν στον τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ! by Γιάννης Πολιάς
19:11
41' Κόρνερ για τον Άρη. by Γιάννης Πολιάς
19:12
42' Επικίνδυνο γύρισμα Καμαρά, δεν πρόλαβε κανείς. by Γιάννης Πολιάς
19:14
44' Κίτρινη κάρτα στον Ίνγκασον που... γκρέμισε τον Καμαρά. by Γιάννης Πολιάς
19:15
Στο έδαφος ο Μαυριτανός επιθετικός. by Γιάννης Πολιάς
19:16
Κόρνερ μετά από έξυπνη εκτέλεση φάουλ του Άρη και απομάκρυνση Κούρτιτς. by Γιάννης Πολιάς
19:34
Σας υπενθυμίζουμε τη βαθμολογία των playoffs, δίχως να υπολογίζονται τα ματς που είναι σε εξέλιξη. 1.Ολυμπιακός 79 57-21 2.ΠΑΟΚ 60 55-31 3.Παναθηναϊκός 55 46-23 4.Άρης 53 32-36 5.ΑΕΚ 53 49-36 6.ΠΑΣ Γιάννινα 46 34-32 by Γιάννης Πολιάς
19:34
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στην Τούμπα. by Γιάννης Πολιάς
19:35
Δίχως αλλαγές οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
19:36
48' Σουτ Καμαρά από πλάγια θέση, εύκολα ο Πασχαλάκης. by Γιάννης Πολιάς
19:38
49' Τρομερό μακρινό σουτ Σούντγκρεν, λίγο άουτ! by Γιάννης Πολιάς
19:38
Έχει μπει πολύ δυνατά ο Άρης. by Γιάννης Πολιάς
19:41
51' Τεράστια, διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Μπήκε από τα δεξιά ο Σάστρε, σούταρε και ανάγκασε σε σπουδαία επέμβαση τον Κουέστα, με τον Μουργκ εν συνεχεία να σουτάρει απελπιστικά άουτ ενώ η εστία ήταν ανυπεράσπιστη. by Γιάννης Πολιάς
19:43
Εξαιρετικό θέαμα στο δεύτερο μέρος, μέχρι τώρα. by Γιάννης Πολιάς
19:46
57' Η κατοχή έχει φτάσει στο 54% για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
19:47
59' Κίτρινη κάρτα στον Ντουκουρέ για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
19:48
19:51
62' Λάθος απομάκρυνση Κουέστα, δεν το εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι. by Γιάννης Πολιάς
19:51
63' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΑΡΗΣ! Ο Καμαρά βρέθηκε τετ α τετ με τον Πασχαλάκη και τον νίκησε, αφού άφησε πίσω του τον Ίνγκασον. Εξαιρετική και η μπαλιά του Μαντσίνι. by Γιάννης Πολιάς
19:53
Ένατο φετινό γκολ του Αφρικανού επιθετικού του Άρη. by Γιάννης Πολιάς
19:54
65' Κίτρινη κάρτα στον Κούρτιτς για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
19:54
Ετοιμάζει αλλαγές ο Λουτσέσκου. by Γιάννης Πολιάς
19:55
66' Σβαμπ αντί Τσιγγάρα, Σοάρες αντί Μουργκ, Μιτρίτσα αντί Τέιλορ. by Γιάννης Πολιάς
19:56
67' Πτώση Ιτούρμπε μέσα στην περιοχή, τίποτα λέει ο Μπριχ. by Γιάννης Πολιάς
19:57
Περιμένει το VAR! by Γιάννης Πολιάς
19:57
Τίποτα, συνεχίζεται κανονικά το ματς. by Γιάννης Πολιάς
19:57
68' Σάκιτς αντί Εμπακατά. by Γιάννης Πολιάς
19:58
69' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ μετά από ριψοκίνδυνη απομάκρυνση του Φαμπιάνο σε μπαλιά από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
20:00
20:01
72' Φιλόδοξο βολέ Μαντσίνι από τα δεξιά, έξω η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:02
73' Ο Κούρτιτς βρέθηκε στο έδαφος μέσα στην περιοχή αλλά ο Μπριχ θεώρησε πως δεν υπάρχει κάτι. by Γιάννης Πολιάς
20:03
74' Φάση διαρκείας στην περιοχή του Άρη, σταμάτησε για φάουλ στον Κουέστα. by Γιάννης Πολιάς
20:03
Από τον πάγκο του Άρη δόθηκε ένα... σκονάκι στον Μαντσίνι. by Γιάννης Πολιάς
20:04
76' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:05
Δέκατο σήμερα και τέταρτο για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
20:05
76' Άουτ η κεφαλιά του Μιχάι. by Γιάννης Πολιάς
20:08
79' Πάλμα αντί Μπερτόγλιο και Γκαρσία αντί Μαντσίνι. by Γιάννης Πολιάς
20:08
Ο Τσόλακ στη θέση του Μιχάι. by Γιάννης Πολιάς
20:09
Τελευταίο δεκάλεπτο, μεγάλη πίεση από τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
20:10
81' Μπλόκαρε ο Κουέστα την κεφαλιά του Άκπομ. by Γιάννης Πολιάς
20:12
83' Αναμονή VAR για πέναλτι που ζητά ο ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:12
Πήρε κίτρινη ο Σάστρε λίγο νωρίτερα. by Γιάννης Πολιάς
20:12
Συνεχίζεται κανονικά το ματς, οι γηπεδούχοι φώναξαν για ανατροπή Ζίβκοβιτς από Σούντγκρεν. by Γιάννης Πολιάς
20:14
85' Δεληζήσης αντί Ιτούρμπε. by Γιάννης Πολιάς
20:15
20:16
Τελευταία λεπτά στην Τούμπα, κοντά σε μία τεράστια νίκη οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
20:19
90' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ μετά από απομάκρυνση Ντουκουρέ με κεφαλιά. by Γιάννης Πολιάς
20:19
90' Επικίνδυνη μπαλιά, δεν πρόλαβε ο Τσόλακ. by Γιάννης Πολιάς
20:19
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
20:21
90+2' Φοβερή προσπάθεια Καμαρά, τον σταμάτησε ο Σάστρε προτού βγει μόνος του με τον Πασχαλάκη! by Γιάννης Πολιάς
20:23
90+4' Πιέζει ασφυκτικά ο ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:23
Συνεχή γεμίσματα και απομακρύνσεις. by Γιάννης Πολιάς
20:24
90+5' Τελευταία δευτερόλεπτα, πλάγια για τον Άρη ψηλά. by Γιάννης Πολιάς
20:25
90+6' Κίτρινη κάρτα στον Δεληζήση για καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
20:25
Τέλος, ΠΑΟΚ-Άρης 0-1! Ανεβαίνουν τρίτοι οι «κίτρινοι», δίχως νίκη για δέκατο σερί ματς οι γηπεδούχοι! by Γιάννης Πολιάς
20:26
Ακολουθεί κείμενο με λεπτομερή καταγραφή της αναμέτρησης, καλό σας βράδυ. by Γιάννης Πολιάς