Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα πλέι-άουτ της Super League 1.

16:40
Καλησπέρα σας! by Κώστας Μωυσιάδης
16:42
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον Βόλο και τον ΟΦΗ, για την 7η και τελευταία αγωνιστική των playouts της Super League 1! by Κώστας Μωυσιάδης
16:47
Ο Βόλος θα δώσει τον 99ο παιχνίδι στην ιστορία του στην Super League, καθώς συμπληρώνει τρία χρόνια στην κατηγορία. Η ομάδα του Κώστα Μπράτσου προέρχεται από τρεις διαδοχικές ισοπαλίες, ενώ στα playouts έχει μόνο μια νίκη. Οι έξι τελευταίοι αγώνες 19.03.2022: Βόλος – Αστέρας Τρίπολης 0-2 02.04.2022: Ιωνικός – Βόλος 2-2 (Φερνάντες, Φαν Βέερτ) 09.04.2022: Βόλος – Λαμία 3-0 (Μπαρτόλο, Ροσέρο, Φεράρι) 16.04.2022: Απόλλων – Βόλος 1-1 (Φερνάντες) 30.04.2022: Βόλος – Ατρόμητος 1-1 (Φαν Βέερτ) 07.05.2022: Παναιτωλικός – Βόλος 0-0 by Κώστας Μωυσιάδης
16:49
Bόλος (Κώστας Μπράτσος): Παπαδόπουλος, Τριανταφύλλου, Γκιουλέν, Φεράρι, Άλχο, Μπαριέντος, Μεταξάς, Τσοκάνης, Ροσέρο, Φερνάντες, Φαν Βέερτ ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Μαντάς, Ουές, Διαμαντής, Βούρος, Πασαλίδης, Μπαλογιάννης, Μεγιάδο, Ντε Γκούζμαν, Μπουζούκης, Τοράλ, Ντουρμισάι by Κώστας Μωυσιάδης
16:52
Από την άλλη πλευρά ο ΟΦΗ έρχεται από νίκη επί του Αστέρα Τρίπολης με 1-0 και τον Φελίπε να επιστρέφει στα γκολ. Στα playouts μετράει 2 νίκες, 1 ισοπαλία και 3 ήττες. Οι έξι τελευταίοι αγώνες 19.03.2022: ΟΦΗ – Ιωνικός 2-3 (Φελίπε, Ντουρμισάι) 02.04.2022: Λαμία – ΟΦΗ 1-2 (Στάικος, Φελίπε) 09.04.2022: ΟΦΗ – Απόλλων 1-2 (Φελίπε) 17.04.2022: Ατρόμητος – ΟΦΗ 1-1 (Φελίπε) 30.04.2022: ΟΦΗ – Παναιτωλικός 0-1 08.05.2022: ΟΦΗ – Αστέρας Τρίπολης 1-0 (Φελίπε) by Κώστας Μωυσιάδης
16:53
Για την ομάδα από την Κρήτη πρώτοι σε συμμετοχές είναι: Βούρος 32, Λάμπρου 31, Μαρινάκης 30 by Κώστας Μωυσιάδης
16:54
Οι πρώτοι σκόρερ των δύο ομάδων: Βόλος: Φαν Βέερτ 15, Όρος, Φερνάντες και Μπαρτόλο από 5. ΟΦΗ: Φελίπε 8, Νέιρα 6, Λάμπρου 5. by Κώστας Μωυσιάδης
16:56
Να θυμίσουμε πως θα έχουμε για πρώτη φορά πρώτη διαιτητή γυναίκα, στην ιστορία του Ελληνικού ποδοσφαίρου, την Ελένη Αντωνίου by Κώστας Μωυσιάδης
16:59
Για τους γηπεδούχους, πρώτοι σε συμμετοχές είναι οι Μπαρτόλο και Φαν Βέερτ που έχουν 33 συμμετοχές και ακολουθεί με 31 συμμετοχές ο Ρεγκατέν by Κώστας Μωυσιάδης
17:00
Όλα έτοιμα στον Πανθεσσαλικό για τη σέντρα του αγώνα by Κώστας Μωυσιάδης
17:00
by Κώστας Μωυσιάδης
17:01
1' Έναρξη στην αναμέτρηση by Κώστας Μωυσιάδης
17:06
4' Ευκαιρία για τον Βόλο, ο Φερνάντες έκανε ένα εντυπωσιακό σουτ, με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε ο Μανδάς by Κώστας Μωυσιάδης
17:08
6' Πιέζουν ψηλά οι παίκτες του ΟΦΗ, ωστόσο οι γηπεδούχοι είναι αυτοί που έχουν την κυκλοφορία της μπάλας. by Κώστας Μωυσιάδης
17:08
7' Ο Φαν Βέερτ κάνει ένα σουτ μπλοκάρει ο Μανδάς by Κώστας Μωυσιάδης
17:11
9' Πρώτη ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Μπουζούκη να περνάει την μπάλα μέσα στην περιοχή του Βόλου και ο Ντουρμισάι να μην προλαβαίνει να κάνει την προβολή by Κώστας Μωυσιάδης
17:12
10' Κόρνερ για τον ΟΦΗ, καθώς ο Ντουρμισάι από αριστερά πάτησε την περιοχή των γηπεδούχων με τον Παπαδόπουλος να αντιδράει σωστά και να διώχνει σε κόρνερ by Κώστας Μωυσιάδης
17:13
11' Γκολ για τον Βόλο Ο Φαν Βέερτ ήταν αυτός που κατάφερε με εντυπωσιακό τρόπο να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του Μανδά και έκανε το 1-0 για την ομάδα του! by Κώστας Μωυσιάδης
17:14
13' Κόρνερ για τον ΟΦΗ by Κώστας Μωυσιάδης
17:16
17:18
17' Προσπαθούν με ψηλές μπαλιές οι παίκτες του ΟΦΗ να βγουν μπροστά, για να φτάσουν στο γκολ της ισοφάρισης, ωστόσο χωρίς κάποιο αποτέλεσμα μέχρι στιγμής. by Κώστας Μωυσιάδης
17:23
22' Σπουδαία ευκαιρία για τον Βόλο Οι παίκτες του Κώστα Μπράτσου έφυγαν στην αντεπίθεση, με τον Δημήτρη Μεταξά να επιχειρεί ένα σουτ που πέρασε εκτός εστίας. by Κώστας Μωυσιάδης
17:24
23' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Βόλο. Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Κώστας Μωυσιάδης
17:25
Δείτε πως άνοιξε το σκορ για τον Βόλο ο Φαν Βέερτ: by Κώστας Μωυσιάδης
17:28
27' Κόρνερ κερδίζει ο Βόλος, με τον Μπαριέντος να είναι αυτός που θα το εκτελέσει by Κώστας Μωυσιάδης
17:31
29' ΓΚΟΛ για τον Βόλο! Σε μια προσπάθεια του Βούρου να γυρίσει την μπάλα στον Μανδά, μπήκε στην μέση ο Φαν Βέερτ και έκανε το 2-0 για τον Βόλο, δεύτερο τέρμα για σήμερα για τον Ολλανδό, 17ο στη σεζόν! by Κώστας Μωυσιάδης
17:33
32' Διακοπή στην αναμέτρηση, καθώς ο Διαμαντής έχει χτυπήσει στο κεφάλι. by Κώστας Μωυσιάδης
17:34
Σηκώνεται τώρα ο παίκτης του ΟΦΗ και θα έχουμε συνέχεια στον αγώνα. by Κώστας Μωυσιάδης
17:35
34' Φάουλ του Βούρου πάνω στον Ροσέρο, με τον αμυντικό του ΟΦΗ να έχει χτυπήσει άσχημα σε αυτήν την φάση. by Κώστας Μωυσιάδης
17:35
35' Κίτρινη κάρτα στον Βούρο by Κώστας Μωυσιάδης
17:38
36' ΓΚΟΛ για τον Βόλο! 3-0 προβάδισμα για τους γηπεδούχους, με απευθείας εκτέλεση του Φερνάντες! by Κώστας Μωυσιάδης
17:39
Το 2-0 από τον Φαν Βέερτ! by Κώστας Μωυσιάδης
17:41
38' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Στην θέση του Πραξιτέλης Βούρου, περνάει ο Κώστας Γιαννούλης. by Κώστας Μωυσιάδης
17:41
41' Δοκιμάζει ένα σουτ από μακριά ο Μπαριέντος, μπλοκάρει εύκολα ο Μανδάς by Κώστας Μωυσιάδης
17:43
42' Γέμισμα από τον Ουές μέσα στην περιοχή του Βόλου, πιάνει την κεφαλιά ο Ντε Γκουζμάν ωστόσο ήταν αδύναμη και πέρασε άουτ. by Κώστας Μωυσιάδης
17:44
43' Μπαίνει μέσα στην περιοχή από αριστερά ο Κώστας Μπαλογιάννης, κάνει ένα σουτ και ο Παπαδόπουλος διώχνει σε κόρνερ! by Κώστας Μωυσιάδης
17:45
43' Πιάνει την κεφαλιά ο Ντουρμισάι μετά την εκτέλεση του κόρνερ, μαζεύει εύκολα ο Παπαδόπουλος by Κώστας Μωυσιάδης
17:46
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο by Κώστας Μωυσιάδης
17:47
Η άψογη εκτέλεση φάουλ του Φερνάντες και το 3-0 για τον Βόλο: by Κώστας Μωυσιάδης
17:49
Τέλος στο 1ο ημίχρονο, ο Βόλος προηγείται με 3-0 χάρη στα γκολ του Φαν Βέερτ (12', 29') και την άψογη εκτέλεση του Φερνάντες στο 36'. by Κώστας Μωυσιάδης
17:51
Αυτήν την στιγμή στον αγωνιστικό χώρο βρίσκονται οι παίκτριες της γυναικείας ομάδας του Βόλου για να βραβευτούν, για την κατάκτηση του πρωταθλήματος στον όμιλο τους στην Γ' Εθνική και του χρόνου θα αγωνιστούν στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής γυναικών. by Κώστας Μωυσιάδης
17:56
Ο Πραξιτέλης Βούρος που αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο στο 38', έχει ενοχλήσεις στον προσαγωγό και θα υποβληθεί σε εξετάσεις μέσα στην εβδομάδα. by Κώστας Μωυσιάδης
18:06
Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ Στην θέση του Φιορίν Ντουρμισάι περνάει ο Φελίπε Στην θέση του Διαμαντή, περνάει ο Τσιλιανίδης by Κώστας Μωυσιάδης
18:06
46' Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο by Κώστας Μωυσιάδης
18:07
47' Φάουλ από τον Μεταξά πάνω στον Ντε Γκουζμάν by Κώστας Μωυσιάδης
18:08
47' Περνάει ωραία την μπάλα στον Τσιλιανίδη ο Πασαλίδης, ο πρώτος βγαίνει τετ-α-τετ με τον Παπαδόπουλο και ο γκολκίπερ του Βόλου μπλοκάρει by Κώστας Μωυσιάδης
18:09
49' Παραχωρεί κόρνερ στον ΟΦΗ ο Τριανταφύλλου by Κώστας Μωυσιάδης
18:11
50' Πολύ ωραία πάσα του Τσιλιανίδη στον Φελίπε, ο Βραζιλιάνος τσιμπάει την μπάλα, αλλά δεν μπορεί να την στείλει στα δίχτυα. by Κώστας Μωυσιάδης
18:12
Φαίνεται πως οι αλλαγές που έκανε ο Νίκος Νιόπλιας στο ξεκίνημα του ημιχρόνου, έχουν ανεβάσει την επίδοση του ΟΦΗ. by Κώστας Μωυσιάδης
18:13
52' Φάουλ του Ροσέρο πάνω στον Ουές by Κώστας Μωυσιάδης
18:13
52' Κίτρινη κάρτα στον Κέβιν Ροσέρο by Κώστας Μωυσιάδης
18:15
54' Φοβερή ευκαιρία από τον Φελίπε, το σουτ του χτυπάει στην ρίζα του δοκαριού. Κερδισμένο πλάγιο από αυτήν την φάση για τον ΟΦΗ, καθώς η μπάλα έχει βρει στον Παπαδόπουλο. by Κώστας Μωυσιάδης
18:16
55' Αλλαγή για τον Βόλο. Στη θέση του Μπαριέντος, περνάει ο Ριένστρα by Κώστας Μωυσιάδης
18:18
58' Λάθος από τους παίκτες του ΟΦΗ, ο Φαν Βέερτ έκλεψε την μπάλα, έτρεξε και πάτησε την περιοχή των φιλοξενούμενων, ωστόσο η φάση πέρασε ανεκμετάλλευτη. by Κώστας Μωυσιάδης
18:19
59' Έχουν χτυπήσει στην τελευταία φάση Τσιλιανίδης και Παπαδόπουλος. by Κώστας Μωυσιάδης
18:24
60' Ακόμα δύο αλλαγές για τον ΟΦΗ, που κλείνει τις αλλαγές του: Στην θέση του Ντε Γκουζμάν πέρασε ο Σταϊκος Στην θέση του Τοράλ πέρασε ο Νέϊρα by Κώστας Μωυσιάδης
18:24
64' Ουές κάνει φάουλ πάνω στον Ροσέρο by Κώστας Μωυσιάδης
18:24
Κίτρινη κάρτα για τον Ουές by Κώστας Μωυσιάδης
18:25
65' ΓΚΟΛ για τον Βόλο! Μετά από την εκτέλεση του φάουλ από τον Φερνάντες, ο Ροσέρο πήδηξε πιο ψηλά από όλους έπιασε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 4-0! by Κώστας Μωυσιάδης
18:31
70' Κίτρινη κάρτα δείχνει η κυρία Αντωνίου στον Μεγιάδο, για το μαρκάρισμα του πάνω στον Τσοκάνη by Κώστας Μωυσιάδης
18:34
74' Σταματάει η επίθεση του Βόλου, με τον Φαν Βέερτ να είναι σε θέση οφσάιντ by Κώστας Μωυσιάδης
18:36
75' Αλλαγή για τον Βόλο. Στην θέση του Τάσου Τσκοκάνη, περνάει ο Παύλος Λογαράς by Κώστας Μωυσιάδης
18:37
76' Ένα σουτ του Φελίπε κοντράρει σε πόδια παικτών του Βόλου, οι οποίοι διώχνουν μακριά by Κώστας Μωυσιάδης
18:37
Το 4-0 από τον Βόλο: by Κώστας Μωυσιάδης
18:40
79' Ο Βόλος έχει αρχίσει να ρίχνει τον ρυθμό, με τον ΟΦΗ από την άλλη πλευρά να κυνηγάει και πιέζει για να πετύχει έστω ένα γκολ by Κώστας Μωυσιάδης
18:40
81' ΓΚΟΛ για τον Βόλο! Με τον Τόμας Φαν Βέερτ να βγάζει την σέντρα από τα δεξιά, ο Ροσέρο και πάλι πήδηξε ψηλά και με κεφαλιά κατάφερε να γράψει το 5-0! by Κώστας Μωυσιάδης
18:45
85' Χαμένη ευκαιρία από κοντά από τον Φαν Βέερτ, καθώς αποκρούει το σουτ του ο Μανδάς by Κώστας Μωυσιάδης
18:46
85' Έφυγε στην αντεπίθεση ο ΟΦΗ με τον Φελίπε και στην προσπάθεια του να βγει απέναντι στον Παπαδόπουλο, έχει χτυπήσει. by Κώστας Μωυσιάδης
18:50
90' Κόρνερ για τον ΟΦΗ by Κώστας Μωυσιάδης