Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα πλέι-οφ της Super League 1.

Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Άρης-ΑΕΚ, η οποία θα διεξαχθεί στο «Κλ. Βικελίδης» στο πλαίσιο της 9ης και προτελευταίας αγωνιστικής των Playoffs της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
Σέντρα στις 20:00. by Μανώλης Μουσουράκης
19:29
Παιχνίδι... τελικός για ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο! by Μανώλης Μουσουράκης
19:30
19:33
Αυτή τη στιγμή, αμφότερες βρίσκονται στους 56 βαθμούς, με τον 4ο Άρη να υπερτερεί έναντι της 5ης ΑΕΚ λόγω των αποτελεσμάτων στα μεταξύ τους ματς. Με νίκη κλειδώνει την είσοδό του στην τετράδα, ενώ τον βολεύει σχετικά και το «Χ» δεδομένου ότι την τελευταία αγωνιστική φιλοξενείται από τον ΠΑΣ Γιάννινα, την ώρα που η «Ένωση» θα υποδέχεται τον Ολυμπιακό. Βέβαια, ο «δικέφαλος» όχι μόνο διατηρεί ελπίδες, αλλά σε περίπτωση που φύγει με το «διπλό» από τη Θεσσαλονίκη θα έχει αγκαλιάσει το εισιτήριο (με απλή νίκη 1-0 το κριτήριο ισοβαθμίας που θα μετρά θα είναι η διαφορά τερμάτων συνολικά στο πρωτάθλημα, όπου η ΑΕΚ είναι στο +9). Αυτά σε ό, τι αφορά τα μεταξύ τους, καθώς ούτε ο Παναθηναϊκός έχει διασφαλίσει το εισιτήριο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:33
Τα μεταξύ τους παιχνίδια στη σεζόν: 31/10/2021: ΑΕΚ – Άρης 2-1 (16' Μήτογλου, 37' πέναλτι Μάνταλος - 73' Ματέο Γκαρσία. Στο 71' κόκκινη Μήτογλου) 02/02/2022: Άρης – ΑΕΚ 2-1 (44' Εντιαγιέ, 90' Σάκιτς – 85' Αραούχο) 10/04/2022: ΑΕΚ – Άρης 1-2 (28' Ρότα – 20' Πάλμα, 60' Σάσα) by Μανώλης Μουσουράκης
19:34
Την ίδια στιγμή θα διεξαχθούν και τα παιχνίδια Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:35
O αγώνας θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports 2HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Μανώλης Μουσουράκης
19:38
Ας δούμε τις αρχικές ενδεκάδες των δύο κλαμπ. Αμφότεροι οι προπονητές διατηρούν τους ίδιους έντεκα που ξεκίνησαν στις νίκες των ομάδων τους την προηγούμενη αγωνιστική. Υπενθυμίζεται ότι ο Άρης πήρε σπουδαίο «διπλό» (0-1) στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ, ενώ η ΑΕΚ έριξε τριάρα (3-0) εντός έδρας επί του ΠΑΣ Γιάννινα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:38
Άρης (Χερμάν Μπούργος): Κουέστα – Σούντγκρεν, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Εμπακατά – Ματίγια, Ντουκουρέ – Μανσίνι, Μπερτόγλιο, Ιτούρμπε – Καμαρά. Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Σιαμπάνης, Ματέο Γκαρσία, Σάκιτς, Λούμορ, Μάνος, Γκάμα, Δεληζήσης, Πάλμα, Μαρμαρίδης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:39
ΑΕΚ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Στάνκοβιτς - Ρότα, Μήτογλου, Τζαβέλλας, Χατζισαφί - Σιμάνσκι, Κριχόβιακ, Μάνταλος - Λιβάι Γκαρσία, Άμραμπατ, Τσούμπερ. Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Τσιντώτας, Μοχαμάντι, Σβάρνας, Μισελέν, Λε Ταλέκ, Σάκχοφ, Τάνκοβιτς, Ανσαριφάρντ, Αραούχο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:40
Οι γηπεδούχοι δεν υπολογίζουν στις υπηρεσίες των Σάσα, Γκάνεα, Εντιαγέ, Μπεναλουάν, Λόπεθ αλλά και Χαΐροβιτς και Ντένις. Από την άλλη, ο Αραούχο… έσπασε τα κοντέρ και, κόντρα στις προβλέψεις, συμπεριλήφθηκε στην αποστολή των φιλοξενούμενων και βρίσκεται στον πάγκο. Παρότι δεν είναι 100% έτοιμος, δεν είναι απίθανο να παίξει ως αλλαγή. Υπενθυμίζεται ότι στο περιθώριο της αναμέτρησης ο Αργεντινός φορ θα βραβευτεί για τον τρόπο που τίμησε τη μνήμη του Άλκη Καμπανού στον αγώνα της κανονικής περιόδου. Από εκεί και πέρα, εκτός έμειναν οι Βράνιες, Γέβτιτς, Σιμόες και Γαλανόπουλος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:41
Διαιτητής: Μάντεν (Σκωτία) Βοηθοί: Ρουμ – Μαλσέντο (Σκωτία) 4ος διαιτητής: Τζήλος (Λάρισας) VAR: Μέλο (Πορτογαλία) by Μανώλης Μουσουράκης
19:41
Η ιστορία στα μεταξύ τους: Νίκες Άρη: 29 Ισοπαλίες: 32 Νίκες ΑΕΚ: 60 Με γηπεδούχο τον Άρη: Νίκες Άρη: 24 Ισοπαλίες: 18 Νίκες ΑΕΚ: 18 by Μανώλης Μουσουράκης
19:50
Αυτή τη στιγμή πραγματοποιείται η βράβευση του Σέρχιο Αραούχο, ο οποίος καταχειροκροτείται από τον κόσμο του Άρη! by Μανώλης Μουσουράκης
19:50
Υπενθυμίζεται ότι νωρίτερα o Αργεντινός φορ είχε βρεθεί στο σημείο όπου δολοφονήθηκε ο Άλκης Καμπανός, προκειμένου να αφήσει τη φανέλα του. by Μανώλης Μουσουράκης
19:54
19:54
19:54
19:54
19:54
19:57
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:00
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
20:02
2' Εκτέλεση φάουλ από τον Μάνταλο, πέρασε ανεκμετάλλευτο το γέμισμά του. by Μανώλης Μουσουράκης
20:03
Στα πόδια της ΑΕΚ στα πρώτα λεπτά η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:04
4' Φάουλ για την ΑΕΚ στο ίδιο σημείο με πριν. Κοντά στη γραμμή του πλάγιου άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:04
Βγήκε και καθάρισε ο Κουέστα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:05
20:06
Ο Γκαρσία στην κορυφή για την ΑΕΚ. Ό, τι δοκίμασε δηλαδή ο Οφρυδόπουλος μετά το 15' στο ματς με τον ΠΑΣ. Στο δεξί φτερό ο Άμραμπατ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:07
7' Εκτέλεση φάουλ από τον Ματίγια, διώχνει σε δεύτερο χρόνο ο Τζαβέλλας. by Μανώλης Μουσουράκης
20:08
Πολλές οι στατικές φάσεις στο ξεκίνημα. Ακόμα μία τώρα για τους γηπεδούχους, καθαρίζει η άμυνα της ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:08
Οι φίλοι των γηπεδούχων ζητούν ρυθμικά ένα γκολ από τους παίκτες της ομάδας τους. by Μανώλης Μουσουράκης
20:10
10' Ωραία παράλληλη κυκλοφορία από την ΑΕΚ, δεν ήταν ενδεδειγμένη όμως η σέντρα του Ρότα από δεξιά. by Μανώλης Μουσουράκης
20:11
11' Κακό και το γύρισμα του Άμραμπατ τώρα... by Μανώλης Μουσουράκης
20:11
Στο έδαφος ο Μαροκινός άσος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:11
Δεν φαίνεται κάτι σοβαρό. Τώρα θα σηκωθεί. by Μανώλης Μουσουράκης
20:12
20:13
13' Πρώτο κόρνερ στο ματς, είναι για τον Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
20:14
Κέρδισε και δεύτερο στα καπάκια. Αμφότερα ανεκμετάλλευτα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:14
Καλό πρώτο δεκάλεπτο στο ματς, με ρυθμό και τις δύο ομάδες να μην βάζουν σκοπιμότητα μέχρι στιγμής. Υπάρχει διάθεση για να παίξουν σχετικά ανοιχτά, ποντάροντας αμφότεροι στις γρήγορες και ποιοτικές μεσοεπιθετικές γραμμές που διαθέτουν. Αρκετά από τα πλάγια το παιχνίδι ως τώρα, στα... φτερά διαρκώς βγαίνει η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
20:17
Όπως αναμενόταν ένα νευρικό ματς στο ξεκίνημα, με πολλές στημένες μπάλες και το παιχνίδι να μην μπορεί ν' αποκτήσει κάποιον ρυθμό. Οι γηπεδούχοι πάντως παρουσιάζουν νευρικότητα στις μεταβιβάσεις τους και η ΑΕΚ οφείλει να το εκμεταλλευτεί. by Κώστας Μιαούλης
20:21
21' Στιγμή για την ΑΕΚ. Μακρινό σουτ από τον Σιμάνσκι, μπλοκάρει ο Κουέστα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:21
21' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Ρότα σε ρόλο αριστερού εξτρέμ σπάει στον Γκαρσία μεταξύ πέναλτι και μικρής περιοχής, με τον άσο της ΑΕΚ να αστοχεί χαρακτηριστικά προ... μισοάδειας εστίας. by Μανώλης Μουσουράκης
20:22
22' Κι άλλη φάση για την ΑΕΚ. Διαγώνιο σουτ εντός περιοχής από τον Τσούμπερ, περνά άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:22
Ανεβάζει στροφές η «Ένωση». Εκρηκτικό δίλεπτο! by Μανώλης Μουσουράκης
20:25
20:26
Ο Άρης μέχρι στιγμής έχει απειλήσει μόνο μέσω στατικών φάσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
20:27
Δεν φάνηκε ξεκάθαρα εάν έχει κάνει χέρι ο Μήτογλου μετά από εκτέλεση φάουλ από τον Άρη. Συνεχίστηκε κανονικά το παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:28
28' Φάση για τον Άρη. Αδύναμο διαγώνιο σουτ από τον Μανσίνι, σταθερά ο Στάνκοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
20:29
20:29
20:30
Πολύ ωραίο το παιχνίδι, με την ΑΕΚ να έχει ένα καλό διάστημα που άγγιξε το προβάδισμα και τον Άρη να ανεβαίνει στα τελευταία λεπτά, ζητώντας μάλιστα και πέναλτι για χέρι του Μήτογλου. Ντέρμπι με καλό ρυθμό, μονομαχίες αλλά και φάσεις... Η ΑΕΚ προσπαθεί να εκμεταλλευτεί τους ταχύτατους μεσοεπιθετικούς της, ο Άρης πάει σε πιο σετ-παιχνίδι. by Γιώργος Τσανάκας
20:32
Η ΑΕΚ δεν μπόρεσε να χτίσει πάνω στο εκρηκτικό της δίλεπτο. Έχει ισορροπήσει ο Άρης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:33
32' Τρομερό τάκλιν του Μήτογλου στον Καμαρά, ωστόσο ο φορ του Άρη υποδείχθηκε και σε θέση οφσάιντ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:34
Σε συνέχεια αυτού που γράψαμε πριν. Η ΑΕΚ κέρδισε μπάλες στο μισό του Άρη, είχε τη δυνατότητα ν' ανοίξει το σκορ με την μεγάλη ευκαιρία του Λιβάι, από το έξοχο γύρισμα του Ρότα, ενώ και η φάση του Τσούμπερ είχε προοπτικές αλλά βιάστηκε να σουτάρει. Μετά το 24' μοιάζει κάπως ο Άρης να παλεύει να καταφέρνει εν μέρει να σταματήσει να κάνει τόσα μαζεμένα λάθη στο κέντρο. by Κώστας Μιαούλης
20:38
38' Κι άλλη ευκαιρία για ένα γέμισμα για τον Άρη. Θα απομακρύνει ο Σιμάνσκι, μετά την εκτέλεση του φάουλ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:39
20:40
Εκτός αγωνιστικού χώρου οι Σιμάνσκι και Φαμπιάνο. Έτοιμοι να επιστρέψουν. by Μανώλης Μουσουράκης
20:41
41' Ακόμα ένα πολύ ωραίο τάκλιν από τον Μήτογλου. Παρά το ύψος του, το «έχει» στο ρεπερτόριό του. by Μανώλης Μουσουράκης
20:41
Έχουμε μπει στην τελική ευθεία του πρώτου ημιχρόνου. by Μανώλης Μουσουράκης
20:42
Την ίδια ώρα ο ΠΑΟΚ επικρατεί 1-0 στην έδρα του Ολυμπιακού και ο Παναθηναϊκός με το ίδιο σκορ επί του ΠΑΣ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:43
43' Ο Τσούμπερ έπεσε στην περιοχή του Άρη, ενώ προσπάθησε να περάσει τον Σούντγκρεν. Δεν υπάρχει κάποια παράβαση. by Μανώλης Μουσουράκης
20:43
Έχει ανεβάσει τις γραμμές της η ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:44
Βέβαια, γι' αυτό αφήνει και κενούς χώρους στα μετόπισθεν. Ευτυχώς για την ίδια, μέχρι στιγμής έχει καλές επιστροφές. by Μανώλης Μουσουράκης
20:45
45' Σουτ του Τσούμπερ, κοντράρει στον Μπράμπετς. by Μανώλης Μουσουράκης
20:45
45' Στιγμή για τον Άρη. Παράλληλο γύρισμα του Καμαρά στο... πουθενά κι ενώ είχε βγει με προϋποθέσεις στην αντεπίθεση. by Μανώλης Μουσουράκης
20:46
Ένα το λεπτό του έξτρα χρόνου. by Μανώλης Μουσουράκης
20:46
45'+1' Δοκάρι για τον Άρη! Δυνατό σουτ του Ιτούρμπε, βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι, χτυπά στο έδαφος (έξω από τη γραμμή), με την άμυνα της ΑΕΚ να απομακρύνει εν συνεχεία. Η φάση ξεκίνησε πολύ ωραία ενέργεια του Μανσίνι, που απέφυγε τον Χατζισαφί και έκανε το γύρισμα από τα δεξιά. by Μανώλης Μουσουράκης
20:48
Τέλος στο πρώτο μέρος και ένταση! Οι Καρυπίδης πήγε στο σημείο και ηρέμησε τα πνεύματα. Οι δύο ομάδες θα πάνε χωρίς σκορ (0-0) στα αποδυτήρια. Καλύτερη η ΑΕΚ στη μεγαλύτερη διάρκεια. Ωστόσο, στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου κάθε ομάδα έχει από μία μεγάλη φάση. Η ΑΕΚ με με τον Γκαρσία στο 21' και ο Άρης με το δοκάρι του Ιτούρμπε στο 45'+1'. by Μανώλης Μουσουράκης
20:50
Η ΑΕΚ, ενώ ο Άρης έκανε πολλά λάθη στις μεταβάσεις του και έκλεψε μπάλες, δεν μπόρεσε πέραν της φάσης του Γκαρσία να βγάλει άλλη σπουδαία στιγμή. Ήταν καλύτερη, αλλά στο φινάλε του πρώτου μέρους ο Ιτούρμπε από την ατομική ενέργεια του Μαντσίνι σημάδεψε το δοκάρι και ο Μπερτόγλιο δεν μπόρεσε να τη σπρώξει στο κενό τέρμα με το σώμα. Ματς με τεράστια ένταση. by Κώστας Μιαούλης
20:53
20:54
Ισορροπημένο παιχνίδι, που δείχνει πως θα πάει στις λεπτομέρειες. Από ένα καλό διάστημα για τις δύο ομάδες, με τον Άρη να πάει όπως είπαμε και νωρίτερα σε σετ-παιχνίδι και η ΑΕΚ να δίνει χώρους για να χτυπήσει στην κόντρα. Από μια πολύ μεγάλη ευκαιρία για τους δύο, με το δεύτερο μέρος να αναμένεται με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον. by Γιώργος Τσανάκας
21:04
Οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο χωρίς αλλαγές. Από μία κίτρινη κάρτα σε Κονέ και Τερζή για την ένταση που προκλήθηκε στη λήξη του πρώτου μέρους. by Μανώλης Μουσουράκης
21:05
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
21:10
51' Πτώση στην περιοχή της ΑΕΚ και νεύρα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:10
Πολλή ένταση! by Μανώλης Μουσουράκης
21:12
Στην προηγούμενη φάση ο Μπερτόγλιο έπεσε, μετά από μαρκάρισμα του Μήτογλου. Έβαλε το χέρι του ο στόπερ της «Ένωσης», αλλά δεν φαίνεται να υπάρχει παράβαση. by Μανώλης Μουσουράκης
21:12
Κίτρινη σε Κριχόβιακ και Ματίγια για την προηγούμενη ένταση. by Μανώλης Μουσουράκης
21:13
53' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ! 0-1! Σκόρερ ο Γκαρσία! Τρομερό γκολ από τον άσο της ΑΕΚ. Απίστευτο κοντρόλ με το στήθος, έπιασε δυνατό διαγώνιο σουτ, με την μπάλα να χτυπά στη ρίζα του δεξιού δοκαριού και να καταλήγει στα δίχτυα! Πολύ ωραία και η μεταβίβαση από τον Χατζισαφί. by Μανώλης Μουσουράκης
21:15
Κατά τους πανηγυρισμούς ένα μπουκάλι με νερό πετάχτηκε από την εξέδρα και βρήκε με δύναμη τον Ρότα στο κεφάλι! by Μανώλης Μουσουράκης
21:16
Συνεχίζεται το παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:17
58' Ακυρώνεται ως οφσάιντ γκολ του Γκαρσία! by Μανώλης Μουσουράκης
21:19
Οριστικό: ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! 0-2! Σκόρερ ο Γκαρσία! Σέντρα του Τσούμπερ από τα αριστερά, ο Κουέστα έδιωξε σε πρώτο χρόνο την κεφαλιά του Γκαρσία, όμως ο εξτρέμ της ΑΕΚ πήρε το «ριμπάουντ» και σκόραρε από κοντά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:20
Ο Γκαρσία μετά το γερό πάτημα του τελείωσε υποδειγματικά τη φάση. Δεν έβαλε το εύκολο, αλλά σημείωσε ένα παλικαρίσιο, διατηρώντας την πολύ καλή παράδοση στο "Βικελίδης". Και με τη διπλή προσπάθεια τελειώνει το ματς στο Βικελίδης. by Κώστας Μιαούλης
21:21
Εκρηκτική εκκίνηση για την ΑΕΚ στο δεύτερο μέρος, πιάνει σε διάστημα έξι λεπτών δύο φορές στον ύπνο την άμυνα του Άρη που… πελαγοδρομεί! Τεράστιο προβάδισμα πλέον για τους «κιτρινόμαυρους» ώστε να φύγουν νικητές από το «Κλεάνθης Βικελίδης», με την πλάτη στον τοίχο οι γηπεδούχοι που βλέπουν την Ευρώπη να… χάνεται και να πηγαίνει στα χέρια της ΑΕΚ! Να δούμε τι μπορεί να αλλάξει στο τελευταίο μισάωρο… by Γιώργος Τσανάκας
21:22
62' Τριπλή αλλαγή για τον Άρη: Ματέο Γκαρσία αντί Μπερτόγλιο, Σάκιτς αντί Σούντγκρεν και Πάλμα αντί Ιτούρμπε. by Μανώλης Μουσουράκης
21:23
63' Πέναλτι για τον Άρη! Το σουτ του Πάλμα βρίσκει στον αγκώνα του Χατζισαφί. by Μανώλης Μουσουράκης
21:24
Θα πάει να το δει στο VAR ο Μάντεν . by Μανώλης Μουσουράκης
21:25
Οριστικό: Δεν υπάρχει πέναλτι! Παραμένει το 0-2! Ο ρέφερι θεώρησε ότι το χέρι του Ιρανού μπακ δεν ήταν σε θέση που να κάνει το σώμα του αφύσικα μεγαλύτερο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:26
Θυμίζουμε ότι ο Γκαρσία είχε σκοράρει και στο περυσινό παιχνίδι των δύο ομάδων στο «Κλ. Βικελίδης». Βέβαια, τα δύο σημερινά δεν έχουν καμία σχέση σε ό, τι αφορά τη σημασία τους. Είναι γκολ Ευρώπης. by Μανώλης Μουσουράκης
21:26
67' Πάλι ένταση και κίτρινη στον Μάνταλο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:28
21:29
21:29
Η ΑΕΚ διαχειρίζεται σωστά τον χρόνο. Ο Άρης πρέπει να ψάξει το γκολ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:33
73' Φάουλ για την ΑΕΚ από δεξιά. Καλό σημείο για μια σέντρα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:33
Βγαίνει και καθαρίζει ο Κουέστα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:35
75' Φάση για τον Άρη. Ωραίο φαλτσαριστό σουτ του Μανσίνι, φεύγει δίπλα από το αριστερό δοκάρι της εστίας του Στάνκοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:36
77' Μακρινό σουτ του Τσούμπερ, φεύγει πάνω από την εστία. by Μανώλης Μουσουράκης
21:37
Η ΑΕΚ ελέγχει το παιχνίδι. Την ίδια στιγμή ο Παναθηναϊκός επικρατεί με 3-0 επί του ΠΑΣ. Αποτελέσματα που δίνουν τα εισιτήρια του Europa Conference League σε ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκό και ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:38
78' ΓΚΟΛ ο Άρης! 1-2! Σκορερ ο Πάλμα! Τρομερή ατομική ενέργεια από τον Πάλμα, περνά τον Μάνταλο και με συρτό σουτ από υτο ύψος της μεγάλης περιοχής στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:39
Έχουμε και πάλι ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
21:40
Μια έμπνευση του Πάλμα σε συνδυασμό με την κακή αμυντική συμπεριφορά της ΑΕΚ κάνει το ματς… θρίλερ στο τελευταίο τέταρτο περίπου μαζί με τις καθυστερήσεις. Ο Άρης δεν ήταν ιδιαίτερα επικίνδυνος, προσπαθούσε αλλά με ανορθόδοξο τρόπο και τελικά βρήκε το γκολ που μείωσε το σκορ. by Γιώργος Τσανάκας
21:42
82' Ο Μοχαμάντι περνά στη θέση του Μάνταλου. Θα πάει στο αριστερό άκρο, με τον Χατζισαφί να μεταφέρεται στα χαφ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:43
83' Σουτ του Πάλμα, μπλοκάρει ο Στάνκοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:44
84' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
21:44
85' Μεγάλη επέμβαση του Στάνκοβιτς στην εκτέλεση του Πάλμα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:45
85' Μεγάλη φάση για τον Άρη! Ο Φαμπιάνο κάνει το τελείωμα μέσα από τη μικρή περιοχή, ο Στάνκοβιτς κάνει τεράστια απόκρουση! by Μανώλης Μουσουράκης
21:45
85' Γκολ ο Άρης, 2-2! Σκόρερ ο Μαντσίνι! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Φαμπιάνο πιάνει την κεφαλιά, ο Χατζισαφί διώχνει προσωρινά αλλά η μπάλα μένει μέσα στη μικρή περιοχή και τελικά ο Μαντσίνι σκοράρει από κοντά! by Μανώλης Μουσουράκης
21:47
Ο Άρης βγάζει αντίδραση, η ΑΕΚ αυτοκτονεί! Δύο γκολ σε 7 λεπτά οι γηπεδούχοι, όπως είχαν κάνει προηγουμένως οι φιλοξενούμενοι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:48
88' Μέσα ο Αραούχο, έξω ο Λιβάι για την ΑΕΚ. Μέσα ο Γκάμα, έξω ο Μαντσίνι για τον Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
21:49
Με την ΑΕΚ ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος, ακόμα και σε ένα ματς που φαίνεται να κρατά στα χέρια της. Από το 70' και μετά η Ένωση έχει καταρρεύσει από δυνάμεις και αυτό είναι πολύ εμφανές. Ο Στάνκοβιτς κράτησε σε δύο συνεχόμενες φάσεις την ΑΕΚ μπροστά, αλλά στην 3η δεν μπόρεσε παρότι απέκρουσε αρχικά. by Κώστας Μιαούλης
21:49
89' Φάουλ για την ΑΕΚ λίγο κάτω από τον χώρο της μεσαίας γραμμής, όλοι μπροστά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:50
Συμπληρώθηκαν τα 90'. Επτά λεπτά οι καθυστερήσεις! by Μανώλης Μουσουράκης
21:51
90'+1' Κάρτα στον Σιμάνσκι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:52
90'+2' Ανσαριφάρντ αντί Τσούμπερ για την ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:53
90'+3' Γκολ για τον Άρη, 3-2! Σκόρερ ο Ματέο Γκαρσία! Ο Καμαρά βγαίνει προς πάνω στην μπάλα και τσιμπάει προ του Μήτογλου, κάνει το τακουνάκι στον Γκάμα, αυτός βρίσκει τον Ματέο Γκαρσία που βλέπει το πρώτο του πλασέ να σταματάει στο αριστερό δοκάρι, αλλά η μπάλα επιστρέφει ξανά στα πόδια του και με νέο πλασέ κάνει την απόλυτη ανατροπή! by Μανώλης Μουσουράκης
21:55
Αυτοκτονικές τάσεις για την ΑΕΚ που χάνει την Ευρώπη μέσα από τα... χέρια της! Ο Άρης βγάζει ψυχή, εκμεταλλευόμενος τα αμυντικά ζητήματα των αντιπάλων! by Μανώλης Μουσουράκης
21:55
90'+6' Ο Δεληζήσης μέσα για τον Άρη, έξω ο Καμαρά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:56
90'+6' Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:57
90'+7' Φάση για την ΑΕΚ. Ο Τζαβέλλας βλέπει την μπάλα να του στρώνεται μέσα στην περιοχή αλλά το σουτ στην κίνηση περνάει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:59
90'+10' Κάρτα στον Ναζλίδη, στον πάγκο του Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
21:59
Τέλος στο ματς! Ο Άρης έκανε απίστευτη ανατροπή σκοράροντας τρία γκολ από το 78' και μετά, γυρίζοντας τούμπα το εις βάρος του 2-0 και πλέον βγαίνει Ευρώπη, αφήνοντας την ΑΕΚ εκτός! Απίστευτη αυτοκτονία από την ΑΕΚ, ψυχωμένοι οι γηπεοδύχοι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:00
Μεγάλη ένταση στο φινάλε, πιάνονται στα χέρια οι παίκτες των δύο ομάδων... Ηρεμεί γρήγορα η κατάσταση! by Μανώλης Μουσουράκης
22:00
Ο Κουέστα κλαίει από συγκίνηση, απίστευτο κοντράστ συναισθημάτων! by Μανώλης Μουσουράκης
22:02
Η ΑΕΚ προηγήθηκε με δύο τέρματα του Λιβάι Γκαρσία (53', 59'), αλλά ο Άρης έκανε την ανατροπή με γκολ των Πάλμα (78'), Μαντσίνι (85') και Ματέο Γκαρσία (90'+3'). by Μανώλης Μουσουράκης