Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα πλέι-οφ της Super League 1.

19:31
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ, για την 9η αγωνιστική των playoffs. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:32
Το παιχνίδι είναι αδιάφορο βαθμολογικά για τον Ολυμπιακό, ενώ ο ΠΑΟΚ απειλείται πλέον από τον φορμαρισμένο Παναθηναϊκό για τη 2η θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
19:34
Μετά το τέλος της αναμέτρησης θα ακολουθήσει η φιέστα του Ολυμπιακού για την κατάκτηση του 47ου πρωταθλήματος, το οποίο κλείδωσε και τυπικά με το 2-1 επί του ΠΑΟΚ Τούμπα στις 4 Μαΐου by Αποστόλης Λιβάνιος
19:34
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Αποστόλης Λιβάνιος
19:34
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Τζολάκης - Ανδρούτσος, Μπαγκαλιάνης, Παπασταθόπουλος, Ρέαμπτσιουκ - Κανέ, Κούντε - Ροντρίγκες, Καρβάλιο, Φαντιγκά - Τικίνιο. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:35
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης – Σάστρε, Κρέσπο, Ίνγκασον, Τσαούσης – Κούρτιτς, Σβαμπ, Σοάρες – Μιτρίτσα, Ζίβκοβιτς, Τσόλακ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:35
Στον πάγκο των Πειραιωτών: Κρίστινσον, Μπουχαλάκης, Εμβιλά, Λόπες, Αραμπί, Βρουσάι, Βαλμπουενά, Μανωλάς Κίτσος. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:35
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων οι Ζ. Ζίβκοβιτς, Τέιλορ, Βαρέλα, Σίντκλεϊ, Τσιγγάρας, Ελ Καντουρί, Μπίσεσβαρ, Μουργκ, Άκπομ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:36
Διαιτητής: Άγγελος Ευαγγέλου Βοηθοί: Μιχαήλ Παπαδάκης, Αντώνιος Σινιοράκης 4ος Διαιτητής: Κωνσταντίνος Περράκης VAR: Αγκάγεφ, Κωνσταντίνου by Αποστόλης Λιβάνιος
19:40
Η ιστορία Νίκες Ολυμπιακού: 65 Ισοπαλίες: 25 Νίκες ΠΑΟΚ: 43 Με γηπεδούχο τον Ολυμπιακό Νίκες Ολυμπιακού: 47 Ισοπαλίες: 8 Νίκες ΠΑΟΚ: 11 by Αποστόλης Λιβάνιος
19:42
Στα αγωνιστικά, ο Πέδρο Μαρτίνς έχει πάρει 33 ποδοσφαιριστές μαζί του λόγω φιέστας, Αυτοί που έμειναν την τελευταία στιγμή εκτός είναι οι Α. Καμαρά, Μπα, Σισέ, Φορτούνης, Ονιεκούρου, Καραργύρης, Καρμπόβνικ, Λαλά, Μ. Καμαρά, Μασούρας, Παπαδόπουλος, Σουρλής και Βατσλίκ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:44
Κοντά στον αγωνιστικό χώρο ο Βαγγέλης Μαρινάκης, ο οποίος μιλάει με τους συνεργάτες του by Αποστόλης Λιβάνιος
19:49
Όπως ανακοινώθηκε έχει σημειωθεί sold out στη φιέστα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:52
Από την άλλη, ο Λουτσέσκου δεν έχει διαθέσιμους τους Ζαμπά, Μιχαηλίδη, παίζει ο Κρέσπο, ενώ Μπίσεσβαρ και Ελ Καντουρί δεν είναι απολύτως έτοιμοι, αλλά βρίσκονται στον πάγκο. Εκτός έμειναν τελικά Βιεϊρίνια και Αουγκούστο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:07
2' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 0-1! Ωραία σέντρα του Ζίβκοβιτς, κεφαλιά του Σοάρες προ του Τζολάκη, που δεν εκτίμησε σωστά τη φάση και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ο Πορτογάλος με κεφαλιά. Αμέσως πριν, ο Παπασταθόπουλος είχε κόψει τον Τσόλακ σε επίκινδυνη αντεπίθεση. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:10
5' Σέντρα σουτ του Ροντρίγκες χαμηλά, έπεσε και μπλόκαρε ο Πασχαλάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
Ο Ολυμπιακός την κατοχή της μπάλας, οχυρωμένος πίσω ο ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
10' Εκτέλεση φάουλ του Κούντε, έδιωξε ο Πασχαλάκης σε κόρνερ για να είναι σίγουρος. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:17
20:17
20:19
14' Κίτρινη στον Παπασταθόπουλο για φάουλ στον Μιτρσίτσα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:21
16' Πλασέ του Σβαμπ από το ημικύκλιο της περιοχής, μπλόκαρε ο Τζολάκης, αφού έβαλε προηγουμένως την κόντρα ο Παπασταθόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
20:24
17' Μαρκάρισμα του Κανέ στον Μιτρίτσα, ο Ρουμάνος ζήτησε πέναλτι. Φάνηκε να μην υπάρχει κάτι αντικανονικό by Αποστόλης Λιβάνιος
20:25
18' Γλυκό, αλλά άστοχο πλασέ του Ζίβκοβιτς έπειτα από κόντρα του ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:26
20' Νέα επικίνδυνη αντεπίθεση του ΠΑΟΚ, έκοψε τον Ζίβκοβιτς ο Κανέ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:26
Πολύ καλός ο Κανέ σε αυτό το πρώτο 20λεπτο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:27
21' Κερδισμένη μάχη του Ζίβκοβιτς με τον Μιτρίτσα, έσβησε τη φάση ο Παπασταθόπουλος, αφού δεν μπόρεσε να εκτελέσει ο Τσόλακ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:31
25' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Σέντρα του Ανδρούτσου, κεφαλιά-ψαράκι του Ροντρίγκες και η μπάλα έφυγε εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
20:36
31' Κίτρινη στον Φαντιγκά για τράβηγμα της φανέλας του Ζίβκοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:47
41' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-1! Από γέμισμα του Τζολάκη, ο Ανδρούτσος έφυγε στην πλάτη του Τσαούση και ο μπακ των Πειραιωτών σέρβιρε για τον Καρβάλιο που νίκησε τον Πασχαλάκη σχεδόν από το ύψος του πέναλτι. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:49
44' Σέντρα του Σάστρε, πέρασε από πολλά πόδια η μπάλα και στη συνέχεια απομάκρυνε η άμυνα του Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
20:51
45' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Σε φάση καρμπόν με το 0-1, ο Ζίβκοβιτς σέντραρε, ο Σβαμπ έκανε κεφαλιά και η μπάλα έφυγε εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:51
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
20:51
Ετοιμάζεται ο Μανωλάς ενόψει β' ημιχρόνου by Αποστόλης Λιβάνιος
20:52
Κακή συνεννόηση Φατινγκά με Ρέαμπτσιουκ, σπατάλησε τη δυνατότητα να απειλήσει ο Ολυμπιακός by Αποστόλης Λιβάνιος
20:52
Ημίχρονο στο "Γ. Καραϊσκάκης": Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ 1-1! Τα γκολ από Σοάρες (2') από πλευράς φιλοξενούμενων και το τέρμα του Καρβάλιο στο 41' έχουν διαμορφώσει το σκορ. Οι Θεσσαλονικείς πέτυχαν τον απόλυτο αιφνιδιασμό και στη συνέχεια οχυρώθηκαν καλά πίσω, έχοντας τη μεγαλύτερή τους ευκαιρία στο φινάλε του πρώτου μέρους. Οι Πειραιώτες είχαν την κατοχή της μπάλας και μια τεράστια ευκαιρία στο 25' με κεφαλιά-ψαράκι του Ροντρίγκες, ενώ βρήκαν την ισοφάριση σε κρίσιμο σημείο. Το μεγαλύτερο "όπλο" για την ομάδα του Λουτσέσκου ήταν οι αντεπιθέσεις και ο Ζίβκοβιτς, εκμεταλλευόμενη το κακό τρανζίσιον του Ολυμπιακού. Καλός ο Κανέ για τους πρωταθλητές, κατά διαστήματα και ο Ροντρίγκες, έχει πάρει αρκετές πρωτοβουλίες και ο Κούντε, αλλά έχει και αρκετές ημιτελείς προσπάθειες. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:11
49' Ίνγκασον και Σάστρε μπερδεύτηκαν μέσα στην περιοχή και λίγο έλειψε να το εκμεταλλευτεί ο Φαντιγκά, αλλά καθάρισε την τελευταία στιγμή ο Ισλανδός by Αποστόλης Λιβάνιος
21:13
50' Κίτρινη στον κούρτιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
21:17
54' Επικίνδυνη αντεπίθεση του ΠΑΟΚ με τον Τσόλακ, σηκώθηκε το σημαιάκι σε εντελώς οριακή φάση. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:20
57' Κεφαλιά του Μανωλά και εντυπωσιακή απόκρουση του Πασχαλάκη, αλλά έχει προηγηθεί φάουλ του Τικίνιο, το οποίο δόθηκε by Αποστόλης Λιβάνιος
21:20
58' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Λόπες αντί Φαντιγκά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:21
59' Άστοχη κεφαλιά του Παπασταθόπουλου σε φάουλ του Κούντε. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:27
65' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Γέμισμα του Σάστρε, μονοκόμματο-σκαστό σουτ του Μιτρίτσα, διώχνει εντυπωσιακά ο Τζολάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
21:30
Προσεχώς ο Ελ Αραμπι στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
21:33
70' Ελ Αραμπί αντί Τικίνιο για τον Ολυμπιακό και Εμβιλά αντί Κούντε by Αποστόλης Λιβάνιος
21:33
71' Ελ Καντουρί αντί Σοάρες για τον ΠΑΟΚ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:35
73' Άστοχη κεφαλιά του Παπασταθόπουλου by Αποστόλης Λιβάνιος
21:36
Ένταση ανάμεσα σε Μανωλά και Άκπομ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:38
76' Άστοχη κεφαλιά του Άκπομ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:42
80' Άστοχο σουτ του Κούρτιτς εκτός περιοχής by Αποστόλης Λιβάνιος
21:42
Πρόβλημα με Κούρτιτς, έχει χτυπήσει στο χέρι by Αποστόλης Λιβάνιος
21:45
83' Απειλεί ο ΠΑΟΚ. Γύρισμα του Σάστρε, έδιωξε ο Μανωλάς την τελευταία στιγμή. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:48
86' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Συρτό γύρισμα του Λόπες, αλλά ο Ελ Αραμπί δεν έφτασε στην μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:52
89' Επικίνδυνη κόντρα με τον Άκπομ για τον ΠΑΟΚ. Υπάρχουν φωνές για πέναλτι. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:53
90+1' Σουτ του Λόπες, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
21:53
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
21:54
90+2' Άστοχη κεφαλιά του Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
21:57
Τέλος στο Φάληρο: Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ 1-1! Σοάρες (2') για τους φιλοξενούμενους και Καρβάλιο (41') για τους γηπεδούχους τα γκολ στο παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος