Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα πλέι-οφ της Super League 1.

19:32
19:32
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον ΠΑΣ Γιάννινα, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής των play-offs της Super League 1, στη Λεωφόρο. by www.sport-fm.gr
19:33
19:35
Ενώ εκείνη του ΠΑΣ Γιάννινα απαρτίζεται από τους Λοντίγκιν, Σάλιακα, Παντελάκη, Καραχάλιο, Κάργα, Ντομίνγκεθ, Σναϊντερ, Οικονομόπουλο, Στάνκο, Κύρκο και Λιάσο. by www.sport-fm.gr
19:36
Στον πάγκο των γηπεδούχων κάθονται οι Διούδης, Χατζηθεοδωρίδης, Καρλίτος, Χατζηγιοβάνης, Αλεξανδρόπουλος, Σάρλια, Κουρμπέλης, Μαουρίσιο και Βιτάλ. by www.sport-fm.gr
19:37
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων βρίσκονται μόλις έξι ποδοσφαιριστές, οι Αθανασίου, Σιόντης, Ρίζος, Μπρένερ, Λώλης και Κόντε. by www.sport-fm.gr
19:40
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί Ευάγγελος Μανούχος από την ΕΠΣ Αργολίδας, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Γεώργιος Τζοβάρας της ΕΠΣ Φθιώτιδας. by www.sport-fm.gr
19:45
Αλλαγή της τελευταίας στιγμής στην ενδεκάδα του ΠΑΣ! Ο Λώλης αντικαθιστά τον Καραχάλιο, που μένει εκτός λόγω γαστρεντερίτιδας... by www.sport-fm.gr
19:47
Στα αποδυτήρια πλέον οι δύο ομάδες, για τις τελευταίες οδηγίες των προπονητών τους. by www.sport-fm.gr
19:52
19:55
Θυμιζουμε επίσης ότι η ΠΑΕ Παναθηναϊκός θα βραβεύσει τις ομάδες βόλεϊ ανδρών αλλά και γυναικών για τις επιτυχίες τους... by www.sport-fm.gr
19:57
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές, εν μέσω αππθέωσης για εκείνους του Παναθηναϊκού... by www.sport-fm.gr
19:58
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by www.sport-fm.gr
19:58
20:00
20:04
20:06
Στα επίσημα της Λεωφόρου βρίσκονται οι αθλητές και οι αθλήτριες των τμημάτων βόλεϊ του Παναθηναϊκού... Εικόνα live 21971396/45569.jpg by www.sport-fm.gr
20:07
20:09
9' Μακρινό σουτ του Κώτσιρα, από δεξιά, κοντράρει η μπάλα και περνάει κόρνερ. by www.sport-fm.gr
20:10
9' Εκτέλεση του Αϊτόρ από αριστερά, ο Παντελάκης κάνει την πρώτη κεφαλιά, ο Βέλεθ την δεύτερη αλλά και επιθετικό φάουλ. by www.sport-fm.gr
20:12
20:13
20:14
13' Κεφαλιά του Βέλεθ, η μπάλα χτυπάει στον Κάργα και στη συνέχεια ο Βιγιαφάνιες δεν μπορεί να σουτάρει... by www.sport-fm.gr
20:15
20:15
15' Πρώτο σουτ για τον ΠΑΣ, από τον Λιάσο, από θέση μέσα αριστερά, μπλοκάρει ο Μπρινιόλι. by www.sport-fm.gr
20:18
20:19
18' Πρώτη καλή φάση στο ματς για τον Παναθηναϊκό, με τον Σένκεφελντ να παιρνει την κεφαλιά στην μικρή περιοχή, αλλά να μην μπορεί να σκοράρει, όπως και ο Παλάσιος με προβολή αφού τον προλαβαίνει ο Λώλης... by www.sport-fm.gr
20:20
20:21
20' Ευκαιρία για το «τριφύλλι»! Πολύ καλή σέντρα του Γκατσίνοβιτς από την δεξιά πλευρά, κεφαλιά του Παλάσιος, η μπάλα περνάει ελάχιστα πάνω από την εστία του Λοντίγκιν. by www.sport-fm.gr
20:24
22' Ωραία συνεργασία από τους παίκτες του Παναθηναϊκού αλλά το σουτ του Κώτσιρα είναι άστοχο. by www.sport-fm.gr
20:27
27' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, με τον Αϊτόρ να διαμαρτύρεται για πέναλτι πάντως στην φάση... by www.sport-fm.gr
20:27
27' Μεγάλη, διπλή, ευκαιρία των «πράσινων» να ανοίξουν το σκορ... Αρχικά με το «τακουνάκι» του Βιγιαφάνιες που σώζουν πρώτα ο Λοντίγκιν και ακολούθως ο Λώλης και μετά με το σουτ του Βέλεθ, το οποίο βγάζει ο Λοντίγκιν! by www.sport-fm.gr
20:29
28' Κι άλλη χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με την κεφαλιά του Βέλεθ, από την εκτέλεση του κόρνερ και τον Λοντίγκιν να... απογειώνεται, διώχνοντας ξανά σε κόρνερ! by www.sport-fm.gr
20:32
31' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ, με τη σέντρα του Σάλιακα στην αντεπίθεση και το σουτ του Σνάιντερ από το ύψος της μεγάλης περιοχής να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ! by www.sport-fm.gr
20:32
33' Ο Αϊτόρ γυρίζει την μπάλα προς τη μεγάλη περιοχή, με τον επερχόμενο Γκατσίνοβιτς να πλασάρει ψηλά και άστοχα όμως. by www.sport-fm.gr
20:38
20:39
37' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, καθώς από γέμισμα του... Μπρινιόλι και ωραία συνεργασία του Αϊτόρ με τον Χουάνκαρ, ο πρώτος έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε αλλά στην συνέχεια ο Βιγιαφάνιες με δυνατό πλασέ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του... by www.sport-fm.gr
20:43
20:46
45' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να προηγείται του ΠΑΣ Γιάννινα με 1-0 χάρη σε τέρμα του Βιγιαφάνιες στο 37'. by www.sport-fm.gr
20:56
Δίκαια μπροστά στο σκορ οι γηπεδούχοι, με βάση την εικόνα του αγώνα έως τώρα, έχουν πάρει το προβάδισμα και καλούνται να το διαχειριστούν, απέναντι σε έναν αντίπαλο που είναο πληγωμένος από τις απουσίες, χωρίς κίνητρο αλλά και τυχερός που χάνει μλονο με 1-0, ελέω Λοντίγκιν. by www.sport-fm.gr
21:03
21:03
21:05
21:07
47' Πρώτη καλή φάση στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Γκατσίνοβιτς να κλέβει από τον Κάργα, αλλά το σουτ έξω από την περιοχή του περνάει ψηλά άουτ! by www.sport-fm.gr
21:07
21:09
49' Πολύ καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με το γύρισμα του Αϊτόρ από αριστερά, αλλά τον Μακέντα να μην μπορεί να κάνει την προβολή, αφού είναι πιο δυνατό από ότι θα έπρεπε. by www.sport-fm.gr
21:11
51' Σουτ του Αϊτόρ, ο Σάλιακας βάζει την κόντρα και η μπάλα καταλήγει κόρνερ, ενώ ακολουθεί κόρνερ, από την άλλη πλευρά τώρα, μετά την προσπάθεια του Γκατσίνοβιτς και το διώξιμο του Κάργα. by www.sport-fm.gr
21:12
57' Διπλή αλλαγή θα κάνει ο Γιοβάνοβιτς, με τους Μαουρίσιο και Καρλίτος να αντικαθιστούν τους Βιγιαφάνιες και Γκατσίνοβιτς αντίστοιχα. by www.sport-fm.gr
21:16
21:19
21:20
21:22
62' Σέντρα του Γκατσίνοβιτς για τον Μακέντα, διώνχει ο Παντελάκης με κεφαλιά που παραλίγο να καταλήξει σε αυτογκόλ. by www.sport-fm.gr
21:22
62' Πολύ μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με το σουτ του Βέλεθ από το σημείο του πέναλτι και δεξιά να βρίσκει κάπου και να περνάει ξανά κόρνερ! by www.sport-fm.gr
21:25
64' Κι άλλη χαμένη φάση του Παναθηναϊκού να σκοράρει, καθώς ο Αϊτόρ έβγαλε τετ α τετ τον Μακέντα με τον Λοντίγκιν, με τον τελευταίο να μην τελειώνει την φάση ανοίγοντας το κοντρόλ. by www.sport-fm.gr
21:26
21:26
21:28
68' Γκολ! 2-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Καρλίτος να πασάρει στον Μαουρίσιο που σκοράρει με σουτ μέσα από την περιοχή, αιφνιδιάζοντας τον Λοντίγκιν, ο οποίος βρίσκει πάντως ελάχιστα την μπάλα... by www.sport-fm.gr
21:31
71' Γκολ! 3-0 ο Παναθηναϊκός, που χτυπάει ξανά μέσα σε τρία λεπτά αυτή την φορά με τον Καρλίτος να γίνεται αποδέκτης ωραίας κάθετης πάσας του Κουρμπέλη και με ακόμα ωραιότερη εκτέλεση να δινει διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση της ομάδας του... by www.sport-fm.gr
21:34
74' Τελική προσπάθεια για τον ΠΑΣ, με την ατομική προσπάθεια του Σνάιντερ, αλλά ο Μπρινιόλι πέφτει και μπλοκάρει το σουτ του. by www.sport-fm.gr
21:35
21:43
78' Καλό σουτ του Κόντε, μέσα από την περιοχή, με τον Μπρινιόλι να μπλοκάρει ωστόσο. by www.sport-fm.gr
21:43
21:45
21:47
87' Γκολ! 4-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Χουάνκαρ να κάνει ένα σκαστό σουτ, τη μπάλα να βρίσκει και στον Παντελάκη και να καταλήγει στην εστία του ανήμπορου να αντιδράσει Λοντίγκιν... by www.sport-fm.gr
21:50
89' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ να μειώσει το σκορ, με τον Κόντε να μην μπορεί να νικήσει τον Μπρινιόλι, ωστόσο... by www.sport-fm.gr
21:51
21:52
90'+2' Λήξη του αγώνα, με τον Παναθηναϊκό να κερδίζει με το ευρύ 4-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα. by www.sport-fm.gr