Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα πλέι-άουτ της Super League 1.

Καλησπέρα σας! by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:20
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Λαμίας με τον Ατρόμητο στη Φθιώτιδα για την τελευταία αγωνιστική των playouts! by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:21
Το ματς είναι προγραμματισμένο να ξεκινήσει στις 19:30. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:21
Η σεζόν ολοκληρώνεται σήμερα για τις ομάδες που συμμετέχουν στα πλέι-άουτ της Σούπερ Λίγκας, όμως αυτό δεν ισχύει στην περίπτωση της Λαμίας που έχει μπροστά της το μπαράζ παραμονής με την Βέροια. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:22
Κάπως έτσι το σημερινό παιχνίδι με τον Ατρόμητο αποκτά έναν χαρακτήρα προπόνησης για την ομάδα του Τζιανλούκα Φέστα, ώστε ο Ιταλός προπονητής να κάνει ορισμένες δοκιμές για τα διπλά ματς που έρχονται (22 και 29/5) με τον χαμένο στη δεύτερη κατηγορία. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:22
Την αναμέτρηση ορίστηκε να διευθύνει ο κ. Ζαμπαλάς, με βοηθούς τους κ.κ. Τζιουβάρα, Κόλλια και 4ο τον Παπαδόπουλο. Στο VAR θα είναι οι κ.κ. Τσακαλίδης, Χριστακόγλου. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:22
Πέρσι και πρόπερσι ήλθαν ισόπαλοι στα Playouts και με τα δύο παιχνίδια να γίνονται στο Περιστέρι. Άλλωστε ισόπαλα είναι τα έξι από τα οκτώ τελευταία και τα επτά από τα 12 συνολικά για την κατηγορία. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:22
Η Λαμία δεν έχει νίκη στα οκτώ τελευταία μετά τη μοναδική της, που πέτυχε στις 27 Ιανουαρίου 2019. Και ο Ατρόμητος έχει κερδίσει δύο από τα 10 τελευταία, αφού είχε δύο νίκες στα τρία πρώτα! by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:22
Στην έδρα της η Λαμία δεν έχει ήττα από τον Ατρόμητο. Τον νίκησε στο παιχνίδι που αναφέραμε παραπάνω το 2019, ενώ υπάρχουν και τέσσερις ισοπαλίες. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:23
Στην κανονική διάρκεια 31.10.2021: Λαμία – Ατρόμητος 2-2 (45’ αυτογκόλ Παπαδόπουλος, 79’ σουτ Αραμπούλι – 19’ σουτ Στρούγγης, 58’ σουτ Βασιλαντωνόπουλος) 10.20.2022: Ατρόμητος – Λαμία 3-1 (57’ πέναλτι Κουλούρης, 70’ σουτ Κουλούρης, 88’ σουτ Άλιμπεκ – 26’ σουτ Ελευθεριάδης) by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:23
ΛΑΜΙΑ (Τζανλούκα Φέστα): Γκαραβέλης, Σιμόν, Αντέτζο, Λούκας, Μαρτίνεθ, Γκέντσογλου, Τζανδάρης, Ρόμανιτς, Νούνιες, Μπανγκουρά, Αραμπούλι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:24
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κρις Κόλμαν): Μάριτς, Βασιλαντωνόπουλος, Έρλιννγκμαρκ, Μαυρομμάτης, Καστεγιάνο, Σάλομον, Χαρίσης, Καρτάλης, μουνίθ, Τζαβίδας, Κουλούρης. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:28
Στον αγωνιστικό χώρο του «Αθανάσιος Διάκος» οι δύο ομάδες. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:33
3' Εξαιρετικά χαμηλός ο ρυθμός. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:33
4' Σουτ του Μπανγκουρά στα σώματα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:34
5' Σέντρα Ρόμανιτς από αριστερά, δεν βρίσκει στόχο ο Μπανγκουρά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:39
9' Έφυγε στην αντεπίθεση ο Μουνίθ, τον τράβηξε και τον κατέβασε ο Σιμόν. Δεν παίρνει κάρτα όπως θα έπρεπε. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:40
10' Φάουλ του Γκέντσογλου στον Χαρίση. Παίρνει και κάρτα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:41
11' Εκτέλεση φάουλ από τον Μουνίθ, προβολή και οριζόντιο δοκάρι ο Κουλούρης! by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:43
14' Φάουλ για τη Λαμία σε καλό σημείο εκτός περιοχής. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:44
15' Κεφαλιά του Αντέτζο, μπλοκάρει ο Μάριτς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:45
16' Κίτρινη κάρτα στον Μπεχαράνο για πάτημα πάνω στον Βασιλαντωνόπουλο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:47
18' Δύο σουτ του Μαρτίνεθ μέσα στην περιοχή, σταματούν στα σώματα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:50
21' Σουτ του Κουλούρη στην κίνηση μετά από κάθετη προωθημένη πάσα, μπλοκάρει σχετικά εύκολα ο Γκαραβέλης. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:54
25' Νέο σουτ του Μουνίθ από μακριά, ξανά άνετα ο Γκαραβέλης. Δραστήριος ο Ισπανός. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:56
27' Σύγκρουση Βασιλαντωνόπουλου και Μαρτίνθε, έχει χτυπήσει και μένει για λίγο κάτω ο Ισπανός. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:56
Σηκώνεται, όλα καλά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:57
28' Ο Μαυρομμάτης παραχωρεί κόρνερ για τη Λαμία. by Χρήστος Κατριμουστάκης
19:58
29' Κεφαλιά του Λούκας, απομακρύνουν οι αμυντικοί του Ατρομήτου. Στη συνέχεια της φάσης ο Βραζιλιάνος έκανε ωραία, προσπάθεια, αλλά το σουτ του πέρασε άουτ (είχε βρει τη μπάλα ο Μάριτς). by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:00
31' Καλό γύρισμα του Νούνιες μέσα στην περιοχή, αλλά κακό και άστοχο σουτ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:05
36' Μάχες στον χώρο του κέντρου χωρίς κάτι ιδιαίτερο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:06
37' Κάτι σαν σέντρα-σουτ από τον Κουλούρη, δεν βρίσκει στόχο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:09
39' Μακρινό και δυνατό σουτ του Καρτάλη με το αριστερό, περνάει ψηλά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:13
44' Κερδίζει φάουλ ο Τζανδάρης κοντά στην γωνία της μεγάλης περιοχής, θα γίνει γέμισμα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:14
45' Περνάει ως οφσάιντ η φάση. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:15
45' Σουτ του Κουλούρη μέσα στην περιοχή μετά την ολιγωρία των γηπεδούχων, κερδίζει κόρνερ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:15
Στο έδαφος ο Τζαβίδας. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:16
Βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:16
45+2' Κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας, περνάει ψηλά και τέλος πρώτου ημιχρόνου! by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:16
Επιστροφή σε λίγο για τη συνέχεια και το δεύτερο ημίχρονο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:31
Με τρεις αλλαγές θα ξεκινήσει ο Ατρόμητος. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:32
Νάτσος, Στρούγγης και Ναμπί μέσα, Έρλινγκμαρκ, Σάλομον και Μουνίθ έξω. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:32
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:34
47' Κεφαλιά του Αραμπούλι, δεν μπορεί να την στείλει στα δίχτυα! by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:39
52' Κεφαλιά του Ρόμανιτς λίγο έξω, σηκώνει το σημαιάκι ο βοηθός μετά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:41
53' Τεράστια στιγμή για τον Ατρόμητο με τον Κουλούρη να μην βρίσκει στόχο από κοντά με τακουνάκι! by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:42
54' Τι χάνει ο Μαρτίνθε! Η σέντρα του Μπανγκουρά έφτασε στον ολομόναχο Ισπανό στο δεύτερο δοκάρι που με το κεφάλι δεν μπορεί αν σημαδέψει σωστά! by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:44
56' Στο έδαφος ο Μπανγκουρά, βγάζει τη μπάλα ο Ατρόμητος. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:44
Συνεχίζεται το παιχνίδι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:47
60' Γύρισμα για τη Λαμία με στόχο τον Αραμπούλι, διώχνουν οι φιλοξενούμενοι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:50
63' Έξω οι Αραμπούλι και Γκέντσογλου, μέσα οι Μανούσος και Τάιρον. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:50
64' Καρτάλης και Τζαβίδας εκτός, Μπεντινέλι και Νταβιώτης μέσα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:54
67' Κόρνερ για τη Λαμία από δεξιά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:55
68' Μακρινό σουτ του Μπεντινέλι μετά από αρκετές προσποιήσεις, περνάει άουτ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:57
70' Μπανγκουρά και Ρόμανιτς έξω, Προβυδάκης και Μανουσάκης μέσα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:58
71' Δοκάρι για τη Λαμία μετά από μακρινό σουτ του Σιμόν! by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:00
73' Σουτ του Ναμπί σταματά πάνω στον Τζανδάρη, φωνάζει για χέρι και πέναλτι ο Άγγλος. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:01
74' Καστεγιάνο και Νούνιες στο έδαφος, σταματάει το παιχνίδι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:02
21:03
76' Κόρνερ για τον Ατρόμητο από αριστερά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:04
Περνάει η φάση. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:06
79' Σουτ του Τάιρον από μακριά, φεύγει ψηλά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:10
83' Μέσα ο Βύντρα, έξω ο Τζανδάρης. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:10
84' Κόρνερ για τον Ατρόμητο από δεξιά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:11
Συρτό σου του Καστεγιάνο στη συνέχεια της φάσης, δεν βρίσκει στόχο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:14
87' Πολλές μάχες στον χώρο του κέντρου. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:16
89' Ο Νταβιώτης χάνει την μεγαλύτερη ευκαιρία του ματς, αφού σε τετ-α-τετ με τον Γκαραβέλη, στέλνει τη μπάλα πάνω του! by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:17
90' Γύρισμα του Μανουσάκη στην κίνηση, μπλοκάρει ο Μάριτς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:18
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:18
90+1' Προβυδάκης σουτάρει και ο Μάριτς διώχνει με γροθιές! by Χρήστος Κατριμουστάκης