Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα playoffs της Super League 1.

19:36
19:36
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τον Άρη στους «Ζωσιμάδες» by www.sport-fm.gr
19:36
Το ματς διεξάγεται στο πλαίσιο της 10ης και τελευταίας αγωνιστικής των Playoffs της Super League by www.sport-fm.gr
19:37
Βαθμολογικό κίνητρο δεν υφίσταται, αφού ο Άρης έχει εξασφαλίσει την παρουσία του στην Ευρώπη, ενώ και ο ΠΑΣ θα είναι οριστικά στην 6η θέση του πρωταθλήματος by www.sport-fm.gr
19:38
Το ενδιαφέρον στρέφεται περισσότερο στα εξωαγωνιστικά, με τον ΠΑΣ Γιάννινα να βρίσκεται σε αναζήτηση προπονητή, αφού ο Ηρακλής Μεταξάς φέρεται να έχει συμφωνήσει ήδη με τον Αστέρα Τρίπολης by www.sport-fm.gr
19:38
Από την άλλη, θολό είναι ακόμα το τοπίο στον Άρη για το μέλλον του Χερμάν Μπούργος by www.sport-fm.gr
19:39
Ας δούμε προς το παρόν τις ενδεκάδες των δύο ομάδων για τη σημερινή αναμέτρηση by www.sport-fm.gr
19:40
ΠΑΣ Γιάννινα: Λοντίγκιν, Σάλιακας, Εραμούσπε, Κάργας, Ποζνάσκι, Σνάιντερ, Καραχάλιος, Κύρκος, Στάνκο, Γκαρντάβσκι, Περέα. by www.sport-fm.gr
19:41
Άρης: Κουέστα, Σάκιτς, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Εμπακατά, Ματίγια, Ντουκουρέ, Μαντσίνι, Πάλμα, Ιτούρμπε, Καμαρά. by www.sport-fm.gr
19:41
Διαπιστώνει κανείς ότι παρά το ότι δεν υπάρχει βαθμολογικό κίνητρο, οι δύο προπονητές επιλέγουν βασικές επιλογές by www.sport-fm.gr
19:42
Στον πάγκο του ΠΑΣ: Σούλης, Παντελάκης, Οικονομόπουλος, Σιόντης, Λώλης, Λιάσος, Μπρένερ, Ρίζος, Κόντε by www.sport-fm.gr
19:43
Στον πάγκο του Άρη: Σιαμπάνης, Ματέο Γκαρσία, Γκάμα, Λούμορ, Μάνος, Δεληζήσης, Σάλιαρής, Ασλανίδης, Μαρμαρίδης by www.sport-fm.gr
19:44
Διαιτητής: Αναστάσιος Παπαπέτρου Α' βοηθός Ιορδάνης Απτόσογλου Β' βοηθός: Τρύφων Πετρόπουλος 4ος Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσακαλίδης by www.sport-fm.gr
20:10
Κόρνερ από τον Ματίγια, κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι από τον Μπράμπετς, η μπάλα στρώνεται στον Φαμπιάνο στο ύψος του πέναλτι και με σουτ ανοίγει το σκορ! by www.sport-fm.gr
20:11
Αξιοσημείωτο το γεγονός ότι αυτό είναι το πρώτο γκολ του Άρη κόντρα στον ΠΑΣ στη φετινή σεζόν, έπειτα από τρεις αναμετρήσεις by www.sport-fm.gr
20:15
20:18
20:20
Ένθερμη στήριξη και από οπαδούς του Άρη στο γήπεδο, έχοντας κάνει απόλυτα αισθητή την παρουσία τους by www.sport-fm.gr
20:23
20:25
Εκπληκτική μπαλιά από τον Ιτούρμπε για τον Καμαρά που φεύγει στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΣ και με δυνατό πλασέ νικά τον Λοντίγκιν, δίνοντας αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του! by www.sport-fm.gr
20:30
20:30
20:31
20:33
20:35
34' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Καμαρά με προσποιήσεις αποφεύγει το μαρκάρισμα αμυντικού και Λοντίγκιν, αλλά το πλασέ του είναι άστοχο by www.sport-fm.gr
20:37
36' Ακόμα μία ευκαιρία! Φάση διαρκείας στα καρέ του ΠΑΣ, σουτ του Πάλμα, η μπάλα κόντραρε και έφυγε εκτός εστίας by www.sport-fm.gr
20:40
20:47
Ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, με τον Άρη να προηγείται απολύτως δίκαια με 2-0, χάρη στα γκολ των Φαμπιάνο και Καμαρά. Ο ΠΑΣ φαίνεται άδειος και ψυχολογικά και από δυνάμεις, φαίνεται ότι αυτή τη στιγμή δεν μπορεί να ακολουθήσει τον ρυθμό των φιλοξενούμενων. by www.sport-fm.gr
21:04
21:08
21:10
Η προηγούμενη ευκαιρία του ΠΑΣ ήταν και η πιο σημαντική στο παιχνίδι για τους γηπεδούχους by www.sport-fm.gr
21:13
21:17
56' Αστοχεί σε τετ-α-τετ ο Ματέο Γκαρσία, αλλά και να το έβαζε ήταν φανερά εκτεθειμένος by www.sport-fm.gr
21:18
21:21
21:27
64' Ο Μπράμπετς με καθοριστική παρέμβαση σταμάτησε την ωραία ομαδική προσπάθεια του ΠΑΣ by www.sport-fm.gr
21:29
21:32
21:33
Καταχειροκροτούμενος ο Σάλιακας που έπαιξε το τελευταίο του παιχνίδι με τον ΠΑΣ, αφού από τη νέα σεζόν θα αγωνίζεται στη Ζανκτ Πάουλι by www.sport-fm.gr
21:33
21:36
21:41
81' ΓΚΟΛ Ο ΑΡΗΣ! 0-3 ΜΕ ΤΟΝ ΕΜΠΑΚΑΤΑ! Ο αριστερός μπακ του Άρη ανέβηκε στα όρια της μεγάλης περιοχής του ΠΑΣ, έφερε τν μπάλα στο καλό του πόδι το δεξί και με δυνατό σουτ νίκησε τον Λοντίγκιν. by www.sport-fm.gr
21:48
21:52
21:52
Όμορφες σκηνές στους Ζωσιμάδες με τους φίλους των γηπεδούχων να έχουν στήσει μια μικρή φιέστα by www.sport-fm.gr
21:53
21:53
Ο Άρης επικρατεί 3-0 στους Ζωσιμάδες του ΠΑΣ Γιάννινα και εξασφαλίζει την τρίτη θέση by www.sport-fm.gr