Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα playoffs της Super League 1.

19:15
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Παναθηναϊκό στην Τούμπα για τη 10η και τελευταία αγωνιστική των playoffs. by Γιώργος Τσανάκας
19:15
Πρόβα... τελικού ανάμεσα στις δύο ομάδες, αφού σε λίγες ημέρες αναμένεται να κοντραριστούν ξανά στον τελικό του Κυπέλλου που θα διεξαχθεί στο ΟΑΚΑ. by Γιώργος Τσανάκας
19:16
Τα ευρωπαϊκά εισιτήρια έχουν πλέον κλειδώσει, ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκός και Άρης παίρνουν από ένα για τα προκριματικά του Europa Conference League. Οπότε μένει να δούμε απλά σε τι θέση θα τερματίσει κάθε ομάδα. by Γιώργος Τσανάκας
19:17
Εάν έχουμε νικητή στην Τούμπα, τότε αυτομάτως βγαίνει δεύτερος. Ο χαμένος, αν νικήσει ο Άρης τον ΠΑΣ στα Γιάννενα, βγαίνει τέταρτος! by Γιώργος Τσανάκας
19:18
Σε περίπτωση ισοπαλίας μεταξύ ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκού και νίκης του Άρη, τότε θα έχουμε τριπλή ισοβαθμία στους 62. Εφόσον συμβεί αυτό ο Άρης τερματίζει δεύτερος, ο Παναθηναϊκός τρίτος και ο ΠΑΟΚ τέταρτος. by Γιώργος Τσανάκας
19:18
Ο ΠΑΟΚ συμπλήρωσε επτά αγώνες πρωταθλήματος χωρίς νίκη για πρώτη φορά από το 2015, αλλά με το βαθμό που πήρε από τον Ολυμπιακό παρέμεινε δεύτερος, έστω και με τους ίδιους βαθμούς με τον Παναθηναϊκό. Μάλιστα δεν έχει κερδίσει τα 11 τελευταία επίσημα, ισοφαρίζοντας το αρνητικό ρεκόρ στην ιστορία του μέσα σε μια σεζόν, που είχε κάνει το 1964-65! by Γιώργος Τσανάκας
19:19
Ο ΠΑΟΚ δεν έχει νίκη από τις 20 Μαρτίου, όταν επικράτησε της ΑΕΚ στην Αθήνα. Τότε συμπλήρωνε 16 αγώνες αήττητος, για να ακολουθήσουν επτά αγώνες όπου έκανε πέντε ήττες και δύο ισοπαλίες! Δέχτηκε γκολ και στα επτά αυτά παιχνίδια, ενώ είχε κρατήσει το «μηδέν» στα τρία προηγούμενα. by Γιώργος Τσανάκας
19:19
Ο ΠΑΟΚ δεν σκόραρε στα τρία από τα έξι τελευταία παιχνίδια ενώ στα εννέα των Playoffs δεν έχει ξεπεράσει το ένα γκολ. Στην έδρα του δεν έχει νίκη από τις 13 Μαρτίου όταν επικράτησε του ΠΑΣ στο ξεκίνημα των Playoffs. Ακολούθησαν μια ισοπαλία και δύο ήττες στο πρωτάθλημα και πέντε επίσημα χωρίς νίκη. by Γιώργος Τσανάκας
19:19
Αν δεν χάσει και στην Τούμπα το τελευταίο παιχνίδι, ο Παναθηναϊκός θα γίνει η πρώτη ομάδα στης τρεις σεζόν των Playoffs που δεν θα έχει ήττα. Έχει ως τώρα πέντε νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Έχει δεχτεί τρία γκολ και σκοπεύει ακόμα να κάνει ρεκόρ καλύτερης άμυνας σε Playoffs που είναι έξι γκολ. by Γιώργος Τσανάκας
19:20
Ο Παναθηναϊκός είναι αήττητος στα 13 τελευταία επίσημα παιχνίδια, 11 από αυτά για το πρωτάθλημα. Κάτι τέτοιο είχε να το καταφέρει εδώ και 13 χρόνια. Έχει κερδίσει εννέα και επτά παιχνίδια αντίστοιχα. by Γιώργος Τσανάκας
19:20
Στα έξι τελευταία για το πρωτάθλημα και στα οκτώ τελευταία επίσημα ο Παναθηναϊκός έχει δεχτεί ένα γκολ, αυτό από τον Ολυμπιακό. Μάλιστα τον έφτασε και έχουν δεχτεί και οι δύο από 24 γκολ, έχοντας την καλύτερη άμυνα. Από τις 6 Φεβρουαρίου, όταν του έβαλε δύο γκολ ο ΠΑΟΚ στην Τούμπα, ο Παναθηναϊκός δεν έχει δεχτεί περισσότερα από ένα γκολ σε αγώνα του. by Γιώργος Τσανάκας
19:20
Η παράδοση Νίκες ΠΑΟΚ: 45 Ισοπαλίες: 33 Νίκες Παναθηναϊκού: 67 Με γηπεδούχο τον ΠΑΟΚ Νίκες ΠΑΟΚ: 36 Ισοπαλίες: 16 Νίκες Παναθηναϊκού: 20 by Γιώργος Τσανάκας
19:24
Για πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Γιώργος Τσανάκας
19:24
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης – Λύρατζης, Βαρέλα, Ίνγκασον, Σίντκλεϊ – Τσιγγάρας, Σβαμπ, Σοάρες – Μπίσεσβαρ, Άκπομ, Ζίβκοβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
19:24
Στον πάγκο οι Ζ. Ζίβκοβιτς, Μιχάι, Βιεϊρίνια, Κούρτιτς, Ελ Καντουρί, Ζαμπά, Μιτρίτσα, Τσόλακ, Ολιβέιρα. by Γιώργος Τσανάκας
19:24
Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Διούδης - Σάρλια, Σένκεφελντ, Κουρμπέλης - Γκατσίνοβιτς, Αλεξανδρόπουλος, Μαουρίσιο, Χατζηθεοδωρίδης - Βιτάλ, Καρλίτος, Χατζηγιοβάνης. by Γιώργος Τσανάκας
19:25
Στον πάγκο οι Μπρινιόλι, Βαγιαννίδης, Χουάνκαρ, Μακέντα, Πέρεθ, Βιγιαφάνιες, Αϊτόρ, Κώτσιρας, Πούγγουρας. by Γιώργος Τσανάκας
19:26
Διαιτητής είναι ο Σλοβένος Κρούζλιακ, με βοηθούς τους Χάντσκο, Πόζορ, ενώ τέταρτος είναι ο Διαμαντόπουλος. Στο VAR οι Οσένας, Ψαρρής. by Γιώργος Τσανάκας
19:48
Αποσύρονται οι παίκτες προς τα αποδυτήρια, έχοντας ολοκληρώσει το ζέσταμά τους. Σε λιγότερο από ένα τέταρτο η σέντρα... by Γιώργος Τσανάκας
19:52
20:01
Καλησπέρα κι από εμένα. Η 11άδα του Παναθηναϊκού μπορεί να δείχνει πως αποβλέπει στον τελικό Κυπέλλου -κι έτσι είναι, προφανώς, με εννιά αλλαγές- ωστόσο η επιλογή του 3-4-3 ξανά από τον Ιβάν Γιοβάνοβιτς δείχνει επίσης τον... δρόμο, μετά το «διπλό» στο Φάληρο! by Σπύρος Σιαμπλής
20:01
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
20:02
2' Μακρινό σουτ του Μπίσεσβαρ, μπλόκαρε ο Διούδης. by Γιώργος Τσανάκας
20:05
4' Σέντρα προς τον Άκπομ, δεν την έφτανε ο φορ του ΠΑΟΚ... by Γιώργος Τσανάκας
20:06
Μικρή διακοπή καθώς ο Βιτάλ έπεσε στο έδαφος άσχημα και φαίνεται να τραντάχτηκε ο ώμος του... by Γιώργος Τσανάκας
20:07
Έχει σηκωθεί για ζέσταμα ο Αϊτόρ εφόσον δεν μπορέσει να συνεχίσει ο Βιτάλ, αν και δείχνει καλά προς το παρόν ο Βραζιλιάνος. by Γιώργος Τσανάκας
20:08
7' Τσίμπησε την μπάλα ο Σβαμπ και έκανε το σουτ που κόντραρε και πέρασε κόρνερ... Το πρώτο στο ματς! by Γιώργος Τσανάκας
20:09
Την ιδια ώρα, ο Άρης με γκολ του Φαμπιάνο άνοιξε το σκορ στα Γιάννενα απέναντι στον ΠΑΣ (0-1), ενώ το ΑΕΚ-Ολυμπιακός βρίσκεται στο 0-0. by Γιώργος Τσανάκας
20:12
12' Πρώτη μεγάλη φάση στο ματς, είναι για τον ΠΑΟΚ! Ωραία κυκλοφορία της μπάλας από τους γηπεδούχους και γλυκιά σέντρα του Λύρατζη, πήρε την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής ο Άκπομ αλλά ο Διούδης εκτινάχθηκε και έδιωξε σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
20:14
14' Γκολ για τον ΠΑΟΚ! Εκτέλεση φάουλ στην πλάτη της άμυνας του Παναθηναϊκού, ο Ίνγκασον κάνει την κεφαλιά-πάσα, οι φιλοξενούμενοι αφήνουν αμαρκάριστο τον Σβαμπ που τσιμπάει προ του Διούδη για να ανοίξει το σκορ. by Γιώργος Τσανάκας
20:16
Γρήγορο προβάδισμα για τον ΠΑΟΚ, παίρνει κεφάλι στο σκορ αφού εκμεταλλεύτηκε την κακή αμυντική λειτουργία του Παναθηναϊκού. by Γιώργος Τσανάκας
20:17
16' Κακή σέντρα του Χατζηθεοδωρίδη παρότι ήταν αμαρκάριστος... Μπορούσε να φτιάξει κάτι καλό εδώ ο Παναθηναϊκός. by Γιώργος Τσανάκας
20:17
Πολύ κακή αντίδραση της άμυνας του Παναθηναϊκού, με τους περισσότερους παίκτες να... κοιτάζουν, την ώρα που ο ΠΑΟΚ εκτελεί την «κομπίνα» του και μοιραία να έρχεται από νωρίς το γκολ... by Σπύρος Σιαμπλής
20:18
20:21
21' Γκολ για τον ΠΑΟΚ! Μετά από σέντα του Λύρατζη, ο Τέιλορ κάνει την πρώτη κεφαλιά που βγάζει ο Διούδης, με τον Άκπομ να προλαβαίνει τον Κουρμπέλη και με προβολή να σκοράρει από κοντά για το 2-0. by Γιώργος Τσανάκας
20:24
Ο Διούδης είχε χτυπήσει από την προβολή του Άκπομ, το VAR τσέκαρε το γκολ αλλά υπέδειξε να μετρήσει κανονικά. 2-0 λοιπόν ο ΠΑΟΚ, εκμεταλλεύεται στο έπακρο την κακή αμυντική λειτουργία του Παναθηναϊκού! by Γιώργος Τσανάκας
20:25
Στα άλλα δύο ματς, ΑΕΚ-Ολυμπιακός 1-1 και ΠΑΣ Γιάννινα-Άρης 0-2 στο 25ο λεπτό. by Γιώργος Τσανάκας
20:26
3-0 τα κόρνερ, 6-0 οι τελικές στο ματς, με τον ΠΑΟΚ να έχει μπει δυνατά και αποφασιστικά και τον Παναθηναϊκό να μην πατάει καθόλου καλά. Καλείται να βγάλει αντίδραση η ομάδα του Γιοβάνοβιτς, σαφώς και είναι ικανοποιημένος ο Λουτσέσκου. by Γιώργος Τσανάκας
20:29
28' Πήγε να φτιάξει νέα φάση ο ΠΑΟΚ μετά από ωραία μπαλιά του Λύρατζη, αλλά ο Διούδης πρόλαβε πριν εκτελέσει ο Σοάρες. by Γιώργος Τσανάκας
20:31
20:33
Η έλλειψη συνοχής από πλευράς Παναθηναϊκού «αποτυπώνεται» στην αδυναμία παραγωγής έστω μιας φάσης στα αντίπαλα καρέ. Ενώ η... χαλαρότητα της άμυνας έχει οδηγήσει στο να δεχτεί όχι ένα αλλά δύο τέρματα πριν συμπληρωθεί το ημίωρο κι ενώ είχε «φάει» σε εννιά αγωνιστικές συνολικά στα play-offs! by Σπύρος Σιαμπλής
20:35
35' Κάρτα στον Χατζηγιοβάνη. by Γιώργος Τσανάκας
20:37
37' Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ! Ο Μαουρίσιο χάνει την μπάλα, ο Ζίφκοβιτς κάνει το γύρισμα που διώχνει αρχικά ο Διούδης, με τον Σοάρες να παίρνει το ριμπάουντ αλλά από το σημείο του πέναλτι είδε τον Σένκεφελντ με σωτήρια επέμβαση να του στερεί το γκολ! by Γιώργος Τσανάκας
20:39
38' Έφυγε στην κόντρα ο Παναθηναϊκός, ο Χατζηγιοβάνης πήγε μόνος του να τα κάνει όλα και ο Ζίφκοβιτς που γύρισε αρκετά πίσω, δεν του επέτρεψε να φτιάξει κάτι καλό για τους συμπαίκτες του... by Γιώργος Τσανάκας
20:41
40' Πρώτη τελική για τον Παναθηναϊκό. Ο Βιτάλ έκλεισε προς τα μέσα και άλλαξε παιχνίδι με ωραία μπαλιά, βρίσκοντας τον Γκατσίνοβιτς στην περιοχή αλλά το σουτ που επιχείρησε ο τελευταίος ήταν κακό. by Γιώργος Τσανάκας
20:46
2 λεπτα ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
20:47
Η απόφαση του Ιβάν Γιοβάνοβιτς να αλλάξει το σύστημα του Παναθηναϊκού σε 4-3-3, ανεβάζοντας τον Κουρμπέλη στον άξονα και περνώντας τον Γκατσίνοβιτς δεξιό μπακ, έχει δώσει ένα καλύτερο πεντάλεπτο στην ομάδα του, σε ένα κατα τα άλλα κάκιστο πρώτο 40λεπτο πάντως... by Σπύρος Σιαμπλής
20:48
45'+1' Σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Αλεξανδρόπουλος δεν κάνει καλή κεφαλιά και η μπάλα κοντράρει στα σώματα. by Γιώργος Τσανάκας
20:49
Τέλος στο πρώτο μέρος! Ο ΠΑΟΚ προηγείται 2-0 του Παναθηναϊκού χάρη στα τέρματα των Σβαμπ (14') και Άκπομ (21'), εκμεταλλευόμενος την κακή αμυντική λειτουργία των φιλοξενούμενων. by Γιώργος Τσανάκας
20:49
Σαφώς ανώτεροι στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι, ασύνδετοι οι παίκτες του Γιοβάνοβιτς, ενώ δεν παίρνουν πολλά ρίσκα στον αγωνιστικό χώρο της Τούμπας. by Γιώργος Τσανάκας
21:04
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
21:09
Συστάσεις για τα λέιζερ από τον διαιτητή... by Γιώργος Τσανάκας
21:10
50' Κεφαλιά-πάσα του προωθημένου Βαρέλα, δεν κάνει καλή επαφή ο Ίνγκασον ενώ πιεζόταν και ο Διούδης μπλόκαρε. by Γιώργος Τσανάκας
21:12
53' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. by Γιώργος Τσανάκας
21:13
54' Περνάει απ' όλους η μπάλα και στρώνεται στον Βιτάλ, το βολέ του όμως είναι κάκιστο! by Γιώργος Τσανάκας
21:17
Έχει ισορροπήσει στο δεύτερο μέρος ο Παναθηναϊκός και προσπαθεί να απειλήσει, πιο παθητική στάση από τον ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:21
61' Μέσα οι Μιτρίτσα, Ολιβέιρα, Μιχάι έξω οι Μπίσεσβαρ, Ακπομ, Ίνγκασον για τον ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:21
62' Βαγιαννίδης και Πούγγουρας μέσα για τον Παναθηναϊκό, έξω οι Γκατσίνοβιτς, Σένκεφελντ. by Γιώργος Τσανάκας
21:22
Καλύτερη η εικόνα του Παναθηναϊκού και στο δεύτερο ημίχρονο, έχοντας κάνει και κάποιες φάσεις στην επίθεση, ενώ έχει κερδίσει και δύο κόρνερ, απέναντι σε έναν ΠΑΟΚ βέβαια που καλύπτεται από το προβάδισμα και κάνει εμφανώς διαχείριση ενόψει του τελικού, παίζοντας πιο συντηρητικά... by Σπύρος Σιαμπλής
21:25
65' Φάση για τον Παναθηναϊκό. Ταχύτατη αντεπίθεση, ο Καρλίτος πάει να βρει τον Αλεξανδρόπουλο στην περιοχή, κόντρα πάνω στα πόδια του τελευταίου από την έξοδο του Πασχαλάκη και η μπάλα περνάει άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:25
66΄ Φάση για τον ΠΑΟΚ. Φεύγει στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας ο Ολιβέιρα, ετοιμάζει να πλασάρει αλλά ο Βαγιαννίδης με φοβερό τάκλιν τον σταματά. by Γιώργος Τσανάκας
21:29
9-3 οι τελικές στις δύο εστίες. by Γιώργος Τσανάκας
21:31
72' Σοάρες και Λύρατζης έξω, μέσα οι Ελ Καντουρί, Βιεϊρίνια για τον ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:34
Οι πολλές αλλαγές εδώ και... ώρα δείχνουν την διάθεση που υπάρχει εκατέρωθεν στους δύο πάγκους για την αντιμετώπιση της σηεμρινής αναμέτρησης στην Τούμπα. Με τους Λουτσέσκου και Γιοβάνοβιτς να στρέψουν την προσοχή τους στον τελικό του Κυπέλλου... by Σπύρος Σιαμπλής
21:34
75' Έξω ο Μαουρίσιο που χειροκροτείται από την Τούμπα, μέσα ο Μακέντα για τον Παναθηναϊκό. by Γιώργος Τσανάκας
21:35
75' Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ. Ωραίο σόλο του Καντουρί που σπάει στον Σίντκλεϊ, αυτός κάνει το τακουνάκι αλλά ο Σβαμπ κακό τελείωμα μέσα από την περιοχή. by Γιώργος Τσανάκας
21:40
Στο 80ο λεπτό, παραμένει το 2-0 υπέρ του ΠΑΟΚ κόντρα στον Παναθηναϊκό. Στα άλλα ματς, ΠΑΣ Γιάννινα-Άρης 0-3 και ΑΕΚ-Ολυμπιακός 2-2. by Γιώργος Τσανάκας
21:40
81' Κάρτα στον Μακέντα. by Γιώργος Τσανάκας
21:45
86' Μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό. Ωραίο πλασέ του Μακέντα μέσα από την περιοχή, δεν παίρνει το φάλτσο που πρέπει η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
21:46
86' Ρουμπέν Πέρεθ αντί Κουρμπέλη. by Γιώργος Τσανάκας
21:46
87' Κάρτα στον Σάρλια. by Γιώργος Τσανάκας
21:48
88' Μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό! Κακή κεφαλιά του Βαγιαννίδη από πλεονεκτκή θέση, μετά από υπέροχη σέντρα του Αλεξανδρόπουλου. by Γιώργος Τσανάκας
21:48
89' Ο Βαγιαννίδης βρίσκει τον Καρλίτος στην περιοχή, αυτός κάνει το σουτ αλλά περνάει άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:50
90'+1' Αποβολή για τον Μακέντα με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Χάνει τον τελικό ο Ιταλός φορ. by Γιώργος Τσανάκας
21:53
Τέλος στο ματς. Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 2-0 του Παναθηναϊκού, υποχρεώνοντάς τον στην πρώτη του ήττα στα playoffs. Σβαμπ και Άκπομ τα γκολ των νικητών, αποβλήθηκε και χάνει τον τελικό του Κυπέλλου ο Μακέντα. by Γιώργος Τσανάκας
21:53
Σε λίγες ημέρες και συγκεκριμένα το ερχόμενο Σάββατο ο τελικός του Κυπέλλου στο ΟΑΚΑ ανάμεσα στις δύο ομάδες... by Γιώργος Τσανάκας