Άιντραχτ-Ρέιντζερς

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη του τελικού του Europa League.

21:33
Καλησπέρα σας! Η πρώτη... ευρωκούπα του 2022 θα βρει απόψε κάτοχο, με Άιντραχτ Φρανκφούρτης και Ρέιντζερς να κοντράρονται στον μεγάλο τελικό του Europa League. by Γιάννης Πολιάς
21:34
Σέντρα στο “Sanchez Pizjuan” της Σεβίλλης στις 22:00, τηλεοπτική μετάδοση από ΕΡΤ 1 & Cosmote Sport 1. by Γιάννης Πολιάς
21:45
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιάννης Πολιάς
21:45
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων Άιντραχτ (Ό. Γκλάσνερ): Τραπ, Τούτα, Τουρέ, Εντικά, Κνάουφ, Σόου, Ρόντε, Κόστιτς, Λίντστρεμ, Καμάντα, Μπορέ. Στον πάγκο: Γκραλ, Γιάκιτς, Χρούστιτς, Λάμερς, Χασέμπε, Άτσε, Τσάντλερ, Χάουγκε, Ντα Κόστα, Λεντς, Μπάρκοκ, Πασιένσια. Ρέιντζερς (Τζ. Φαν Μπρόνκχορστ): ΜακΓκρέγκορ, Τάβερνιερ, Γκόλντσον, Μπάσεϊ, Μπάρισιτς, Τζακ, Λούντστραμ, Κεντ, Ράιτ, Καμαρά, Αρίμπο. Στον πάγκο: ΜακΚρόρι, ΜακΛάφλιν, Ντιαλό, Ντέιβις, Ράμσεϊ, Σαντς, Ρουφ, Μπαλόγκουν, Σακάλα, Άρφιλντ, Κινγκ, Λοόυρι. by Γιάννης Πολιάς
21:48
Διαιτητής είναι ο Σλοβένος Βίντσιτς, με βοηθούς τους συμπατριώτες του Κλάντσνικ, Κόβατσιτς, 4ο τον Σέρβο Γιοβάνοβιτς και τον Ολλανδό Φαν Μπούκελ στο VAR. by Γιάννης Πολιάς
21:50
Για να φτάσει ως εδώ, η γερμανική ομάδα τερμάτισε πρώτη σε όμιλο με Ολυμπιακό, Φενέρμπαχτσε και Αντβέρπ και εν συνεχεία απέκλεισε Μπέτις, Μπαρτσελόνα και Γουέστ Χαμ. Από την άλλη, οι «τζερς» είχαν τερματίσει 2οι πίσω από τη Λιόν και μπροστά από Σπάρτα Πράγας και Μπρόντμπι, ξεπερνώντας στη συνέχεια τα εμπόδια των Ντόρτμουντ, Ερυθρού Αστέρα, Μπράγκα και Λειψίας. by Γιάννης Πολιάς
21:52
Η Άιντραχτ έχει να πανηγυρίσει στην Ευρώπη από το 1980, όταν είχε κατακτήσει το Κύπελλο UEFA. Η δε Ρέιντζερς, το 1972 είχε σηκώσει το τρόπαιο του Κυπέλλου Κυπελλούχων. by Γιάννης Πολιάς
21:54
Ο Όλιβερ Γκλάσνερ δεν έχει διαθέσιμους τους Χιντερέγκερ, Ιλσάνκερ και Ντουρμ. Ο Τζιοβάνι Φαν Μπρόνκχορστ, τους Μορέλος, Χάτζι και Ελάντερ. by Γιάννης Πολιάς
21:55
by Γιάννης Πολιάς
21:55
Υπενθυμίζεται πως ο νικητής θα παίξει στους ομίλους του Champions League. by Γιάννης Πολιάς
22:00
Με 3-4-3 οι Γερμανοί, με 4-2-3-1 οι Σκωτσέζοι. by Γιάννης Πολιάς
22:01
Σέντρα στον τελικό! by Γιάννης Πολιάς
22:02
Στο γήπεδο και ο Έλληνας προπονητής εκγύμνασης των «τζερς», Παρασκευάς Πολυχρονόπουλος, που μίλησε νωρίτερα στο sport-fm.gr. by Γιάννης Πολιάς
22:03
3' Πολύ πιο κινητικοί ως τώρα οι Γερμανοί. by Γιάννης Πολιάς
22:04
4' Επικίνδυνα μπήκε στην περιοχή ο Αρίμπο, ωστόσο δεν πρόλαβε να σουτάρει. by Γιάννης Πολιάς
22:06
5' Τραυματίστηκε ο Ρόντε, μπαίνει το ιατρικό επιτελείο της Άιντραχτ. by Γιάννης Πολιάς
22:09
Σηκώθηκε και αποθεώθηκε ο Ρόντε. Αλλάζει φανέλα επειδή η άλλη είχε γεμίσει αίματα! by Γιάννης Πολιάς
22:10
Συνέχεια στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
22:10
10' Μία πτώση του Κεντ στην περιοχή της Άιντραχτ, τίποτα λέει ο ρέφερι. by Γιάννης Πολιάς
22:12
12' Πρώτη καλή στιγμή για την Άιντραχτ. Ο Καμάντα μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά αλλά καθυστέρησε και ο ΜακΓκρέγκορ έδιωξε. Εν συνεχεία, ο Σόου σούταρε ωστόσο ο έμπειρος τερματοφύλακας της Ρέιντζερς μπλόκαρε. by Γιάννης Πολιάς
22:13
Ο ΜακΓκρέγκορ που έκλεισε τα 40 τον Ιανουάριο! by Γιάννης Πολιάς
22:13
22:17
17' Παραμένει πιο κινητική η ομάδα του Γκλάσνερ. by Γιάννης Πολιάς
22:17
17' Κόντραρε το σουτ του Κνάουφ. by Γιάννης Πολιάς
22:18
22:21
20' Μεγάλη στιγμή για την Άιντραχτ! Τρομερή ενέργεια Κνάουφ, απέφυγε τον Μπάρισιτς, σούταρε και ο ΜακΓκρέγκορ απέκρουσε σε κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
22:21
21' Άουτ η κεφαλιά του Εντικά μετά από... στραβοκλοτσιά του Λίντστρεμ. by Γιάννης Πολιάς
22:22
21' Ψηλά άουτ η προσπάθεια του Σόου, πολύ ανεβασμένοι οι «αετοί». by Γιάννης Πολιάς
22:24
22:26
26' Μεγάλη στιγμή για τη Ρέιντζερς! Λίγο άουτ το σουτ του Αρίμπο έξω από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
22:27
...και ένα cooling break, καθώς έχει περί τους 30 βαθμούς στη Σεβίλλη. by Γιάννης Πολιάς
22:27
22:29
22:30
29' Κόρνερ για την Άιντραχτ. by Γιάννης Πολιάς
22:30
30' Κόντραρε στα σώματα το σουτ του Λίντστρεμ. Συγκεκριμένα, σε εκείνο του... Καμάντα! by Γιάννης Πολιάς
22:31
30' Ξαφνικό βολέ από τον Κόστιτς, η μπάλα άουτ. by Γιάννης Πολιάς
22:32
32' Μεγάλη στιγμή για την Άιντραχτ! Τρομερή κούρσα από τον Κόστιτς, που όμως σούταρε άουτ. by Γιάννης Πολιάς
22:35
35' Κόρνερ για τη Ρέιντζερς. by Γιάννης Πολιάς
22:36
36' Φάουλ από πλάγια θέση για την ομάδα του Φαν Μπρόνκχορστ. by Γιάννης Πολιάς
22:36
22:36
Ο Μπάρισιτς στην μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
22:37
36' Ευκαιρία για τη Ρέιντζερς! Έπιασε την κεφαλιά ο Λούντστραμ αλλά ο Τραπ έδιωξε σε κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
22:44
44' Κόρνερ για την Άιντραχτ. by Γιάννης Πολιάς
22:46
Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. by Γιάννης Πολιάς
22:46
Μόνο και μόνο λόγω του τραυματισμού του Ρόντε στην αρχή, είναι εύλογο. by Γιάννης Πολιάς
22:47
45+2' Ψηλά άουτ το σουτ του Τζακ. by Γιάννης Πολιάς
22:50
45+5' Κόρνερ για τη γερμανική ομάδα. by Γιάννης Πολιάς
22:52
Τέλος στο πρώτο μέρος, Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Ρέιντζερς στο 0-0. by Γιάννης Πολιάς
22:52
Πιο κινητικοί οι Γερμανοί, είδαμε μερικές φάσεις αλλά όχι γκολ. by Γιάννης Πολιάς
23:03
23:06
Επιστρέφουν οι 22 ποδοσφαιριστές για το δεύτερο μέρος, δίχως αλλαγές. by Γιάννης Πολιάς
23:10
Πάμε! by Γιάννης Πολιάς
23:11
46' Κόρνερ για την Άιντραχτ, που μπαίνει ξανά δυνατά. by Γιάννης Πολιάς
23:12
48' Μακρινό σουτ του Τούτα, έξω η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
23:13
49' Μεγάλη στιγμή για την Άιντραχτ! Η μπάλα βρήκε στον Καμαρά μετά το σουτ του Λίντστρεμ και πέρασε λίγο έξω. by Γιάννης Πολιάς
23:16
23:17
53' Κόρνερ για την Άιντραχτ. by Γιάννης Πολιάς
23:18
Τσεκ από VAR για ενδεχόμενο πέναλτι, τίποτα τελικά. by Γιάννης Πολιάς
23:19
55' Ο Κεντ έστειλε άουτ την μπάλα από πλεονεκτική θέση. Πρώτη απειλή από πλευράς «τζερς» στο δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
23:21
57' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ, 1-0 Η ΡΕΪΝΤΖΕΡΣ! Ο Αρίμπο εκμεταλλεύτηκε το γλίστρημα του Τούτα και βγήκε τετ α τετ με τον Τραπ, τον οποίο νίκησε με συρτό σουτ! by Γιάννης Πολιάς
23:24
Να λοιπόν που οι Σκωτσέζοι παίρνουν το προβάδισμα, με ένα παίκτη που δεν είναι φορ αλλά βρέθηκε στην γραμμή κρούσης λόγω της απουσίας του Μορέλος και της μη ετοιμότητας του Ρουφ. by Γιάννης Πολιάς
23:24
Πήγε να απαντήσει άμεσα η Άιντραχτ, σουτ Λίντστρεμ στα σώματα και κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
23:24
Ο Χασέμπε στη θέση του Τούτα. by Γιάννης Πολιάς
23:26
62' Κίτρινη κάρτα στον Αρίμπο μετά από μικρή ένταση. by Γιάννης Πολιάς
23:26
Πάρτι στην κερκίδα των Σκωτσέζων, σιγή σε εκείνη των Γερμανών. by Γιάννης Πολιάς
23:27
23:28
Φαίνεται πως ο Τούτα ζήτησε αυτός την αλλαγή, άγνωστο το γιατί... by Γιάννης Πολιάς
23:30
66' Έχει... αγριέψει το ματς, η Άιντραχτ έχει ανέβει αλλά και οι «τζερς» δεν δείχνουν διάθεση να κλειστούν πίσω, για την ώρα. by Γιάννης Πολιάς
23:31
67' Τεράστια ευκαιρία για την Άιντραχτ! Μεγάλο λάθος στην άμυνα των Σκωτσέζων, ο Ρόντε τροφοδότησε τον Καμάντα αλλά η λόμπα του πήγε στο πάνω μέρος της εστίας. by Γιάννης Πολιάς
23:33
23:33
69' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ, 1-1 Η ΑΪΝΤΡΑΧΤ! Ο Μπορέ από κοντά μετά από χαμηλή μπαλιά του Κόστιτς! by Γιάννης Πολιάς
23:34
Μεγάλο το κενό στην άμυνα των Σκωτσέζων, λύτρωση για τη γερμανική ομάδα. by Γιάννης Πολιάς
23:35
Έχουμε cooling break αμέσως μετά το γκολ. by Γιάννης Πολιάς
23:35
Ο Χάουγκε περνά στη θέση του Λίντστρεμ. by Γιάννης Πολιάς
23:37
Συνεχίζεται το ματς, τελευταίο 20λεπτο στη Σεβίλλη με την παράταση να... κλείνει το μάτι. by Γιάννης Πολιάς
23:38
73' Κίτρινη κάρτα στον Ράιτ για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
23:38
74' Ντέιβις αντί Τζακ, Σακάλα αντί Ράιτ. by Γιάννης Πολιάς
23:41
77' Ψηλά άουτ το σουτ του Χάουγκε. by Γιάννης Πολιάς
23:42
Ο Ντέιβις που μπήκε αλλαγή, είχε συμμετάσχει και στον χαμένο τελικό του Κυπέλλου UEFA του 2008! by Γιάννης Πολιάς
23:43
Στα 37 του ο πολύπειρος μέσος. by Γιάννης Πολιάς
23:44
23:44
80' Πονηρή εκτέλεση φάουλ του Κόστιτς, έδιωξε σε κόρνερ ο ΜακΓκρέγκορ. by Γιάννης Πολιάς
23:45
23:49
85' Επικίνδυνο γύρισμα Σακάλα, μάζεψε ο Τραπ. by Γιάννης Πολιάς
23:52
88' Πάνω κάτω η μπάλα, σαν να μην θέλουν να πάνε παράταση οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
23:53
89' Υπέροχη σέντρα-σουτ του Κόστιτς από πλάγια θέση, έξω η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
23:54
90' Γιάκιτς αντί Ρόντε. by Γιάννης Πολιάς
23:55
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
23:57
90+3' Το ενδεχόμενο του έξτρα ημιώρου είναι... δίπλα μας. by Γιάννης Πολιάς
23:58
90+4' Διαδοχικά πλάγια για τη Ρέιντζερς κοντά στην αντίπαλη περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
00:00
Τέλος! Άιντραχτ-Ρέιντζερς 1-1, πάμε στην παράταση. by Γιάννης Πολιάς
00:02
Για δεύτερη σερί χρονιά, το τρόπαιο θα κριθεί μετά το 90λεπτο. Είχε συμβεί και πέρυσι, όταν η Βιγιαρεάλ είχε επικρατήσει στα πέναλτι της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. by Γιάννης Πολιάς
00:04
Ο Άρφιλντ περνά στο ματς αντί του Καμαρά. by Γιάννης Πολιάς
00:05
Σέντρα στην παράταση. by Γιάννης Πολιάς
00:07
93' Κόρνερ για την Άιντραχτ. by Γιάννης Πολιάς
00:07
Δέκατο για τους «αετούς», μόλις δύο έχει η Ρέιντζερς. by Γιάννης Πολιάς
00:08
00:08
94' Ψηλά άουτ το σουτ του Άρφιλντ. by Γιάννης Πολιάς
00:10
95' Μεγάλη φάση για την Άιντραχτ! Ο Μπάσεϊ γλίστρησε, ο Μπορέ μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά αλλά ο αμυντικός των Σκωτσέζων επανόρθωσε προλαβαίνοντάς τον. by Γιάννης Πολιάς
00:14
100' Σουτ Κνάουφ από πλάγια θέση, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
00:15
101' Λεντς αντί Εντικά, που αντιμετώπισε πρόβλημα. by Γιάννης Πολιάς
00:16
101' Και ο Σαντς αντί του Αρίμπο. by Γιάννης Πολιάς
00:20
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. by Γιάννης Πολιάς
00:21
00:22
Τέλος στο πρώτο μέρος της παράτασης. by Γιάννης Πολιάς
00:22
Εξαντλημένοι οι ποδοσφαιριστές, δεν βοηθούν η ζέστη και η υγρασία. by Γιάννης Πολιάς
00:24
106' Χρούστιτς αντί Σόου. by Γιάννης Πολιάς
00:24
Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
00:25
106' Δυνατό, μακρινό σουτ Μπάρισιτς, έδιωξε ο Τραπ. by Γιάννης Πολιάς
00:26
107' Μεγάλη ευκαιρία για την Άιντραχτ! Λίγο έξω το σουτ του Χρούστιτς. by Γιάννης Πολιάς
00:29
00:31
112' Ζητά πέναλτι ο Καμάντα αλλά ο Βίντσιτς απομακρύνεται. by Γιάννης Πολιάς
00:31
Δεν φάνηκε να υπάρχει κάτι στη φάση. by Γιάννης Πολιάς
00:32
114' Μακρινό σουτ Κεντ που κόντραρε, μπλόκαρε ο Τραπ. by Γιάννης Πολιάς
00:33
114' Εκπληκτικό σουτ Γιάκιτς, λίγο πιο ψηλά απ' ό,τι θα 'πρεπε! by Γιάννης Πολιάς
00:36
116' Ο Ρουφ στη θέση του Μπάρισιτς, που αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού. by Γιάννης Πολιάς
00:37
Και ο Ράμσεϊ αντί του Σακάλα, αλλαγή στην αλλαγή. by Γιάννης Πολιάς
00:37
118΄ Τεράστια, διπλή ευκαιρία για τη Ρέιντζερς! Γύρισμα Ρουφ, ο Κεντ εξ επαφής νικήθηκε από τον Τραπ και εν συνεχεία το σουτ του Ντέιβις κόντραρε και βγήκε κόρνερ - ωστόσο ο διαιτητής έδωσε άουτ... by Γιάννης Πολιάς
00:39
120' Φάουλ σε καλό σημείο για τους «τζερς». by Γιάννης Πολιάς